Dog.bg Форуми : Подарявам чау чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам чау чау

#21 Потребителят е офлайн   стефан032 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 27-January 10

Публикувано: 27 January 2010 - 03:01 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 27 2010, 02:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(стефан032 @ Jan 27 2010, 02:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
и така,понеже станах обект на яростни с нищо незаслужени нападки пояснявам:
не крия, че кучето беше обявено за продажба
идеята беше ,че ако някой даде пари,ще се отнася по- отговорно и по- добре с него
обадиха се трима ,на место дойде само един, човека си призна най-чистосърдечно,че ще я ползва за "разплод" и аз не я дадох
Тук с ваша помощ се надявам наистина да попадна на читав човек
Съжалявам че темата се измести и в момента се чувствам като някои мошенник на дребно.
да уточня още ,че кучето не е мое,а на мой познат ,първоначално трябваше да остане 2 седмици при мен ,но впоследствие се оказа ,че не са в състояние да и оказват нужните грижи .



Ок, махнете тогава всичките обяви за продажба - вашият познат ако е пръснал такива да ги изтрие и той, и да започнем на чисто: аз лично мога да платя кастрацията на женската и да й търсим дом.
Тази логика "ако някой даде пари,ще се отнася по- отговорно и по- добре с него" не е вярна, уви. Добър стопанин не зависи от това дали е дал пари или не (родословна женска подарена от мен никога не е пускана за разплод и има прекрасни и грижовни стопани).
Но съгласувайте действията си с предишния стопанин - да не стане после че ще се поразмърдаме и й намерим дом, а пък вашият познат изведнъж да намери купувачи.
Предишните стопани предадоха ли ви паспорта?

да при мен са паспорта и платената такса към общината

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 03:03 PM

Ок, значи няма опасност предишните стопани да се появят и да поискат кучето обратно?
Къде се намирате? Да организираме кастрацията и паралелно с това да действаме за нови стопани.
Най-горещо препоръчвам да не предавате кучето на новите осиновители преди да се кастрира, защото хората обещават горещо едно, а после правят друго.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 04:56 PM

току що говорих по телефона с човека. Кастрирането от него - намирането на читави стопани от нас.
Отивам да въртя телефоните на познатите кучкари.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#24 Потребителят е офлайн   Ch1L1K@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 04-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 27 January 2010 - 11:00 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 27 2010, 04:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
току що говорих по телефона с човека. Кастрирането от него - намирането на читави стопани от нас.
Отивам да въртя телефоните на познатите кучкари.


Furia_S аз се обадих да го взема ама нямах касмет , защото вече някои го е взел.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 January 2010 - 11:11 PM

Цитат(Ch1L1K@ @ Jan 27 2010, 11:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Furia_S @ Jan 27 2010, 04:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
току що говорих по телефона с човека. Кастрирането от него - намирането на читави стопани от нас.
Отивам да въртя телефоните на познатите кучкари.


Furia_S аз се обадих да го взема ама нямах касмет , защото вече някои го е взел.

утре ще се чуя с него, сега е 23.03,
а ти що ще я взимаш? какви са ти условията? можеш ли да я гледаш? Я дай малко повече инфо. Човека сега се шашка от прекупвачи, то е ясно.

За това може да те е объркал с някой прекупвач. Не го приемай лично. Ако не те притеснява кучката да дойде при теб кастрирана - значи ще извади късмет животното.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 January 2010 - 08:31 PM

Мисля че публикуването на мнението ми е точно тук: все пак днес цял ден тичах оплезила езика из града, за да търся нов дом на предлаганата за подаряване женска.

Няма да правим нови теми, я.
Стопани на мъжки, дето сте ги купили от зоомагазина (като мен), или сте ги взели от агенциите за кучета, или сте ги взели "от едни хора" - айде си мръднете пръста и помогнете на това никому ненужно чау, вместо да мислите как ще си пуснете вашите "прекрасни" момченца за скачка - тогава цена няма да имате.

Защо толкова сериозно обръщам внимание на точно мъжките? Много просто: ако стопаните на женските в повечето случаи са по-отговорни и повече се притесняват относно здравето около раждането на тяхната женска, то подобни главоболия стопаните на мъжкарите не ги тревожат в повечето случаи. Какво толкова: пускаш го на женска от що годе твоя порода и взимаш бебе ако женската роди(забележете, посочвам "ако", не "като"). Не ги интересува тези стопани нито факта, че женската може да зарази кучето им по времето на скачка с някакви гадости, нито ги интересува промяна в поведението на един мъжкар, разбрал как му мирише на разгонена женска (често мъжките така ги крадат - като водят по градинките разгонени кучки).

Ако една женска може в половозрелата си възраст в ръцете на квартален идиот да даде 3 кучила, айде да са четири, което е голямо изключение, понеже повечето махленски кретени държат да заплодят "Веднъж за здраве", то със стопаните на мъжките кучета проблемът е в пъти по-сериозен. Защото мъжките вие ще го пуснете три или четири пъти за годината. Което прави в нашата порода от две до четири бебета на всяко едно кучило от нещастници, и вашият мъжки най-вероятно ще стане бащата на поредното поколение.
Стигнахме до там, че се подарява едно куче, което е резултат на евентуален вашият безхаберен разплод, господа. Вие, които искате "момчето от мъжкият ми" замислете се относно тези нещастници-кучета-бълхари, които ще сте наплодили между другото.

Всеки друг потомък на вашите "момчета" може да е на мястото на това нещастно куче, което се подарява в момента. МислЕте.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Икона за мнението  Публикувано: 04 February 2010 - 02:00 PM

Какво става с кучето ? Има ли развитие по случая wb_052.gif
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 February 2010 - 05:20 PM

Момичето си има нов дом, хепи-енд за Берта, всичко е наред: взето е от една двойка, която живее в къща с двор и са гледали кучета, хобито на мъжа са конете.

Мда... не всеки човек трябва да има куче, но всяко куче има нужда от стопанин.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 03:47 PM

Цитат
Мда... не всеки човек трябва да има куче, но всяко куче има нужда от стопанин


Подкрепям горното на 100%!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#30 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 07:45 PM

Цитат(Pomeran @ Feb 8 2010, 03:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Мда... не всеки човек трябва да има куче, но всяко куче има нужда от стопанин


Подкрепям горното на 100%!


Те нашите квартални развъждачки с розовите петна по сините езици на техните "момчета" не мислят като нас.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#31 Потребителят е офлайн   стелла Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 14 March 2011 - 02:32 PM

Здравейте,
имам момченце което страшно много харесва и обича тази порода кучета, детето ми постоянно ме умолява да му вземем чау чау но ние неможем да си го позволим ,просто няма как да отделим такава сума наведнъж за да го купим. молбата ми е ако някой подарява или продава на по ниска цена,моля ви пишете ми ще се грижим с много любов за кученцето,ще бъде много обичано.

#32 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 14 March 2011 - 04:00 PM

Какво значи, на по ниска цена? Знаете ли всъщност колко струва едно чау?
Ето тук http://forum.dog.bg/...B4%D0%BE%D0%BC/ съм пуснала тема за кокер.Той се подарява в перфекно здраве и е доста красив.Кокерите по стават за деца,защото да оставите чау на дете да го възпитава е цяло безумие.Прочетете повече за чау чау и преценете сами.Аз като майка не бих го направила.
Ако ви интересува кокера ми пишете на лични.

#33 Потребителят е офлайн   стелла Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 14 March 2011 - 10:59 PM

аз ви казах,че детето ми иска чау,но никъде не казвам че той ще го възпитава.все пак в дома ни винаги има човек и нито детето нито кучето ще са сами та да се притеснявам за някой от тях.и да, прочели сме абсолютно всичко за тази порода и невиждам защо да не може да се отглежда заедно с дете,имаме позната кято притежава такова куче и съм наблюдавала как детето ми се отнася към него.

#34 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 15 March 2011 - 01:46 AM

Никъде не съм ви казала, че чау не може да се гледа с дете.Тук повечето имаме деца.Просто чау не е какво дае куче и му трябва твърда ръка.Като под твърда ръка, да не ме разберете пак погрешно, не значи да го пляскате.А просто по сериозно обучение.Преценете сами.Добре възпитаното чау не представлява проблем за детето и може да остават сами.Стига и детето да се научи да контактува с него.
Чаутата които сме подарявали са били изхвърлени от некадърни стопани които не са се справили с обучението.Не вярвам някой да ви подари чау чау, но всичко е възможно.
Не се ли интересувате от кокера който ви пуснах?

#35 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 15 March 2011 - 01:09 PM

IA, незнам дали някой ще им даде бебе, но аз съм ти писала, че при нас се опитвам да помогна на едно чау, което броди по улиците и май някъде се прибира, но не го гледат както трябва. Кучето е черно и умно, доближавам се храня го, но отказва да тръгне с мен. Ако хората са сериозни можем да помогнем взаимно да се намерят. Ще открия стопаните и ще поговоря. Кучето е младо до 2 годинки, за съжаление е в лош външен вид, несресано сплъстено с доста гурлички. Трябва ако се вземе да се положат доста грижи за вътрешно и външно обезпаразитяване. Също така е най-добре козината да се намали до първи номер да се види как е с кожните проблеми. Но гарантирам, че кучето ще стане прекрасно щом израсне новата козинка.
СТЕЛЛА, ако разбирате с какво искаме да Ви ангажираме, и наистина искате и можете да гледате чау пишете. Във форума вече сме помагали на определени кучета да намерят своя втори шанс при по-грижовни и обични стопани!!! Кучето е мъжко. Възможно е да ми бъде отказано да прибера животинката. От много време се кося за това чау....:dh_188:


#36 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 March 2011 - 05:00 PM

стелла
Много ми се иска да ви предупредя - кучета, които се подярават най-часто са възрастни, и изискват от новите си осиновители достатъчно знания, опит, желание, грижи, много търпение и МНОГО, ама много време за възстановяване или възпитание/обучение, за здравословни грижи да не говоря.
Много често хората взимат симпатична плюшена играчка-бебе, точно защото децата им искат такъв любимец. А и защото чудесно изглеждат на снимка заедно.
Но после идва трудното - това бебе пораства, почва да проявява характер, получава обриви-екземи, изисква специална диета (която доста често никак не е по джоба за всеки) и всъщност хората се разочароват от факта колко много ГРИЖИ и ТРУД трябва да положат, за да се видят в така мечтаната картинка. И... се отказват. Започва се търсене на приемливи извинения да се отърват от кучето "Нямаме време, местим се другаде, то хапе хората и се бие с другите кучета навън" и за това изникват темите като тази "Подарявам чау-чау" - прочетете заглавието, кучката се подаряваше вече на три години.
Много често в следствие на неправилно гледане, нередовни грижи и неправилно възпитание (или липса на такова) младото или вече възрастно животно има нужда от наистина отговорни и разбиращи стопани, които ще положат доста усилия и ще хвърлят адски много труд за да възстановят пропуски в здравословно и възпитателно гледане, причинени от предишните собственици, като започнете от ветеринарни грижи, специална храна и приключите със занимания с кинолог-инструктор за правилната адаптация на животното в новото семейство.


Това че детето ви иска чау-чау е разбираемо. Всички деца искат куче или коте и мрънкат родителите си за това. Само че повечето кучета, които сега търсят дом, са попаднали в тези семейства точно поради каприз и прищявка на децата, като подарък за рожден ден. И вижте до къде са стигнали.
Вие сте тази, която НЕ трябва да се водите по желанието на детето си като единствена причина когато взимате животно в дома си.

Ако вие лично искате точно чау-чау в дома си, то няма да е проблем за вас да съберете нужната сума за закупуването му от развъдник.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#37 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 15 March 2011 - 11:38 PM


sara92 , много си права, бебе чау няма им подарят.Винаги ще има кой да го купи.С голямо чау мисля ,че няма да се справят, а и явно не искат.


Фурия, това си го написала ,точно на място

Показване на мнениетоFuria_S, в 15 March 2011 - 05:00 PM, написа:

Това че детето ви иска чау-чау е разбираемо. Всички деца искат куче или коте и мрънкат родителите си за това. Само че повечето кучета, които сега търсят дом, са попаднали в тези семейства точно поради каприз и прищявка на децата, като подарък за рожден ден. И вижте до къде са стигнали.
Вие сте тази, която НЕ трябва да се водите по желанието на детето си като единствена причина когато взимате животно в дома си.

Ако вие лично искате точно чау-чау в дома си, то няма да е проблем за вас да съберете нужната сума за закупуването му от развъдник.


С риск да се обиди Стела, но ако няма пари да си купи чау ,то как ще го гледа правилно, после.
Всички знаем от какви средства се нуждае тази порода.И ако се храни с нисък клас храна,започват освен екземи, но и още куп здравословни проблеми.Накрая на някой му писва .И хоп навън.
Отдавна съм спряла да пиша дълги и подробни постове по някой теми.
Губене на време , хората просто не искат да чуят.

Стела,И все пак. Ако наистина искате чау-бебе ,то в момента в бг качествени има само при Торнадо http://forum.dog.bg/...re/page__st__60
Ако смятате ,че наистина ще се справите и ви харесва, пишете му .Човека е разбран,може да коментирате и дали няма да ви го даде на изплащане, да кажем с договор за съсобственост.
Иначе нещо дадено без пари не се цени.А и за здраве, както се казва, се дава.

#38 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 16 March 2011 - 10:37 AM

IA, съгласна съм с твойте аргументи. Едно чау се гледа първо с много любов, и второ с много средства, тази порода е кекава. Сега нямат кожни проблеми всичко е наред, през лятото са постоянни грижи и лекарства. Един внезапен сериозен проблем както пиометрата при Сара касае петстотин лева лечение. Вече не броя витамините и пастетите които сме накупили последващо за стабилизирането и. Всеки решава сам, ние само може да предупредим и обясним реалните неща при чау, както е направила и Фурия. Дано Стелла, намери желания любимец. При мен ако нямаше две кучета, досега да съм прибрала черното скитащо чау. Това куче не заслужава този живот и това гледане....:wb_052:

#39 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 March 2011 - 02:16 PM

Стелла,
вижте тази тема - подарява се самоед, мъжки, на 8 месеца, сега навършва 9. Търсят се добри стопани.
http://forum.dog.bg/...be%d0%b5%d0%b4/
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#40 Потребителят е офлайн   стелла Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 19 March 2011 - 08:19 PM

Искам да благодаря на всички за съветите които ми дадохте,наистина ми помогнахте много за решението ни.
Ние решихме да изчакаме още малко и да си вземем бебе чау,както казахте и вие с голямо едва ли ще се оправим.При нас нещата що годе се оправят така че до 2-3 месеца смятам че ще излезем от кризата.
IA--- за мен не е обида да няма човек пари.Ние сме семейство с малък семеен бизнес,просто нещата не вървяха добре,но вече работата потръгва и смятам че ще се оправим бързо.
И още веднъж благодаря на всички!!!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни