Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте отново около кварталното развъждане Оцени темата: -----

#101 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 20 January 2010 - 11:53 AM

Хммм, може би трябваше да я заключиш и да я боднеш да си стои все в началото...?

Но пък отзвукът е мнооого показателен... За съжаление!
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#102 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 11:54 AM

Цитат(Waikikii @ Jan 20 2010, 11:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tотално се опропасти темата. Съвсем друга ми беше идеята, когато помолих Furia_S да копира темата в този раздел. dry.gif

Човешки фактор, ко да са прай))))))))))) Не се огорчавай. Аз снощи се вкиснах за цяла минута, но ми мина вече.

От друга гледна точка темата е показателна до каква степен самите кучкари не схващат за какво става дума.
"Ти къде го чукаш, то къде се пука".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#103 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 January 2010 - 12:24 PM

Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 10:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
http://forum.dog.bg/...t...st&p=751428
Другата тема със същото заглавие.Е,Бушка,мисля,че не Ринуша е тази,на която трябва да направиш такава забележка......

ud_009.gif ИзумЕх!
Жалко, сменили са Фурията с друга...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#104 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:34 PM

Цитат(bushkata @ Jan 20 2010, 12:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 10:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
http://forum.dog.bg/...t...st&p=751428
Другата тема със същото заглавие.Е,Бушка,мисля,че не Ринуша е тази,на която трябва да направиш такава забележка......

ud_009.gif ИзумЕх!
Жалко, сменили са Фурията с друга...

Аха ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif
Извинявам се за спама.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#105 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 20 January 2010 - 12:46 PM

Цитат(Waikikii @ Jan 20 2010, 11:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tотално се опропасти темата. Съвсем друга ми беше идеята, когато помолих Furia_S да копира темата в този раздел. dry.gif


:ab_041 ab_041.gif ab_041.gif: Пътят към ада е постлан с добри намерения!!! За какво говорехме, какво стана...... mamma mia .....

Цитат
Не си ме разбрала правилно,аз не се боря срщу зоомагазина,нито срещу размножаването,боря се срещу нехуманното отношение към животните,срещу липсата на вет. грижи,срещу безотговорността на стопаните,срещу липсата на култура в отглеждането на дом. любимци-от храненето,през условията на отглеждане до размножаването.Не съм против всеки да прави каквото си иска,стига да полага адекватни грижи и да поеме отговорността от постъпките си.


Точно защото се бориш против този начин на мислене и отношение, трябва да включиш и зоомагазините. Иначе всички хубавите думички, които си изредила в поста си просто губят смисъл, а "борбата" ти е обречена на загуба. Просто зоомагазин и хуманност са несъвместими понятия по простата причина, че в основата на първото е печалбата. Да си посредник е едно, да си търговец - съвсем друго.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#106 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:49 PM

Цитат(DessyD @ Jan 20 2010, 10:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Точно защото се бориш против този начин на мислене и отношение, трябва да включиш и зоомагазините. Иначе всички хубави думички, които си изредила в поста си просто губят смисъл, а "борбата" ти е обречена на загуба. Просто зоомагазин и хуманност са несъвместими понятия по простата причина, че в основата на първото е печалбата. Да си посредник е едно, да си търговец съвсем друго.

Работила съм в зоомагазин и знам как стоят нещата от вътре,не бих сложила всички под общ знаменател,това е.

User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#107 Потребителят е офлайн   linamar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 20-September 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 January 2010 - 12:52 PM

Цитат(bushkata @ Jan 20 2010, 04:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Taя тема е тотално сбъркана, след като потребител, който пише това:
Цитат(Rinusha @ Jan 19 2010, 11:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Иначе и мойта малката кучка си я взех от зоомагазин,не защото водещият фактор са парите,а защото нямам доверие на развъдниците в България и ми се струва,че е все тая.Кастрирах я защото няма ябалка на тазобедрената кост и така или иначе нямаше да ражда.А дъртата ми кучка имаше две поколения(планови,не случайни)


в същото време се бори срещу...какво? Срещу себе си? Явно никой не схваща за какво иде реч. Хванахте се за снимките и пазара, посочихте ги като врагът, а отново тези които въдят куцо и сакато (примери във форума - хиляди) дори не схващат, че са част от проблема.

Много добре казано,ноз а съжаление тези които купуват кученца от пазарите не влизат и не четат форуми и не искат мнение.

И един съвет към българските развъдчици- те си знаят кои...
Не вървите сериозно като си обосновавате цената на потомството със следните доводи:
-кучетата ми живеят в леглото ми...
-аз всъщност не живея с тези доходи и слава богу...
-аз определям на кого ще дам т.е продам кученце от моя развъдник..

И ако ти не се съгласиш с тях и вземеш та почнеш и да спориш оооо тогава тежко ти и горко. Ставаш най-лошия човек на света и започват с обидите.






#108 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:52 PM

Цитат(bushkata @ Jan 20 2010, 12:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 10:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
http://forum.dog.bg/...t...st&p=751428
Другата тема със същото заглавие.Е,Бушка,мисля,че не Ринуша е тази,на която трябва да направиш такава забележка......

ud_009.gif ИзумЕх!
Жалко, сменили са Фурията с друга...

Още ми държи онова от съботата от пазара. да си бях отишла на изложба, ама пусто.
подчертавам - не одобрявам постъпката на Ия и не я подкрепям. Опитах се да изтикам и майка й от там, ама на - станало е вече. Дайте да набучим Ия на кол и да сме щастливи.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#109 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 20 January 2010 - 01:07 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(DessyD @ Jan 20 2010, 10:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Точно защото се бориш против този начин на мислене и отношение, трябва да включиш и зоомагазините. Иначе всички хубави думички, които си изредила в поста си просто губят смисъл, а "борбата" ти е обречена на загуба. Просто зоомагазин и хуманност са несъвместими понятия по простата причина, че в основата на първото е печалбата. Да си посредник е едно, да си търговец съвсем друго.

Работила съм в зоомагазин и знам как стоят нещата от вътре,не бих сложила всички под общ знаменател,това е.


Извини ме, но това ме води до онази приказка за кацата с меда и падналото ако. ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif
Нали си наясно, че изключението не отменя правилото.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#110 Потребителят е офлайн   linamar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 20-September 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 January 2010 - 01:08 PM

А и още нещо. Имам прекрасно куче от развъдник, но за съжаление аз го направих прекрасно.
Имам и второ родословно куче от зоомагазин , което беше прекрасно и като го купувах и сега в домът ми.
Въпрос на избор.. ae_085.gif

#111 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 01:09 PM

Цитат(DessyD @ Jan 20 2010, 11:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(DessyD @ Jan 20 2010, 10:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Точно защото се бориш против този начин на мислене и отношение, трябва да включиш и зоомагазините. Иначе всички хубави думички, които си изредила в поста си просто губят смисъл, а "борбата" ти е обречена на загуба. Просто зоомагазин и хуманност са несъвместими понятия по простата причина, че в основата на първото е печалбата. Да си посредник е едно, да си търговец съвсем друго.

Работила съм в зоомагазин и знам как стоят нещата от вътре,не бих сложила всички под общ знаменател,това е.


Извини ме, но това ме води до онази приказка за кацата с меда и падналото ако. ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif
Нали си наясно, че изключението не отменя правилото.

Права си,няма спор.Просто не харесвам глобалните обобщения

User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#112 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2010 - 01:13 PM

Rinusha, в магазина където сте работила, продавали ли са кучета и котки?

#113 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 01:54 PM

Аха
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#114 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2010 - 01:57 PM

Откъде сте ги взимали (не вие, собственици на магазина)?

#115 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 02:24 PM

От всякъде-често от хора,които са пуснали дом.си любимец,но и от "борси" предполагам.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#116 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2010 - 02:28 PM

Значи и този магазин не е с нищо по-добър, за жалост.
Един свестен човек, който не иска да помага на фермите и тъпите развъждачи, просто няма откъде да вземе "породиста" стока.
Това не е лично към вас.

#117 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 02:39 PM

Поне на кученцата се осигуряваха вет. грижи,ваксини,обезпаразитявания,поносими условия за живот.Иначе да,съгласна съм.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#118 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 02:46 PM

Ето нещо за кастрацията:


http://www.catfriend...g/bg-38702-.php



Излиза ,че е повече полезно, отколкото вредно.

#119 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 02:51 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 02:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Поне на кученцата се осигуряваха вет. грижи,ваксини,обезпаразитявания,поносими условия за живот.Иначе да,съгласна съм.

Аз не виждам разлика между пупи-мил/зооборса/зоомагазин/кварталното заплождане.

Същото е.

Разубедих една дама да си купува чау от зоомагазин, помагах й да се сдобие с куче от развъдник. намерихме един в Сърбия, помагах с кореспонденцията - сръбски не говоря, просто обяснявах как да им обясни на хората че е "сериозна".
Едно писмо, което ми показаха, гласеше:"Кучета вървят по цената ХХХ, но ако изкупите цялото кучило цената ще е по-ниска".

Онемях. И после се чудим откъде в кашоните ги докарват, та са пълни багажниците със сума ти породи.
Продават ги на килограм, и ще ти плодят и продават, докато има зоомагазини. И животинския ще го има докато квартално ще ги множат по същия начин.


User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#120 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 02:57 PM

Годишно от масовите породи в легитимни развъдници се раждат десетки,ако не и стотици кученца.Новите им собственици могат да ги заплождат,и ето ти родословно поколение не от развъдник,което може да стигне и до зоомагазин.И ако истински искаме да популяризираме породите и родословното развъждане не би следвало да сме против,нали?!Разбира се развъждането трябва да бъде по правилата на съответния клуб.

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни