Dog.bg Форуми : ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

#1 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2010 - 09:06 PM

Като за начало ще си позволя да цитирам преден пост на Pomeran която добре описва положението с Зооборсите и всекидневните им измами на които ставаме свидетели. Също така тук можем да публикуваме и опита на измамените хора!!!

ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН ЗА 1200лв?!
С риск да повторя темата за хиляден път, искам още веднъж да напиша за рисковете при покупка на животно от зоо-борсите!
Зачестяват запитвания към мен за померани, от хора препатили вече от зоо-борсите.Затова искам да напиша рисковете, на които е подложен евентуалния купувач, вземайки куче/независимо от породата/ от зоо-борсата.
1.Всички документи,които получите от тях са недоказуеми и не могат да се проверят:
-показаните снимки от зоо борси са крадени от кучета от развъдници, а не са на кучетата които се продават!Кучето Роузи от развъдника FOXY NOSE е най-показваното бебе в зоо борсите и никой не може да ги накара да го свалят от там!
-ветпаспорт-кучето не е микрочипирано и не се знае този паспорт за кое куче е ,както и дали ваксините в него са сложени на някое от кучетата.99% от продадените кученца умират впоследствие, в рамките на 30 дни от несложените ваксини, стреса, и от това,че са прекалено малки за да се преборят и да оцелеят без майките си.
-родословие-издадената хартийка не означава нищо, обикновено е направена на цветен скенер и не е легитимна.Родословие се издава определен период по-късно, след раждането на кученцата и трябва да носи регистрационен номер от племенната книга на страната/БРФК -ЗА БЪЛГАРИЯ/,печат,на него пише името на развъдника,името на развъдчика,името на новия собственик,името на кучето, неговия микрочип №,три или четири поколения назад са описани родителите и техните прародители,всяко със своя регистационен номер.Ако няма едно от тези неща-това не е истинско родословие.Ветеринарният паспорт не е родословие!
-на развъдниците-без значение за кучета или за котки им е ЗАБРАНЕНО СПОРЕД ПРАВИЛНИКА НА БРФК и правилниците на FCI да продават през ЗОО МАГАЗИНИ И ЗОО БОРСИ, за да се спре търговията с кучета.Тя води до 99% смъртностнт сред бебетата, взети от майките им преди 3-ия месец,неваксинирани, и подложени на стрес от пътуване в клетки,натъпкани със стотици други свои събратя в малки,нечистени и непригодни за тях помещения, подобни на затвор,при ужасни условия.Така наречените ,,PUPPY MILLS"срещу които се бори всеки развъдчик и федерация, защото парите там носят смърт на хиляди невинни животни.
2.За да избегнете риска, да купите болно куче просто трябва да :
-търсите куче, където може да видите родителите/ако са в България/, а ако не са -се контактува директно с развъдника или с доверен Ваш човек,който може да отиде да вземе кучето от чужбина и да Ви го донесе, ако Вие самите не можете.Много развъдници НЕ ПОЗВОЛЯВАТ техните животни да пътуват сами със самолети или друг транспорт и искат лично да се вземе животното от тях!
-подписва се договор, при какви условия се взема животното,на каква цена и какви са задълженията на двете страни и правата им при случай на болест, смърт и т.н.Такъв договор може да се подпише с всеки собственик на куче, независимо дали е развъдчик или просто има кучета за продажба.Без такъв договор Вие няма как да върнете парите си при измама,смърт или др.обстоятелства.Собственикът е длъжен да поеме отговорност при болест, както и да Ви уведоми как ще Ви възстанови щети при смърт-с ново куче или ще Ви върне парите.Развъдниците носят отговорност за своите кучета!Те дават гаранции за здравословното им състояние и чистопородността им!
3.ЗАЩО НЕ МОЖЕТЕ ДА СИ КУПИТЕ ПОМЕРАН ОТ ЗОО-БОРСА НА ЦЕНА ОТ 1200 лв?
*Хубавите померани идват от хубави развъдници- те са в чужбина,обикновено от Америка,Канада, Филипините,Тайван, Тайланд.В Русия има чудесни кучета,там има обаче и практика,официално разрешена,да се заплождат померани и мини-шпицове-така че всеки сам решава откъде ще си вземе кучето.Средната цена на такова куче е 3500 Евро ,без транспорта и документите.
*Те пристигат като бебета, гледат се две години преди да имат право да се заплождат, ходят по изложби за да получат оценки от съдии,които да им дадат това право, пътуват тук и в чужбина за да натрупат титли.Това допълнително изисква да се вложат още средства.
-раждат 1-2,рядко 3 бебета, които още по -рядко оживяват.Спецификата не породата не позволява бебетата да се отделят от майките си преди третия месец.
-сами можете да изчислите,ако имате двамата родители, имате и 1 бебе,което сте гледали до 3 месеца, дали ще го дадете в зоо-магазин, да бъде отгледано в аквариум,като златна рибка и на цена 1200лв?
-прави се масов внос на померани от Словакия, Унгария,Чехия, Сърбия-там нещата стоят по същия начин,както и у нас, с малката подробност - има един развъдник или два за померани в Чехия, които си държат на животните и не се занимават с български борси,другото е мъгла-там се работи масово с мини-шпиц, а не с померани.
Цената на породата померан е висока, защото няма големи кучила и бебетата изискват много грижи в първите 3-4-5 месеца от живота си, след което кучетата живеят дълго-15-18 години, и общо взето като порода се радват на отлично здраве.За специфичните болести на породата мога да кажа :това са луксация на патела,алопеция-Х и ливър шънт/последната води до 100% смъртност и бебетата не доживяват до 6 месеца или 1 година.Това няма да Ви го кажат в зоо магазина и няма никога да си върнете парите назад при евентуална измама, а Вашето семейство ще понесе много разходи за лекари, лекарства и завинаги ще остане емоциално наранено при смъртта на Вашия любимец.
Има начин това да са избегне, всеки развъдник и отговорен собствениk на куче ще се радва да Ви отговори на въпросите и да Ви бъде полезен при покупката на ново куче.
УСПЕХ!








User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2010 - 09:22 PM

...
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 01:23 PM

Спрете безогледната търговия с живот.
Не купувайте животни от борси, ферми и зоомагазини.


Фермите за домашни любимци отвътре

Фермите за кучета и котки (Puppy mills) не са нещо ново. Съществуват вече повече от десетилетие. Продължават да процъвтяват, разчитайки на незнанието и неинформираността на купувачите, които са омагьосани от сладките муцунки в магазините и прекрасните снимки в сайтовете за домашни любимци.

Но зад красивата фасада на зоомагазина, зад снимките на кученца и котенца на зелени полянки и диванчета или обявите във вестниците, там често се крият нещастници, дошли от ферми за кучета.

Тези кучета и котки, които се ползват само за разплод, живеят в шокиращо лоши условия.

Целият живот на тези животни, третирани само като стока, протича в клетки, отглеждани с години без контакт с хора, без човешко отношение и ласка, без никаква надежда един ден да станат част от едно истинско семейство. Те получават малко или никакви ветеринарни грижи. Те нямат меки постелки, не се лекуват, нямат играчки.

След като тяхната възможност да се размножават спадне или поради заболяване стане невъзможна, тези животни се убиват, изоставят или продават на друга ферма.

Годишното производство на подобни ферми е стотици хиляди кучета и котки, повечето от които със сериозни здравословни и поведенчески проблеми.

Тези стотици хиляди животни биват разпращани из зоомагазините из страната, много от тях се продават чрез обяви във вестниците или интернет сайтове и често са придружени от фалшиви гаранции. Ние не продаваме животни от ферми, животните са отгледани у дома, социализирани, отгледани с човешка ласка и внимание.

Тези лъжи целят да заблудят лековерния купувач (или поне онези, които изобщо се интересуват от къде идва техния бъдещ любимец), който да приеме малкото същество в дома си, като по този начин подпомага продължаването на дейността на фермите за кучета и котки.

Фермите за животни са бизнес, чиито единствен интерес е печалбата, а не благоденствието на животните.

Законите са само на книга. Изисквания към развъждащите домашни любимци и магазините за животни са или минимални или изобщо липсват. Написани са така, че е лесно да се заобикалят. Само една от възможностите е да се продават директно на купувача, като така се спестяват и данъци, наличие и плащане на лицензи или просто да се избегне достъпа на правоохранителните органи. При липсата на инспектори и минимални глоби никак не е трудно да останеш в бизнеса.

Имаме нужда от вашата помощ

В други страни съществуват организации, които да разследват и показват жестоката действителност около индустрията, използваща животните само за разплод и продажби. Тези организации лобират за прилагането на съществуващите закони и добавянето на допълнителни клаузи за налагане на по-високи глоби на нарушителите.

У нас на този етап най-важно е образоването на потенциалните купувачи за многото причини, поради които да избягват купуването на домашни любимци от ферми и зоомагазини.

И вие можете да помогнете, като разпространите информцията и образовате хората, които не знаят истината.





Една малка част от трагичните истории на кучета, родени във ферми и продадени от зоомагазини
Померанче

Здравейте, аз си взех в събота померанчето,но беше от магазин и естествено че имам проблеми....имаше много, много, много бълхи, а снощи получи страшно разтроиство и повръщане.....Поне във всички вет. кабинети докторите кават ,че наистина е померан,но болен.Сега ми е мн мъчно да го гледам как се мъчи и го боцкат.Иначе няма такова сладурче,въпреки че няма сили да мръдне ме следва навсчкъде из къщи и ме чака на вратата като излизам.Моля ви, стискайте палци с мен да оздравее!
.
..ами има глисти със сигурност, във паспорта пи6е че са направени две ваксини до сега(роден е на 02 август),но е от Украйна и не мога да знам колко е така...

... умря днес, не знам къде се намирам сега ...




Пинчер

Здравейте на всички. Преди около половин час вкъщи пристигна малкия Тоби. Купихме го от зоомагазин в града и има паспорт и всички документи. Много е дивичък и много сладък. Преди малко се събуди от дълбок сън и почна пак да шава напред - назад. Окраската му е канелено - кафява и е толкова дребничък че прилича на мишка.

Здравейте всички! Вчера Тоби почти не хапна нищо, а тази сутрин взе да повръща водата която изпие и да получава спазми на стомахчето. Заведохме го на вет и той му даде някакво лекарство против спазмите и му би две инжекции. Когато се прибра у нас изповръща лекарството. Сега в 6часа докторът каза пак да го заведем.

Днес след прегледа при доктора получихме страшната диагноза: ПАРOВИРОЗА. Включиха го на системи горкото така скимтя имах чуството че мене повече мме боли от него. Каза че има от 10 до 90% шанс да умре. Когато се прибрахме вкъщи живна и почна да обикаля. Все пак надеждата умира последна .

еми мойто мъниче вчера започна да получава пак спазми и много скимтеше, като го заведохме при доктора то изпадна в безсъзнание и едвам се държеше. Доктора каза че е много малък шанса да оцелее нощта и ни предложи да го вземе в тях и да му прелива глюкоза през нощта. Ние се съгласихме, но на сутринта той се обади и ни каза че е починало ...


Хъски


Реших да се обърна към вашия форум защото не искам и други хора като мен да изгорят по същият начин. Купихме си куче за 350 лева от зоомагазин на XXXXXXXXXXXX, .дадоха ни го без касова бележка без договор и гаранция че кучето е здраво.след два дена след като не е яло ништо това кученце на 2 месеца уж с ваксина то получи разстройство.заведохме го на лекар и след оште 3 дена то се влоши.получи жалти сополи и кашлица.пок го занесохме на лекар и след три вида антибиотик то не се оправи а влоши.заведохме го там от кадето сме го взели.обяснихме им че кучето не е наред нешто му има или да ми го заменят с друго или да ми враштат парите.уговорката им беше че ште ми го излекуват и ако умре ште ми варнат половината пари.сагласихме се и на това след луди скандали.оставихме им го и след 4 дена постоянно обаждане как е кученцето научаваме че му е правена операция и му изрязжат 6см. от червата.гаранция че ште ойивее пак няма.на следваштите 3 дена пак има саштот но без озрязжане а само операция.след 2 дена оново операция и на другия ден ми казват че е починало.отиваме там.и те не ни дават парите заштот не сме имали уговорка да ни ги варнат.даже ми искат още пари за друго да си купя.кажете ми какво да напрая.имам само касова бележка а куче не.и то издадена две седмици след това.това означава че един вид сам си дала парите а не са ми дали куче.


Ферма

Купуват ги Унгария и Словакия на килограм и после продават на такива като Вас.Възмутена съм ,защото за разлика от доста хора в форума ,аз лично ходих в Словакия и видях с очите си:
КРАВАРНИК ,от тези които ги има и тук само че с кравите.Вътре от двете страни където бяха кравите ,те сложиха мрежа и разделиха краварник на секции,пак от мрежата.Вътре метър на метър една дървена скаричка на височина от бетонен под 15-20 см.Мен уж ме водиха там да покажат развъдник,когато доближих ме с колата до краварника ,аз видях как някакви мъже облечени като строителни работници в скъсани дрехи носят дърва в краварника ,бях учудена и попитах ,крави ли ще гледаме? Влязох вътре и щах да припадна от вонята.В началото на краварника те сложиха една печка на дърва и в нея вариха една помия от свински кожи и лой.После разбрах от още едни хора ,че в Словакия всички такива куче ферми хранят с такава помия кучета.Да забравих да раскажа ,че вътре бяха наблискани какви ли не породи и беше много студено ,кучета трепериха от студ,краварника не се отопляваше.

След това ме водиха в още един "развъдник", това не беше краварник ,а една къща,при самото влизане вътре пак видях иусетих миризмата на свинска мърша която готвят за кучета.Занимавам се с мопсове и исках да видя техните кучета.Показаха ми една бремена женска ,толкова дребна ,че се оплаших за нея как ще роди и ги попитах как могат да пускат такива кучета в разплод? На което той ми отговори , цитирам: Много добра майка,ражада по 8.

Отидох в Словакия с уговорка ,че ще ми покажат развъдниците.Видях и преживях УЖАС.


Чихуахуа

Здравейте!Дълго време се чудих дали да направя тази тема , но реших ,че правейки я имам шанса да попреча на неопитни хора като мен да си изпатят както ние си изпатихме!А ето за какво става въпрос!
Нашето семейство отдавна искахме да си имаме кученце , но все нещо ни спираше може би страха дали ,ще се справим с грижите по животинчето и ето ,че в събота 27 септември съвсем случайно решихме да отидем на пазара в Подуене за да разгледаме уж информативно.Вече се бяхме спрели на породата бяхме решили ,че искаме то да бъде Чихуахуа.Бяхме прегледали обяви в интернет и навсякъде където се обадихме не случихме.Или кученцата бяха свършили или не отговаряха.Бяхме обиколили и няколко зоо магазина но цените там ни се видяха леко космически.И така де отидохме на въпросния пазар и навсякъде питахме за въпросната порода.Навсякъде отсичаха ,че нямат и най-накрая мъж и жена , които седяха в кола ни казаха ,че имат и ако искаме да го видим да караме след тях.И така ние като типични дилетанти ги последвахме.Оказахме се в развъдник в Малашевци имаше невероятно много кучета от всякакви породи.Жената се извика на някаква друга да донесе кученцето и тя го донесе увито в някаква кърпа.Беше студено на вън и то трепереше ,още в мига щом го видях се влюбих в теб и може би точно поради тази причина останах сляпа за толкова много неща за които прогледнах след всичко случило се.И така уж ни увериха ,че всичко е наред че кученцето е добре дадоха ни храна и някакъв паспорт.Цената ,която ни поискаха беше 800 лв и ние неопитните (което според мен те ,още от началото са видяли в нас)си дадохме паричките и доволни ,че сме големи късметлий потеглихме към нас.Уж на пръв поглед кученцето беше добре , но нещото което ни направи впечатление бе това ,че имаше разтройство .още при първото си ходене до тоалетна.След това постепенно започна да ни прави впечатление ,че кученцето е много вяло и само иска да лежи и спи.Помислихме си ,че е от породата и от това ,че света му се преобърна коренно ,но уви съвсем не излезе така.Неделя вечерта стана по вяло и отпуснато отвсякога и в понеделник 29 сутринта беше почти безжизнено!Ние се стрестнахме и то много и решихме веднага да го заведем на лекар ,защото дори и да нямахме опит осъзнавахме ,че тоеа съвсем не е нормално.Лекарят ни се намира в блока и поне с това нямахме проблем.Заведохме го и лекаря каза ,че кучето е обезводнено и има чревна инфекция и веднага трябва да бъде включено на системи.Оставихме го там през деня вечерта отидохме да си го вземем с уговорката ,че на другия ден пак ,ще го заведем.В началото кученцето сякаш беше по добре , но след това постепенно се влоши и то много и към 12 беше просто безжизнено.Цяла вечер не спахме чудехме се какво да направимна сутринта към 6 беше толкова зле ,че го напипвахме за пулс.Накрая не издържахме обадихме се на лекаря и той ни каза веднага да отидем в денонощна клиника в Младост1.Заведохме го лекарите бяхе искрени с нас казаха ,че е в много тежко състояние.Пуснаха го на системи и антибиотици.Хранеха го венозно ,защото кучето нямаше силите да яде или пие.И така в Четвъртък 2 октомври кученцето умря.Няма да ви описвам колко тежко всичко преживяхме това особено аз и сестра ми ,която е на 10 и винаги е мечтала за кученце.Сумата , която ни поискаха в клиниката бепе 400 лв.После се оказа ,че в паспорта на мястото където пише ваксините само на първата имаше стикер другите бяха само с черни печати.които лекарите ни обясниха ,че не означават нищо.Оказа се и ,че лекарите добре познават мошенниците продали ни кученцето и ,че това което ни се случи не е за първи път и ,че им е редовна практика.Прогледнахме за толкова много неща(които преди не виждахме) и преживяхме една наистина голяма травма особено сестра ми.Лекарите ни посъветваха да потърсим отговорност от тях обадихме им се , но минаха с номера ,че не трябвало да го водим на ветеринар а трябвало първо на тях да се обадим ,за да го прегледали техните лекари (за които дори не сме и подозирали ,че съществуват ,а и не вярваме особено)и те да преценяли дали да ни го сменят.Изобщо преживяхме една истинска драма за по малко от седмица и от незнание ,наивност и глупост.Правя тази тема с надеждата ,че по някакъв начин мога да предпазя бъдещи измамени като нас хора!Не знаем какво да предприемем и дали могат по някакъв начин тези хора да бъдат наказани.Благодаря за вниманието.


Болно пинчерче на 3 месеца

Здравейте ,регистрирах се туку що.Преди 5 дни за рождения ден на сина ми взехме малко кутре пинчер на 3 месеца.Радоста беше голяма,кученцето се чувстваше център на вниманието ,бягаше ,играеше си ,закачаше се с всички.Много се радвахме ,че от първия ден си спинка единствено в кошчето ,кръстихме го Рики и всичко си беше наред .Но само след два дни се започна кошмарът за моето мъниче .Първо стана много сънливо ,отказваше да се храни и да пие водичка,повърна два пъти и решихме веднага да го заведем на ветеринар.Направиха му изследвания и доктора каза ,че има хранително натравяне.Биха му 4 инжекции и ни казаха да не му даваме никаква храна и вода .След като се прибрахме Рики живна ,но само за малко .Последваха още инжекции вечерта .На следващия ден му поставиха и система.Състоянието му изобщо не се подобрява ,а е вече 3-ти ден на инжекции,много ми е мъчно и тъжно всеки път щом го погледна ,та той едва се движи от болка/отлепваха му кожата на гръбчето ,за да му сложат системата/ Даваме му само по 10 см. от една паста с витамини ,нищо друго освен нея и вода.Доктора нищо не ни казва и аз се притеснявам много .Дали ще се оправи кученцето ни ,толкова е сладък и децата така силно се привързаха към него .

За съжаление кученцето ми почина. Въпреки ,че го гледахме само седмица ,всички го обикнахме много и ще ни липсва малкото ни мъниче.
Кучето купихме от зоомагазин в Бургас.Едва онзи ден прочетох тук във форума какви измамници са.

Хъски

Не си купувайте кученце от ЗООМАГАЗИН !!!

И по-точно от зоо магазина намиращ се на xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxв гр.Варна !
Защо го казвам?
на 26 март подариха хъски за рожденния ден на моя приятелка - тогава той беше на месец и 26 дни...много сладко и жизнено същество! Бяха казали на момчето, което го е купило че трябва след 3 -4 дни да му се бие втората ваксина. Да обаче на 30 март малкия започна да отказва да яде,не му се играеше,постоянно спеше и лежеше. На 31 го заведохме в "Син кръст"(ние живеем в София) и там докторите се хванаха буквално за главата! Малкия на 2 месеца тежеше 1.7кг. и не са му били ваксина на 40 ден (в последствие разбрахме че е било на антибиотик понеже е имало проблеми с коремчето,но явно при продажбата никой от служителите не е счел за необходимо да го "спомене"). Също така беше вътрешно не обезпаразитен, дехидратиран, анемичен и с ниска температура...сложиха го на системи, взеха му кръв за пълни изследвания....на следващия ден сутринта нямаше никаква промяна и вечерта малкия е починал!
Е питам аз няма ли някакъв контрол над тези хора? И за мое съжаление това не е първият случай за който знам!

Пекинезче

Здравейте, наскоро си купих кученце от мнима борса за кучета. Единственото нещо което можете да видите за нея е сайта xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Кученцето беше пекинезче на 52 дни, болно от гана - това беше констатирано от лекар във известна Ветеринарна клиника в София. Тази собственичката на кучето насила дойде в клиниката да ни върне парите и с обещание да лекува кученцето. Според нея аз съм дала на кученцето да яде нещо и затова то повръщаше кръв....представяте ли си каква наглост! Тази жена се опита да ни намекне, че има много власт и неможем да я обвиним в нищо. Кученцето трябваше да остане за няколко дни в клиниката да се лекува и нямаше гаранция, че то ще оздравее. На другия ден позвънях в клиниката да попитам как е кученцето и познайте....Данина Ал Мусави си беше прибрала пекинезчето и отново го продаваше в обявите. Много ми е мъчно за това мъниче и за всички, които измъчват тези ако мога да ги нареча хора!!! И ровейки се в Интернет открих нещо...едно момиче потърпевшо като мен вижте - това е същата борса:
Немарливост и безхаберие у прекупвачка от кв."Слатина"
Миналата седмица купих куче от "Борса за кучета", намираща се в кв.Слатина, xxxxxxxx отговаряща на тел: xxxxxxxxxxx. Мизерията в панелния апартамент - борса беше неописуема - стая два на три, в клетки живееха над десет кучета, три котки и още толкова папагала. Купих мини пинчерка на 45 дни с големи гаранции от подавачката за произхода и здравето и...

Малкото пале се оказа така опаразитено, че два дни по-късно започна да получава гърчове и припадъци от токсичните паразите в коремчето си. След като го обезпаразитих от съществото тежащо не повече от 500 грама излязоха над 200 грама огромни плоски бели и кръгли паразити... Най-лошото,обаче, не свършва дотук.

Яйца от тези паразити попаднаха в белите дробове на три месечния ми мъжки пинчер, който беше в отлично здраве... и който за по малко от 20 часа след огромните усилия на ветеринаря - умря в ужасна агония !

Всички истории са взети от форума на dog.bg и bezdom.info.

Купувайки кученце или коте от подобно място ,вие ставате съучастници на това:http://www.stoppuppymills.org
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 February 2010 - 01:34 PM

http://kiflaiboza.blogspot.com/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 February 2011 - 10:26 AM

Вчера , разхождайки се по централните улици на огромен американски град, попаднах на доста голям магазин за домашни любимци, т.е. основно за кученца. (м/у другото тук такива магазини има доста). Имаше много,много кученца от бих казала всички дребни и някои средни породи. Имаше поне 30-40 породи, по 1-2-3 кученца . Разбира се имаше и 2 померанчета . Едно оранжево и едно подпал. Бяха на витрината заедно с други кученца в общ аквариум. Померанчетата се различаваха драстично като темперамент от всички останали породи. Не заставаха на едно място.Ходеха и подскачаха по главите на всичките. (точно заради този темперамент и аз имам померан). Бяха супер сладки (естествено)!!!Оранжевото беше мъжко (познайте по какво разбрахКачена снимка), опъваше което докопашеКачена снимка.Подпаленото беше уникално сладко. Беше бейби фейс, нослето му едва се виждаше. В сравнение с "помераните" в нашите магазини тези си бяха доста по-померани. Особено подпаленото беше супер. Влюбих се Качена снимка!!! Цената и на двете беше еднаква 1900$. Всички кученца в магазина бяха много сладки. Чесно да ви кажа, много от породите не ги бях виждала като бебета. Су-у-у-у-упер сладки !!!!!!.
Освен темпераментните померани, всички останали изглеждаха доста тъжнички . Сладурчета!!! Само като си помисля, къде ли са отгледани. Тук в магазина поне бяха на чистичко. Няколко младежи сновяха напред назад и почистваха. Никъде не видях ако или пико, но всички бяха в клетки, милите. Не играеха както биха правили ако са в нечий дом или двор, отглеждани с любов. Милите им очички бяха много тъжни и унили.
Незная защо споделих това с вас . От една страна изпитах огромно удоволствие от това да ги видя на едно място такива малки сладури , но от друга страна надделя в мен гнева от извергите които ги гледат в тези клетки като стока.Имаше и едим Качена снимкамазен костюмиран чичко, който казваше кое колко струва и даваше нареждания Качена снимка. И вижте как се е кръстил магазина http://americankennels.com/ . Съжалявам ,че не попитах дали имат родословия и на каква възраст са , но ще го напрая непременно.
Ядосах се на себе си че се спрях и проявих интерес към тях. Около виртината, на улицата, постоянно беше стълпотворение от хора , които им се радваха. А имаше и такива които си излизаха с кученца, дано ги направят щастливи!!!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 February 2011 - 12:57 PM

Минах отново през магазина и сега ще ви разкажа какво стана.
1. Дадоха ми да погушкам подпаленто померанчеКачена снимкаКачена снимка. Мно-о-о-ого беше сладко. Мърдаше като червейче в ръцете ми. Не застана на едно място. Беше мъжко на 11 седмици.
2. Консултанта в магазина беше друг и аз отново попитах за цената. Показа ми едно етикетче, на вратлето на кученцето, на което пишеше 2500$, като побърза да уточни,че ако съм сериозно заинтересована, мениджъра може да ми направи добра отстъпка. На въпроса ми дали има родословие , веднага каза , че е от развъдник. Има си родословие, всички ваксини, паспорт, сертификат от доктор , че е здравичко. Било шоу клас и можело да посещава изложби. Дали всичко това е вярно можем да разберем само ако стигнем до сделка и решим, преди да платим да проверим произхода на кученцето. Остава ни само да вярваме ,че кученцата в американските магазини са от развъдници. При така създалите се обстоятелства мога само да се извиня за съмнението което изпитах относно произхода на кученцата . Моето лично мнение ще запазя за себе си.Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Scarabee Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-May 11

Публикувано: 23 May 2011 - 03:16 PM

Здравейте на всички - СЛЕД тези толлллллллкоооооооооввввввввввааааааааааа дълги коментари аз несхванах какъв е извода :dry: Явно съм прост човек някои ще ми обясни ли но по възможност кратичко!!!! Че от толкова празни приказки се губи смисъла!

#8 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2011 - 03:52 PM

Не купувайте животно от зоомагазин или зооборса, защото там кучетата са развъдени на килограм и обикновено са с редица зравословни проблеми. Отглеждат ги месеци в неподходящи условия, например в 'аквариуми' и клетки, което не е добре за здравето и поведението на малкото животно. А родителите обикновено като обект на безсрамна търговия са в още по-окаяно положение: изтощени от постоянна бременност, занемарени и т.н. (например мизерията на т.нар 'ферми за кученца').

Освен това, не могат да Ви гарантират произхода на животното и родителите му и може да купите просто животинче, което само прилича на дадена порода. Случва се (за съжаление често), закупени от подобни места животни да не оцелеят. По-горе са цитирани истории с подобен тъжен край.

Ако искате чистокръвен представител на дадена порода, обърнете се към регистриран развъдник, проучете ги добре, вижте как отглеждат кученцата, какви документи имат.

Ако искате прост приятел и домашен любимец - осиновете безплатно кученце - от приют, от приемен стопанин, от улицата.
Успех!
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#9 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 May 2011 - 12:13 AM

Показване на мнениетоScarabee, в 23 May 2011 - 06:16 AM, написа:

...... някои ще ми обясни ли но по възможност кратичко!!!! Че от толкова празни приказки се губи смисъла!

Лично теб те касае това, че купувайки кученце от магазин, рискуваш да е болничко и недай си боже да умре. Това, че след това ще ни питаш до колко прилича на померан и защо нашите са по-различни, е по-малкия проблем!!!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   geriha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 23-December 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 May 2011 - 09:17 AM

Ами нещата са много прости и ясни.Ще изброя основните причини да НЕ купувате куче от магазин,без да засягам сантименталната страна на въпроса,която също не е маловажна.Като при хората е,когато си заченат на сила,имал си ужасно детство,гледан си без любов и т.н.шанса да отраснеш без поведенчески проблеми е нищожен.Та за зоомагазините и всичките им там производни-борси,директни доставчици и др.
1.купувайки кучето НЕ знаете нищо за родителите му.В магазина биха могли да ви кажат и покажат всичко ,но истината няма да разберете.Това вече

означава наследствено предавани болести,които са много тежки,и често изхода е фатален.
2.Никой уважаващ себе си развъдчик няма да си даде кучето(особено померан или малък шпиц) в магазин.За тези кученца се чака,преценете какво се случва,ако има "наличност" в момента.
3.Паспорта,който ще получите НЕ означава и НЕ гарантира нищо.Единствения документ,който има стойност е родословието,но получено от продавачките в магазина има голям шанс да е менте.
4.Селектираните породи са капризни за гледане,ще имате нужда от много помощ-развъдчика е човека,който би ви помогнал със съвет.Той би трябвало добре да познава естеството на проблемите,които срещате.
5.Цената в магазина е по-ниска,от тази на развъдника,но като добавите парите за ветеринар,които ще похарчите,докато изчистите проблемите и качеството на животното,скъсаните нерви и всичко останало,ще разберете,че сте направили лоша инвестиция.
6.Померана е красиво куче,хората го избират заради размера,козината,симпатичния нрав...с подобие на померан се обричте на вечно чудене защо вашето е голямо,защо няма козина-все въпроси,които ще избегнете,ако НЕ купувате кучето си от магазин.

#11 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2011 - 07:55 AM

Има нещо,което в другите коментари е пропуснато. Не се връзвайте на това,че ще ви внесат куче от Унгария,Сърбия или където и да е.... В повечето случаи Ви обещават родословие след седмица,месец,година-но така и не получавате такова. Всички бебета са сладки,не се увличайте по това. Най-важното е кучето Ви да е здраво,а вероятността да вземете такова от зоомагазин или ФЕРМА е 1:10000 .Най-добре погледнете развъдниците в България и се допитайте къде има в момента кучило или пък къде ще се очаква такова,погледнете родителите и решете дали искате точно от тях кученце. Ако не Ви харесат връзкате ще изчакате колкото е нужно,но знайте че ще получите истински померан :flagbg:
P.S. Вижте тук ги има развъдниците за померан в България и света - http://pamperpom.com/bg/breeders.html

#12 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 04:25 PM

Здравейте, преди около една седмица си взех Померан от http://vippuppy-bg.c...ge=products_all за 1000 лв, но 1во не съм сигурна дали е истински Померан и 2ро- 2 дена след като го взехме се разболя. Има разтройство и повръща, лекуват го, но няма ефект. Ще кача нейна снимка и моля някой, който е запознат да ми отговори на въпросите , защото съм много притеснена.
снимките:

#13 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 04:27 PM

ето ги снимките:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 04:30 PM

купили сте си куче от зооборса,дано се оправи мъника.Но това са последствията от фермите и зооборсите много пари за болно кученце приличащо на пороата.За тези пари,които сте дала можехте да си вземете кученце от леитимен развъдник.
Стискам палци да се оправи мъника дано не е гана или парво :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 04:50 PM

Дано да се оправи. Аз говорих с жената от която го купихме и тя каза,че кучето има здравен сертификат и трябва да го занесем в София в тяхната клиника и да го лекуват безплатно ..

#16 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 04:54 PM

И значи кученцето, което съм си купила не е Померан а само прилича, така ли ?

#17 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 May 2011 - 05:00 PM

Показване на мнениетоBoyanaa, в 30 May 2011 - 04:54 PM, написа:

И значи кученцето, което съм си купила не е Померан а само прилича, така ли ?


Прочетете по горе темата, надявам се да ви се изясни откъде и защо идват тези кученца.

#18 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 05:20 PM

А няма ли възможност да е от борса и да стане хубаво и пухкаво.. :dh_188:

#19 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 05:26 PM

Защото вижте първата снимка , така си изглежда наистина ии не знам дали ще стане с остра муцунка или уши или .. не знам и аз .. :zd_120:

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 05:54 PM

след като не е от легитимен развъдник никой не може да ви каже на какво ще прилича като порасне,защото не се знае кои са родителите му и техните родители и така доста назад.Това Ви гарантира и родословието здраво и необременено кученце от наследствени заболявания,представител на породата си.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни