Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори относно здравето на нашите померани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори относно здравето на нашите померани

#1 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2010 - 04:06 AM

Ето я и темата относно здравословните проблеми на нашите любимци.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ralivd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 29-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 February 2010 - 11:41 PM

Цитат(VelvetDamour @ Feb 6 2010, 04:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ето я и темата относно здравословните проблеми на нашите любимци.


Чудесна тема, остава да се включат тези,които имат повече опит да споделят за евентуални поблеми, които могат да възникнат и съответно такива, които са имали те самите. Както писах и в Говорилнята, на мен ми се струва,че започна да киха. Незнам до колко е нормално. Четох също, че може да се появи леко закашляне, когато са превъзбудени, но за човек, който тепърва започва да отглежда померанче е много трудно да прецени дали е нещо опасно или е просто нормално.
Искаше ми се също да попитам дали в случай,че не иска да яде сухата храна, която съм му взела трябва да премина на някакви добавки, витамини и т.н.

Надявам се темата да се разрастне и да помогне на всички , които имат нужда.
User's Signature

Silence is often the best thing to say

#3 Потребителят е офлайн   йони Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 03-April 10

Публикувано: 18 May 2010 - 09:41 AM

Здравейте,най-после си взех померанче ,но сега имам проблем за който се надявам че някой от вас може да ми помогне.Немога да се оправя с храненето тя е голяма лакомия като я купих ми казаха че трябва да яде само сухата храна Роял Канин- стартер и след това да минем на мини- джуниър.Но проблемът е че имаме и котка вкъщи, и тя не спира да напада нейната храна и вече не иска да се храни със собствената си. взех една доста добра консерва с пилешко за малки бебета и на нея има таблица която показва че половината от тази храна е за 24h.въпросът ми е как все пак трябва да храня бебчо за да не стане топче и да бъде добре.Тя е на 4 месеца и по колко пъти на ден трябва да яде.Моля ви нека някой да ми обясни :smile:

#4 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2010 - 02:05 PM

Моята Малечка Палечка си има по цял ден храна в купичката, но тя не е толкова лакома :) През уикендите сме на гости при други две кучета и понякога се заглежда по паницата на ротвайлерката, но тя за нейно съжаление е все празна :) Не можеш ли да оставяш храната на котката на някакво място, недостъпно за кученцето? Не иска, не иска да си яде своята храна, но гладът не прощава никому :Р

#5 Потребителят е офлайн   cvetelina_1997 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 20-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Публикувано: 18 May 2010 - 06:07 PM

Здравеите отдеелчите храната на котка пр затворете на безопасно място хубавицата за да може котето да се нахрани . Според мен не е хубаво да се дават консерви по тази причина, че коремчетата на померана са по- чувствителни поне аз с такова впечатление сам останала . За вапроса по колко пати да го храним по 2 пати на ден храня Ищар почнете с 20 грама би трябвало да стига :) после като стане на 6-7 месеца можете да овеличите с 5 грама . Можете след 9-10 месец да и взимате роял канин buty тя е малко по -скапа храна , но си стува.

П.С Ако сам казала нещо погрешно моля да бада поправена от МОДЕРАТОР

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#6 Потребителят е офлайн   йони Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 03-April 10

Публикувано: 21 May 2010 - 08:17 PM

Аз и слагам сутрин по горе- долу 50гр от сухата храна като я смесвам (стартер и мини джуниър)за да се захрани с нея, и тя през целия ден си има храна.Но правилно ли е само суха храна да яде,и трябва ли когато съм и сложила да се харни след 20 мин. да и прибирам паничката дори и да има храна в нея все още.
:dh_188:

#7 Потребителят е офлайн   cvetelina_1997 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 20-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Публикувано: 22 May 2010 - 06:29 PM

Може да се хранят и с варено пилешко месео мм.. кисело мляко заленчуци варени , но до сега не сам давала на Ищар за друго не се сещом ,но основно я храня с гранули

#8 Потребителят е офлайн   ralivd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 29-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 23 May 2010 - 04:46 PM

Йони, аз също не бих препоръчала консервите. Развъдчикът, от който взех Ромео ме посъветва така. Ако не си яде гранулките може да го оставиш и гладно докато огладнее достатъчно,че да си ги изяде. И аз имах проблеми в началото с храненето, но сега всичко е ок. Понякога яде повече понякога по-малко, давала съм му по малко плодове, зеленчуци и месо, но забелязах ,че от известно време ако хапне месо започва едно гадно разстройство и спрях да му давам. Ако пък е по-лакомо кученцето предполагам ще се наложи повече движение,за да не затлъстява. Можеш да накисваш гранулките с малко вода.
Аз лично му оставям храна и вода през целия ден.
User's Signature

Silence is often the best thing to say

#9 Потребителят е офлайн   Марина Рикман Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 75
  • Регистрация: 14-November 09
  • Location:Несебър

Публикувано: 25 May 2010 - 01:39 AM

Показване на мнениетойони, в 18 May 2010 - 09:46 AM, написа:

Здравейте,най-после си взех померанче ,но сега имам проблем за който се надявам че някой от вас може да ми помогне.Немога да се оправя с храненето тя е голяма лакомия като я купих ми казаха че трябва да яде само сухата храна Роял Канин- стартер и след това да минем на мини- джуниър.Но проблемът е че имаме и котка вкъщи, и тя не спира да напада нейната храна и вече не иска да се храни със собствената си. взех една доста добра консерва с пилешко за малки бебета и на нея има таблица която показва че половината от тази храна е за 24h.въпросът ми е как все пак трябва да храня бебчо за да не стане топче и да бъде добре.Тя е на 4 месеца и по колко пъти на ден трябва да яде.Моля ви нека някой да ми обясни :smile:

Извините если я не все поняла в Вашем вопросе.
Но Стартер для вашего ребенка очень жирный корм, пора переходить на Джуниор. Роял Канин я бы не советовала - очень много не настоящего корма , а подделок.
Попробуйте Про План для мелких пород. Этот корм есть в Болгарии. На упаковке написана норма , сколько давать по весу. Но для таких маленьких щенков у меня нет нормы и чашка стоит всегда, они кушают сколько хотят. Я ограничиваю норму только для толстых щенков. Щенок в 4 месяца должен питаться 6 раз в день.
User's Signature

WWW.POMFAVORIT.NAROD.RU

#10 Потребителят е офлайн   Марина Рикман Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 75
  • Регистрация: 14-November 09
  • Location:Несебър

Публикувано: 25 May 2010 - 01:45 AM

Показване на мнениетоralivd, в 23 May 2010 - 04:51 PM, написа:

Йони, аз също не бих препоръчала консервите. Развъдчикът, от който взех Ромео ме посъветва така. Ако не си яде гранулките може да го оставиш и гладно докато огладнее достатъчно,че да си ги изяде. И аз имах проблеми в началото с храненето, но сега всичко е ок. Понякога яде повече понякога по-малко, давала съм му по малко плодове, зеленчуци и месо, но забелязах ,че от известно време ако хапне месо започва едно гадно разстройство и спрях да му давам. Ако пък е по-лакомо кученцето предполагам ще се наложи повече движение,за да не затлъстява. Можеш да накисваш гранулките с малко вода.
Аз лично му оставям храна и вода през целия ден.

Нельзя мешать сухой и натуральный корм. Или гранулы ( сухой) или натуралка. Если нет опыта , я советую сухой корм, но только высокого самого лучшего качества.
User's Signature

WWW.POMFAVORIT.NAROD.RU

#11 Потребителят е офлайн   йони Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 03-April 10

Публикувано: 25 May 2010 - 09:08 PM

Благодаря ви за ценните съвети . Хванах и цаката като и навлажня храната с малко водичка или кисело мляко си я хапва :ba_025: Искам предварително да се поизвиня ,но занапред май доста ще ви тормозя с разни въпроси ама :smile:

#12 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 May 2010 - 10:55 AM

:)) Няма страшно, тук всички са много отзивчиви! :)

#13 Потребителят е офлайн   maks_bs Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 October 2010 - 03:43 PM

Искам да ви попитам, някой от вас имал ли е проблем с кученцето си когато е било на около 3-4 месеца с хапането.В момента в който го вземем и започва да ни хапе по ръцете и проблема не е че го взимаме, защото и да стои до нас без да го докосваме той започва да ни гризе.Дори и да го галим пак се опитва да хапе.Незнам дали е от възрастта и дали е само игра.

#14 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 16 October 2010 - 04:37 PM

вероятно е само на игра и това е съвсем нормално. обръщайте му много внимание и внимавайте да няма агресия.

а от кой развъдник е?

#15 Потребителят е офлайн   maks_bs Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2010 - 11:21 PM

Обръщаме му много внимание, непрекъснато някой си играе с него, а най-често дъщеря ми. От "Нети догс" е кученцето,незнам дали е развъдник.Ще се въздържа от коментар за тях!

#16 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2010 - 01:06 PM

'Нети' не е развъдник.По- скоро борса.


User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#17 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2010 - 01:14 PM

Показване на мнениетоЦвети Милева, в 18 October 2010 - 01:11 PM, написа:

'Нети' не е развъдник.По- скоро борса.

:ba_025: :ba_025:
Не по-скоро ,а направо борса!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2010 - 01:20 PM

Показване на мнениетоmaks_bs, в 17 October 2010 - 11:26 PM, написа:

Обръщаме му много внимание, непрекъснато някой си играе с него, а най-често дъщеря ми. От "Нети догс" е кученцето,незнам дали е развъдник.Ще се въздържа от коментар за тях!


Ето ви регистрираните развъдници за породата(към която оприличавате вашето кученце)в случай ,че не сте забелязали темата ТУК
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 18 October 2010 - 01:38 PM

Погледнете в устата на бебето, възможно е вече да започва подмяна на зъбите, сърби го и хапе всичко живо.
Ако не са зъбите, поведението е груба игра, прекъснете го и прехвърлете вниманието си на друго или го концентрирайте в игра с играчки за гризане.
Успех!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#20 Потребителят е офлайн   EVV Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 04 January 2011 - 04:25 PM

Здравейте!
И аз от няколко месеца се радвам на такова малко пухче.Съответно срещаме и малко проблеми.Относно темата с храната: Моята принцеса е на 6 месеца, до сега съм я хранила с Нутрам - за бебета.Бяха ми казали, че това е най-добрата храна, но не съм напьлно сигурна в това вече. Забелязвам няколко проблема: 1во-малката не дъвче храната,а направо я гълта 2ро - похапва си от собственото си ако 3то - разбрах от четеното по форумите, че са много лакоми, но тя яде абсолютно всичко. Постоянно й се карам , наказвам , но беэ резултат. Всеки месец я обезпаразитявам, но не съм сигурна,че това е достатъчно. Притеснявям се, че това може да са последствия от това,че не си дъвче храната. Ветеринарят ми каза,че причината да си яде фекалите - е тяхното лакомство, което било причина за изяждането на всяко едно намерено от нея нещо. Чистя постоянно, старая се да няма неща, които може да погълне, но все пак се притеснявам дори когато сме на гости да не изяде нещо, което може да й застраши живота. Въпросът ми е : Може ли храната да не е подхадяща? и Коя според вас е най-подхдящата храна за померани навлезли в 6-я месец? Съответно някой ако е имал същия проблем с похапването на фекали и е успял да го изкорени, да ми даде съвети как да се справя с този проблем.
Благодаря ви предварително!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни