Dog.bg Форуми : Забраняват кучета в парковете от 9 до 18 часа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Забраняват кучета в парковете от 9 до 18 часа Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2010 - 03:21 PM

Районните кметове да определят места за разходка на домашни любимци, разпореди кметът на София Йорданка Фандъкова.

Местата трябва да са съобразени с изискванията на Наредбата за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни в Столичната община, съобщи БТА по информация от Столична община.

Забранено е разхождането на животни на територията на детски градини и училища, здравни заведения, както и на детски площадки. Забранено е разхождането на домашни любимци в градските паркове и градини за времето от 9.00 до 18.00 часа. Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.

Информацията за предложените места за разходка на домашните любимци ще бъде предложена за обсъждане от гражданите, във всяка районна администрация за период от 14 дни, след което ще се издаде заповед от кмета на съответния район, за утвърждаване на алеите за разходка.

Всички граждани могат да дадат своите предложения в указания от районната администрация срок. След утвърждаването на алеите за разходки, ще започнат регулярни проверки, при които ще изискват паспорта на домашния любимец за проверка на регистрацията му и документ за платена годишна такса в размер на 24 лева. Натрупаните средства ще бъдат използвани, за да се създадат специални алеи за разходка, регистър на домашните любимци и други.

По неофициални данни в София има около 200 000 домашни кучета, а хората, които са регистрирали домашния си любимец, са много малко.

Източник: http://dnes.dir.bg/2...ews5860682.html

#2 Потребителят е офлайн   aak1983 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 228
  • Регистрация: 09-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 11 February 2010 - 03:43 PM

" Забранено е разхождането на домашни любимци в градските паркове и градини за времето от 9.00 до 18.00 часа. "

Мисля че тази новина трябва да влезе в темата : " Най- идиотското нещо " !!!

eg_033.gif
User's Signature

ТОЛКОВА МНОГО ИДИОТИ - А ТОЛКОВА МАЛКО ПАТРОНИ !

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 February 2010 - 03:46 PM

Това не е новина. Винаги е било така.

#4 Потребителят е офлайн   my_kaya Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 646
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2010 - 03:50 PM

Цитат(mil_ @ Feb 11 2010, 03:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това не е новина. Винаги е било така.


Да, само не ми стана ясно къде ще бъдат публично обявени местата за разходка. А и ми се струва малко странно цялото нещо. Първо, защото точно по това време няма толкова хора в парка, на които кучетата да пречат, второ, ако поляната за разходка е някъде в парка да речем, как ще се стига да нея между 9 и 18 часа, пак трябва да се мине през забранената територия.
User's Signature

The world has given to me nothing
but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...

Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...

#5 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 11 February 2010 - 03:52 PM

Цитат(Bobolin @ Feb 11 2010, 02:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Районните кметове да определят места за разходка на домашни любимци,
..........
Забранено е разхождането на домашни любимци в градските паркове и градини за времето от 9.00 до 18.00 часа. Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.
.................
ще се издаде заповед от кмета на съответния район, за утвърждаване на алеите за разходка.
Източник: http://dnes.dir.bg/2...ews5860682.html


Хайде пак сме по-светИ от папата!
доколкото знам в цивилизованите ( нека пак да повторя : цивилизованите) страни, кучетата са разрешени навсякъде, освен на специално обозначените места ( като детски площадки).
У нас обратното : кучетата са забранени навсякъде, освен на специално обозначени места.

Дa не говорим, че ако е забранено по паркове и градинки, единственото място за вършене на работата са ...тротоарите.

Забравих да питам как ще се стига до местата за разходка, след като е забранено да се возят кучета в транспорта. И ще има ли указания на какво разстояние една от друга да са алеите за разходка , че да може собственикът да стигне дотам пеша ( или носейки кучето на ръце, знам ли )

Всяка глупост влачи след себе си още повече глупости

#6 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 February 2010 - 03:57 PM

Не коментирам дали е правилно, умно или какво е, просто ви казвам, че тази забрана съществува откакто аз имам куче, което прави ~18 години. За преди това не мога да кажа, защото не съм се интересувала.
Иначе по идея до местата за разходка трябва да се стига на къс повод и с намордник. Някога списък с местата имаше в отдел Екология на общината, после спряха да обявяват такива, което лично на мен ми даде основание да нарушавам тази разпоредба с чиста съвест.

#7 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 February 2010 - 04:07 PM

Мале каква простотия поредна eg_033.gif и както винаги лишена от всякаква логика eg_033.gif ами нали точно по това време почти няма хора в парковете eg_033.gif безумие.......
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Princess_Brita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 17-January 10
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2010 - 04:55 PM

Според мен това е мисия под прикритие - с глобите събрани от тези 200 000 "недобросъвестни" градждани се цели финансиране на сторежа на софийското метро. ab_041.gif



#9 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2010 - 05:06 PM

Цитат
Всички граждани могат да дадат своите предложения в указания от районната администрация срок. След утвърждаването на алеите за разходки, ще започнат регулярни проверки, при които ще изискват паспорта на домашния любимец за проверка на регистрацията му и документ за платена годишна такса в размер на 24 лева. Натрупаните средства ще бъдат използвани, за да се създадат специални алеи за разходка, регистър на домашните любимци и други.


Ми ето го смисъла на цялата работа - кучетата само на определени алеи и там лесно ще се правят проверките.


И ми е много интересно колко алеи и къде ще са за район Люлин - там има сигурно 20 000 кучета, че и повече. Само в нашия вход са 6
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#10 Потребителят е офлайн   Princess_Brita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 17-January 10
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2010 - 05:17 PM

Абе не е лошо да има глоби за акитата конкретно, ама те и бездомниците акат. Кво праим тогава?! Аз няма как да платя глоба щото всичко ни е изрядно, но побеснявам от кочината из софийските паркове! Кочина предимно човешка при това. За какво плащаме данъци? Нека и общината да направи нещо. Аз искам чисти и обезопасени паркове с полиция или някакъв друг контрол. Тогава нека направя гаф нека ме видят и нека ме глобят. Само се пенявим че навън, из Европата било чисто - ми чисто е не щот са много възпитани там, ами щото има кой да следи и да муа глоби, за тва!

#11 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 11 February 2010 - 05:35 PM

Ще добавя,че е чисто защото се и чисти достатъчно често.А на Фандъкова просто някой трябва да и подари огромен дри...в куч да я видим нея тогава с разходките ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif Но не да го прати по бързият начин на село а да си го извежда до старини чинно като нас.Искам да я видя как се навежда да събира каквото му изпадне и как го води на къс повод с намордник.Да и се падне някоя кифла и да и е жал че трябва да го връзва изкъсо.Да я видим как младо куче се изтърчава да си изхаби енергията вързано.
Да ,редно е да не се извеждат кучетат в училищата и на детските площадки,болничните заведения.Но чак пък на определени алеи.Учете се стопани да летите,голяма веселба ще падне!То по другите европейски държави били уредени тези неща.Да,ама я вижте колко се изпълняват и там законите.Кучетата си щъкат на всякъде,рядко някой си обира реколтата.И никой не прави проблем че си влязъл в някое заведение с кучето си,даже му се радват.Това с което са по напред от нас ,е че са си уредили проблема с бездомните.А това много променя нещата!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#12 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 11 February 2010 - 06:13 PM

Поредна неадекватна мярка от страна на общината. Като знам какъв е манталитетът на районните администрации - ще определят труднодостъпни алеи на майната си, в резултат на което никой няма да спазва общинските наредби.

Във Виена, например, е разрешен достъпът на домашни любимци не само в парковете, но и на всички обществени места. Разбира се, има сериозни глоби ако не се почиства. У нас глоби няма, но е и забранен достъпът на кучета до обществен транспорт, паркове, обществени сгради и т.н.

Как пък за толкова години не разбраха, че със забрани не става.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 11 February 2010 - 06:21 PM

Една голдънка от квартала е по програмата за слепи хора. Приемните й стопани я водят навсякъде. Има си елече с маркировка с което ходят из целия град. Стопанинът решил да влезе в някакво заведение да хапне, а персонала направил луд скандал - не било разрешено да влизат в заведението с куче, нищо че е водач. Ами ако стопанинът вече беше не само приемен, а сляп човек - пак ли нямаше да го пуснат да влезе да се нахрани?

#14 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 11 February 2010 - 06:32 PM

Цитат(Хърс @ Feb 11 2010, 04:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Една голдънка от квартала е по програмата за слепи хора. Приемните й стопани я водят навсякъде. Има си елече с маркировка с което ходят из целия град. Стопанинът решил да влезе в някакво заведение да хапне, а персонала направил луд скандал - не било разрешено да влизат в заведението с куче, нищо че е водач. Ами ако стопанинът вече беше не само приемен, а сляп човек - пак ли нямаше да го пуснат да влезе да се нахрани?

Да,пак.Не си спомням кога имаше предаване точно за тея нелепости-не пускат слепи хора с кучетата им в супермаркети,градски транспорт и др.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#15 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 11 February 2010 - 06:38 PM

Цитат(kitana @ Feb 11 2010, 05:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Хърс @ Feb 11 2010, 04:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Една голдънка от квартала е по програмата за слепи хора. Приемните й стопани я водят навсякъде. Има си елече с маркировка с което ходят из целия град. Стопанинът решил да влезе в някакво заведение да хапне, а персонала направил луд скандал - не било разрешено да влизат в заведението с куче, нищо че е водач. Ами ако стопанинът вече беше не само приемен, а сляп човек - пак ли нямаше да го пуснат да влезе да се нахрани?

Да,пак.Не си спомням кога имаше предаване точно за тея нелепости-не пускат слепи хора с кучетата им в супермаркети,градски транспорт и др.

А в правилника в градския транспорт пише, че е разрешено за водачи, за кучета на червен кръст, полицейски и не помня какви още.

#16 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 11 February 2010 - 06:42 PM

В правилника пише много неща.Но кой го е еня?СЪщата раута и с тея забрани-да симулираме работа.Иде ми да я напсувам таз г-жа,наш'та кметица. dry.gif
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#17 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 February 2010 - 07:32 PM

Голяма трагедия ли е, че е забранено разхождането на кучета между 9 и 18ч, че толкова сте се разпенили? Това да е проблема на кучкарите...
А както казва Мил- това го има от 100 години. Пише си го и в Наредбата за придобиване, притежание и отглеждане на домашни любимци на територията на Столична голяма община(приета 2002г.), ма явно някои не сте я чели, макар пряко да ви касае.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   my_kaya Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 646
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2010 - 07:34 PM

Цитат(shadow @ Feb 11 2010, 07:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Голяма трагедия ли е, че е забранено разхождането на кучета между 9 и 18ч, че толкова сте се разпенили? Това да е проблема на кучкарите...


За мен не е проблем това, а въпросът дали и къде ще бъде обявено разрешеното за кучета място. Което ще се види скоро.

User's Signature

The world has given to me nothing
but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...

Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...

#19 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 11 February 2010 - 08:13 PM

Как, питам аз, може да се приложи закона в действие, ако кучето е в ранна възраст и има нужда от приучаване към новите му хигиенни навици и съответното му извеждане през 2-3 часа?! Как биха реагирали околните на това, че то не винаги ще може да "улучи" подходящото място за "работата" (пишкането по-специално, другото може да се събере с малки изключения)?! Надали повечето кучета биха устискали до парка или където и да е това "място за разходка на кучета", след като от 9 часа не са излизали по нужда!??! Смятам кучето си за доста интелигентно, но е невъзможно да му обясня как да стиска докато види табелка (АКО ИМА ДЕ?!) "място за разходка на кучета"! zz_020.gif
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 February 2010 - 10:02 AM

Аз викам че фъндъкова малко бой трева да хапне!
Единственото, което ще стане е, че от време на време ще се появяват некви хора да проверяват и те не знаещи какво точно и ще се пишат глоби, то си е казано- с цел попълване на бюджета уж за алеи, ама друг път, мерцедеси и почивки в чужбина ще има....
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни