Dog.bg Форуми : Спрей за уста

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спрей за уста

#1 Потребителят е офлайн   firefly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 24-March 09

Публикувано: 13 February 2010 - 07:35 PM

Някой може ли да препоръча някакъв спрей или нещо подобно за устна хигиена. Трябва ми нещо антибактериално, което да предотврати или поне да забави образуването на зъбен камък и лош дъх.
Вариантът за механично почистване на зъбите отпада, тъй като зъбният камък е наистина много и предните зъби се клатят, а някои вече паднаха. Кучето е пинчер и е на 10 години.

Ще съм благодарен, ако някой знае нещо качествено, което поне да облекчи ситуацията.


#2 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 13 February 2010 - 07:45 PM

при положение, че вече е натрупан зъбен камък единствен вариант за траен ефект е отстраняването му.
Почистете зъбния камък, парадонтозата вече е необратима и зъби ще падат още, но направете нещо преди да е твърде късно
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 13 February 2010 - 08:10 PM

Има спрейове, които премахват плаката и предотвратяват образуването на зъбен камък, но такива които да го премахват все още не са измислени.

#4 Потребителят е офлайн   firefly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 24-March 09

Публикувано: 13 February 2010 - 09:31 PM

Наясно съм, че няма такова нещо, което да премахне всичко. Зъбният камък не може да се изчисти - ще и паднат всичките зъби, а и няма да издържи упойката.
Исках да знам дали няма нещо качествено, което да поне малко да помогне. Направо не знам какво ще я правим без зъби...

#5 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 13 February 2010 - 09:43 PM

Как допуснахте такова състояние на зъбите. Моите и двамата са предразположени към образуването на зъбен камък, а са млади. Единият за нищо на света не дава да му мия зъбите. Като затвори уста и със щанга не можеш да я отвориш, но постоянно давам всякакви неща от рода на кожени кокали и всякакви такива и храня само с гранули та успяват да си ги поддържат чисти зъбите. Когато видя плака вземам една парче по-груб плат и с него търками ги почиствам, че види ли четка откача ab_041.gif

#6 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 13 February 2010 - 10:55 PM

http://www.virbacvet...t/cet_aquadent/
Незнам дали този продукт се предлага в България.Кучето ни е младо,но няма плака.Но при вашият случай дали ще помогне не мога да кажа.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#7 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 13 February 2010 - 11:54 PM

Цитат(firefly @ Feb 13 2010, 09:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Наясно съм, че няма такова нещо, което да премахне всичко. Зъбният камък не може да се изчисти - ще и паднат всичките зъби, а и няма да издържи упойката.
Исках да знам дали няма нещо качествено, което да поне малко да помогне. Направо не знам какво ще я правим без зъби...

ама защо искате да се държат на зъбния камък? да не говорим, че това са си фокални инфекции със съответните последици! по-добре почистете, дори с цената на 1-2 зъба. за тях е твърде късно, а и нестабилните зъби, повярвайте, я наболяват. накрая ще станат ужасяващи гнойни инфекции, които ще й струват много.
защо да не понесе упойката?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2010 - 12:43 AM

Цитат(firefly @ Feb 13 2010, 08:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Наясно съм, че няма такова нещо, което да премахне всичко. Зъбният камък не може да се изчисти - ще и паднат всичките зъби, а и няма да издържи упойката.
Исках да знам дали няма нещо качествено, което да поне малко да помогне. Направо не знам какво ще я правим без зъби...

Какво значи не може да се изчисти зъбен камък - затова си има лекари и оборудване. Като не го чистите вие отваряте врати на много по тежки системни инфекции, както и на артритоподобни заболявания. Едно куче без нито един зъб в устата си живее много по-щастливо и без болка от едно куче с 0.5 см зъбен камък, 8 развалени зъба до степен гниене, гингивит, ендокардит и болки в ставите. Зъбният камък не се чисти просто ей така от естетическа гледна точка и за да не мирише устата- той е среда за развитието на патогенни микроорганизми и хронични инфекции.

#9 Потребителят е офлайн   firefly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 24-March 09

Публикувано: 14 February 2010 - 03:53 PM

Цената не е 1-2 зъба, а може би всичките. А ветеринарят каза, че има голяма вероятност да не издържи упойката - все пак кучето е на доста годинки. Аз не съм лекар и не мога да кажа до колко е прав и колко е опасна тази упойка.
Много й е зле устата, видимо зъбите и в по-голямата си част са заминали вече и направо не знаем какво да я правим. В чужбина сме и това допълнително усложнява нещата. Ще търсим ветеринари тук.

#10 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 14 February 2010 - 06:01 PM

10 години за пинчер не е особено голяма възраст
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 14 February 2010 - 06:09 PM

Това че кучето е на такава възраст не означава че няма да издържи упойката.
Затова се правят изследване на кръв и рентген. Аз съм водила 10-12 годишно куче за почистване на зъбен камък и не сме имали проблеми. Единствено по-бавно излезе от упойка в сравнение с по-млади кучета.
Не чакайте повече, а направете изследвания на кучето и му почистете зъбите!

#12 Потребителят е офлайн   животнолюбител Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 16 February 2010 - 07:42 PM

Цитат(firefly @ Feb 13 2010, 07:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Някой може ли да препоръча някакъв спрей или нещо подобно за устна хигиена. Трябва ми нещо антибактериално, което да предотврати или поне да забави образуването на зъбен камък и лош дъх.
Вариантът за механично почистване на зъбите отпада, тъй като зъбният камък е наистина много и предните зъби се клатят, а някои вече паднаха. Кучето е пинчер и е на 10 години.

Ще съм благодарен, ако някой знае нещо качествено, което поне да облекчи ситуацията.


Моето куче е на 14 години и половина .Имаме подобен проблем със зъбен камък.Отдавна има зъбен камък веднъж го чистиха без упойка.
преди няколко дни се поду бузата му и незнаехме от какво е. Правих компреси със ракия върху нея.
Отока спадна и на сутринта изплю малко кървава слюнка. промих устата му с чай от мащерка + разтворена сода в нея.
Заведохме го на ветеринар. Той каза че това е от последния зъб( почти сигурно). Видя го - имаше зъбен камък.
Ветеринаря каза че е от корена на зъбът, защото бузата се е подула много нагоре. Това е гниещ процес на корена на
последният зъб. каза че трябва да го извади с упойка, обаче не гарантира да издържи операцията че, ако сърцето на кучето е слабо (нашто куче има проблеми със сърцето )и неможем да се решим.
Помолих го да ни помогне с някакво друго лечение. Той изписа антибиотик - Stomorgyl 10. (за 10 дена 1табл. на 24 часа).но каза, че е временно решение.
ако корена гние ще помогне временно.Почисти зъбния камък механично без упойка (нашият позволи) За мазане не венеца изписа Гранулин или Йод. Всички медикаменти взехме от ветеринарна аптека, те не са предназначени за хора. в опътването на Стоморжил има за различни килограми животни.Кучето ми е 10 кг. и затова е Стоморжил 10.Почнахме го днес
Не съм професионалист. Не разбирам.
Ако някой знае моля помогнете!
Ветеринаря каза че не е 100% сигурен че е от корена, може нещо да се е забило. кучето ми яде твърди кучешки бисквити предния ден, преди да се подуе.
Ветеринарят каза също, че кръвтта който е изтекла вероятно е гной и кръв, която е избила надолу (и това било добре, че е излязла)
каза че снимка на зъба може да покаже дали подуването е от забът, но е нея не могъл да направи без упойка.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни