Dog.bg Форуми : Искам Померан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам Померан полезна информация при избора на кученце

#1 Потребителят е офлайн   cvetelina_1997 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 20-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Публикувано: 06 February 2010 - 12:04 AM

ИНФОРМАЦИЯТА Е ВЗЕТА ОТ www.pamperpom.com



Какво е важно да знаете при избора на кученце:

1. Решете дали искате куче домашен клас (pet class), куче шоу клас (show class) или куче за разплод.

Забележка:
Развъдниците винаги вземат под внимание какво куче си търсите и ако са коректни ще отговорят на вашите нужди. На кучетата домашен клас не е позволено да се разплождат, ако решите да го заплодите малките няма да получат родословия, въпреки че майка им и баща им имат такова.

Прикачена снимка




2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да го купите от развъдник, който е с традиции и има утвърдено име сред другите развъдници. Ако искате да вземете добро кученце погледнете дали развъдника притежава кучета шампиони.


Забележка:
Има много борси, зоомагазини, посредници и търговци които предлагат кученца, които са със доста съмнителен произход, не отговарят на стандарта и повечето за съжаление са болнички. Тези търговци ще ви кажат че тези кученцата са със гарантиран произход дори имат и родословия, за родословията няма да излъжат но за съжаление тези родословия са фалшиви. Продават ги на месец и ви лъжат, че кученцата са на по 3 месеца и ще си останат така мънички или съвсем малко още ще пораснат, което разбира се е поредната им лъжа. Тези така наречени търговци Ви казват, че ще ви внесат най- хубавото кученце от Чехия, Унгария или Сърбия, цените им са между 500 лв. и 1400 лв. в най-добрия случай ще се сдобиете с кученце което ще приличамалко на померан и дай Боже да оцелее в следващия месец!
Затова бъдете много внимателни от къде купувате кученце.


Прикачена снимка
Прикачена снимка
"померани" предлагани от борса кученце от развъдник на 3 месечна възраст.

3 месечна възраст.
of little Gangsters Paradise Vesta




3. Ако купувате куче с родословие, развъдчика с удоволствие ще ви разкаже за своето куче, ще ви покаже родословието и ще получите информация за бащата, както и възможност да го видите. Добросъвестния ръзвъдчик ще ви даде ветеринарния паспорт на кученцето с нанесените ваксини, ще получите информация за електронния чип, ако кученцата са чипирани. Попитайте с каква храна са хранени малките, дали на родителите са правени изследвания при връзката и какви. Съвестния развъдчик с удоволствие ще ви разкаже всичко това, ще ви обясни как да се грижите първите дни, ще ви помога с съвети през цялато време на израстването на кученцето.




4. Помнете, че не всяко куче с родословие е елитен представител на своята порода. Избора на куче "шоу клас" има свойте нюанси.
Преди избора прочетете стандарта на породата, разгледайте снимки на кучета шампиони от тази порода в интернет или киноложки списания, каталози. Почти задължително е да посетите няколко киноложки изложби, за да добиете представа кои и какви кучета побеждават, кои кучета ви харесват на вас най-много. Информирайте се от възможно най-много източници, преди да вземете окончателното решение.


5. Трябва да знаете, че разликата между мини шпиц и померан при 1,2 и дори 3 месечна възраст е много трудно забелижима.


6. Желателно е да вземете своето кученце след като е навършило 12 седмици (3 месеца). Преди това кученцето е все още в рисков период.


7. След като вземете вашето кученце е добре то да има сложена поне 1 ваксина, а ако кучето се купува за шоу клас е хубаво да е на по-голяма възраст , за да се избегнат всякакви дефекти, коректните развъдници могат да задържат бебето до смяна на зъбите, ако разбира се желаете това .

Забележка:
Ако купувате вашето кученце от чужбина трябва да знаете, че за да мине граница то трябва да има сложени 3 ваксини както и 1 ваксина за бяс, които да са отбелязани в неговия международен паспорт.


8. Трябва да знаете, че не е задължително вашето кученце да прилича съвсем на родителите си, може да е наследило и чертите на някои от прародителите.


9. Трябва да знаете, че повечето от развъдниците си запазват по-добрите кучета за себе си. Също така не винаги обявяват в уеб сайтовете си, че очакват кученца, затова най-добре им пишете и се въоръжете с много търпение... хубавите неща стават бавно!


10. Трябва да знаете че зъбите при померана не падат сами или поне не всички. След 7 месец можете вече да запишете час при вашия ветеринар и той да извърши тази манипулация.

Забележка:
Не навременното остраняване на млечните зъби може да направи захапката грозна и неправилна.


11. Козинката- дали са по-пухкави е въпрос на гени :) Трябва обаче да знаете че помераните влизат в грозен период (monkey) между 3-5 месец, и тогава не са така окосмени и излизат от него между 5 и 7 месец, но това разбира се индивидуално при различните кръвни линии.


12. ЦЕНАТА

Трябва да знаете, че перспективно кученце от отлични родители, с възможна шоу кариера и от доказани добри производители струват повече, отколкото домашен клас от същият производител .

Ако планирате да имате куче, с което да участвате на изложби, то е необходимо да знаете, че не всички ръзвъдчици разбират качеството на своето потомство и могат да ви продадат за много пари съвсем посредствено куче.


Цена като 500- 1000 лв. за померан няма!
Бъдете внимателни ако Ви предлагат кученце на подобна цена!

Ако сте решили да си вземете хубав померан Ви съветваме да намерите първо най-подходящия развъдник, който има кучета които наистина да Ви харесват, а не да се хвърляте на първия развъдник, в който има свободни кученца.
Обикновенно в развъдниците, в които има наистина отлични екземпляри от породата, кученцата им са резервирани доста преди да се родят, ако се налага включете се в техните списъци и изчакайте... ще си е заслужавало повярвайте!

#2 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 07 April 2010 - 03:14 PM

Моят съвет е :
-Купувайте куче от развъдник, от хора които редовно участват в изложби, които имат титли от тези изложби и могат да ви гарантират здравето на Вашето бебе.
-не вземайте куче,което е по-малко от 4 месечно,освен ако не сте запознат с отглеждането на тази порода
-не вземайте куче,което няма 2 бебешки ваксини и 1 ваксина постоянна, за възрастно куче
-след 5,5 месеца всеки ден преглеждайте захапката .Ако новите зъби са пробили и повече от 1 седмица стоят редом с млечните, които не падат - отстранете ги при ветеринар.Не чакайт до 7 месец.Дотогава захапката може да се е развалила.
-не позволявайте до 1 година кученцата да скачат от високо,не ги учете да се качват на легла и столове,чупят крайниците си много лесно.След 1 година -това не е проблем.
-редовно проверявайте зъбите за зъбен камък и го отстранявайте своевременно,много линии носят този проблем и се нуждаят от специални грижи по отношение на зъбния камък
-винаги осигурявайте достъп до храна и вода целодневно, когато кученцето е в новия си дом.Така то ще може да се храни толкова често ,колкото му е необходимо.Бебетата померани, особено дребните бебета се нуждаят от особено внимание по отношение на редовното хранене,докато пораснат и достигнат 1,5кг тегло поне.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#3 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2010 - 11:40 AM

Браво, Ками!
Страхотен пост - полезен и за тези, които вече са се сдобили с бебета :)

#4 Потребителят е офлайн   nevermind_177 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 04-December 12

Публикувано: 01 April 2013 - 03:20 PM

Здравейте,

доста неща прочетох във форума по отношение на "породисто куче с родословие," стандарти на породата и т.н. Съгласна съм, зооборсите и магазините не са вариант. Но искам да подчертая, че съм била свидетелка на хора с кученца от легитимни развъдници с безброй здравословни проблеми. Една от причините е кръстосването между роднини, майка и син кучета например. Аз имам две бебета, един шпиц на 4 месеца и един боксер на годинка и 4 месеца. И двете не са от развъдници, а от познати, които са кръстосали кучетата си. Боксерът е направен от смеска боксери от два различни развъдника и собствениците им подаряваха бебетата именно защото бяха разочаровани от развъдниците в България. Боксерът е един от най-красивите представители на породата си, дори ветеринарят ни е впечатлен как куче без официални документи може така добре да покрива всички стандарти на породата. Шпицът ми не е чист, поне според мен има много померанско в него, не толкова чертите на мини шпиц. Но и двете кучета са прекрасни и изненадващо интелигентни. Държа да подчертая, че не слагам развъдниците под обш знаменател, просто споделям мнение и впечатления :)

#5 Потребителят е офлайн   deliana85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 92
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2013 - 04:45 AM

Здравей, nevermind_177
Кученцето ти е много сладко бебе. Със здраве да си се радвате един на друг и ви пожелавам много хубави моменти.
Реших да пиша, понеже казваш, че имало развъдници, които кръстосвали кучета с родствена връзка, което е недопустимо и не мисля, че е вярно. И понеже тази информация може да обърка някой, който не е запознат с тези неща и реши да чете темата, ще те оборя. Легитимен развъдник няма право да кръстосва кучета с роднинска връзка. Това е недопустимо и наказуемо от клуба. На такова куче няма как да се издаде легитимно родословие, понеже този документ се издава именно от клуба. Така че според мен бъркаш развъдник с борса. те борсите напоследък започнаха да се рекламират като развъдници, понеже хората, препатили от тях станаха много, та решиха, че като сменят названието ще сменят и репутацията, но...това е друга тема.
Между другото аз нямам развъдник и не мисля да се занимавам с подобна дейност, така че се изказвам като незайнтересован човек.


User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   nevermind_177 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 04-December 12

Публикувано: 04 April 2013 - 08:03 AM

Здравейте deliana85,

права сте, предполагам. Според мен човек има смисъл да си вземе толкова чистопородно куче единствено ако възнамерява да го води по изложби. Единственият начин да си вземеш здраво кученце за домашен любимец иначе, е да познаваш стопаните и родителите на малкото. Поне според мен, разбира се :) А моят Симба дори не е померан, просто шпиц с баба померанка, който ще си остане дребен :)

#7 Потребителят е офлайн   deliana85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 92
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2013 - 02:19 AM

Според теб няма смисъл, но всъщност има. Като някой е решил да дава пари и е харесал порода куче защо трябва да прави компромиси? Или да се надява като порасне да прилича на леля му, баба му или първия му братовчед по съребрена линия?:ab_041: За това как ще изглежда кучето, човек, който не се занимава професионално с развъждане-гаранция не може да ти даде. Като си решил да похарчиш пари за някаква порода, не е ли по-добре да си дадеш парите на някой, който наистина работи за това тая порода да изглежда така, както на теб ти харесва? Или по-добре да си ги прибере някой, дето решил да кръстосва нещо с нещо и да стискаш палци кучето да се доближава поне до това, което си искал? Защото всъщност ти си късметлийка, че кучето ти се е оцелило такова, каквото си искала. 100 човека да ме спрат по улицата с "шпицове" и "померани" все ме питат защо тяхното не било като моето. Защо било голямо, със странна стойка, нямало козина и тем подобни такива все в същия дух. И при положение, че от 100 човека един е доволен, останалите 99 не са, не мисля, че точно тука трябва да се пропагандира взимането на куче от 'някакви добри хора". Аз моето куче на една изложба не съм завела, купила съм го домашен клас, но от развъдник. Защото ако не държах то да е определена порода и да прилича на нея нямаше да наливам пари за тая работа. Какво им е на кучетата в Сеславци или другите места? Аз там съм виждала такива, които повече приличат на Шпиц, от тези, дето ги пробутват по магазините, борсите и по комшийски.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   nevermind_177 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 04-December 12

Публикувано: 05 April 2013 - 08:01 PM

Аз не съм търсила породисто куче, за което да Ви питам защо не изглежда като Вашето, но сте права, че има много хора, които задават този въпрос по парковете. Затова и в друга тема съм написала, че е важно да се мисли много за кучето и откъде да се вземе, Борсите и зоомагазините са най-неподходящите места за взимане на домашен любимец. Аз съм била доброволка в приют за кучета и котки години наред, там има страшно много прекрасни животни.. Единственото, което аз не знам, е към какво се оформя моят Симба :) Но какъвто и да е, е толква красив и здравичък, че чак ме изненадва :)

#9 Потребителят е офлайн   Alia_V Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Somewhere there

Публикувано: 11 April 2013 - 05:39 PM

VIP puppy наистина се оливат.
А балъци много!
Истински развъдчик вади родословие за не повече от 20 лв. А любимите търгаши Vip pupy - grande и тн вътрат яко над 1400лв


Исках да кача скриин шот как гранде пъпи пише на една жена че померан с родослови заплащаш 400 лв допълнително. но не можах да кача снимката
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Zlatti Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 13-April 14

Публикувано: 13 April 2014 - 06:42 PM

Аз искам да попитам има ли някакъв шанс да си намеря померан на по-достъпна цена, защото дори 1000 лв ми идват много, все пак това е куче, иска и грижи, които не са безплатни аз знам, че имам възможност да го гледам, но нямам възможността да го купя, а съм влюбена в тази порода. Искам померан домашен клас. Ако някой може да ми помогне да намеря такъв човек, който да ми го даде по-евтино или просто да ми отговори дали мога да намеря ще съм много благодарна, иначе темичката е супер :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни