Dog.bg Форуми : ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

#61 Потребителят е офлайн   Viktor-Bull terrier Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив; Стара Загора

Публикувано: 03 June 2011 - 08:21 PM

Показване на мнениетоups, в 03 June 2011 - 06:29 PM, написа:

Показване на мнениетоViktor-Bull terrier, в 03 June 2011 - 06:07 PM, написа:

Преди малко писах във фейсбуук-а на Happy Puppy XIV и сега, като проверих, всичките ми коментари бяха изтрити... А аз просто питах дали случайно нямат снимка на поне един родител на поне едно от кучилата... Също така са ме баннали от страницата им xDDDD Това, според мен, е предостатъчно да кажа с ръка на сърцето си, че тези хора не са измамници на 100%!!! Това са най-честните хора на планетата и никога не биха измамили някой или да злоупотребяват с животните!!! Те са моите идоли :wub: :wub: :flagbg: :flagbg:

А да Ви попитам на страниците на Vip Puppy и De Grande Luxery Puppy писахте ли да видите дали ще ви задържат? Вас просто са ви изтрили и добре са направили защото вие се заяждате- имате си повод вероятно- на мен от Vip Puppy ми пратиха и снимки дето поисках но те бяха лъжа с най - голяма наглост :rc_036:
Голяма работа сте направили дето сте писали - и аз писах и мен Вип особите ме изтриха :dh_188:
Не се правете много на обиден да видя да напишете и да попитате и от другите- или всички сте нагласени в защита :zz_020:
Поздрави.



Аз изобщо не съм обиден, просто ми е забавно... :DD И също така ми е ужасно, как някои хора се залъгват да си купят кучета и изобщо всякакви животни от магазини/борси...
И не се заяждам, просто питах дали имат снимки на родители... Единственото обяснение, че нямат снимки е, че кученцата са клонинги... xDDD (А другото е, че са затворени в 15х15 клетки и са толкова слаби, че не могат да се хванат в кадър...) Нооо както и да е... Нищо не може да се направи в нашата хубава, прекрасна, единствена, неповторима държава... :flagbg:
(Надявам се, че не обиждам никой, освен собствениците на фермите...)

#62 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 June 2011 - 09:05 PM

И моите коментари изтриха :be_107:

#63 Потребителят е офлайн   Viktor-Bull terrier Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив; Стара Загора

Публикувано: 03 June 2011 - 10:05 PM

xDD

#64 Потребителят е офлайн   emmmmi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-June 11

Публикувано: 04 June 2011 - 04:37 PM

Попаднах случайно в този форум. Прочетох всички мнения, ето го и моето: приятелката ми си купи йоркширски териер от въпросната госпожица от Vip Puppy с няколкото сайта и профили във Facebook. Малко след като приятелката ми си купи кученцето, то почина. Било заменено с друго, което също почина. Естествено, приятелката ми беше твърде разстроена. Не ми беше удобно да попитам веднага, но в последствие разбрах, че парите, които е дала, са и били върнати след доста перипетии. Оказа се, че и друга моя позната си е купила куче от нея, което, слава богу, е оживяло.
Та същата моя позната ми сподели, че е потресена от срещата с „VIP” госпожицата, която явно е обсебена от грандомания. Също така се е оплела в неграмотните си и нескопосани лъжи – в сайта й пише, че се занимава с над 100 породи кученца, а в действителност това е невъзможно, тъй като тя претендира, че родителите на кученцата са нейни. Непрекъснато парадира, че ветеринарният лекар от нейната клиника е зад гърба й и е издавал здравни сертификати на незнайно от къде взетите кученца. Няма смисъл да споменавам името на клиниката и лекарят – те са видни в нейните профили, както и във Facebook. Според мен дейността на това момиченце е необходимо да се сведе до знанието на прокурор, но това не е моя работа.

#65 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2011 - 04:43 PM

Добре е че споделяте опита си, но моля пишете на кирилица!

#66 Потребителят е офлайн   geriha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 23-December 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 June 2011 - 07:22 AM

Показване на мнениетоemmmmi, в 04 June 2011 - 04:37 PM, написа:

Попаднах случайно в този форум. Прочетох всички мнения, ето го и моето: приятелката ми си купи йоркширски териер от въпросната госпожица от Vip Puppy с няколкото сайта и профили във Facebook. Малко след като приятелката ми си купи кученцето, то почина. Било заменено с друго, което също почина. Естествено, приятелката ми беше твърде разстроена. Не ми беше удобно да попитам веднага, но в последствие разбрах, че парите, които е дала, са и били върнати след доста перипетии. Оказа се, че и друга моя позната си е купила куче от нея, което, слава богу, е оживяло.
Та същата моя позната ми сподели, че е потресена от срещата с „VIP” госпожицата, която явно е обсебена от грандомания. Също така се е оплела в неграмотните си и нескопосани лъжи – в сайта й пише, че се занимава с над 100 породи кученца, а в действителност това е невъзможно, тъй като тя претендира, че родителите на кученцата са нейни. Непрекъснато парадира, че ветеринарният лекар от нейната клиника е зад гърба й и е издавал здравни сертификати на незнайно от къде взетите кученца. Няма смисъл да споменавам името на клиниката и лекарят – те са видни в нейните профили, както и във Facebook. Според мен дейността на това момиченце е необходимо да се сведе до знанието на прокурор, но това не е моя работа.


За жалост технически е невъзможно прокуратурата или която и да е инстанция да се намеси,защото не съществуват документи,които да доказват ,че някой е измамен.Хората отиват в някое мазе,в оптимален вариант -някой измислен офис,дават едни пари на ръка,взимат едно кученце и готово!!!Кученцето не е това,за което е взето,болно е-няма значение!Никой не е насилван да прави каквото и да било,няма нищо черно на бяло и така до следвщия щастливец,който иска да притежава хубаво куче за малко пари!И не мога да разбера колко трагедии още трябва да се случат,за да разберат хората,че животно се взима "от където трябва" т.е. от развъдник.Всичките там VIP разклонения съществуват,защото ги търсят,защото има пазар,а те са търговци-не им го отричам.Не са виновни,че са намерили пазарна ниша-златна при това.
Дано развъдчиците имат нерви да продължават да се борят с тази гадост,защото не е лесно да говориш,да пишеш и резултата да е винги-"помагайте,кучето повръща,няма козина...взех го от обява ама инъче много го обичам..."

#67 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 June 2011 - 10:42 AM

Аз не съм съгласна че нищо не може да се направи - освен другото това е бизнес в сивия сектор, не се издават касови бележки не се плащат данъци, нарушават се много закони :ea_103: Не може да изриват сергията на бабата дето продава домати, а хората дето мамят и въртят хиляди левове да се разминават безнаказано :eg_033: Консултирайте се с адвокат и подайте жалби в полицията и НАП-а.

#68 Потребителят е офлайн   DelVip Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-September 11

Публикувано: 20 September 2011 - 11:39 PM

Здравейте, първо искам да кажа, че изчетох всичко и съм потресена от доста неща :dh_188:
Страшно харесвам помераните и в близките няколко години възнамерявам при възможност да си взема такова кученце. Въпросът ми е, че никъде не мога да открия къде в България има легални развъдници (намерих няколко сайта, но съм страшно недоверчива и не знам дали са легални или от измамните) и да попитам вие от къде сте си взели вашето куче :)

Имам и трети въпрос , тъй каот нищо не разбирам от кучета, въпреки че съм чела информация в интернет за тази и други породи колко варира нормалната цена на едно померанче?

#69 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 September 2011 - 11:45 AM

Щом всичко си прочел(а) , значи си видял(а) това :

http://forum.dog.bg/...80%D0%B0%D0%BD/

Има и още един , незнайно защо не се е представил тук- http://www.foxynose.com/


някои от тях имат бебета!!!! Попитай ги за цената. Тя варира в зависимост от кученцето

Всички останали които предлагат са мошеници!!!
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   d-r Dulital Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-October 11

Публикувано: 27 October 2011 - 03:59 PM

Здравейте,по темата за въпросната госпожа от Виппупи или там както се казва измислената и фирма.Та преди няколко дни в клиниката ми пристигна померанче закупено от нея и със "здравен картон" от въпросния "доктор", с който работи.Според картона кучето беше продадено с телесна температура над нормалната?!?!На собственичката/едно момиче-наивно подлъгано от гръмките заглавия/ и бе казано,че кученцето е с родословие,но ще и бъде изпратено впоследствие.Момичето е платило 1200 лв. за кучето!?!?Но не в това е бедата-на сайта на Виппупи е написано че кучетата са цитирам-"перфектни""уникални" "в отлично здраве""с микрочип" ит.н.Оказа се че кучето няма микрочип,не е в добро здраве,няма родословие.След като се обадих на въпросната Виппупи персона,се оказа че с родословие кученцата стрували 2400 евро!?!?А това било с родители с родословие?!?!т.е. тя си ги е кръстосала и селектирала :):):)През цялото време се държа много нагло и арогантно,като парадираше,че нейния "доктор" е гарантирал и е най-добрия,а другите нищо не разбират и да си гледат работата,а тя ще си казва кавото си иска на клиентите.В момента кученцето е с кератоконюнктивит на двете очи и заден увеит на едното!?!?

#71 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 27 October 2011 - 04:10 PM

Ъъъъъъ,не издържам вече,бахти беззаконието ,бахти отвратителната държавица сме! :ed_142: :eg_033: :eg_033: :eg_033: :eg_033:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#72 Потребителят е офлайн   delidana Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-November 11

Публикувано: 17 November 2011 - 12:30 AM

Защо никой не смее да каже името на въпросното момиче и доктора, който издава тези документи, нали за това е форума, за да предпазим някой от подобна грешка... След като на тях никой нищо не може да им направи и продължават да си правят далаверите, публикувайте им имената, за да може нито един стопанин да не заведе животинката си при този лекар, и нито един човек който отговорно преди да си закупи куче ще разгледа какво има по форумите за породата, няма да си купи куче от въпросната нагла девойка!
Напишете им имената за да се знае, че този ветеринарен кабинет не трябва да се посещава!

#73 Потребителят е офлайн   Jnr88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 03-June 12

Публикувано: 10 June 2012 - 02:36 AM

Ето какви померани продават от Рая Догс...

http://prodavalnik.c...a-dogs-i6747479

#74 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 June 2012 - 07:55 AM

По принцип проблема до преди години беше, че развъдниците продават много скъпо своите кучета. Хората търсиха хъски за 100лв., померан за 350лв. и развъдниците им се виждаха фантастични. Сега след появата на тези зооборси и подобия .. които гонят цените на развъдниците, даже и ги подминават .. и хората ПАК отиват там. Защо? Може би, тук е тънката линия на нещата. Ако развъдниците рекламираха своите кучета, може би някои хора биха се позаинтересували повече Що е то развъдник? и Що е то зооборса? Иначе българина обича да си е набутан, ако има как още и още... Когато аз взех първото си куче от обява (не от зооборса, а от човек за 300лв. май беше - самоед) си нямах и на идея от развъдници. По самите обяви бях чела "развъдник:развъждам над 20 породи" и моята представа за развъдник се беше развила до там. Хората в България нямат навика да посетят изложба, за да си харесат порода или майка на бъдещото им бебе. Те решават, че имат пари за куче и го купуват веднага.Без да се влага много умисъл. За кучето ми взето от човек мога да кажа - външно - не прилича на породата, има леки загадки, но до там. Доста болнав е в сравнение с родословния екземпляр в къщи. До първата година за първото ми куче съм дала около 500лв. за лекарства (хрема, уши, очи, проблем с лапата, простуда, грип) въпреки всичките ваксини и висок клас храна, витамини и кво ли не. За Аби (която вчера навърши годинка) не съм дала нито един лев за лекарства и прочие.
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#75 Потребителят е офлайн   VipPuppyProdavaBolniKu4eta Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-June 12

Публикувано: 28 June 2012 - 07:19 PM

http://www.facebook....394220037266269


Призовавам всички, които са решили да си купуват кученца никога да не се обръщат към развъдник Vip Puppy. Купихме си бебе померан от там на 2 месеца с направени УЖ всички ваксини. Оказа се че кученцето е болно от парвовироза. От нея се разболяват само кученца на които не са им направени ваксини или една ваксина е била използвана върху много кученца. В резултат нашето двумесечно бебе умря както и неговата сестра умря 3 дена по- рано от същата болест !

#76 Потребителят е офлайн   sanito111 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-June 12

Публикувано: 28 June 2012 - 07:24 PM

Здравейте,
много се радвам, че попаднах на форума и искам да споделя с вас какво е положението при мен.
Живея във Виена и ,отчаяна от 2 месеца, търся бебе померанче. Тук всичко е ужасно скъпо и всяка една ИЗМАМНА (държа да подчертая) обява е от сорта на 380 или 400 Евро.Няма смисъл да обяснявам какви глупости пише,защото са идентични като в БГ...Получих даже 7-8 отговора,да съм пратила парите до Лондон и те щяли да ми пратят кученцето незнайно как...представяте ли си..7 или 8 човека и всички в Лондон..хахахаха И така стигнах до извода,че ще си купя от БГ и НЯКАК ще го взема тук. И такааааа.....попаднах на Happy Puppy BG ....харесах си мъжко черно бебе померанче и жената ми писа,че досега не е имала подобна ситуация да праща до Виена,но скоро била пътувала с Air Kona и за превоз на куче с придружител било символичната сума от 20 лв.Можела да пита по телефона, дали може да ми докарат кучето без придружител и колко щяло да струва...иначе нямало проблем..бебето струвало 800 лв...и от тук започна главоблъсканицата...започнах да се чудя - добре де, като й пратя 400 евро от къде да знам дали ще го прати,от автобуса дали ще го открадне някои и по дяволите как да разчитам на някакви хора,който не познавам,че ще го нахранят,разходят и изобщо горкия хаиван самичък да пътува...нямам и добри приятели или роднини в София,на който да пратя парите,да съм сиг,че няма да ме излъжат и да отидат...да видят документите...и т.н...
Та въпроса ми е – вие имате ли някакви идеи как да го направя...дори и да се разбера с човек от развъдник,как да си го доставя...?

#77 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 29 June 2012 - 08:46 AM

ТОВА НЕ СА РАЗВЪДНИЦИ!!!! ТОВА СА БОРСИ!!

ЛЪЖАТ ВИ!

Развъдник Velvet D'amour в момента знам че има бебета, и много по-лесно ще се разберете с тях за транспорта. Защо не четете темата от началото?! обяснено е как да разберете кое е борса и кое развъдник. А един развъдник никога няма да си заложи името градено с години и да ви измами с парите.

#78 Потребителят е офлайн   Obretenov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-June 12

Публикувано: 30 June 2012 - 04:28 AM

Здравейте! Искам да кажа колко съм ви благодарен, за информацията, събрана в тази тема! Ако не бях прочел всичко, сигурно щях да отида и да си купя куче от въпросната дама, която би ме обедила, че животното е здраво, обезпаразитено, ваксинирано, с чип, паспорт и прочие. Щях да съм поредният излъган! Но главният проблем нямаше да е че съм дал 1200лв. и кучето няма да е породисто, а просто нещо което прилича на породата, а това, че щеше да се почне ходене по мъките, лекари, а и дори има доста голяма вероятност кученцето да умре!
Що се отнася до това, че кученцата са гледани в домашни условия по едно, с много любов и внимание - как става това при положение, че отваряйки група във фейсбук или интернет сайт, има избор от 50 (грубо казано) кученца предлагани от едно лице? Да не би да живеят в 50 апартамента и то всички в Лозенец или Слатина? Това са доста очевадни неща, които бяха и един от поводите да се поразтърся за повече информация.
Със сигурност 99,9% от кученцата имат проблеми - излечими или не!
Хора, не стимулирайте тези шарлатани да продължават своя незаконен бизнес! Просто не купувайте кученца от тях! Разбирам, че не всеки може да отдели над 1000-1200лв. за кученце, но какъв е смисъла да си вземете такова на цена от 800лв., да пръснете пари по лекари и накрая да се случи и най-лошото с вашия любимец, а да не се стига до там да зарази и децата ви. По-добре не взимайте нищо!

#79 Потребителят е офлайн   norkys batista Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 03-November 09

Публикувано: 08 August 2012 - 08:12 PM

http://prodavalnik.c...omeran-i7599979

Гледайте за какво става на въпрос. :ud_009:

#80 Потребителят е офлайн   Shantall Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-August 12

Публикувано: 09 August 2012 - 10:07 AM

Показване на мнениетоnorkys batista, в 08 August 2012 - 08:12 PM, написа:

http://prodavalnik.c...omeran-i7599979

Гледайте за какво става на въпрос. :ud_009:

http://prodavalnik.c...omeran-i8417587

Още една непородиста животинка. :(

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни