Dog.bg Форуми : Абсурд или?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Абсурд или?

#1 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 17 February 2010 - 02:56 PM

Гледам в нет-а обява за добермани с родословие.Обадих се не заради друго,ами да видя какво точно ще ми кажат за това и какво е заблуждението,което дават като обяснение на хората.Попитах за документа,казаха -да,малките имат.Попитах за кой развъдник става дума(знаейки много добре какво ще ми се отговори).Казаха,че ги продава частно лице.Отговорих,че родословия на кученцата могат да бъдат издадени само от легитимен развъдник.ЛИбезно ми се отговори,че това не е вярно.
Най-лИбезно ми се обясни,че бащата е с родословие от Унгария и кученцата ще се дават заедно с ксерокопие от неговия документ и бъдещия собственик може да си ги татуира и да си се разправя с направата на родословие както реши след като ги вземе. ud_009.gif Цената няма да я коментирам-като на подуенския пазар.
Бях прекалено втрещена,за да попитам за име на прочутия унгарски баща.
ud_009.gif ud_009.gif

О,да кажа: нямам против да се включват и хора с други породи кучета или с такива без порода.Никой няма да ви гони по подфорумите.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#2 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 17 February 2010 - 04:46 PM

Хич не е абсурт!Това , ако е първата обява, че то с мед да ги намажеш.Ми аз на мого такива съм попадала.Има случаи в които искаха да ми подарят кученце за 600 лв,ама родословието щели да ми го издадат по- късно.Или такива, които да щели да му го дадат, ако си го платя допълнително към кученцето.Пък да не ти разправям колко са фашиви.Ей такива са за съдене направо!!! ea_103.gif eg_033.gif
Знаете ли колко хора ще им повярват......???????/

#3 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 17 February 2010 - 04:54 PM

Подарявам ти това куче само ако ми подариш тея 600 лв.Умно,наистина....
Добре ,не може ли да се направи нещо срещу тея фалшиви родословия и измами?Ксероксно копие от родословието на бащата??? ud_009.gif
О,забравих,те повечето хора не знаят за какво служи родословието ,пък чак да се заинтересуват,че имало и фалшиви такива... dry.gif
И все пак не се ли счита това за измама?Искам да кажа в юридически смисъл.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#4 Потребителят е офлайн   radoslava Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 03-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 17 February 2010 - 05:26 PM

Собствениците на мъжкия са виновни,защо дават родословието да се ксерокопира,лъжци.Ама да за съжаление хората ще се вържат,те като им кажат,че кучето има паспорт само и са доволни.И лошото е че и тези кученца ще искат да ги плодят "Та нали са с родословие и чиста кръв!" ea_103.gif Незнам, какво трябва да се направи навсякъде е пълно с такива измамници! eg_033.gif
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 17 February 2010 - 10:37 PM

Цитат(kitana @ Feb 17 2010, 02:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И все пак не се ли счита това за измама?Искам да кажа в юридически смисъл.


Юридически не,не се счита за измама.Няма закон който да ти защити правата защото няма как да докажеш предумишлена вина на продавача чисто юридически. Няма закон за търговия с породисти животни.И по този начин това ги прави равни с останалите без документи за произход.Интересно нали? Значи когато си купуваш някаква стока,тя се окаже менте и продавача няма документи за произход или са неистински,има няколко закона които ти защитават правата.Но за животно няма.Пиеш студена вода ти казва прокурора и прекратява делото още на ниво жалба.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#6 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 February 2010 - 10:13 AM

Моите разсъждения са такива: аз получавам не това,за което съм си дала парите.Т.е. документа е фалшив.FCI и БРФК ясно са казали какво точно е родословие. Няма закон за търговия на породисти животни,но нали има други закони...
За мен това си е чиста измама-документа е фалшив.
А защо няма закон ,който да следи за търговията с родословни животни?Би било прекрасно.
Дали да не пиша до КЗП?През компютъра няма да чуя как се смеят. ab_041.gif

User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#7 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2010 - 10:58 PM

Цитат(jenni1989 @ Feb 23 2010, 09:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
искам да попитам,когато си закопувам кученце от ръзвъдник...кога получавам документа и допълнително ли се заплаща той?Питам, защото имам намерение някой велик ден да си взема доберман, но държа да е родословно куче, а не бледо подобие



Задължително трябва да получите документа заедно с кученцето когато го вземате.Стойноста на документа по издаването му е грижа на "производителя",той си го включва съответно в цената на кучето.Срещу сумата която плащате за кучето трябва да получите кучето,документ за родословие,ветеринарен паспорт с три ваксини,храна от която е хранено кучето за 2-3 дена и в най-добрия случай някакви бонуси и подаръци(чанта,каишка,нашийники др.). ae_085.gif

П.П. Ако не е чипирано,кучето трябва да има татуировъчен номер,вписани в документа за родословие.Понякога кучетата са и татуирани и чипирани,но по-рядко.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#8 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2010 - 04:13 PM

Просто трябва да се организират "союз" за защита на права на потребителя при покупката на животно.
Защото покупка на пример на този "доберман" е измама на покупател! Щом няма родословие- не е породисто! Щом няма оценка от експерт- значи няма никакви белези на порода!
Тук разлика не е като в дънки оригинални или менте, менте има "белези" на оригинални. Ако сравняваме с дънки- искаш да купиш оригинални бутикиви дънки, а на теб продават пола или свичер от вискоза! И с улибка казват : Да, това е истински бутикови дънки! само че без опаковка.

И с една акция да се наклеят на всякъде плакати с инфо как се различава истинско от менте, со снимки.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#9 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 12 March 2010 - 12:32 PM

Цитат(Apso @ Feb 25 2010, 03:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Просто трябва да се организират "союз" за защита на права на потребителя при покупката на животно.
Защото покупка на пример на този "доберман" е измама на покупател! Щом няма родословие- не е породисто! Щом няма оценка от експерт- значи няма никакви белези на порода!
Тук разлика не е като в дънки оригинални или менте, менте има "белези" на оригинални. Ако сравняваме с дънки- искаш да купиш оригинални бутикиви дънки, а на теб продават пола или свичер от вискоза! И с улибка казват : Да, това е истински бутикови дънки! само че без опаковка.

И с една акция да се наклеят на всякъде плакати с инфо как се различава истинско от менте, со снимки.

Съгласна,че има крещяща нужда от такъв "съюз".Крещяща!
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни