Dog.bg Форуми : Как да смаляваме снимки

Към съдържанието

 
 
 

Напътсвия

Моля, за всяко питане или проблем, създавайте нова ТЕМА, за да може прегледно да се следи всяка нередност с форума. Преди това, погледнете, дали вече няма такава. Ако има, погледнете в нея. Ще сме благодарни, ако за един и същ проблем, не пише всички едновременно. Благодарим.

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Как да смаляваме снимки

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 January 2010 - 02:23 PM

Ами малко ми омръзна да пиша с червено като някоя даскалица и никой да не ми обръща внимание.

Как да смалим снимките си.


Препоръчителни размери са 800х600 и 600х450.



Всички снимки над тези размери ще бъдат премахвани.


Форума се натоварва и бави при зареждане на големи снимки. Нямам нито задачата, нито физическата възможност да смаля всички публикувани снимки с голям размер.


User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 January 2010 - 01:51 PM

Бушката е напълно права - големите снимки много силно товарят страниците и в районите, където интернетът е слаб, хората просто не могат да видят форума заради това.

Аз намалявам по един доста прост начин, става бързо и без да ползвам някакви програми. Ще го споделя, пък на някой може да му се строри също удобен.

След като съм свалила снимките от апарата, веднага ги намалявам всичките, защото иначе заемат място, а така мога да си пазя всичките.

Отваря се първата снимка с Microsoft Picture Manager ( форматът .JPG ) скрийн 1

Прикачена снимка
Избира се опцията Resize от менюто Picture, като се кликне, появява се едно меню в дясната част на снимката скрийнове 2 и 3

Прикачена снимка
Прикачена снимка
В менюто от най-дългото правоъгълниче може да се изберат различни готови размери. Аз обикновено избирам Web Large (640 x 480 px) снимките са достатъчно леки, с прилично качество и големина скрийн 4

Прикачена снимка
Когато се натисне бутонът за ОК отдолу, снимката е намалена. Остава само да се запази, което е лесно с бутона Save в картинковото меню. Скрийнове 5 и 6

Прикачена снимка
Прикачена снимка
След това към следващата снимка преминавам без да затварям тази, а директно с бутона Next отдолу, като на следващата снимка правя същите малки операцийки. Скрийн 7

Прикачена снимка
Удобството е, че за следващите снимки спестявам по няколко движения, тъй като менюто вдясно още си стои и мога директно да избирам размера скрийн 8

Прикачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 28 January 2010 - 12:38 PM

има една програма
упс даже са две дето могат да правят batch convert
или иначе казано да смаляват колкото искате сними на куп в желания от вас размер
със сигурнсот има и много други такива програми но тези двете са фрее и доста лесни за използване

irfanview
XnView

#4 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 28 January 2010 - 02:25 PM

Предложение и кратко обяснение от мен.
FastStone Image Viewer
Програмката служи за разглеждане на изображения, но с нея може да се правят и всякакви корекции. Също е безплатна. След инатсалация (ако решите да я инсталирате), отваряте желаното изображение с нея. Минавайки с курсора по краищата на снимката - се показват различни менюта. За преорзмеряване (Resize) ни трябва това вдясно:
Прикачена снимка
Избираме Quick Resize/Resample
Прикачена снимка
От появилото се меню избираме желания размер и разбира се запаметяваме.
Прикачена снимка
В същото меню има и само Resize/Resample, което предлага повече опции.
Има много програмки за тази цел - на мен много добре ми пасна тази - безплатна, лека и интуитивна. На същия производител Програмка , която преименува, конвертира, оразмерява и разни други работи, групи от файлове (цели папки). И двете имат Portable вариант (който не се инсталира и може да се ползва и от флаш памет) и може да се свали Оттук (първата и последната програмки), като се кликне на Download и се избере вдясно Portable.
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#5 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 28 January 2010 - 02:41 PM

и в този ред на мисли
то не е за тук, но да питам
не е ли възможно така да се направи , че като се прокачват снимки
и ако е по-голям размера от допустимя
да не се прикачват, а да излиза съобщение, че размера не отговаря на допустимия


#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 January 2010 - 02:46 PM

Не можело... dry.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 28 January 2010 - 02:48 PM

dry.gif

#8 Потребителят е офлайн   WizZy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 05-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 January 2010 - 06:29 PM

К'ви програми к'ви 5 лева.. Днес PHP си има толкова много опций, чее...

www.ImageShack.us -> Избирате файлът -> Натискате на Upload Options / Resizing >> и от там избирате размер и цъкате Upload now .. И я качва смалена ;)

#9 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 January 2010 - 02:04 AM

Най-лесното - снимам си направо на намалени размери smile.gif

Нямам намерение да си правя календари от снимките - важното е да уловят момента, да запаметят нещо, за което да ми напомнят след време.

За какво са ми големите размери? db_046.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 January 2010 - 02:05 AM


ПП. Сигурна съм, че мнооооого голяма част от снимките, които имаме, се разглеждат изключително рядко, особено като мине време.

Уф, обърках "отговор" с "редактор" - моля за извинение за поредния пост.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 29 January 2010 - 02:47 PM

Цитат(JennyB @ Jan 26 2010, 01:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...Аз намалявам по един доста прост начин, става бързо и без да ползвам някакви програми...

JennyB всъщност ползваш някаква програма - въпросната Microsoft Picture Manager. Мисля че е вградена в офис пакета на MIcrosoft, но по подразбиране Windows си я няма - има си само Windows Picture and Fax Viewer :) (това само като отбелязка).
WizZy доста (май повечето) сайтове за качване на снимки си имат опция да ги смаляват в желан р-р... Мога да предложа (защото него познавам) photobucket.com - с регистрация е; може да се организират различни галерии има опции за редактиране и ефекти, слайдшоу/ - ползвам го, но понякога май ми идва по-дълго и неудобно.
Аз лично си ползвам снимките и за други неща (освен нет-а), та си снимам "на голямо", иначе бих си щракала с кеф с джобно фотоапаратче - не повече от 3mp и твърде често ми се ще да имам такова под ръка. Така или иначе е полезно човек да си знае как аджеба да си "оправи" малко снимките без да разбира или има голямото нещо Photoshop.
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#12 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2010 - 02:56 PM

http://www.radikal.ru/
няма нужда от регистрация
на мястото на 640 пишете желания размер
готово
http://free-photoshop.free.bg/

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 31 January 2010 - 12:45 AM

OK. Отказвам се. Слагайте каквито намерите за добре размери. В точно този форум е много трудно да се правят забележки на хората - за кирилица, за дублиране на постове, за снимки. Прекалено много емоции има в повечето теми - къде положителни, къде отрицателни и някак мода изглежда като зъл демон, когато изпраска нещо в червено на фона на вълненията за съдбата на някого. Не е просто форум "вижте моята колко е сладка".
Ако някога някак си Админ измисли начин да сложи ограничение, така че автоматично да не могат да се качват снимки с по-голям от даден размер - чудесно. До тогава - качвайте и разглеждайте както можете.
Съжалявам, но в тази тема снимките са с размер 3264 x 2448 и 2.45mb, качени от админ на сайт и форум, който добре знае какви са проблемите с големите снимки.


Има нещо като форумна грамотност - на какъв език се пише, как се ползва форум, как се качват снимки. Така или иначе никой не чете теми като тази, а би трябвало, но все пак - добре е да знаете как се води този тип общуване, за да е лесно за всички. Все пак форумите са място, което ни позволява да комуникираме по един уникален, лесен и много достъпен начин помежду си, без значение къде се намираме. Това не е просто чат в скайп, където пишем както ни падне и си препращаме снимките в оригиналния им вид. Старанието да го правиш грамотно е и един вид уважение към останалите, защото стотици хора четат това, което пишеш. А някой да се пъне да ти чете маймуницата или със сакапан нет да отваря снимки по няколко минути, не е много приятно.


По-горе са дадени достатъчно съвети как се смаляват снимки. Заключвам темата.

Бушката - много вбесена и зла. Съжалявам.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 February 2010 - 09:03 PM

Малко ново инфо за тези, които мислят, че е моя прищявка това, да се смаляват снимки: ТУК.

И един цитат от там:

Цитат
Искам да кажа още нещо във връзка със снимките, както и всички файлове, които се добавят като Attachment:
Те генерират трафик, който се плаща от собственика на dog.bg
Ако той няма нищо против размера на трафика - може да се качват и по-обемисти неща. Но, въпреки всичко е добре да се пести, защото дори да оставим настрана финансовият въпрос... има и хора с по-бавни връзки, за които наличието на големи по обем снимки води до бавно зареждане на страницата.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни