Dog.bg Форуми : Грижи за козината

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Грижи за козината

#61 Потребителят е офлайн   mishonka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 24-October 11

Публикувано: 13 January 2012 - 06:06 PM

Благодаря за бързия и полезен отговор :ba_025:

#62 Потребителят е офлайн   erna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 29-September 10

Публикувано: 15 January 2012 - 02:01 PM

привет на всички.от дълго време не съм писала във форума,въпреки,че редовно следя коментарите.но сега отново се нуждая от съвет.шпица ми Ричи вече е на година и 6 месеца.в периода на линеене,прочетох ,че е препоръчително ежедневното ресане,но сега като прочетох коментарите на повечето от вас,не съм сигурна че е така.когато Ричи си сменяше козината,го решех почти всеки ден и то доста агресивно,тъй като по четката оставаше доста козина.въпросът ми е дали може да се получи някакаво трайно увреждане на подкосъма,защото в областта на врата и гърдите новата козина е разкошна,но по хълбоците ми се струва,че е доста по-бедна.ще съм благодарна да чуя мненията и съветите ви.поздрави на всички.

#63 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 January 2012 - 09:45 PM

Мисля, че с ресането няма как да увредиш новата козина. Ако ти се струва, че козината по хълбоците нещо не е на ред, го заведи на ветеринар.
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   erna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 29-September 10

Публикувано: 16 January 2012 - 10:20 PM

благодаря,все пак отговорът ви малко ме успокои.не мисля,че е толкова зле,че да го водя на лекар.може би по хълбоците му ще израстне по-късно или ще е по-бедна в сравнение с останалата.ще го снимам и ще кача снимката по-късно.благодаря още един път.

#65 Потребителят е офлайн   vili_pl_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-September 11

Публикувано: 11 February 2012 - 11:44 PM

Здравейте :) Имам малък шпиц на 9 месеца и половина. Пиша Ви, защото не знам как да се справя с омазняването на козинката, която е около ушите. След като я изкъпя и няколко дни няма проблеми, но бързо става мазна и на фитилчета. Четох доста, но не знам каква козметика да използвам. Въпросът ми е дали сух шампоан би помогнал или някаква друга козметика. Ще съм Ви много благодарна, ако ми дадете съвет.

#66 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 February 2012 - 05:07 PM

Чесно да ти кажа, идея нямам за какво става дума Качена снимка !!!! На нас никога не ни се омазнява козината никъде Качена снимка!!!!! Все пак пробвай това : Изтегляш ушето напред (към муцуната) с едната ръка , а с другата решиш с гребенче до основата от пред на зад. Прави това поне през ден, за да не позволяваш на козимата да се събира на фитилчета.
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   vili_pl_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-September 11

Публикувано: 15 February 2012 - 05:03 PM

Мерси за съвета :) :) :)

#68 Потребителят е офлайн   lizundar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-December 11

Публикувано: 26 February 2012 - 05:26 PM

:re_037: Здравейте , значи пролетта ще си взимам мини щпиц от Happy puppy съжалявам ако правя реклама .Ще ми дадете ли някакви отзиви за развъдника .. Също така ако може да ми кажете какво да осигуря на кученцето като го взема.. Попринцип ги продават на 45 дена.. Та препоръчайте нещо ..каква храна да му взема .. гребени , какво мога да взема за да предотвратя появата на петна под очите .. също така как да мия очичките .. и още съвети ако може за да мога да го гледам както трябва .. кога се бият ваксините ..кога трябва да му е първото къпане .. кога за пръв път да го изведа (мисля ,че някъде пишеше 2 седмици след като му бият всички ваксини). Благодаря за отделеното време . :ae_085:

#69 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 February 2012 - 08:37 AM

Първо ще ви кажа, че това изобщо не е развъдник, а зооборса, т.е. те не развъждат кучета, а прекупуват. Вземат ги от разни кучкарници у нас и в чужбина за без пари почти, къпят кученцата, снимат ги така, че да изглеждат като картички, ако не им се получи снимката минава и през фотошоп и накрая имат един продукт, който е примамлив за купувача, но не отговаря на истината. Реклама трудно може да направите на тази борса, ако се разровите из нета има толкова отрицателни мнения на препатили от тях клиенти, че антирекламата е доста повече, разбира се ако човек първо търси информация и после купува. Лекомислено е да купите кученце само на 45дни, тогава е с една ваксина само и дори още няма изграден имунитет след ваксината. Добре е, когато вземате кученце то да има поне две ваксини и да е вече на два месеца. Кученцето също трябва да има паспорт, микрочип, вътрешно обезпаразитяване и РОДОСЛОВИЕ, което ви е единствената гаранция, че кученцето, което ще е с вас дълги години напред принадлежи точно към породота немски шпиц. Също е полезно да видите родителите на кученцето, така най-точно ще придабиете представа какво да очаквата от вашето бебе, когато порасне, защото всички бебета са сладички, но не всички стават красиви и здрави кучета.
Това е списъка на единствените, регистрирани към БРФК , развъдници за малък шпиц у нас, където ще имате гаранция какво купувате и ще получите ценни съвети за отглеждането на купеното от вас кученце
http://www.orchide-in-blossom.com/- развъдник за бял малък шпиц Orchide in blossom - гр.София

http://www.foxynose.com/ - развъдник за малък шпиц Foxy Nose - гр.Варна

http://thesmallstep-...l.blogspot.com/ - развъдник за малък шпиц The Small Step - гр. Асеновград

А във форума на малкия шпиц сме писали толкова много по въпросите ви, нужно е само да потърсите и да имате желание да четете. Препоръчвам да прегледате тази тема http://forum.dog.bg/...bf%d0%b8%d1%86/
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#70 Потребителят е офлайн   lizundar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-December 11

Публикувано: 27 February 2012 - 11:20 AM

а ако взема от там кученце с родословие ..

#71 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 February 2012 - 01:17 PM

Ами пробвайте се и дано е истинско родословието. Имайте в предвид, че никой развъдчик не продава кученцата си на зооборса, това е наказуемо от клубовете по породите.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#72 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 28 February 2012 - 12:45 AM

seska, дано те чуят повече хора..... и в частност lizundar.
....и относно "а ако взема от там кученце с родословие .."........ НЯМА КАК ДА ВЗЕМЕТЕ НЕЩО ОТ КЪДЕТО И ДА Е, КЪДЕТО ТО ПРОСТО НЕ СЪЩЕСТВУВА...... аз още чакам моето родословие.....от същото място, защо ли вече три години то все не идва.......странно...... сигурно защото са ме ИЗЛЪГАЛИ. А което е още по странно са излъгали и още мноооооого като мен. Странни неща се случват......... все на едно и също място......ХММ СТРАННО?
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   nevermind_177 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 04-December 12

Публикувано: 29 March 2013 - 11:20 AM

Здравейте,

относно петната под очичките, моят е на 4 месеца и никога не е имал, козинката си е кремава и под очите както навсякъде. Доколкото разбрах от ветеринаря, това най-вече се дължи на храната му. Също така, прочетох последните мнения, тъй като си избирах и търсих кученце 2-3 месеца, зооборсите и зоомагазините са най-най-лошият и неадекватен избор. Но развъдниците също имат своите недостатъци, както видях напоследък в клиниката на ветеринаря ми..

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни