Dog.bg Форуми : ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

#41 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 June 2011 - 05:01 PM

Чл.23. (1) Забранява се отглеждането на животни и птици с търговска цел на територията на Варна.

(9) Отглеждането и продажбата на животни/котки, кучета/ в зоомагазините от аквариуми и други, непригодни за здравето и хуманното отношение условия за живот и съхраняване на животните съоръжения.
Глоба от 50 до 500лв.

То закони и наредби има обаче.....

#42 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 01 June 2011 - 05:37 PM

Показване на мнениетоLenard, в 01 June 2011 - 05:01 PM, написа:

Чл.23. (1) Забранява се отглеждането на животни и птици с търговска цел на територията на Варна.

(9) Отглеждането и продажбата на животни/котки, кучета/ в зоомагазините от аквариуми и други, непригодни за здравето и хуманното отношение условия за живот и съхраняване на животните съоръжения.
Глоба от 50 до 500лв.

То закони и наредби има обаче.....



С една дума, разрешено, НО при определени условия.Ето ти вратичка.на моменти ми се струва, че наистина няма оправия, ама се напъваме, нали....

#43 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 June 2011 - 05:57 PM

Въпросът е че и тези елементарни условия не се следят и спазват. С една дума не се напъваме изобщо :md_064:

#44 Потребителят е офлайн   ups Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-June 11

Публикувано: 01 June 2011 - 11:24 PM

Днес в същност намерих и снимки на кученцето - Прословутия Померан дето се оказа в същност Мини шпиц продаван от дамата от Vip Puppy- http://www.vippuppy-bg.com/ днес даже с подновен сайт. Второ също така разбрах че същото кученце е продадено на Вип дамата за сумата 500 лева което тя днес продава на безумната цена 1500 лева. Кой оценява супер качеството на кученцето - Този при когото е родено кученцето или този дето го продава с крадени снимки на родителите за уж супер качество кученце. Защо някой който знае родителите какви са и колко хубаво ще стане кученцето го продава за смешната цена 500 лева, а този дето пуска лъжи и го представя за шоу клас и много рядко кученце го продава за 1500 лева. До вчера ми искаше за него 1200 лева - днес цената се вдигна на 1500 :ud_009: .Мисля че заблудата идва от името а не от качеството. Вижте и сравнете- това са двете дами закупени от Хасково за мини шпиц и продавани за супер ПОМЕРАНИ.
http://www.bezplatno..._1306664158.jpg
http://www.bezplatno..._1306664137.jpg

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#45 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 01 June 2011 - 11:44 PM

Показване на мнениетоVelvetDamour, в 01 June 2011 - 04:35 PM, написа:

Показване на мнениетоBoyanaa, в 01 June 2011 - 12:22 PM, написа:

Бях написала нещо много дълго , но се отказах да се хабя за хора, които говорят на ''ма'' и ''бе'' :) Хайде приятен ден


И добре си направила........вместо да си губиш времето за да ни убеждаваш в глупости, можеше да прочетеш първите няколко поста в тази тема и да си изясниш нещата.Приеми истината и спри да драскаш простотии купила си си поредното породо-подобие което ще влачиш по улиците лъжейки хората че е ПОМЕРАН.Не се прави на много умна ами се вслушаи в съветите на хората излекуваи и кастрираи бедното създание,радваи му се и се черви когато на улицата те попитат каква порода е.Съжелявам за острия тон но тази простащина краи няма!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Само мога да Ви кажа , че аз нито се опитвам да убеждавам някого в нещо, нито се правя на умна, но мерси все пак , че явно сте останали с такова впечатление. И знаете ли, кучето ми не е ''бедно създание'' и то няма да е причина аз да се червя, защото кучето не определя мен.А да и не го ''влача''. Аз не съм компетентна по въпроса с кучетата , но разлика от това съм с има няма 10 годинки по-малка от Вас и повярвайте ми възмутена съм как има хора, които с извинение са като ''коне с капаци'' и са готови да се нахвърлят на някого , защото нали все пак всичко е изкривено и всеки се прави на някакъв. Хаха , кучето ми може да не е Померан обаче аз си го обичам и харесвам... А да и не е живота ми :P За пореден път ПРИЯТНА ВЕЧЕР /в превод не ме цитирайте и не ми пишете повече след като съм спряла да искам мнението Ви/

#46 Потребителят е офлайн   ups Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-June 11

Публикувано: 01 June 2011 - 11:56 PM

Никой не ви обвинява Госпожо в нищо- и съм сигурна че сама се обвинавате. Купихте едно кученце за срамната цена 1000 лева което лекувате и треперете над него. Видяхте това което е искала да ви покаже Вип особата- кученца отглеждани в домашни условия- и ако виждате по -отгоре и това което се продава днес за Супер Померан - и се отглежда в супер условия според вас-до вчера е било отглеждано в кочина. Поне да го бяхте купили от кочината направо - че днес сте и поредната жертва на изкривената истина. С уважение към Госпожата която не е цепила стотинката на две и си е купила Супер Кученце.

#47 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 June 2011 - 08:41 AM

Вероятно настина не трябва да бъдем толкова критични,а по-скоро да обясним на дамата точно и ясно какво има. Не сме ние тези дето ще я съдим,тя вече го е взела,сега да го изхвърли ли-НЕ. Гледайте си го и го лекувайте,каквото такова,то си е вашето сладко кученце,което живот и здраве в следващите години ще ви дарява с много любов. Да,то няма порода,не е померан,дали сте си парите за породо-подобно,но не съдете кучето-то иска както всяко друго просто любов и грижи. Единствено и само родословието може да ви гарантира от какъв произод е вашето куче и съответно каква порода е. Но най-важното е,че когато вземете куче от развъдник сте спокойни,че то е здраво-няма глисти и куп други по-сериозни болести. Лошото е,че сега вие ще ходите по лекари,ще се притеснявате и това може да ви струва много повече,оставете парите,това ще промени живота Ви. Има много умрели животинки взети от зоомагазин,а никой уважаващ себе си и работата си развъдчик няма да ви даде болно куче-той просто няма да допусне подобно нещо! Най-доброто,което можете да направите за кучо е да го кастрирате,защото то може да носи много генетични болести,които при едно евентуално заплождане да увредят бебетата . Не съдете хората,просто на всички им е омръзнало да четат и обясняват защо кучето Ви няма да прилича на помераните от снимките!
Пожелавам Ви бебока да е жив и здарв и да бъде дълги година с Вас!

#48 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 June 2011 - 08:42 AM

А това кремаво кученце има някакъв проблем с очичките,милите като гледам такива снимки и ми става много тъжно. Иде ми да ги убия тези идиоти!

#49 Потребителят е офлайн   ups Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-June 11

Публикувано: 02 June 2011 - 11:00 AM

Това е кученцето - не се учудвайте в разликата - едно и също е
На едната снимка как е в действителност - на другата Вип супер Померан
Цената на едното 500 лева- Цена на другото 1500 лева :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#50 Потребителят е офлайн   ups Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-June 11

Публикувано: 02 June 2011 - 11:48 AM

А тези тук са снимки изпратени на мен за уж родителите на Померанчето.
И както разбирате същите снимки намерих в развъдник в Калифорния.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#51 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 02 June 2011 - 02:06 PM

Показване на мнениетоevelina_pom, в 02 June 2011 - 08:41 AM, написа:

Вероятно настина не трябва да бъдем толкова критични,а по-скоро да обясним на дамата точно и ясно какво има. Не сме ние тези дето ще я съдим,тя вече го е взела,сега да го изхвърли ли-НЕ. Гледайте си го и го лекувайте,каквото такова,то си е вашето сладко кученце,което живот и здраве в следващите години ще ви дарява с много любов. Да,то няма порода,не е померан,дали сте си парите за породо-подобно,но не съдете кучето-то иска както всяко друго просто любов и грижи. Единствено и само родословието може да ви гарантира от какъв произод е вашето куче и съответно каква порода е. Но най-важното е,че когато вземете куче от развъдник сте спокойни,че то е здраво-няма глисти и куп други по-сериозни болести. Лошото е,че сега вие ще ходите по лекари,ще се притеснявате и това може да ви струва много повече,оставете парите,това ще промени живота Ви. Има много умрели животинки взети от зоомагазин,а никой уважаващ себе си и работата си развъдчик няма да ви даде болно куче-той просто няма да допусне подобно нещо! Най-доброто,което можете да направите за кучо е да го кастрирате,защото то може да носи много генетични болести,които при едно евентуално заплождане да увредят бебетата . Не съдете хората,просто на всички им е омръзнало да четат и обясняват защо кучето Ви няма да прилича на помераните от снимките!
Пожелавам Ви бебока да е жив и здарв и да бъде дълги година с Вас!


Ами то кученцето вече е почти здраво :) Благодаря Ви!!

#52 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 03 June 2011 - 10:07 AM

Бих искала да попитам Bijou дали тя няма да признае идентичност с долните линкове и собственост върху тях и небивалиците написани в тях?!

http://www.facebook....6#!/eli.spasova


http://www.facebook....183179228378189


http://www.facebook....rypuppy?sk=wall


http://www.facebook....156690881058996


http://www.degrande-...y.ewebsite.com/


http://vippuppy-bg.com/
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#53 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 June 2011 - 10:09 AM

Boyanaa Радвам се за кученцете.Дано да нямате проблеми с него и дълги години да ви прави щастливи. Надявам се сте разбрали,че не трябва да допускате да има поколение.

#54 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 03 June 2011 - 10:21 AM

Бих искала да напиша от мое име следната информация, почерпена от скромния ми опит в работата с породата померан от 2004 и родените при мен 15 кучила от тази порода:
-Не се продава бебе померан, преди да навърши 3мес, да са поставени ваксини- 2 бебешки и 1 постоянна, иначе рискувате да загубите бебето
-Не се продава бебе померан, който е много дребен/в момента при мен има бебе ,което утре ще направи 2месеца и тежи 480 гр,т.е. е много дребничък, още го кърми майката , а аз го дохранвам със специална каша/ преди да започне да се храни самостоятелно и да са му поставени горните ваксини- при дребни бебета това може да значи 5-5,5 месеца.
Имам куче- OK BOSS A MIRACLE OF JAZZ KIWI,който е на 3,5 год и тежи 1200гр, такива кучета са като недоносени бебета- цял живот изискват специални грижи и постоянен контрол при храненето и отглеждането.Има стандарт и той е 18см височина в холката, 2-2,5 кг.
Женските често са по-едри, което аз приветствам, иначе тази порода няма да я има въобще.Имам две американски кучки на 2 год-1400гр и 1600гр-как според вас ще раждат те?!?!

-Въпреки твърденията на горната дама ,че в България няма бели померани- уви,ще я разстроя,но има, едно момиче ,то е и на картинката в подписа ми и то е при мен,ходи по изложби и получава титли -справка моя сайт.

http://www.o-kboss.c...al&id_animal=34

Бих посъветвала хората, които си купуват куче,да се обръщат към тези, които развъждат тези кучета и работят с тях и те да носят отговорност за животните, които продават.
Готова съм да отговоря на всички зададени по темата въпроси и да бъда полезна, доколкото мога.
Не е въпрос да упрекваме хората, подлъгани да купят кучета от без порода и документи, трябва да упрекваме хората, които лъжат другите и се възползват от тяхната наивност .
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#55 Потребителят е офлайн   Denica Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 11-April 08

Публикувано: 03 June 2011 - 11:20 AM

Здравейте с интерес следя темата .... имам чихуахуа и от няколко месеца в главата ми е единствено и само как и аз да се сдобия с един такъв сладур като вашите.Месеци наред следя обявите в нета, прозвъняла съм хиляди телефони .. нооо нищо ... По повод спора искам да кажа,че ако не бях прочела всичко написано в тази тема сигурно сега и аз щях да бъда една от многото излъгани.По същия начин и аз попаднах на същите снимки публикувани в интернет и много ми харесаха кученцата.Бях готова да отида и да си взема кученцето веднага, но след разговор с въпросните хора, цената от 800лв ми се стори доста съмнителна за кученцата показани от снимките. Реших да се разровя по обстойно и попаднах на http://www.dogshop-bg.com/ или Happy Puppy които явно също са измамници защото предлагат същите кучета .... все пак се обадих на жената и тя ми каза,че имат померанчета също на цена 800лв после видях,че същите тези кучета се предлагат от Плевен от някакъв развъдник за мини шпицове на цена 400лв, а в борсата в Слатина в която живее госпожата се продават на цена от 800лв и то ЗА ПОМЕРАНИ
Сега като върна лентата назад виждам,че това е масова практика ....

Ето и кученцето което аз си бях харесала както и двете обяви пуснати в един и същи сайт, но по различно време, едната обява е от Плевен за мини шпицове на цена 400лв, а другата обява е за Померани от борсата в Слатина или така наречените HAPPY PUPPY

http://bazar.bg/%D0%...%BE%D0%B2%D0%B5


http://bazar.bg/%D0%...BE%D1%81%D1%82-

#56 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 03 June 2011 - 01:09 PM

Направо ми ПРИЛОША :zz_020: ,
колко са нагли тези хора..........
Как спокойно си правят рекламата и си продават стоката и са горди от лъжите си и са нагли и са НЕЧОВЕЦИ и са безсърдечни, че и използват думата ЛУКС, и високо качество и хепидог, и гаранция и произход и здравни сертификати и мога още да кажа ама те думите не стигат..........
Наистина смятам, че е крайно наложително въпреки милионите постове до сега на тази тема... да продължаваме да пишем и пишем........ да ЧУВАТ И ЧУВАТ колкото се може повече хора за измамите и за лъжите ............ Кученцата и сърцата са ни по важни от тези нагли БОРСАДЖИЙСКИ набези......... дано ми се разсърдят тези човечета интересуващи се от парички и продажби на килограм........и като ми се разсърдят, дано поне малко им се обади сърцето и да им каже да спрат..........опитвам се да се поставя на тяхно място и да ги разбера и се оказва невъзможно/ сигурно всеки има своите причини за действията си, но морала трябва според мен да е водещ.....
Прилоша ми наистина..........
:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Viktor-Bull terrier Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив; Стара Загора

Публикувано: 03 June 2011 - 06:07 PM

Преди малко писах във фейсбуук-а на Happy Puppy XIV и сега, като проверих, всичките ми коментари бяха изтрити... А аз просто питах дали случайно нямат снимка на поне един родител на поне едно от кучилата... Също така са ме баннали от страницата им xDDDD Това, според мен, е предостатъчно да кажа с ръка на сърцето си, че тези хора не са измамници на 100%!!! Това са най-честните хора на планетата и никога не биха измамили някой или да злоупотребяват с животните!!! Те са моите идоли :wub: :wub: :flagbg: :flagbg:

#58 Потребителят е офлайн   ups Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-June 11

Публикувано: 03 June 2011 - 06:29 PM

Показване на мнениетоViktor-Bull terrier, в 03 June 2011 - 06:07 PM, написа:

Преди малко писах във фейсбуук-а на Happy Puppy XIV и сега, като проверих, всичките ми коментари бяха изтрити... А аз просто питах дали случайно нямат снимка на поне един родител на поне едно от кучилата... Също така са ме баннали от страницата им xDDDD Това, според мен, е предостатъчно да кажа с ръка на сърцето си, че тези хора не са измамници на 100%!!! Това са най-честните хора на планетата и никога не биха измамили някой или да злоупотребяват с животните!!! Те са моите идоли :wub: :wub: :flagbg: :flagbg:

А да Ви попитам на страниците на Vip Puppy и De Grande Luxery Puppy писахте ли да видите дали ще ви задържат? Вас просто са ви изтрили и добре са направили защото вие се заяждате- имате си повод вероятно- на мен от Vip Puppy ми пратиха и снимки дето поисках но те бяха лъжа с най - голяма наглост :rc_036:
Голяма работа сте направили дето сте писали - и аз писах и мен Вип особите ме изтриха :dh_188:
Не се правете много на обиден да видя да напишете и да попитате и от другите- или всички сте нагласени в защита :zz_020:
Поздрави.

#59 Потребителят е офлайн   Denica Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 11-April 08

Публикувано: 03 June 2011 - 07:28 PM

Където и да попитате нещата са едни и същи, аз лично съм се убедила в това след обстойно проучване на обявите - просто разбрах,че няма да успя да се сдобия с померан на такава цена от 800лв .... а както виждам и от 1000лв ... На мен не беше нужно да ми изпращат и снимки от HAPPY PUPPY , просто следях техните обяви и попаднах на едно и също кученце, на снимката която е публикувано от развъдника в Плевен ми се стори,че е по-малко ... а в борсата вече беше по-голямо
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Denica Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 11-April 08

Публикувано: 03 June 2011 - 07:36 PM

п.п сега като разгледам снимките по назад в темата излиза,че всъщност De Grande Luxery Puppy,Vip Puppy и Happy Puppy са едни и същи хора които предлагат едни и същи кученца, но от различни сайтове ....

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни