Dog.bg Форуми : нов стопанин на 2 годишно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

нов стопанин на 2 годишно куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   gabrielka89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 18-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 19 January 2010 - 01:08 PM

Здравейте! Изчетох темите, надявам се не се повтарям, но не открих по моя проблем нещо. Има вероятност да получа куче, но е на 2 години. Та въпроса ми е - би ли приело смяна на стопанин или на инат няма да ми обръща внимание. Бих ли го спечелила с внимание и грижи. Съзнавам че не мога да изместя веднага стария стопанин, но дали има шанс да се привърже и към мен??
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 01:33 PM

С риск да звуча брутално, ще кажа: Кучетата са продажни същества. :)
След няколко месеца грижи при теб, ще се привърже тотално и напълно. И ти към него естествено.

#3 Потребителят е офлайн   gabrielka89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 18-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 19 January 2010 - 01:44 PM

Дано и все пак не ги смятам за такива, но това е само в моя полза ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 02:09 PM

отговорът на въпросът ти е ДА
дори и на 10 години, кучетата намират сили да се привържат към нов, човек който се грижи за тях
то и при хората е така, нарича се - оцеляване.
може да ти е мъчно за старите времена, но сега и тук ти си обвързан с някоя друг и този някой друг е твоето семество, твоят водач, твоят източник на благоденствие.
за целта просто трябва известно време - опознаване, изграждане на доверие и малко рутина. Иначе няма проблем, става винаги, стига да има желание.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 January 2010 - 03:35 PM

Цитат(Грахче @ Jan 19 2010, 02:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
отговорът на въпросът ти е ДА
дори и на 10 години, кучетата намират сили да се привържат към нов, човек който се грижи за тях
то и при хората е така, нарича се - оцеляване.
може да ти е мъчно за старите времена, но сега и тук ти си обвързан с някоя друг и този някой друг е твоето семество, твоят водач, твоят източник на благоденствие.
за целта просто трябва известно време - опознаване, изграждане на доверие и малко рутина. Иначе няма проблем, става винаги, стига да има желание.

А знаеш ли каква е породата?Подготви се за нейните характерности.Някои породи са селектирани умишлено да служат на водача си,дори и той често да се сменя(хъски,маламут),други завинаги остават верни на своя любим стопанин-като кучето от филма"Хатико"по действителен случай.Предадох първото си куче(немска овчарка)на добри хора и на просторен двор на село и след година(вече бе на две)кучето слушаше повече тях,излизаше на разходка из селото и само се прибираше в новия си дом.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#6 Потребителят е офлайн   gabrielka89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 18-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 19 January 2010 - 04:21 PM

Да, знам я става въпрос за кокер.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   julianas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 15-February 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 19 January 2010 - 04:42 PM

не се притесняваи и аз ще ти кажа като другите трябват ти няколко месеца и готово говоря от опит но е хубаво да знаеш навиците му ако не теперва ще се учите заедно
Успех

#8 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 19 January 2010 - 06:07 PM

Да кажа и аз. Първата ми кокерка я осиновихме, когато беше на 5 години. И да, привърза се много силно и много бързо. На нея й бяха липсвали разходките, така че с това я "подкупих" - много разходки. След една-две седмици вече не се страхувах, че ще хукне да си търси стария дом, пусках я без каишка да тича по поляните. smile.gif На твоя страна ще бъде и всеизвестната лакомия на кокерите. ab_041.gif Успех и щастливо съвместно съжителство! smile.gif
Ако искаш напиши нещо повече, защо хората не искат/не могат да го гледат повече... Дали ще остане в същото населено място, дали ще смени къща с апартамент или обратното и т.н. smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   gabrielka89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 18-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 19 January 2010 - 08:20 PM

Кучето е от Пловдив, а аз - от Стара Загора. Интерес проявила една софиянка, но аз съм с предимство заради близостта. Сега ми пратиха 2 снимки - на 1 - точно копие на желанието ми и забележете с цяла опашка ae_085.gif обаче на другата сякаш клепачите под очите бяха червени,а и някак сякаш му бяха по-дълги бърните(съжелявам не знам дали така се казваше,имам предвид "устните от горе, които висят") та до колко е нормално
прикачих 2 файла, дано се виждат

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   julianas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 15-February 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 19 January 2010 - 09:54 PM

много е хубаво като кукла

#11 Потребителят е офлайн   gabrielka89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 18-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 21 January 2010 - 01:52 PM

да ама май няма да го взема dh_188.gif само аз съм мераклийка,горе-долу и гаджето, но бабите ни не го искат и ме е страх да не го изхвърлят,докато ни няма dh_188.gif А уж сме големи и никой не ни командва...................
Вчера ходих да го видя в Пловдив, мн е сладък,игрив и ме хареса ......и сега се разкъсвам от мъка.Щях да го взема напук, но нали трябва да е обичана от всички животинката и реших да не рискувам благоденствието и. dh_188.gif dh_188.gif dh_188.gif dh_188.gif
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 09:46 AM

решението ви е правилно. ако не сте самостоятелна, не можете да гарантирате сигурност и грижа за кучето не се заемайте с това.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 26 January 2010 - 11:22 AM

[/quote]
Предадох първото си куче(немска овчарка)на добри хора и на просторен двор на село и след година(вече бе на две)кучето слушаше повече тях,излизаше на разходка из селото и само се прибираше в новия си дом.
[/quote]

Дано да си предала първото си куче кастрирано. Пускането на куче да се разхожда само е крайно безотговорно. Ако не е било кастрирано кажи на хората да не се учудват, ако в селото им прогресивно нарастват безстопанствените кучета.

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   kiksity Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-April 10

Публикувано: 10 April 2010 - 03:11 AM

здравейте! моя случаи е такъв: ще получа мъжки самоед на 1 година. отглеждан е в двор на къща а сега ще живее в апартамент. лесно ли ще се приспособи ако получава постоянно грижи и неостава сам, страхувам се че ще бъде трудно и дали.ще бъде злобен или депресиран има ли възможност да не свикне ? dh_188.gif х

#15 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2010 - 04:05 PM

съжалявам ако съм закъсняла с отговора чак сега видях темата.

Във вашия случай опреледено ще има известен период на напрежение. Първо трябва да се въоръжите с много от думата НЕ. Това ще бъде основната ви лексикална единици за известно време. Второ ще трябва буквално да минете целия курс по обучение на малкото куче /във вашия случай голямото куче, но проблемите и подхода са същите/
- да го научите къде може и къде не може да ходи
- да го научите къде може и къде не може да лежи
- да го научите да не ви пречи при извършване на нормалните дневни дейности
- да го научите на ред по отношение на храната

За целта използвайте вълшубната дума НЕ, за това което не одобрявате и не искате да се прави. Не му крещете, не го бийте. Казвате строго НЕ и изисквате да направи това, което искате вие!

Например, за много кучета спалнята или кухнята за забранена територия. Ако той се намъкне в "забранено помещение", кажете НЕ и ВЪН, не го дърпайте за нашийника а му сложете повода и го изкарайте /ако го дърпате за нашийника преди да ви познава може да ви ухапе/. Изведето го от помещение и отново потвърдете, с НЕ че тук не е за него. Напротив, когато отиде на определеното за него място го поощрете - с лакомство и добра дума. Обръщам внимание, че в първия месец от вашето познанство ще трябва да бъдете по-внимателни и търпеливи, иначе рискувате да влезете в конфликт, от който излизането е трудно. Използвайте мотивацията /бисквитки и храна/ за да постигате, това, което искате и избягвайте заплахата и конфликтите. Въпреки това ясно и категорично изразявайте несъгласието си, използвайки вълшебната дума НЕ.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни