Dog.bg Форуми : Втори дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Втори дом тема за осиновители на стари кучета

#1 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 11:46 AM

Разбира се, че съм пристрастна към тази тема, но я посвещавам на Ангелина, на Ирена и на още много хора, от този форум, които са спасили и осиновили старо куче. vh_178.gif

Освен снимки на пенсионерите, тук е местото да споделяне на радости и неволи, умни съвети и малко горчиви майтапи ... в тази връзка, вчера много се смяхме, че нашите двамата са точно отговарящи на преказката за Хърбела и Щърбела
/за пояснение Щърбел е някой който няма зъби, а Хърбел някой който няма телесна маса, нашия случай Арнолд и Сара / wb_052.gif
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2010 - 11:48 AM

Ама как ги измисляш тези теми!?
Вече ме сърбят ръцете .... ab_041.gif

#3 Потребителят е офлайн   Jarrita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 22 January 2010 - 11:53 AM

Чарли не беше стар, когато го прибрахме, беше на около 3 години, но предишната му собственичка беше умряла, и предполагам, че загубата на стопанин и животът на улицата могат да се броят като няколко допълнителни десетилетия към живота на кучето.

Не беше нито хърбав, нито щърбав, но е бил ритан, замерян с камъни и наръган с нож.

#4 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 12:02 PM

rodegunda - па почеши ги db_046.gif
хайде, давай- кой от къде, какво и т.н.

User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Gutzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 02:39 PM

Ами за нашичкия да си кажа...

Арни, ротвайлер, на 9 години. Взехме го в началото на лятото.

Не знам от къде да започна освен че теоритично би трябвало на пролет да имам най-хубавата градина в Симеоново, защото по цяяял ден копае. Лошото е, че това няма да се случи, защото.... по цяяяял ден копае и няма да спре и на пролет. А да, имахме кокиченца миналата седмица за около час... dry.gif

Иначе не си е лесно със старо куче с нови стопани. Особено когато кучето доста е попреживяло и с право не харесва човекшкия род. Иначе не е лошо куче, малко е саможив и не обича да му се досажда. Освен малката Роса, която му се е качила на главата и той само се чуди как да се спаси от този петмесечен терминатор. wub.gif

Снимки нови нямам в момента. Ще гледам скоро да кача ровене в сняг ab_041.gif
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2010 - 02:59 PM

Зак, ризеншнауцер, около 8-годишен (може и повече).
Взехме го от Сеславци в края на май 2009-та.
Сляп е. Има стара травма на заден крак, почти не го ползва.

Беше обявен за агресивен и са се канили да го приспиват.
Решихме, че винаги можем да го сторим и при нашия лекар и да пробваме как е кучо. Мислехме да му търсим дом. Защото всъщност тръгнахме да взимаме младо куче, без други здравословни проблеми, освен слепота. А той се оказал съвсем не млад, явно някъде е станал развален телефон. Както и да е, това няма значение.
Зак се оказа НЕВЕРОЯТНО мил куч. На втория ден ме посрещаше с писъци като малко кутре.
Все пак пусках обяви и ми го искаха за ... охрана и разплод ab_041.gif - кастриран, дърт и сляп. Най-интересното беше как един господин, след като му казах, че е кастриран (а той го искал за разплод), казал че ще измисли нещо.
Една от моите кучки така и не иска да го приеме и настройва и другата, затова си изградихме вкъщи определени правила, с които всички свикнахме и така си живеем.
Той е много любвеобилен от самото начало, независимо, че не ни познавал нито ни вижда, че е пълен със сачми и какво ли още му се е случвало.
Имаме си и начини да играем с него.
В нашия случай от дъртия звяр излезе истинска душичка :) И много ме пази, на няколко пъти се опитвал да ме защити от съседи и познати (основно от мъже), когато се срещаме навън и си приказваме.
Това е общо взето, много смях има покрай него и много положителни емоции.
Ето няколко снимчици (последната е от изолатора). Благодарение на няколко човека, които постоянно ходят там, Зак е един от щастливците, успяли да се измъкнат.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 03:28 PM

Аз отдавна се каня да напиша за нашия Арнолд. От нашия общ живот /стана 1 година/ ние научихме много един за друг, и от това, което той ни показа стана ясно, че е водил интересен, нееднороден живот и неведнъж рязко е сменял посоката на житието си...

1 етап - щастливото детство
Някога отдавна Арни, който тогава се е казвал с някое друго хубаво име е отгледан от любящ и добър стопанин. Този стопанин го е научил на много, включая на редица команди на чист немски език. Арни е израстнал един възпитан и мил доберман за чудо и приказ. Живял си добре със стопанина, не се оплаквал от нищо и не подозирал какво ще му се стовари върху главата. И така изведнъж идва нещастието. Кучето губи собственика си... защо ... как ... кога ... Арни се озовава на улицата.

2 етап - на улицата
Арни се оказва на улицата, където след кратко лутане се присламчва към някакъв клошар или циганин. През този период се научава да рови по кофите и най-вече да се бие с останалите кучета - конкуренти за милостинята на клошаря. Научава се да не обръща внимание на нищо носейки се по улиците, но да следва и пази количката с боклуците - най-ценното, което неговия господар притежава. Един ден, обаче, го забелязва, примамва и прибира един човек, собственик на къща с двор.

3 етап - веригата
Виждайки породистото куче с солидна въшност да се разхожда по улицата, човекът решава, че е открил чудесен пазач за двора. Той примамва кучето, завързва го за веригата и го зарязва там. Арнолд се оказва в една малка, мизерна которка в която вали сняг, дъжд, пече неистово слънце, хранят го малко, но рядко и често яде бой. Арни започва безкрайните си опити за бягство - гризе часове наред веригата, която малко по малко буквално изпилва зъбите му. Вероятно на няколко пъти той успява да се откъсне, но е хващан, бит и връщан обратно. Постепенно с годините ужасните условия, мизерията и глада започват да дават своят резултат - по целия му гръбнак се оформят шипове, които му причиняват постоянна болка. Той става зъл, много, много зъл... Един ден, стопанинът отново удря, но подивял от болката в гърба, този път Арни впива изпилените си наполовина кучешки зъби в ръката му...

4 етап - Сеславци
Само онзи човек и господ знаят, защото Арнолд стига жив до Сеславци, а не пада убит с един изстрел или удар с брадвата. Предава го "познат" на стопанина, която обяснява, че е страшно агресивен и е захапал човек по ръката, стискал с всичка сила и не искал да пусне. Арнолд е въдворен в самостоятелна клетка, в която гледачите изобщо не желаят да влизат. Той седи в самия й край, гледа с празен поглед, почти не се храни ... На табелката на вратата на клетката пише "Страшо". Така го виждат дамите от dog.bg, пишат за него във форума и ... представете си пристигат някакви луди да го приберат.

5 етап - втори дом
Кльощав като смъртта, омазан с лайна, пълен с краста и много, много объркан - такъв пристига Арнолд в новия си дом. Днес е е един доволно закръглен, вечно на хапчета, но все още саможив, подозрителен и егоцентричен дъртак. На около 8 години ... може би...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 22 January 2010 - 03:38 PM

Айде и аз да се включа.Херо е най-милият старец който може да си представите.Търпелив към всички(двукраки и четирикраки),върви чудесно на повод,много глезен-гушка се като коте.Ако може да стоя цял ден при него и само да го галя ще бъде най-щастливото куче на света.Много го е страх от гърмежи.На нова година се наложи да го приберем да спи в банята,защото умираше от страх.Той е най-добрият приятел на братовчед ми(когато малоумният му баща посегне да го бие той отива при Херо и онзи не може да се приближи,защото нашето момче го пази със зъби и нокти)От целия двор си е избрал да спи в дърварника,който не използваме.Постлала съм му много одеала за да му е топло и той се гуши там.През лятото спеше на терасата за да наблюдава положението от високо.На два пъти спря неканени гости още от вратата.Влязъл е под кожата на всички включително на баба ми(тя не обича животни).Сутрин като съмне отива на вратата и и чака да излезе и да му даде полагаемото лакомство.След това си ляга и чака времето за разходка.Часовникът му е много точен.В 17.00ч вече е на стълбите и ме чака.Само дето не се е научил да си носи каишката.Двама мои приятели много го харесаха и искаха да им го дам,ама само като си помислих,колко ще страда от поредното изоставяне и категорично отказах.Той си е мой и ще посрещнем онази с косата заедно.Дано не е скоро.Това животинче заслужава да живее поне още няколко години. wub.gif


преди

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 22 January 2010 - 03:40 PM

сега

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#10 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 22 January 2010 - 03:42 PM

Мамин Убавец,как да устоиш на този поглед ab_041.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#11 Потребителят е офлайн   Gutzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 04:11 PM

Аз да си призная честно не искам да си спомням как го заварихме Арни, как се е държал, да се опитвам да възстановявам животът му. За мен той е илюстрация на максимата, че пътят към ада е постлан с добри намерения.

Важното е, че сега е при нас и си чувства спокоен, което в неговия случай си е направо лукс.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 January 2010 - 05:12 PM

Това може да е полезно на някого в тази тема.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни