Dog.bg Форуми : Мъжко или женско кученце?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мъжко или женско кученце?

#1 Потребителят е офлайн   Lady_S Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-January 10

Икона за мнението  Публикувано: 31 January 2010 - 10:07 PM

Здравейте, има едни хора от които скоро ще вземем йорки и те имат и мъжки, и женски кученца.Каквото и да е ще го обичам, но много ми се иска да е женско, защото избора на цветове е по-голям и попринцип винаги съм искала, но не знам дали е много трудно като се разгони-особено кървенето, а и аз не искам да имам много малки кученца, а най-много 1 път.Ако може някой който има женски йоркширски териер да ми каже колко пъти се разгонва на година, около колко време кърви и много ли, много ли грижи създава като се разгони и има ли нещо, което да направя ако не искам кученца.Мс предварително-още не съм решила дали искам мъжко или женско, но ако някой който има женско ми отговори на въпросите ще съм мн задължена, а и съвсем скоро отивам за кученцето, а още нз какво ще е ab_041.gif .

#2 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 01 February 2010 - 09:15 AM

Цитат(Lady_S @ Jan 31 2010, 08:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
, но много ми се иска да е женско, защото избора на цветове е по-голям


Извинявай, но нещо не схванах Как избора на цветове ще да е по-голям ?

#3 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 01 February 2010 - 01:12 PM

Женските се разгонват 2 пъти в годината,по колко и колко дълго/около 2 седмици/ доколкото знам си зависи от кучето.При мъжките няма разгонване те са ''винаги готови да деистват'' ab_041.gif Още един съвет: Ако искаш истинско йорки си купи от развъдник който е признат в България, за да няма после защо кученцето ми е такова а не онакова и т.н.

#4 Потребителят е офлайн   oddbo kolev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 07-November 09

Публикувано: 02 February 2010 - 10:15 AM

Мъжките кученца пишкат по-често.
Относно раждането на женско куче предлагам да прочетете малко повече във форума за развъдната дейност.
Не е изобщо препоръчително просто да пуснете кучето си да прави поколение, има си хора отговорни по развъдната дейност на всички породи, които са дали подробно основания за това.
Иначе успех с кученцето, каквото и да е то и мноого да ви радва! :)
Алекс

#5 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 02 February 2010 - 10:27 AM

Преди да си взема куче и аз се чудих дали да е мъжко или женско. Посъветваха ме да взема женско, защото мъжките били по-доминантни и по-трудни за възпитание. С женските го има неудобството с разгонването, но пък ако се кастрира изчезва. Освен това кастрацията намалява риска от хормонални проблеми.
Аз лично обаче не успях да си избера кученце, а по-скоро то ме избра и въпреки всичките ми планове се сдобих с един луд мъжкар ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 02 February 2010 - 11:14 AM

A aз никога не съм имала тази дилема. И мъжките и женските си имат своята специфика на отглеждане и своите трудности. И мъжките и женските кучета носят радост на стопаните. Когато обичаш истински, се справяш с всичко. Когато си предварително подготвен и има кой правилно да Ви съветва, трудности няма.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#7 Потребителят е офлайн   Lady_S Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-January 10

Икона за мнението  Публикувано: 03 February 2010 - 06:21 PM

Относно въпросите от къде ще го взимам-от едни хора и съм сигурна, че всичко е наред около породата и т.н.Исках само да ми кажете много ли е сложно да се отглежда женско куче като се разгони...

#8 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 07:02 PM

Бих казала- сложно си е!
Особено ако е при някой, който и хабер си няма!
Земи попрочети тук- там из форума, има отговори на всичките ти въпроси. То не става, питам- отговарят. Това не е кръстословица...! Хората ти казаха- вземи си куче от развъдник... Ако искаш да ти е здраво и да е истинско йорки. Едва ли другото ще обичаш по- малко, но трябва да си наясно! tb_195.gif
Относно пола- мъжките са по- тъпички от женските, Или не, че те са тъпи, просто женските са по- хитри. Разгонването на страна- при женското поне знаеш кога ще се разгони за да си го пазиш, но не знаеш мъжкото кога ще срещне разгонена женска и ще побегне след нея. Мястото за пишкане при мъжките се усвоява по- трудно, тъй като обичат да си препикават просто така- за кефа. От начало често ъглите във вас ще са мокри, или цветята ще се поливат излишно. При женските по- лесно се... така да се каже Овладява процесът на пишкане. Те не се "пилеят" напразно ab_041.gif
Щастлив живот на теб и бъдещото ти куче!

#9 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 03 February 2010 - 09:50 PM

Цитат(Lady_S @ Feb 3 2010, 05:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Относно въпросите от къде ще го взимам-от едни хора и съм сигурна, че всичко е наред около породата и т.н.Исках само да ми кажете много ли е сложно да се отглежда женско куче като се разгони...

Само не знам кое точно ти е наред, тъй като в България има само два развъдника които създават чистопородни йоркширски териера. Но щом казваш може и всичко да ти е наред да си вземеш нещо за йорки а пък после да няма на какво да го оприличиш ab_041.gif И е много сложно да се отглежда каквато и да е порода куче от които и да е пол, когато го взимаш от някой дето не знае какво точно е произвел и хич не му пука да ти е от помощ.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#10 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 03 February 2010 - 10:00 PM

Нека не става спор около развъдници и т.н ....
ПРОСТО ПОСТАВЯЙКИ ВЪПРОС ТУК ВИЕ САМИ ДАВАТЕ ОТГОВОР ОТКЪДЕ ГО ВЗИМАТЕ СЛЕД КАТО ТАМ НЕ МОГАТ ДА ВИ НАСОЧАТ ...
Наскоро имахме подобен случай къдете въпреки съветите от подобна ситуация потребителка във форума искаше и мнение тук ... е ако там нямате стабилни отношения по всички въпроси ... ea_103.gif
При мене всеки втори клиент идва с подобно питане и още хиляди въпроси и получава отговори който са съобразени с условията в който живее свободното му време семейството и т.н....
Всички останали въпроси и отговори тук са като да четете хороскоп за себе си от вестника tb_195.gif
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#11 Потребителят е офлайн   Nell_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 11-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Corfu Island

Публикувано: 03 February 2010 - 10:45 PM

Цитат(Tali @ Feb 3 2010, 08:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Бих казала- сложно си е!
Особено ако е при някой, който и хабер си няма!
Земи попрочети тук- там из форума, има отговори на всичките ти въпроси. То не става, питам- отговарят. Това не е кръстословица...! Хората ти казаха- вземи си куче от развъдник... Ако искаш да ти е здраво и да е истинско йорки. Едва ли другото ще обичаш по- малко, но трябва да си наясно! tb_195.gif
Относно пола- мъжките са по- тъпички от женските, Или не, че те са тъпи, просто женските са по- хитри. Разгонването на страна- при женското поне знаеш кога ще се разгони за да си го пазиш, но не знаеш мъжкото кога ще срещне разгонена женска и ще побегне след нея. Мястото за пишкане при мъжките се усвоява по- трудно, тъй като обичат да си препикават просто така- за кефа. От начало често ъглите във вас ще са мокри, или цветята ще се поливат излишно. При женските по- лесно се... така да се каже Овладява процесът на пишкане. Те не се "пилеят" напразно ab_041.gif
Щастлив живот на теб и бъдещото ти куче!

Какви са тези глупости !!!!!!! УЖАС !!!!! Всичко е въпрос на възпитание. Имала съм женско куче в продължение на 16 години, а в момента имам мъжко. В никакъв случай немога да ги разделя и да ги категоризирам с определенията, който сте дали. Това което сте писали за мъжките кучета са пълни глупости. Имам Марти от бебе - 45 дневно кученце. Перфектни хигиенни навици. Никога не ми се е налагало да ходя след него с парцала. От момента в който дойде вкъщи си знаеше, че ходенето по нужда е на памперса. А вече е на 9 месеца и чака да бъде разходен, за да се облекчи. Да препикава, но само когато е навън на разходка. Нямаме никакви проблеми с възпитанието, страшно послушен е.
Това, че някой неможе да си възпита домашния любимец, не е по вина на кучето - било то мъжко или женско, а е по вина на стопанина.

#12 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 03 February 2010 - 11:03 PM

Nell_s ae_085.gif
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#13 Потребителят е офлайн   малка_Рокси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 539
  • Регистрация: 07-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia,baby...*
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 11:12 PM

Цитат(Nell_s @ Feb 3 2010, 10:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Какви са тези глупости !!!!!!! УЖАС !!!!! Всичко е въпрос на възпитание. Имала съм женско куче в продължение на 16 години, а в момента имам мъжко. В никакъв случай немога да ги разделя и да ги категоризирам с определенията, който сте дали. Това което сте писали за мъжките кучета са пълни глупости. Имам Марти от бебе - 45 дневно кученце. Перфектни хигиенни навици. Никога не ми се е налагало да ходя след него с парцала. От момента в който дойде вкъщи си знаеше, че ходенето по нужда е на памперса. А вече е на 9 месеца и чака да бъде разходен, за да се облекчи. Да препикава, но само когато е навън на разходка. Нямаме никакви проблеми с възпитанието, страшно послушен е.
Това, че някой неможе да си възпита домашния любимец, не е по вина на кучето - било то мъжко или женско, а е по вина на стопанина.

ba_025.gif beer.gif ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 03 February 2010 - 11:22 PM

По някога много ми се иска да съм полезна и да дам добър отговор на един добър въпрос но често се случва да се смея от сърце . Мисля 4е подобни въпроси идват от хора неузрели да гледат ку4е без значение дали то е йорки или санбернар ...
Примера е прост за мен , 7 женски кучета една е ленива друга игрива трета спокойна 4етвърта свадлива това е въпрос на характер едно с едно няма еднакви кучета по характер на този свят, въпроса е сложен и обстоен....Дали е мъжко или женско няма никакво значение за отглеждането му иска се любов постоянство и много внимание и време. Мен лично ме озада4и фразата има избор на цветове ud_009.gif
Все пак когато си вземете ку4е про4етете сериозна литература и според характера му ще изградите и навиците му тук могат да ви се дадат принципни отговори и избор от няколко варянта но в края на вси4ко ще кажа опознайте кучето си за да знаете кое е най-доброто за него ...
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#15 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 03 February 2010 - 11:24 PM


Само не знам кое точно ти е наред, тъй като в България има само два развъдника които създават чистопородни
йоркширски териера.




Лидка вече са три колежката също се старае ;)
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#16 Потребителят е офлайн   maria11111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 21-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2010 - 10:25 AM

tb_195.gif eeeee Кате тя Лидка тъkmo свикна да казва,че са два развъдниците и те отново станаха три.Простено и е от толкова много задължения с секретарскста работа започна да се обърква вече

Лидка поздрави от третия развъдник LUXURY YORK ae_085.gif

#17 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 04 February 2010 - 10:34 AM

Дай Боже повече развъдници и отговорни хора за тази великолепна порода !!!
Хайде момичета скоро ще трябва и с бройката четири да свикваме ae_085.gif .... което е страхотна имайки предвит колко работа имаме !!!

п.п Законно регистрирани развъдници към ФЦИ са пет smile.gif


Мимка не е проблем секретарската работа ... проблем е някой да я прави безрезервнно ! Пробвали сме и с други хора в клуба и Кати помни колко проблеми имахме ae_085.gif
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#18 Потребителят е офлайн   малка_Рокси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 539
  • Регистрация: 07-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia,baby...*
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2010 - 01:31 PM

Ми то развъдници има,но има и хора които продават кученца за много апетитна ценичка,с представете си голям избор от цветове,а пък някои даже и с родословия! eg_033.gif Аз не казвам,че моето куче е от легитимен равъдник ,нито пък ,че има родословие,да наистина много я обичам и не бих я заменила с никой на света,но не искам и хората да правят моята грешка!Ако искате здраво кученце с доказан произход-равъдник,ако искате да си раздавате парите по ветеринари си купувайте от където си искате!Никога няма да имате гаранция за нищо,или пък седат продавачите и ви гледат с добри очички : ''Ми да те кученцата са си чистокръвни йоркширчета,ако искате даже за *** лева мога и родословие да ви издам! '' eg_033.gif Ми да то това толкова пъти се е дъвкало във форума ,че няма смисъл и да го повтарям...Който иска намира..аз го казвам от към страната на ''опарените'' и за да не се чудете,защо кученцето ви не е като онези от снимките ea_103.gif
Каквото е мъжко или женско обичайте си го много! wub.gif
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   PRINCESS_Kaq Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 25-January 10
  • Gender:Female
  • Location:бургас

Икона за мнението  Публикувано: 16 March 2010 - 06:21 PM

Ако може да попитам-моето е женско и е на 9 месеца-та въпроса ми е кога ще стане разгонването?Моята принцеса все още няма,но като и дойде какво да правим? smile.gif

#20 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 16 March 2010 - 07:08 PM

Цитат(PRINCESS_Kaq @ Mar 16 2010, 03:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ако може да попитам-моето е женско и е на 9 месеца-та въпроса ми е кога ще стане разгонването?Моята принцеса все още няма,но като и дойде какво да правим? smile.gif


При женските екземпляри с тегло между 2 и 3 кг първото разгонване е 7-9 месец. Понякога първото разгонване протича във вариант "скрито разгонване". При женски екземпляри с тегло под 2 кг всичко в повечето случай е различно и непредсказуемо. Когато това се случи това което трябва да правите е да я пазите от всички мъжки екземпляри. Йоркширския териер е изключително чистоплътно и дискретно куче, така, че не рядко стопанина не забелязва разгонването ако кучето е по-спокоен по нрав екземпляр и наоколо няма мъжки представители от каквато и да е порода. Колкото по-рано кастрирате кучето, толкова по-малко главоболия ще имате.

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни