Dog.bg Форуми : Да работим за породата, а не срещу нея

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да работим за породата, а не срещу нея Не са виновни кучетата, а собствениците

#1 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Икона за мнението  Публикувано: 07 February 2010 - 05:56 PM

Явно днес е ден за теми, искам да споделя нещо което скоро научих,не мога да го прекратя защото не зависи от мен ,но колкото повече хора го знаят, толкова по-малко излъгани ще има.

Преди време продадох мъжко куче за домашен любимец на г-жа Силвия Йосифова.Кучето се казва Били, роди се най-голям в кучилото,такъв остана, а освен това обърна захапката.Госпожата беше купила преди това кученце от зоомагазин,което починало и моето куче беше това,което излекува мъката по старото.
Много добре беше и обяснено,че кучето не е за разплод,защото има дефекти,и изведнъж по обявите виждам - парти бебета от баща с американско потекло.Т.к. светът е малък просто се разбра,че баща на кучилото е Били и от него има още 1 или две кучила, чийто майки нямам представа откъде са се взели.
Не мога да се свържа с госпожата, а и няма смисъл,тя явно е убедена,че развъжда, грозното е,че такива като нея правят моят и Вашият труд безмислен.
Браво Силвия,поздравявам те! Такива хора като теб обезмислят добрите жестове!

В тази връзка, надписвайте снимките на кучетата си,когато ти поствате в нета, защото ги крадат и кастрирайте кучетата,които продавате за домашни любимци.

Явно трябва да се работи по принципа ,,Доверие никому!,,
Темата не е приятна, но и истината също.Не ,че няма да има по-страшни кучета от нейните на пазара, има и още как, но поне не с моя помощ, а госпожата не може и танк да я спре.
След една такава приятна изненада, как да не си внесеш ново куче или нова линия и да започнеш да развъждаш, за да може някоя Силвия да ти се изплюе в лицето после?
Чак се чудя сама на себе си!
Но човек се учи от грешките си , и ние сме така,надявам се моята грешка да не кастрирам кучето ,да предпази от подобни грешки други развъдчици.

Успехи колеги, работете за породата!
Ако имаше кой да работи и за хората.....



User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#2 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 07 February 2010 - 09:41 PM

Много трудно е да обясниш на някого, че развъждането не се състои в просто размножаване на два еднопородни екземпляра.
Когато се развъжда се търсят най добрите резултати за да се развива самата порода.
Ставайки собственик на кученце клас домашен любимец всеки трябва да е на ясно че разликата между него и потенциален шоу клас не е само в цената и това че няма да посещават изложби.
Погрешно е мнението че на изложби се ходи за да се вземат купи,титли и медали .
Там най-важното нещо е получаването на оценки от съдиите/тези оценки са критерият кучето да получи или не право на развъждане/
Това са хората които са запознати подробно със стандарта и могат да определят дали даден екземпляр може да продължи рода без да навреди.
Те виждат скрити дефекти които на пръв поглед остават незабележими ,но са пагубни за развитието на породата.
Доста често има кученца продадени за клас домашен любимец които изглеждат перфектно по снимките ,но за да бъдат дадени за този клас съвестни развъдчици са отсяли определени недостатъци още в най-ранна възраст.
Затова мисля че не е редно да има коментари от сорта "ама,това кученце е разкошно,жалко ченяма да продължи рода или да посещава изложби".
Доверете се на преценката на развъдчиците и нека за в бъдеще коментарите бъдат:"да е много весело и игриво малкото пухче и дълги години ви радва вас и вашите близки".
Поздравявам Pomeran,за доблеста да развенчае и един друг мит ,че добрите развъдници с перфектни кучета произвеждат само шоу-клас.
Добрите развъдници успяват да разграничат класовете на кученцата още от малки за това са добри,но това става с мого опит придобит с времето.
Що се отнася наистина как може да се предотврати това безогледно заплождане, е добре всички да даваме повече гласност на подобни безобразия,вредящи на породата,за да разбере всеки,че това е равносилно на престъпление към Померана


User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#3 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2010 - 10:13 PM

Цитат(Pomeran @ Feb 7 2010, 04:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Преди време продадох мъжко куче за домашен любимец на г-жа Силвия Йосифова.Кучето се казва Били, роди се най-голям в кучилото,такъв остана, а освен това обърна захапката.



А правилно ли е такова куче изобщо да стига до продажба???

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 07 February 2010 - 11:01 PM

Цитат(**БИЖУ** @ Feb 7 2010, 08:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Pomeran @ Feb 7 2010, 04:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Преди време продадох мъжко куче за домашен любимец на г-жа Силвия Йосифова.Кучето се казва Били, роди се най-голям в кучилото,такъв остана, а освен това обърна захапката.



А правилно ли е такова куче изобщо да стига до продажба???


извинявам се за глупавия въпрос.... но не разбирам вие до какво смятате че трябва да стигне такова куче? до евтаназия може би?

#5 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 07 February 2010 - 11:12 PM

Цитат(**БИЖУ** @ Feb 7 2010, 09:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Pomeran @ Feb 7 2010, 04:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Преди време продадох мъжко куче за домашен любимец на г-жа Силвия Йосифова.Кучето се казва Били, роди се най-голям в кучилото,такъв остана, а освен това обърна захапката.



А правилно ли е такова куче изобщо да стига до продажба???


Позволявам си да ви отговоря вместо Pomeran.
При тази порода за разлика от големите породи ,кученцата са едно или две в кучило един път в годината.
Разходите и грижите за да се достигне до получаването на това поколение са значителни.
Тъй като доста често има отправени критики че никъде не се коментират цени ,аз ще направя
доста бегъл коментар.
1.Цена на родителите средно/ от две -три хиляди евро единият/
2.Ветеринарни услуги/вадене на зъби,обезпарезитяване,ваксини и др./-около 300лв.
3.Посещение на изложби за получаване на развъдна способност на родители-минимум-200лв.
4.Цезарово сечение при раждане/майките които раждат нормално са изключение/-200лв.
До тук грубо изброявах финансовият израз на нещата,а сега ще изброя и някои подробности които няма да материализирам.
5.Често срещани усложнения след операция и майките не кърмят малките,затова трябва да се дохранват.
6.Ражданията по този начин не са повече от 2-3 .
7.И други.
Възможно е и двете бебета да се окажат клас домашен любимец,никой не е застрахован от това.
Оставам на вас да прецените wa_048.gif
User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#6 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2010 - 11:12 PM

Не може ли да се направи така, че щом едно куче не е за развъждане поради една или друга причина в договора да се добави една точка, която забранява тази дейност на бъдещия стопанин. И при нарушение развъдчика има право да си прибере кучето. Съгласен съм с това, че и на мен не ми би харесало някой да ми вземе кучето но това до някъде би ограничило нещата.
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#7 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 12:21 AM

Всичките ми кучета са продадени с договор, но както виждате - това не помага.А как аз мога да отида и да и взема кучето?С полиция?Нали разбирате ,че затова съм написала,че не кучетата са виновни, а хората.
В САЩ такова не може да се случи- там куче за домашен любимец излиза само кастрирано.
И повярвайте ми - това ще правя и аз!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#8 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 12:25 AM

Въпрос към БИЖУ- какво има предвид- да ги убивам?Да не си мислите,че се раждат само шоу кучета?Ако някой Ви казва такива неща, значи е пълен невежа.
Шоу куче се ражда 1:10,че и по-малко.Всички 9 останали са средно статистически представители на породата, а т.к.БРФК не разрешава инбридинг, и разплодната възраст в Клуба е 20 мес за мъжко куче, представете си какъв тото шанс е да направиш правилната комбинация от гени и да получиш типа?Представихте ли си го ?Защото аз не.

В развъждането няма тото, има селекция по линии, то включва близко родствено развъждане и това е начинът за работа.Така се работи в света, но не у нас.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#9 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 08:25 AM

Хайде стига простотия,м? Убиване, евтаназия , ЦЕНИ! Кой Ви говори за такова нещо?
merlins_pom, извинете, да не намеквате, че трябва да се избият парите на всяка цена дори и с куче с дефект? Наясно съм с това, че породата изисква специфични грижи, много труд, внимание, безсънни нощи и пари разбира се.
Pomeran Много далеч съм от мисълта, че се раждат само кучета шоу клас, но вижте по-близо съм до мисълта , че се раждат И кучета с дефекти (случа се и на най-добрите), които не веднъж съм чула и други развъдчици да казват не бива да стигат в ръцете на бъдещия собственик желаещ да се сдобие с куче от дадена порода и предпочел Вас пред някоя борса или зоомагазин.


User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 08 February 2010 - 08:58 AM

Хайде стига простотия, м?
За избиване на пари с пет-клас кученца не става дума, но какво наистина очаквате да се случи с тях - да се подаряват наляво-надясно?!
Да го кажем в прав текст: кученцата, които са пет-клас (т.е. с някакъв сериозен недостатък и/или направо с дефект в екстериора) се продават на цена, доста по-ниска от тази, на която се продават кученца, подходящи за развъждане и изложби (съответно брийд- и шоу-клас). Тук следва да се отбележи и важният момент, че много често, специално при дребните породи, женските шоу-клас не са особено подходящи за развъждане. А те не са, защото, примерно (тук вече зависи от породата) са прекалено дребни и ще имат затруднения с бременност и раждане. В идеалния случай брийд-клас женската от едно кучило е дори по-ценна от шоу-клас такава... нищо, че няма да стане световна шампионка.
Но, да се върнем на темата: кученцето с недостатъци СЕ ПРОДАВА с изричната уговорка, че не става за изложби. Пет-клас куче може и да няма недостатъци, просто да е посредствено като екстериор. Това в никой случай не го прави по-малко прекрасен домашен любимец. За такъв и се продава. В 99% от случаите такова пет-клас животинче е в пъти по-качествено, хубаво и с по-нормална психика от купеното от зоомагазин породо-подобно. Факт. И породо-подобното може да се нарече пет-клас, само дето струва... повече от истинския пет-клас.
**БИЖУ**, независимо дали тази практика ви харесва или не, "посочването с пръст" и обвиненията в алчност на развъдчиците няма да свършат работа. Разходите наистина са огромни и, в определен смисъл, наистина трябва да се избиват. Що се отнася до клиентите, то - за всеки влак си има пътници. Клиентите на съвестните развъдчици знаят какво купуват и кучетата пет-клас се озовават в ръцете на хора, които са пожелали да си купят пет-клас, а не куче за изложби. Друг е въпросът, че българинът е тъпо животно и обикновено след известно време си навива на пръста, че неговото лично куче непременно е най-прекрасният представител на породата и, дори ако е със 101 дефекта, трябва да се развъжда и да остави следа... Мда. Сещам се тук за една госпожа с хъски с обратна захапка, която скочи до тавана при съвет да го кастрира и заяви, че "Ама той няма да може да има кученца!" - какви ти кученца, това е БРАК за породата, ехо...
Много по-трагичен според мен факт е "подценяването" на кучета - продаването на породо-подобни или измислени "напомнящи породата" за дребни стотинки и убеждаването на хората, че дадената порода "наистина" струва толкова и толкова пари и всичко над тази себестойност е плод на алчност.
По този повод - един разсмял ме разговор. Жена, на която от наш свестен развъдник са обявили цена за померан, отива и си купува породоидна измишльотина от прекупвач. Кучето е очевидно грозно за какъвто и да е вид шпиц, за померан изобщо не може да мине. Платила е около половината от предложената й за истински померан цена. И с гордост и нафуканост обявява, че са й искали усмъртителна сума и "онази жена" е луда, и как си е купила за много по-ниска цена също толкова хубаво куче. Продавачът й бил казал, че е също толкова висок клас.
Тук свивам рамене. Докато съществува ТОВА...

#11 Потребителят е офлайн   Silvibg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 341
  • Регистрация: 08-October 07

Публикувано: 08 February 2010 - 10:52 AM

Преди време взех решение да не влизам и коментирам във този форум.
Много ми се искаше да не навлизам в спорове и обяснения , но понеже е цитирано името ми мисля, че съм длъжна да отговоря.
1.Въобще не е истина , че Камелия не може да се свърже с мен и да поговори. Тя просто спря да контактува с мен в момента в който осъзна , че ме е измамила.
2. Истина е , че аз купих куче от нея-померан, домашен клас за цена на която се продаваха померани по това време. Няколко пъти и обясних, че искам куче домашен любимец, но померан а не мимищиц. Тогава все още не разбирах много от породата и не можех реално да направя разлика м-у бебе померан и мини. Въпросната Камелия през цялото време и при двете ни срещи по-късно ме уверяваше, че кучето няма да порасне повече от размерите на померан.
3. Не само това , но и ми обясни някой неща за некоректните и колеги от други развъдници в България. За интригите м-у тях и някой нередности , които си позволявали да правят. За това, как някой от тях ( нямя да цитирам имена, но мога ако има заинтересовани ), развъждали кучетата си в клетки, други във фургони извън София, в много занемарено и лошо състояние. Как на някой от тях кучето е с обратна захапка и още много подобни. Тя видите ли била, едва ли не единствената в БГ, която ги отглежда , като част от семейството си в перфектно състояние.
И сега да стигнем до най-същественото по темата : Да Камелия ми продаде куче померан , цвят- кремав, но това куче го няма отдавна. Аз имам куче минищпиц оранжав, който няма нищо общо с кучето, което ми е продала въпросната Камелия.
Така че мили хора, желаещи да си купите куче, много добре си помислете какво точно предпочитате: да си купите куче от хора отглеждащи домашните си любимци , като част от семейството си и не ви заблуждават, че ви продават родословно куче, но можете да видите родителите. Или да ви измамят за по-малка сума в зоомагазин а за по-голяма в някой развъдник. Защото аз се чувствам измамена.
Все пак не всички български развъдчици са като Камелия. Има и много отговорни , морални и съвестни развъдчици, каквато е Светла от Варна :http://www.foxynose.com , която поддържа постоянна връзка с клиентите си и се интересува от развитието и състоянието на кученцата , които е продала. Надявам се да не е единствената.
А Камелия след като направи гаф , произведе минищпиц и го продаде за померан, говори против колегите си пред неподходящи хора , можеше поне да си замълчи и да не разлайва кучетата. Но явно тук става въпрос не само за запазване и развиване на породата а и за засягане на материални интереси.
Който иска да си купи изложбено и родословно куче за 3000 или повече , нека да си купи от развъдник. Който иска домашен любимец да си купи куче от където си поиска или да си вземе от улицата, като и при двата случая поема отговорност за постъпката си.
И накрая иска да кажа на всички, които се интересуват: обяви за продажба на кучета не съм пускала, въпреки че нямам ангажимент нито към Камелия, нито към когото и да било.
И лично към Камелия : прави си бизнеса, продължавай със сплетните и интригите по адрес на колегите си , но не си позволявай да намесваш името ми по какъвто и да било повод.
С това приключвам и нямам намерение да продължа диалога, защото мисля че няма смисъл.


#12 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 February 2010 - 12:30 PM

Silvibg Аз лично останах без думи! Много ти благодаря за този искрен пост,мисля,че на всички,които си търсят померанче ще им помогне! А най-много се радвам,че съм се насочила имено към Светлето-наистина невероятно добър и грижовен човек,трепери върху всички излезли от развъдника и кученца! wub.gif

#13 Потребителят е офлайн   deizi67 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 08-February 10

Публикувано: 08 February 2010 - 01:05 PM

Чета с интерес написаното в темите за малък шпиц, померан, чи хуа хуа. Оставам с впечатление, че има развъдчици с регистрирани развъдници, които апелират за чистопородно развъждане, но току се промъкне някое пораснало в повече померанче - Били, някоя кръстоска м/у неродословен шпиц и померан имаше една малка сладка Захира, кръстоска м/у той пинчер и чихуа хуа, . Тъй като съм се интересувала от цени и евентуално закупуване, защото харесвам и трите породи, как мислите бих се почувствала, ако дам 1500, 2000 или 3000 лв. за някоя от 3-те породи, а кучето не излезе това, за което съм платила? Та нали аз вече съм се привързала към него и то е моето куче? Да го върна и да ми се възстановят парите не става, не мога и да си го помисля. Тогава остава горчилката, а тя е за следващите 15 години.
Тук приятелствата са само и единствено м/у хора, които имат материални взаимоотношения и не са конкуренти.
Следя какви дразги и интриги има м/у съвестните развъдчици тук във форума, но всички скачате като един с/у Silvibg.
Може би трябва да се позамислите за някои недостатъци, които самите вие допускате при планирано развъждане било пускането на майката на всяко разгонване, било за куче с обратна захапка нямам предвид само Били, било за затваряне на очи за размер, пак нямам предвид само Били, било за продажба на кученце от развъдчик, само че поставено в аквариум в зоомагазин, било за оперирана опашка на шпиц, защото не е на гърба, където и е мястото, но кучето е родословно и скъпо. Агитацията за чистопородно развъждане отива на кино и смятам, че не е много почтено въпросните хора да имат претенции, , когато никой не чист като сълза. Няма да цитирам имена, те сами ще се познаят. Когато се мери, трябва да се мери с една мярка за всички. Ваденето на кирливи ризи не е в полза на никого.

А каквото и да си говорим става въпрос за пари и то доста пари!


#14 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 08 February 2010 - 01:11 PM

понеже отново настана някаква малка бъркотия искам да кажа, че не е най-важното кой колко ви съчуства, колко е любезен и мил с вас, колко (привидно) трепери за кучетата си и тн. не искам да кажа, че въпросното Светле е лош човек или има лоши кучета. но просто не това трябва да ви води в избора. който търси истински качествени животни трябва да си избере някой който се занимава сериозно с породата, който ходи по изложби, разбира от стандарта и няма да ви подведе. съмнява ме обаче някой който ви продава не толкова хубаво куче да го прави за толкова по-малко пари, че да си заслужава. и можете да сте убедени, че всеки борсаджия изключително вежливо и добронамерено ще ви вземе парите. и смятам за напълно неприемливо и равносилно на измама да се продават каквито и да е кучета, на каквато и да е цена за ПОРОДА БЕЗ РОДОСЛОВИЕ. именно родословието е това, което оказва приназлежност към определена порода. и ако някой се опитва да ви продаде куче за 20 лева дори без да има родословие и ви казва че това е померан, този човек просто иска да ви вземе парите и да ви измами. със същия успех можете да си вземете някое дребно кученце от улицата, и поне ще знаете че сте направили едно добро дело.

#15 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 01:21 PM

Най-много обичат да говорят за морал хората, на които той им липсва- мило им е да си представят какво би било ,ако го имаха.
Били е продаден за домашен любимец, с обратна захапка, ти сама си го написала, изрично си предупредена да не го включваш в развъждане.Всякакви претенции за ръст и екстериор се отнасят за кучета които ще се развъждат.Никога не е имало друг мъжки шпиц при теб, Силвия, не забравяйте че кучето е микрочипирано.Няма да говоря на вие,защото ,,вие,, е за хора които уважавам.Документите на твоето куче са при теб, на тях пише породата, родителите,всичко.Ако си излъгана, върни ми кучето обратно.
Били е дете на Додди и Топпи, както му е написано в родословието,което също е при теб.Не забравяй ,че бебетата които видях от Били са двуцветни, парти носители, какъвто е той, защото Додди е с майка парти.Не забравяй ,че има ДНК анализ, и ако не знаеш какво е то, то аз знам.И ,че публично твърдят собствениците на бебетата-,,БАЩАТА Е С АМЕРИКАНСКО ПОТЕКЛО,,.
Очаквам да видя снимката и документите на шпица, за който твърдиш ,че развъждаш, на твое име, и ПУБЛИЧНО ЩЕ ТИ СЕ ИЗВИНЯ.
Дотогава ти за мен си нечестен човек.Толкова.


Ако наистина това не е Били, защо е цялата помия изсипана от теб?Кой какво казал на кого и за кого?Кой се интесува от клюки?Какво общо има Светла Колева и защо я замесваш в случая?!Имам личен е-майл, пиши претенциите си там, не се излагай пред хората, които не те познават. И двете знаем,че развъждаш Били и нищо не може да промени този факт.И не забравяй,че имаме общ познат, който те вижда всяка седмица с Били .

Аз съм казала всичко което е имало да кажа.
Болно е,че за да се изкараш права, публично се отричаш от куче, което знам ,че обожаваш и глезиш като малко дете.Знам колко обичаш Били,добре че не може да прочете милия как се отказваш от него като Юда от Христос.

Това имам предвид, като казвам ,че не са виновни кучетата, а собствениците.
Пиши си каквото искаш- не ме интересуваш повече.За мен въпросът е повдигнат и приключен.
P.S.Виждам,че на аватара ти пише Били сигурно и новия шпиц е с това име? И докато забавляваш хората от форума,само да ти поясня- няма как аз да произведа мини шпиц,не работя с тази порода.А това,че кучето е станало по-високо от стандарта е една от причините да е домашен приятел.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#16 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 01:58 PM

Скъпа dezi67, ''някои чистопородно развъждащи "-ако имаш предвид мен и предполагаш,че съм заплодила с куче с кръв от Char's,Finch's, Chriscendo друго куче от породата мини шпиц, трябва да те резочаровам.Били има родословие,в него са вписани родителите му,те са померани, а и има нещо наречено ДНК анализ и с негова помощ се доказват родителите.Има лаборатория е Чехия,Австралия и резултата е готов за 1 месец.
Тук говорим за сериозни неща и това което пишеш е също сериозно.Ако Били даде материал и се изпрати в лабораторията, ще видиш за какво говорим.
Извинявай,но темата има нужда от истината, а не от приказки просто така.
Надявам се, не съм те засегнала!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#17 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2010 - 02:15 PM

Цитат(deizi67 @ Feb 8 2010, 01:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Чета с интерес написаното в темите за малък шпиц, померан, чи хуа хуа. Оставам с впечатление, че има развъдчици с регистрирани развъдници, които апелират за чистопородно развъждане, но току се промъкне някое пораснало в повече померанче - Били, някоя кръстоска м/у неродословен шпиц и померан имаше една малка сладка Захира, кръстоска м/у той пинчер и чихуа хуа, . Тъй като съм се интересувала от цени и евентуално закупуване, защото харесвам и трите породи, как мислите бих се почувствала, ако дам 1500, 2000 или 3000 лв. за някоя от 3-те породи, а кучето не излезе това, за което съм платила? Та нали аз вече съм се привързала към него и то е моето куче? Да го върна и да ми се възстановят парите не става, не мога и да си го помисля. Тогава остава горчилката, а тя е за следващите 15 години.
Тук приятелствата са само и единствено м/у хора, които имат материални взаимоотношения и не са конкуренти.
Следя какви дразги и интриги има м/у съвестните развъдчици тук във форума, но всички скачате като един с/у Silvibg.
Може би трябва да се позамислите за някои недостатъци, които самите вие допускате при планирано развъждане било пускането на майката на всяко разгонване, било за куче с обратна захапка нямам предвид само Били, било за затваряне на очи за размер, пак нямам предвид само Били, било за продажба на кученце от развъдчик, само че поставено в аквариум в зоомагазин, било за оперирана опашка на шпиц, защото не е на гърба, където и е мястото, но кучето е родословно и скъпо. Агитацията за чистопородно развъждане отива на кино и смятам, че не е много почтено въпросните хора да имат претенции, , когато никой не чист като сълза. Няма да цитирам имена, те сами ще се познаят. Когато се мери, трябва да се мери с една мярка за всички. Ваденето на кирливи ризи не е в полза на никого.

А каквото и да си говорим става въпрос за пари и то доста пари!


dezi67 Мисля ,че или неразбрахте темата или така ви изнася...Тук никои неговори за кръстоски м/у две породи!!! И един въпрос какво очаквате вие при евентуална покупка на кученце ПЕТ клас???Можеби да е перфектно по стандарт,но и да е на цената за ПЕТ?
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 03:04 PM

Цитат
Който иска да си купи изложбено и родословно куче за 3000 или повече , нека да си купи от развъдник. Който иска домашен любимец да си купи куче от където си поиска или да си вземе от улицата, като и при двата случая поема отговорност за постъпката си.
И накрая иска да кажа на всички, които се интересуват: обяви за продажба на кучета не съм пускала, въпреки че нямам ангажимент нито към Камелия, нито към когото и да било.
И лично към Камелия : прави си бизнеса, продължавай със сплетните и интригите по адрес на колегите си , но не си позволявай да намесваш името ми по какъвто и да било повод.
С това приключвам и нямам намерение да продължа диалога, защото мисля че няма смисъл.

В завършек на темата, след това което Силвия съветва, само финални щрихи:
Аз, като един мошеник, поканих Силвия у нас, и пред цялото си семейство, децата включително и продадох Били, заедно с родословието му в което пише Померан, заверен в Клуб Северни Кучета.
Силвия е забравила, както че има Били, така и че преди да дойде у нас беше взела от зоомагазин померан, който умрял, и в тази връзка ми каза,че няма пари, затова има само 1000лв и това е всичко, иска домашен любимец.Тя видя родителите,които живеят у нас до ден днешен.
Показах и Били, тя го гушна и той под партизанското име ,,Били,, все още е у тях.Беше кремав като бебе, а после стана светло оранжев, след смяната на бебешката козина.Негова сестра и брат са шампиони на БГ и ходят на изложби доста редовно.
Били е чипиран, ваксиниран, с родословие, от родители померани и ще видя под кой номер се води в племенната книга.
Също така, аз като мошеник,ходих след това у тях и и помагах да го изкъпем, т.к.беше за първи път и тя се притесняваше.Не съм знаела ,че тя гледа на мен като на мошеник и сигурно си брои сребърните лъжичка ,след като си тръгна.
След това още няколко пъти сме се чували, виждали, пили кафе и т.н. и аз бях с прекрасни впечатления от начина по който тя се грижи за Били, защото и тя и съпругът и имат чудесни условия за гледане и много го обичат и глезят.
Точките със сплетните, интригите и бизнеса ще ги прескоча, въпреки че има доста народ във форума който ще им се зарадва, но честно казано, няма да им дам повод!Ако бизнесът,както го нарича Силвия беше така печеливш, аз нямаше да работя на две места едновременно, както и повечето развъдчици.
И ако бизнесът не е това което я вълнува всъщност, Силвия може да си внесе скъпо померанче за развъждане и да работи по правилата, а тези творения които прави, просто да ги подарява от добро сърце, а не да ги продават по 700 лв.И да- не тя е пускала обявите, това не го е твърдял никой, обявите са пуснати от собствениците на женската, внос от Словакия .Уверена съм,че тя ще е също само за домашен любимец.А за да видите какво запложда Били ще потърся снимката от обявата.
Едно е вярно - Силвия няма ангажимент нито към мен , нито към породата-тук съм съгласна напълно.
Ако аз не бях уверена в това,което знаех нямаше да пусна тази информация във форума.Знам много добре,че има доста хора,които ще се зарадват да видят подобна фиеста, но от друга страна ако това е от полза за някого, значи е имало смисъл.
И ако съм мошеникът, за който ме има Силвия аз щях да съм последната,която ще е против да се работи с куче с дефекти, а още по-малко да повдигам темата, защото това куче е произведено от мои два померана.
И завиждам приятелски на всички, които твърдят че получават само шоу качество кучета, явно за това се искат специални умения, които се владеят от малцина .

User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#19 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 03:20 PM

Цитат(Silvibg @ Feb 8 2010, 10:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Така че мили хора, желаещи да си купите куче, много добре си помислете какво точно предпочитате: да си купите куче от хора отглеждащи домашните си любимци , като част от семейството си и не ви заблуждават, че ви продават родословно куче, но можете да видите родителите. Или да ви измамят за по-малка сума в зоомагазин а за по-голяма в някой развъдник. Защото аз се чувствам измамена.


Извинете ме, не съм наясно със скандала - а и не желая да се намесвам във вашите работи- но сума ти народ на челна стойка застава да откаже хората да купуват кучетата от кварталните скачки, а какво пропагандирате вие? Чак зяпнахи не повярвах на очите си - значи имате мъжки с родословие и го пускате на всяка една женска без такова? И се гордеете с това???
Ако имам някога декоративен дребосък - то ще е померан. И никога няма да го купя от "едни хора", ако ще и по дупето да го целуват.
Аз бях измамена от един развъдник с чау-чау, което внесох от Русия - бе ми гарантирано че ще имам ЗДРАВО куче, а бебето пристигна с демодекоза - с очила. Тръгнах да го връщам веднага. Ето това е измама - да ти гарантират здраво куче, ти получаваш болно. Но първата ми реакция бе да го върна на развъдчика веднага, а дори и договор нямахме.
Но да призовавате да си купуваме кучетата от някакви стопани, които събират мъжко и женско, само защото можем да видим бащата и майката на живо?
И да го смятате самата вие за достатъчно, като гаранция за... за какво?
Прочетете първо тази книга на Хилари Хармар за развъждането да ви се изяснят нещата.
http://bglabrador.bo...-0-0-1210769619

Моля да ми извинят останалите участници, аз един ден ако имам малко кученце - бих искала да е померан, за това чета по темата.

Но тази реплика че по-добре било да се купуват кучета без родословие само като се видят майката/бащата просто ме уби.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#20 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2010 - 03:23 PM

Цитат(Furia_S @ Feb 8 2010, 03:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Silvibg @ Feb 8 2010, 10:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Така че мили хора, желаещи да си купите куче, много добре си помислете какво точно предпочитате: да си купите куче от хора отглеждащи домашните си любимци , като част от семейството си и не ви заблуждават, че ви продават родословно куче, но можете да видите родителите. Или да ви измамят за по-малка сума в зоомагазин а за по-голяма в някой развъдник. Защото аз се чувствам измамена.


Извинете ме, не съм наясно със скандала - а и не желая да се намесвам във вашите работи- но сума ти народ на челна стойка застава да откаже хората да купуват кучетата от кварталните скачки, а какво пропагандирате вие? Чак зяпнахи не повярвах на очите си - значи имате мъжки с родословие и го пускате на всяка една женска без такова? И се гордеете с това???
Ако имам някога декоративен дребосък - то ще е померан. И никога няма да го купя от "едни хора", ако ще и по дупето да го целуват.
Аз бях измамена от един развъдник с чау-чау, което внесох от Русия - бе ми гарантирано че ще имам ЗДРАВО куче, а бебето пристигна с демодекоза - с очила. Тръгнах да го връщам веднага. Ето това е измама - да ти гарантират здраво куче, ти получаваш болно. Но първата ми реакция бе да го върна на развъдчика веднага, а дори и договор нямахме.
Но да призовавате да си купуваме кучетата от някакви стопани, които събират мъжко и женско, само защото можем да видим бащата и майката на живо?
И да го смятате самата вие за достатъчно, като гаранция за... за какво?
Прочетете първо тази книга на Хилари Хармар за развъждането да ви се изяснят нещата.
http://bglabrador.bo...-0-0-1210769619

Моля да ми извинят останалите участници, аз един ден ако имам малко кученце - бих искала да е померан, за това чета по темата.

Но тази реплика че по-добре било да се купуват кучета без родословие само като се видят майката/бащата просто ме уби.


Furia_S rc_036.gif rc_036.gif
User's Signature

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни