Dog.bg Форуми : Хималайска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хималайска котка

#1 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 05 February 2006 - 07:29 PM

Прекрасна котка.Надали има собственици но любители има.

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 06 February 2006 - 07:31 PM

как така да няма собственици? аз познавам двама. а и развъдник си имаме с много хубави представители r)

#3 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 07 February 2006 - 09:52 AM

Цитат

как така да няма собственици?r)

Извинете!!! s)
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#4 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 07 February 2006 - 11:52 AM

Ima az imam snimka ot izlovbata esenta

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  nova.jpg (30.22K)
    Брой сваляния: 290

User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#5 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 08 February 2006 - 04:23 PM

Много е сладко. w)
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#6 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 February 2006 - 11:44 PM

Има доста собственици b) Включително и аз.
Ето го едното ми хималайче, Ари c)
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 11 February 2006 - 04:41 PM

Ти си щастливка да имаш такава котка.
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#8 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 February 2006 - 12:09 AM

Цитат

Има доста собственици b) Включително и аз.
Ето го едното ми хималайче, Ари c)

Здравей,
Отдавна не съм те засичал тук!:)
Ще те видим ли най-сетне на изложба? Доколкото си спомням - последният път, когато си писахми миналото лято по форумите, ти изразяваше желание да участваш. Сега идва изложба през март - заповядай! - тамън ще чуеш и меродавни мнения за котките си!:)
Успехи,
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#9 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 13 February 2006 - 06:11 PM

Цитат

Цитат

Има доста собственици  b) Включително и аз.
Ето го едното ми хималайче, Ари  c)

Здравей,
Отдавна не съм те засичал тук!:)
Ще те видим ли най-сетне на изложба? Доколкото си спомням - последният път, когато си писахми миналото лято по форумите, ти изразяваше желание да участваш. Сега идва изложба през март - заповядай! - тамън ще чуеш и меродавни мнения за котките си!:)
Успехи,

Задължително ще посетя пролетната изложба, даже вече сме записани.
От сега сега си подготвям котките, къпеме се често, храниме се със сурово телешко и пиеме бирена мая b) c) Само за женската Лизи не е сигурно дали ще участва, защото се очаква да е бременна по това време dribble

#10 Guest_сиамец_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 February 2006 - 08:00 PM

c) може ли някой компетентен да отговори на въпроса: Човек занимаващ се с търговия на кучета и котки, да си регистрира котешки развъдник във федерацията на котките? Благодаря b)

#11 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 14 February 2006 - 12:57 AM

Не съм компетентна ,но държа на то4ното изразяване:нека първо да се уто4ни какво се разбира под "търговия"...Нима развъд4иците също не продават свои животни-тази деиност,която е 4аст от цялото,как да я наре4ем тогава?!
Не съм адвокат на никого и нищо не целя с въпроса си,но много пъти ми се е слу4вало да бъда лъгана от "големи"развъд4ици,тъи 4е за мен въпросът е спорен!По-важно е как се отглеждат животните,какво отно6ение има6 към тях и не на последно място-да не ги продава6/подарява6 на слу4аини хора,които няма да се грижат за тях!Т.е. само парите НЕ бива да са водещото в слу4ая,пък било то при развад4ици,търговци или както и да ги наре4ете-хора,отглеждащи животни!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#12 Guest_сиамец_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 February 2006 - 02:56 PM

c) tsveti, срещал сам обяви "Развъдник продава и изрежда 10-15 породи кучета и 2-3 породи котки" или във Варна в зоомагазин продавачката казва "ние сме развъдник и предлагаме почти всички породи кучета и котки", е мисля, че това е подвеждане и спекулиране с доверието на купувача! Когато един такъв магазин или борса за животни се запишат във федерацията, те легализират своите продажби и си развързват ръцете, а в същото време развъдниците (производителите) декларират "ние не даваме нашите животни на търговци", по форумите "не купувайте от магазин куче и коте", а федерациите ги узаконяват! Странно, нали! b) Та за това ми беше въпроса? c)

#13 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 14 February 2006 - 03:38 PM

Цитат

c)  tsveti, срещал сам обяви "Развъдник продава и изрежда 10-15 породи кучета и 2-3 породи котки" или във Варна в зоомагазин продавачката казва "ние сме развъдник и предлагаме почти всички породи кучета и котки", е мисля, че това е подвеждане и спекулиране с доверието на купувача! Когато един такъв магазин или борса за животни се запишат във федерацията, те легализират своите продажби и си развързват ръцете, а в същото време развъдниците (производителите) декларират "ние не даваме нашите животни на търговци", по форумите "не купувайте от магазин куче и коте", а федерациите ги узаконяват! Странно, нали!  b)  Та за това ми беше въпроса?  c)

Не знаех че посредничеството при покупко-продажба на домашни животни е криминално деяние и се преследва от закона! a) А и не виждам какво общо има това с моите две котки които са с родословие и би трябвало да имат право на разплод! Но кой знае, може би в Бг е пълно с шампиони на ЦФА купени за по над 2000 лв, и моята не представлява интерес за развъждане. Ако е така има и други клубове и организации където човек може да стане член и да работи нормално. Но преди да ме нападате анонимно, си задайте въпроса колко от членовете на федерацията за котки имат магазини, или си оставят котенцата за продаване по магазини, или поощряват развъждането на котки без право на разплод, само и само за да продадат един котарак a)

#14 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 February 2006 - 04:11 PM

сиамец,
Определено разбирам тревогите ти и определено НЕ подкрепям "узаконяване" на експлоататорското и безпринципно развъждане "на килограм" (както се казва)!!!
НО...нещата имат и друга страна... Не може да се отрече правото на даден търговец (сиреч собственик на магазин или дори само продавач в такъв магазин) да пожелае да се занимава сериозно и Здравословно за котките, които Отглежда, с реална развъдна дейност!
АКО дадена федерация (било кучешка или котешка) регистрира такъв развъдник, то тя автоматически започва да носи и отговорност за работата на развъдника! В тези федерации има развъдни комисии, които издават направления за заплождане, правят огледи на получените кучила/котила и т.н. дейности, с които се гарантира не само произходът, но и правилното отглеждане на кучетата/котетата!
Е, ако някой недобросъвестен човек успее да излъже някоя федерация да му регистрира развъдник и след това продължи по "старому" да произвежда какво ли не от кого ли не и как ли не, то дадената федерация е длъжна да прекрати регистрацията на дадения развъдник и дори може да изключи дадения човек като член за Неспазване на развъдните правила, установени за ВсичкИ развъдници!!!
Ако човекът си спазва всички изисквания, НЕ виждам Никакъв проблем в това да предлага свои животни чрез обяви, постинги, снимки в собствения си магазин!
Друг е въпросът ДАЛИ изобщо даден развъдчик е способен да развъжда и предлага

Цитат

почти всички породи кучета и котки
Едно такова твърдение е Абсолютно несериозно и автоматично би трябвало да подкани съответните федерации, регистрирали такъв човек към съответни дисциплинарни действия!!!
Надявам се да съм бил изчерпателен:)
Поздрав,
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#15 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 February 2006 - 04:24 PM

Цитат

Не знаех че посредничеството при покупко-продажба на домашни животни е криминално деяние и се преследва от закона!  a)  А и не виждам какво общо има това с моите две котки които са с родословие и би трябвало да имат право на разплод! Но кой знае, може би в Бг е пълно с шампиони на ЦФА купени за по над 2000 лв, и моята не представлява интерес за развъждане. Ако е така има и други клубове и организации където човек може да стане член и да работи нормално. Но преди да ме нападате анонимно, си задайте въпроса колко от членовете на федерацията за котки имат магазини, или си оставят котенцата за продаване по магазини, или поощряват развъждането на котки без право на разплод, само и само за да продадат един котарак  a)

Здравей Жади,
Не обръщай внимание на анонимковци, които нямат доблестта да се явяват поне с регистрация в този форум!!! ;)
Мисля, че току що отговорих достатъчно на въпросния господин/госпожа?...
Искам само една лека корекцийка да направя по последния ти постинг:

Цитат

...моите две котки които са с родословие и би трябвало да имат право на разплод!

Родословието е необходимо, но не достатъчно условие за развъждане. По всички федерации има изискване получаване и на оценка от изложба на даденото животно, за да получи то разплодна способност. b) Искрено се надявам скоро и твоите сладури да получат такава. Родословието показва само произход и при неговото наличие остават само две оценки минимум "много добър" за женска котка и "отличен" за мъжки котарак, за да придобият право на разплод.
Така че - заповядай на изложбите през март в София! l)
Успехи,

П.С. уви...не винаги цената на едно животно е сигурна гаранция за безупречни качества..., но все пак поне предполага такива!:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#16 Guest_сиамец_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 February 2006 - 04:49 PM

skogkatt_bg благодаря, c) времето е ценно, следващия път ще се регистрирам d) макар, че не виждам полза от регистрация c) като и регистриран може да пише като анонимен b) c)

#17 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2006 - 07:25 PM

Федерация ? Правила? Федерация, която прекратява регистрация на развъдник, някой който гарантира реална развъдна дейност и правилно отглеждане, някой, който да следи за спазване на развъдните правила, дисциплинарни действия... това е научна фантастика, неприложима в българските условия! и това ще е така докато федерацията има 4-ма или 5-ма члена, които решават самолично всичко! Дали към всички останали командата не е - марш в категория "неудобни" ?! bl)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#18 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 14 February 2006 - 07:59 PM

Цитат

Здравей Жади,
Не обръщай внимание на анонимковци, които нямат доблестта да се явяват поне с регистрация в този форум!!! ;)
Мисля, че току що отговорих достатъчно на въпросния господин/госпожа?...

Извинете, признавам че си изпуснах нервите... n) Но от две години си мечтая да притежавам такава котка.. Като знам колко нощи не спах, ровейки се из интернет да намеря това което търся, и как през 5 минути си проверявах мейла в очакване на поредните новини, дали котето което съм харесала се продава или не.. и после месеца през който я чаках да пристигне, и 5-те часа на летището докато я освободят от каргото. И докато я взема в ръце и видя че всичко и е наред и е здрава и права.. И после още месец докато и пристигнат документите.. Всички тези емоции ми дойдоха малко в повече, и сега след всичко когато виждам омразата на някои хора и обвиненията им към мен, се чувствам леко огорчена.

#19 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 14 February 2006 - 11:22 PM

Цитат

c)  tsveti, срещал сам обяви "Развъдник продава и изрежда 10-15 породи кучета и 2-3 породи котки" или във Варна в зоомагазин продавачката казва "ние сме развъдник и предлагаме почти всички породи кучета и котки", е мисля, че това е подвеждане и спекулиране с доверието на купувача! Когато един такъв магазин или борса за животни се запишат във федерацията, те легализират своите продажби и си развързват ръцете, а в същото време развъдниците (производителите) декларират "ние не даваме нашите животни на търговци", по форумите "не купувайте от магазин куче и коте", а федерациите ги узаконяват!...

Този спор запо4ва да ми прили4а на онзи за яйцето и коко6ката...
Примери може да си даваме ,колкото си искаме,но е редно да не поставяме вси4ки под един знаменател,защото има развад4ици,отглежда6ти само една порода котки/ку4ета,които деноно6но ги държат затворени в клетки или ги натъпкват 14-15 броя в едностаен апартамент и...чудно: защо ли го правят?? А, да - от любов към животните, разбира се!........Та за това ми бе6е думата - аз познавам такива, мога, ако ти е интересно да ги назова и с ли4ните им имена, не се боя да го направя, за6тото е истина!
Между другото имам ку4е,купено от такъв 4овек-скъпо ку4е,елитно,НО...незнаино защо 4овекът все "забравя"да ми изпрати родословието,което ли4но ми е показал и което ве4е 5-та година задържа за себе си...Интересно-за какво ли му е това родословие?!Това бе6е само един пример,ли4ен...спирам дотук,не за6тото няма о6те много по темата,а за6тото нямам време!
Поздрави! r)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#20 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 February 2006 - 11:32 PM

Цитат

Извинете, признавам че си изпуснах нервите... n)  Но от две години си мечтая да притежавам такава котка..... и сега след всичко когато виждам омразата на някои хора и обвиненията им към мен, се чувствам леко огорчена.

Винаги ще има такива хора - особено в Бг...
Въпросът е дали ти ще им обръщаш внимание... - решението си е твое:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни