Dog.bg Форуми : Подарявам чау чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам чау чау

#1 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 01:19 PM

Подарявам женско чау чау на 3 години.
Кучето е гледано в апартамент ,има изградени хигиенни навици,социализирано е към други животни и не проявява агресия ,може да живее и на двор при подходящи условия .
Поради преместване в друго жилище и раждане на дете ,стопаните му нямат възможност да му отделят необходимото време.
Кучето ще бъде дадено само на отговорни и запознати с породата хора!!!
за контакти и повече информация - 0887411565 ; 0896714857

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 27 January 2010 - 01:22 PM

Невероятно просто.. "поради раждането на дете"... dry.gif
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#3 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 01:32 PM

Цитат(стефан032 @ Jan 27 2010, 01:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Подарявам женско чау чау на 3 години.
Кучето е гледано в апартамент ,има изградени хигиенни навици,социализирано е към други животни и не проявява агресия ,може да живее и на двор при подходящи условия .
Поради преместване в друго жилище и раждане на дете ,стопаните му нямат възможност да му отделят необходимото време.
Кучето ще бъде дадено само на отговорни и запознати с породата хора!!!
за контакти и повече информация - 0887411565 ; 0896714857


Че с какво пречи детето на кучето и кучето на детето? Моят любимец сега ще навърши 7 години, дъщеря ми е на 5. През ум не ми е минало да го подаря след като родих малката. майката дондурка бебето - таткото или друг член на семейството извежда кучето, какво време, какво нямане?!

Но щом са решили... Поне да му подбират стопаните внимателно, че желаещи за чау - бол, а можещи изнаещи - малко.
И поне я кастрирайте преди да я подарите, че не се знае на кого ще попадне - на три години е, ще ги омагьоса стопаните някой, който после ще я запложда на всяко разгонване да продава малки и ще й разкаже играта на здравето на горкото животно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#4 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 01:34 PM

!

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 01:38 PM

стефан032

Цитат
след като не можеш помогнеш,недей да остроумничиш ,още повече,че не си запознат детайлно със случая!


Без нерви. Тук е пълно с кучкари, които имат и деца, като децата им са родени след като е взето кучето, и не едно. За това на повечето от нас е ясно че подобна причина не може да бъде основателна.

кастрирайте я преди да я подарите, че хора всякакви. Аз ще разпитам познатите, разбира се, но никой не може да даде гаранцията че кучето ще намери по-добър дом от този, който е на стопаните му.

Дайте повече подробности около характера на кучето - как реагира на други животни (кучета/котки) и малки деца и около здравословни проблеми и хранене.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 01:46 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 27 2010, 01:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
стефан032

Цитат
след като не можеш помогнеш,недей да остроумничиш ,още повече,че не си запознат детайлно със случая!


Без нерви. Тук е пълно с кучкари, които имат и деца, като децата им са родени след като е взето кучето, и не едно. За това на повечето от нас е ясно че подобна причина не може да бъде основателна.

кастрирайте я преди да я подарите, че хора всякакви. Аз ще разпитам познатите, разбира се, но никой не може да даде гаранцията че кучето ще намери по-добър дом от този, който е на стопаните му.

Дайте повече подробности около характера на кучето - как реагира на други животни (кучета/котки) и малки деца и около здравословни проблеми и хранене.

не се нервя ,но как може да изразявате мнение без да сте запознати с подробностите ,детето е една от причините,..........но както и да е ,решили са хората и това си е!
кучето не е агресивно към други кучета и към деца,но не обича много да го пипат и да го галят .

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 01:50 PM

Да, това е типично за породата ни - докато не свикнат с определени хора предпочитат да не ги докосват. което значи адаптационен период в новото семейство ще продължи доста.

Има ли краен срок за намиране на новите стопани на кучето? Много ли бързат и дали е спешно или стопаните са по-склонни да изчакат подходяща кандидатура на новите осиновители? А кастрацията напълно сериозно ви препоръчвам, много е вероятно да се почне да се звъни на поразия по телефоните, защото всички искат чау поради визията, но малцина са запознати със спецификата на породата. И ако не се справят новите стопани могат да я подарят колкото да се отърват и не се знае при кого ще попадне кучката...
Нещо около здравето и храненето известно ли е?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 January 2010 - 01:53 PM

Подарява или продава? Ако се продава - то определено сте объркали мястото.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 02:01 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 27 2010, 01:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да, това е типично за породата ни - докато не свикнат с определени хора предпочитат да не ги докосват. което значи адаптационен период в новото семейство ще продължи доста.

Има ли краен срок за намиране на новите стопани на кучето? Много ли бързат и дали е спешно или стопаните са по-склонни да изчакат подходяща кандидатура на новите осиновители? А кастрацията напълно сериозно ви препоръчвам, много е вероятно да се почне да се звъни на поразия по телефоните, защото всички искат чау поради визията, но малцина са запознати със спецификата на породата. И ако не се справят новите стопани могат да я подарят колкото да се отърват и не се знае при кого ще попадне кучката...
Нещо около здравето и храненето известно ли е?

не краен срок няма,кучето е при мен ,проблем по скоро е това че имам 3 кучета .
Те не я приемат много добре в своята "грутница",друг проблем е това,че за изминалите 4 седмици ,кучето започна да се привързва доста към мен от тук пак се изострят отношенията с другите ми кучета.
Кучето е клинически здраво ,предишните и собственици са я водили на разходка със строг нашийник и около врата козината е пооскубана ,може би след месец ще има нова козина.
Хранена и се храни предимно със суперпремиум клас гранула,


#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 January 2010 - 02:03 PM

Цитат(bushkata @ Jan 27 2010, 01:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Подарява или продава? Ако се продава - то определено сте объркали мястото.

Видя поста ми и се направи на дръжмишапката. Мисля, че темата е за триене, да си продава кучето другаде.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 02:03 PM

Цитат(bushkata @ Jan 27 2010, 01:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Подарява или продава? Ако се продава - то определено сте объркали мястото.

ПОДАРЯВА

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 January 2010 - 02:05 PM

Дам, а обявата в която се продава... Ние ядем доматите с колците. Ако сега ви се обадя да питам за кучето ще се окаже, че се продава. Не сте измислили тази "хитрост" вие, доста други са я пробвали тук.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 02:05 PM

мислех че тук има по-голям шанс да намеря добри стопани ,но някои хора яко ги тресе параноята
ако сметнете за нужно трийте..........
повтарям за тия дето "ядат доматите с колци" кучето се ПОДАРЯВА

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 January 2010 - 02:08 PM

Мислеше, че тук ще се намерят купувачи. Не говори за търсене на добри стопани, след като продаваш кучето.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 02:16 PM

Мда... Обява за продажбата е от преди 10 дни и даже цената е посочена. Телефона е същия.
Неприятно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#16 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 27 January 2010 - 02:27 PM

Защо ли всички, които в този форум пускат тема за да си подаряват/дават/изоставят кучетата поради "раждане на дете" се държат като ощипани госпожици, щом ги ритнеш по достойнството с върпоса "Ти защо не помисли, когато го взе това куче", "Не ти ли пука, че ти може да имаш жена, дете, приятели, а то си има само теб", "Спокоен ли си при мисълта, че ти утре ще забравиш за него, а то, ако те види, ще скимти от радост, въпреки, че си го изоставил", "Какъв човек си?". И защо ли винаги следва репликата - "Не знаеш каква е ситуацията за да ме съдиш" и т.н. Напротив, всички знаят каква е ситуацията, защото това не е първото или последното зарязано куче заради "раждане на дете".
стефан032, не си правете труда да ми отговаряте с нападки на лична основа. Не ми пука за нараненото ви достойснтво, яд ме е, че хора като вас взимат кучета, а после резултатът е по улиците, под гумите на колите или се предават от ръка на ръка. Жалко за животното.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2010 - 02:28 PM

стефан032, защо не си изтриеш обявите .И тогава ще мислим за дом на чауто.Вече имам една идея ,ако стане ще пиша.Да не забравя ме ,че намерих ме дом на Принц -Ричи , за който дори обмисляхме евтаназия поради много агресивният му характер.Сега обаче от чауто което познава ме няма и помен, а се е превърнал в прекрасен домашен любимец.Можем да съдействаме стига да сме сигурни ,че и вие искате най доброто за мечето.А не да попадне в ръцета на безкруполни развъждачи, да ражда вързано на синджир в някой дом на всяко разгонване.

#18 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 02:40 PM

и така,понеже станах обект на яростни с нищо незаслужени нападки пояснявам:
не крия, че кучето беше обявено за продажба
идеята беше ,че ако някой даде пари,ще се отнася по- отговорно и по- добре с него
обадиха се трима ,на место дойде само един, човека си призна най-чистосърдечно,че ще я ползва за "разплод" и аз не я дадох
Тук с ваша помощ се надявам наистина да попадна на читав човек
Съжалявам че темата се измести и в момента се чувствам като някои мошенник на дребно.
да уточня още ,че кучето не е мое,а на мой познат ,първоначално трябваше да остане 2 седмици при мен ,но впоследствие се оказа ,че не са в състояние да и оказват нужните грижи .

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 January 2010 - 02:44 PM

И тук да напиша: кастрирай я и ще отпаднат тия, дето я искат само за да изкарат някой лев.
И успех.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 02:46 PM

Цитат(стефан032 @ Jan 27 2010, 02:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
и така,понеже станах обект на яростни с нищо незаслужени нападки пояснявам:
не крия, че кучето беше обявено за продажба
идеята беше ,че ако някой даде пари,ще се отнася по- отговорно и по- добре с него
обадиха се трима ,на место дойде само един, човека си призна най-чистосърдечно,че ще я ползва за "разплод" и аз не я дадох
Тук с ваша помощ се надявам наистина да попадна на читав човек
Съжалявам че темата се измести и в момента се чувствам като някои мошенник на дребно.
да уточня още ,че кучето не е мое,а на мой познат ,първоначално трябваше да остане 2 седмици при мен ,но впоследствие се оказа ,че не са в състояние да и оказват нужните грижи .



Ок, махнете тогава всичките обяви за продажба - вашият познат ако е пръснал такива да ги изтрие и той, и да започнем на чисто: аз лично мога да платя кастрацията на женската и да й търсим дом.
Тази логика "ако някой даде пари,ще се отнася по- отговорно и по- добре с него" не е вярна, уви. Добър стопанин не зависи от това дали е дал пари или не (родословна женска подарена от мен никога не е пускана за разплод и има прекрасни и грижовни стопани).
Но съгласувайте действията си с предишния стопанин - да не стане после че ще се поразмърдаме и й намерим дом, а пък вашият познат изведнъж да намери купувачи.
Предишните стопани предадоха ли ви паспорта?

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни