Dog.bg Форуми : За форума, породата самоед и хората ...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

За форума, породата самоед и хората ...

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 February 2010 - 03:50 PM

Доста се чудих дали въобще да отделям темата за породата в отделен форум. Чета всекидневно скандалите в другите форуми и казано честно, не ми се пише. То е ... никъде никой не се интересува от порода, от породно развъждане, от изложби, от произход, от кръвни линии, перспективи, комбинации, никой нищо не следи, само ВЕЛИКАТА ТЕМА - "Откъде не се купува куче" и колко го обичаме, след като сме го взели и как то е "порода".
Мили хора, мили и добри хора ... ЗАЩО ? ЗАЩО ГО ПРАВИТЕ ? ДОКОГА ?

Вижте снимките по долу. Взех ги набързо от топ обяви. Самоедчета ... има и по хубави снимки, на по бели кученца, но техните наследници така или иначе ще стигнат то това положение, рано или късно. Болно ми е да го кажа, но е така. Да, кучетата не са виновни, виновни са тези, които са ги пускали едно на друго, виновни сте ... ВИЕ, които ги купувате. Да, виновни сте, защото ВИЕ подклаждате мелницата на този тип "въдене", тези кученца съществуват само и единствено заради ВАС, които "обичате" породата и купувате тази "стока". ВИЕ наливате вода в тази мелница на животи, която единствено ви взема парите за сметка на унищожението на една уникална порода, пазена хилядолетия и предадена на нас с голяма, истинска любов, за да запазим и предадем на тези, които идват след нас, за да я има и в бъдеще.

Бъдете милостиви, не заплождайте ! Вашите пари, вашата любов не подхранват породата, а мелницата на търговците.

ДОКОГА ?

Докато някой каже "НЕ". Докато всички започнем да казваме - НЕ, ТОВА НЕ Е НАЧИНА ПО КОЙТО СЕ РАЗВЪЖДАТ КУЧЕТА ОТ КОЯТО И ДА Е ПОРОДА.

Когато един каже, ще каже и друг. Когато двама кажат не, ще има и трети. Станат ли тези хора повече, която и да е породата има бъдеще. Намаляват ли, породата е пред разпад - липсва кръв, с която да се работи, липсват нови отговорни стопани, липсва стремежа към съзидание.

Не искам да обидя никой и никое куче, аз самия харесвам и обичам това животно - кучето, но то няма нищо общо с това, че недобросъвестни хора го използват. Но някой трябва да каже "НЕ" ясно, точно и категорично - НЕ НА КВАРТАЛНОТО РАЗМНОЖАВАНЕ, НЕ НА ТЪРГОВИЯТА С ЖИВОТ, НЕ НА ИЗМАМАТА С ПОРОДАТА. Казваме го из целия форум, но ако не го кажа аз тук и сега, в този форум за любимата ми порода, няма кога. За това ще го кажа, защото не се интересувам от хора, а от кучета от породата самоед - хора, ако сте си купили или имате самоед подобно куче без валидно FCI родословие,

МОЛЯ ВИ, НЕ ПИШЕТЕ ТУК - ТОВА Е ФОРУМ ЗА ПОРОДАТА САМОЕД.

Не за това колко си обичате кучето, не за това колко добре се грижите за него, не за това колко ги "харесвате" - форума не е само за вас, а за ПОРОДАТА. Вие можете да си намерите други форуми или сайтове за домашни любимци, но тук думата "ПОРОДА" ЩЕ ЗНАЧИ НЕЩО И НЯМА ДА Е СЛОВО, ИЗВАДЕНО ОТ КОНТЕКСТА И УПОТРЕБЯВАЩО СЕ БЕЗ СМИСЪЛ.

За да избегна всякакви скандали на тази тема е обособена група "Samoyed", която ще се ползват с всички права в форума - отваряне на теми, добавяне на снимки, представяне на кучета в отделни теми, добавяне на обяви за бъдещи връзки или настоящи кучила.

В противен случай означава да свикваме и да се примиряваме с измамите, с разрушаването на породата, с търговията с кученца, с излъганите хора, кученца като на снимките по долу, към "самоедски срещи" за сгледа, към лични съобщения за "връзки" и "развъждане".

Аз казвам "НЕ" на това бъдеще, което се предлага за самоед и което виждате на снимките по долу. А вие ?


п.с - това не е тема за дискусии. Ако имате въпроси - Да пазим и развиваме породите !

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни