Dog.bg Форуми : ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ЗА ЗОО-БОРСИТЕ ЗАЩО НЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ТАМ ПОМЕРАН !!!!

#21 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 May 2011 - 06:46 PM

Показване на мнениетоBoyanaa, в 30 May 2011 - 05:20 PM, написа:

А няма ли възможност да е от борса и да стане хубаво и пухкаво.. :dh_188:


Хубавко и пухкаво бихте могли да си осиновите от изолатор или приют.

Дано се оправи бебе и да ви дари с много любов, а вие да му отвърнете с същото.

Като порасне, кастрирате, не размножавате и се радвайте на дълги години заедно !

#22 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 07:27 PM

Разбирам, но това значи ли, че кученцата от всички борси са болни или пък не са чиста порода ?

#23 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 07:29 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 30 May 2011 - 06:46 PM, написа:

Показване на мнениетоBoyanaa, в 30 May 2011 - 05:20 PM, написа:

А няма ли възможност да е от борса и да стане хубаво и пухкаво.. :dh_188:


Хубавко и пухкаво бихте могли да си осиновите от изолатор или приют.

Дано се оправи бебе и да ви дари с много любов, а вие да му отвърнете с същото.

Като порасне, кастрирате, не размножавате и се радвайте на дълги години заедно !


Благодаря :) Аз и на моето му се радвам , че сега е пухкаво

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#24 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2011 - 07:29 PM

Цитат

Разбирам, но това значи ли, че кученцата от всички борси са болни или пък не са чиста порода ?

В 98% от случаите е едно от двете, за съжаление!
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 07:38 PM

:( .. не бях запозната и мислех, че съм го взела от хубаво място .. и сега ми е много тъжно и ми е жал за животинчето..

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 07:48 PM

затова човек преди да вземе животинка сяда и чете,разпитва,интересува се.В 99%от случаите обаче това става след като животинчето е взето.С покупката си от такова място подкрепяте това :dh_188:

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 08:52 PM

Разбирам Ви, но не е нужно да ме укорявате за това, защото аз страдам заедно с болното си кученце, а то така или иначе е щяло да бъде закупено.. Поне е от хора, които ги е грижа и правят всичко възможно, за да оживее.....

#28 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 30 May 2011 - 08:58 PM

А и все пак кученцето , което си взех беше на 2 месеца и е взето на 45 дена.. останалия един месец е гледано от жената, която когато се сбогуваше с него и беше много тъжно, и когато и се обадих, за да и кажа , че е болно тя се притесни и каза да го заведем в тяхната клиника и каза , че иска номера на ветеринара, който лекува кученцето , за да знае как го лекуват и че все пак това е животински живот и не може да се отнасят лошо с кученцето.. :dh_188:

#29 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 09:25 PM

никой не ви укорява това е реалността
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 31 May 2011 - 09:23 AM

Сигурна съм,че и на вас Ви е много болно. То вече е станало част от семейството Ви и е абсолютно нормално да го обичате много. Да,наистина никой не знае на какво ще прилича,но то в никакъв случай няма да бъде истински померан! Лошото е,че винаги след като се появи проблем пишете по форуми-не визирам само вас. Дано малкия бебок се оправи,това е най-важното. Той винаги ще бъде вашето сладко пухче,но вероятно няма да бъде като тези от снимките,които сте гледали преди това. Приемете реалността още в началото,за да не питате после защо няма козина и защо е голямо... :smile: Стискаме палци да се оправи :wub:

#31 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 31 May 2011 - 04:36 PM

Първо мястото не е борса и 2ро жената беше супер коректна! Недейте да говорите без да сте запознати, защото хора като мен, които също не са били запознати, ще останат с грешно впечатление. А и не знам защо изобщо чета тези неща , при положение , че аз много добре видях как кученцата се гледат в домашни условия, а не като клипчето ''puppy mills'' , за което казахте , че съм подкрепяла.. :wink: Хората си имат глава на раменете и очи, за да видят , така че никой няма правото да обвинява който и да било , че продава кучета от борса, още по-малко като не е така!! Мерси за вниманието и не държа някой да отговаря :tongue:

#32 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 31 May 2011 - 05:20 PM

Ехоо я слезте на земята ...
След като НЕ Е БОРСА ,
КОЛКО ВЪЗРАСТНИ КУЧЕТА ВИДЯХТЕ там ???
А дали ако бяхте видели родителите на вашето щяхте да питате какво ще стане ???
Просто сте поредните ОМАГЬОСАНИ ...
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#33 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 31 May 2011 - 10:46 PM

Ами честно да Ви кажа изобщо не ми се спори. В крайна сметка - всеки с мнението си , но пък все пак не е редно да изкарвате хората с различно мнение , че са малоумни или "ОМАГЬОСАНИ". Приятна вечер :ae_085:

#34 Потребителят е офлайн   ups Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-June 11

Публикувано: 01 June 2011 - 05:45 AM

Здравейте и от мен. Реших да напиша и моята история що се отнася до закупуване на кученце. Не от много време се интересувам да си вземем Померан- та се разрових по обявите. Попаднах на доста примамливи снимки на кученца - и направих първата крачка....да се свържа с продавача. От няколко кученца разбира се вниманието ми грабна едно кремаво Померанче. Показах го на мъжа ми на детето ми :ba_025: хареса на всички ни. Продължих да разглеждам малко по надолу в сайта та срещнах коментар от същия продавач на тези кученца в който казва че в България кремави и бели померани няма- а че има само мини шпицове. Направи ми голямо впечатление та реших да попитам направо дали наистина кученцето което се продава не е мини шпиц :md_064:
Отговор получих следния - 'В България нямало бели Померани но кремави се срещали рядко. Също така за померан на цена 1200 лева да съм нямала притенции да има нито гаранция че е померан нито пък качеството му било за такава цена.... че кученцето е супер качество и че ще се намери човек който да го оцени. Помолих да ми изпрати снимки на родителите. :oc_171:
Беше много мило от страната на продавача да получа всичкото това внимание и коректност- Получих супер снимки на супер родители на малкото кученце......Но за жалост същите снимки съм срещала и във Калифорния в един от развъдниците на Померани - същите снимки са свалени от интернет на супер кучета - мечта на много хора да имат такъв померан- но за съжаление те нямат нищо общо с померанчето което исках аз да купя. Продавача се опита да ми набута за сметка на хубавото в момента кученце един куп лъжи- само и само да го продаде. Мини размера който щеше да има кученцето във възрастен вариант най -много 2 килограма и 200 грама. Стана ми доста гадно защо някой се опитва с лъжи да измъкне от някого някой лев.Седя на компютъра и се ровя ей така от любопитство та намерих че най добрия портал за мини породи известен със името -VIP PUPPY- http://www.vippuppy-bg.com/ е едно и също със - De Grand Luxery Puppy- http://www.degrande-...y.ewebsite.com/ С хиляди привлекателни снимки - половината от които също свалени от интернет и присвоени за нашите кученца....
Продават се кученцата от снимките - а кученцата от снимките в повечето случаи са от най -добрите развъдници в Русия и Америка и са вече от доста време пораснали. В крайна сметка разбрах че рядко срещания Кремав Померан който исках да купя е произведен в Хасково и се продаваше и от други търговци само че със действителните му снимки - разбира се неузнаваем в крайна сметка се оказа мини шпиц- че родителите му са по три килограма и половина :cd_045: Написах на продавача и в отговор получих пак един куп лъжи - и както обикновено изтриване на диалога да не го виждат другите клиенти. Ще ви кача и някоя снимка да се налюбувате на хубавите и сладките кученца- и най -вече на техните родители- гордост за развъдниците в Калифорния.
http://www.flickr.co...in/photostream/

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#35 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 June 2011 - 07:42 AM

Показване на мнениетоBoyanaa, в 31 May 2011 - 02:36 PM, написа:

Първо мястото не е борса и 2ро жената беше супер коректна! Недейте да говорите без да сте запознати, защото хора като мен, които също не са били запознати, ще останат с грешно впечатление. А и не знам защо изобщо чета тези неща , при положение , че аз много добре видях как кученцата се гледат в домашни условия, а не като клипчето ''puppy mills'' , за което казахте , че съм подкрепяла.. :wink: Хората си имат глава на раменете и очи, за да видят , така че никой няма правото да обвинява който и да било , че продава кучета от борса, още по-малко като не е така!! Мерси за вниманието и не държа някой да отговаря :tongue:


ма като си така доволна от отношението и услугите ходи си вземи второ от тях бе. само не чакай тук някой да те похвали, или да ти говори нежно за да не ти се накърнява психиката. като не са пъпи милл от къде имат постоянно кученца от 5 породи? едномесечни ги взимат (явно не искаш да си отговориш на въпроса от къде?) и после ги гледат с "много любов" докато някой не ги купи... ма че ваксините се поставят на 3 месеца, че повечето от тези мини породи всъщност имат нужда да бозаят от майка си до към 2 месеца... това за вас не е важно. нали ще въриш по улиците и ще викаш че е за 1000 лева... как звучи само!!! а наглостта да дойдеш тук за съвет и помощ от хората и накрая да ги нахокаш, че не разбирали е меко казано наглост... но ще ти кажа, че този сценарий тук сме го гледали много пъти. сега ти ще се засегнеш и ще спреш да пишеш след като "ме сложиш на мястото ми", но намини след месец два пак и прочети какво е написал следващия Писател със същата като твоята история. защото и той ще дойде да пита едва след като си купи кученцето. а лицензираните развъдници са си тук през цялото време. имат кученца, с доказани качества. доказани по изложби, доказани и при новите си стопани, които взимайки си кученце от тях му се радват, а не го лекуват.
пожелавам ти да преглътнеш малко гордостта си, и ти пожелавам това кученце да ти носи много радост. но имай разума да убеждаваш хората да не купуват от такива места, защото точно сигурността на тези ТЪРГОВЦИ, че ще си продадат стоката им дава сили да зареждат постоянно. от ПЪПИ МИЛЛ. успех!

#36 Потребителят е офлайн   Boyanaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 01 June 2011 - 12:22 PM

Бях написала нещо много дълго , но се отказах да се хабя за хора, които говорят на ''ма'' и ''бе'' :) Хайде приятен ден

Това мнение е редактирано от Boyanaa: 01 June 2011 - 03:31 PM


#37 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 01 June 2011 - 04:35 PM

Показване на мнениетоBoyanaa, в 01 June 2011 - 12:22 PM, написа:

Бях написала нещо много дълго , но се отказах да се хабя за хора, които говорят на ''ма'' и ''бе'' :) Хайде приятен ден


И добре си направила........вместо да си губиш времето за да ни убеждаваш в глупости, можеше да прочетеш първите няколко поста в тази тема и да си изясниш нещата.Приеми истината и спри да драскаш простотии купила си си поредното породо-подобие което ще влачиш по улиците лъжейки хората че е ПОМЕРАН.Не се прави на много умна ами се вслушаи в съветите на хората излекуваи и кастрираи бедното създание,радваи му се и се черви когато на улицата те попитат каква порода е.Съжелявам за острия тон но тази простащина краи няма!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 01 June 2011 - 04:42 PM

Показване на мнениетоups, в 01 June 2011 - 05:45 AM, написа:

Здравейте и от мен. Реших да напиша и моята история що се отнася до закупуване на кученце. Не от много време се интересувам да си вземем Померан- та се разрових по обявите. Попаднах на доста примамливи снимки на кученца - и направих първата крачка....да се свържа с продавача. От няколко кученца разбира се вниманието ми грабна едно кремаво Померанче. Показах го на мъжа ми на детето ми :ba_025: хареса на всички ни. Продължих да разглеждам малко по надолу в сайта та срещнах коментар от същия продавач на тези кученца в който казва че в България кремави и бели померани няма- а че има само мини шпицове. Направи ми голямо впечатление та реших да попитам направо дали наистина кученцето което се продава не е мини шпиц :md_064:
Отговор получих следния - 'В България нямало бели Померани но кремави се срещали рядко. Също така за померан на цена 1200 лева да съм нямала притенции да има нито гаранция че е померан нито пък качеството му било за такава цена.... че кученцето е супер качество и че ще се намери човек който да го оцени. Помолих да ми изпрати снимки на родителите. :oc_171:
Беше много мило от страната на продавача да получа всичкото това внимание и коректност- Получих супер снимки на супер родители на малкото кученце......Но за жалост същите снимки съм срещала и във Калифорния в един от развъдниците на Померани - същите снимки са свалени от интернет на супер кучета - мечта на много хора да имат такъв померан- но за съжаление те нямат нищо общо с померанчето което исках аз да купя. Продавача се опита да ми набута за сметка на хубавото в момента кученце един куп лъжи- само и само да го продаде. Мини размера който щеше да има кученцето във възрастен вариант най -много 2 килограма и 200 грама. Стана ми доста гадно защо някой се опитва с лъжи да измъкне от някого някой лев.Седя на компютъра и се ровя ей така от любопитство та намерих че най добрия портал за мини породи известен със името -VIP PUPPY- http://www.vippuppy-bg.com/ е едно и също със - De Grand Luxery Puppy- http://www.degrande-...y.ewebsite.com/ С хиляди привлекателни снимки - половината от които също свалени от интернет и присвоени за нашите кученца....
Продават се кученцата от снимките - а кученцата от снимките в повечето случаи са от най -добрите развъдници в Русия и Америка и са вече от доста време пораснали. В крайна сметка разбрах че рядко срещания Кремав Померан който исках да купя е произведен в Хасково и се продаваше и от други търговци само че със действителните му снимки - разбира се неузнаваем в крайна сметка се оказа мини шпиц- че родителите му са по три килограма и половина :cd_045: Написах на продавача и в отговор получих пак един куп лъжи - и както обикновено изтриване на диалога да не го виждат другите клиенти. Ще ви кача и някоя снимка да се налюбувате на хубавите и сладките кученца- и най -вече на техните родители- гордост за развъдниците в Калифорния.
http://www.flickr.co...in/photostream/


Досега писах в "истинско ли е моето чихи" - отговорът ми е един и същ за всички подобни истории с почти всички представени породи тук.Не мога да разбера - защо просто не посетите изложбе и не се запознаете с професионалисти и много представители на определена порода, защо се хвърляте из интернет, мили приятели, защо?? Ей сега ще ви пратя каквито си искате снимки и т.н. В другият пост съм се обърнала уж към 20годишните-нетърпеливи, но много от нас страдат от такава прибързаност. Нека всички заедно да се борим за това, когато решим да придобием куче от определена порода - внимателно да проучим нещата ИЗВЪН интернет, повярвайте, по-сигурно е.Поздрав :rc_036:

Съществуват киноложки клубове, към които можете да се обърнете, съвет с опитен ветеринар също помага -много от тях са запознати и няма да ви подведат ,най-малкото ще ви насочат къде да проверите и тн :dog:

#39 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 June 2011 - 04:50 PM

Вчера и аз попаднах на тези сайтове от реклама във фейсбук :zz_020: Не е истина до къде стига наглостта на някои хора. Продават кучета без произход на цени за шоу клас! Големи измамници пазете се от такива, разбира се, че ще ви убеждават колко са хубави и качествени нали от това си вадят парите :eg_033:

#40 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 01 June 2011 - 04:53 PM

В други страни съществуват организации, които да разследват и показват жестоката действителност около индустрията, използваща животните само за разплод и продажби. Тези организации лобират за прилагането на съществуващите закони и добавянето на допълнителни клаузи за налагане на по-високи глоби на нарушителите.

У нас на този етап най-важно е образоването на потенциалните купувачи за многото причини, поради които да избягват купуването на домашни любимци от ферми и зоомагазини.

И вие можете да помогнете, като разпространите информцията и образовате хората, които не знаят истината.
:flagbg:

цитат на VelvetDamour :ba_025:


БРАВО!!


Абе като се коват тия закони, що не забранят изобщо "жива стока" в зоомагазините?? Къде е тоя закон, "защитаващ" животните!! Не говорим само за кучета, може и да излизам от темата, ама..

Това мнение е редактирано от kino: 01 June 2011 - 04:55 PM


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни