Dog.bg Форуми : Как да науча кученцето си да ходи по нужда на памперс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да науча кученцето си да ходи по нужда на памперс за кученца, които все още не излизат на разходка

#1 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 February 2010 - 05:01 PM

Мили приятели,
обръщам се към всички вас за съвети и напътствия.
Как да науча своето кученце, което все още не излиза на разходка да си облекчава нуждите върху кучешки памперс?
За пръв път прибягвам до такива помощни средства относно хигиената на домашен любимец, затова ще съм благодарна вещи в начинанието да споделят: как го постигнаха?
*Когато взех памперсите & спрея ми казаха, че трябвало да напръскам отгоре, да сложа памперса на подходящо място и съвсем скоро кученцето ще почне да търси това място.
Е, ние сме още в началото и естествено нямаме никакъв успех към момента.
Дали някой изобщо е постигал това?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   kamkata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 446
  • Регистрация: 04-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2010 - 07:46 PM

Здрасти Вики!
На мен лично ми беше по лесно да го науча да ходи в банята , без памперс.
Първо опитах с памперса, но той вършеше нуждите си там,когато си иска, по-често не на него и накрая го късаше.Мен ме хвана страх като го къса да не глътне някоя част от него,за това реших само в банята.
Дадоха ми едни капки , които капех направо върху плочките.Спрея може би върши същата работа.
Това от моя много скромен опит.
Целувки на малката черна перличка va_010.gif
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Икона за мнението  Публикувано: 21 February 2010 - 10:23 AM

Здравей Ками,
благодаря за отговора!
До сега винаги съм учила кучетата да ходят в банята, после на най -затънтените места в тревата, никога по алеи и тротоари.
С Мади рекох да се изхитря, да пробвам иновациите дето се казва..
За сега успех:зиро, тоест нулев.
Хубав ден! ae_085.gif

#4 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 February 2010 - 09:30 PM

Цитат(Дури @ Feb 19 2010, 05:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мили приятели,
обръщам се към всички вас за съвети и напътствия.
Как да науча своето кученце, което все още не излиза на разходка да си облекчава нуждите върху кучешки памперс?
За пръв път прибягвам до такива помощни средства относно хигиената на домашен любимец, затова ще съм благодарна вещи в начинанието да споделят: как го постигнаха?
*Когато взех памперсите & спрея ми казаха, че трябвало да напръскам отгоре, да сложа памперса на подходящо място и съвсем скоро кученцето ще почне да търси това място.
Е, ние сме още в началото и естествено нямаме никакъв успех към момента.
Дали някой изобщо е постигал това?

Здравей,нашата Берта все на пеленката ходи.Пробвай да я сложиш,когато тъкмо се е пробудила или след много игра.А капките ги опитах и аз,но не ми свършиха никаква работа...и ги върнах...успехи
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 22 February 2010 - 01:42 PM

Извинявам се предварително за намесата, но ще се опитам да помогна със същия опит. Аз ползвах същия спрей като на картинката и ми свърши много добра работа. На него пише да не се поставя близо до мястото за хранене или спане на кученцето, но ако е много малко едва ли може да измине голямо разстояние без да се "изпусне". Така че аз слагах пелената близо до легълцето на кученцето, защото всички знаем , че след сън, игра и т.н кученцата имат нужда от облекчаване. Така постепенно премествате пелената до желаното място до постигане на желания резултат(при нас е на лице с малки пропуски). Наистина не трябва да се слагат до мястото за хранене и трябва да се пръскат регулярно. Аз дори не използвах кучешки пелени, а болнични подложки за легло, които са три пъти по-евтини. Още веднъж се извинявам за намесата wb_052.gif , надявам се да съм била полезна. Успех с черната перличка wub.gif .

#6 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 February 2010 - 01:51 PM

Благодаря на всички включили се в темата! beer.gif
Напротив и отново напротив - добре, че се включвате защото човек цял живот се учи.
Много е вярна поговорката :"Не питай старило, а патило" затова съм изключително благодарна, че не подминавате с безразличие поставения въпрос.
Аз съм дърт кучкар, отгледала съм 3 кучета от палета, 4 то ми гризе крачолите и заспива в краката ми докато пиша това, просто исках и аз да пробвам иновациите наречени "памперс".
От малкия си личен опит с кучета - палета на тема хигиена добре зная, че тайната на всички тайни е :търпение и постоянство.
Сега ще споделя за кратичкото време с новото пале какво съм постигнала с памперса и спрея.
Памперса е сложен на земята в тоалетната, добре напръскан със спрея.
Даже се изхитрих да сложа една нейна "бомбичка" пусната не където трябва върху му.
Всеки път щом се напие с вода или се разбуди от сън я водя, приканвам я ласкаво да се облекчи там.
Винаги нежно я хваля, когато го стори.
Според мен тя вече се усеща къде е "мястото", и винаги има достъп, но няма навика.
Ще мине доста време, през което ще имаме пишкано & акано навред, знам си аз.
Няма такава "магическа" формула, която да изгради такъв навик, освен времето, търпението и постоянството.
А Вие се включвайте със съвети, те са толкова полезни не само на мен, но и на широката аудитория на породата.
Хубав да е денят Ви! vb_024.gif

#7 Потребителят е офлайн   julianas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 15-February 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 22 February 2010 - 02:16 PM

Като беше малка Джули също ходеше на памперс.Просто като започваше да пишка другаде бързо я местех на памперса и така 2-3 дни свикна.
И в началото не го изхвърлях веднага, а го оставях поне да иде 2-3 пъти на един и същ да се ориентира по мириса,
навсякъде носех памперси и като идем на друго място пак и слагах.
Проблема дойде после като започнахме да излизаме, не искаше никъде да ходи освен на памперс, чак на 6м. гледаше едно куче какво прави и тя започна навън.
УСПЕХ

#8 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 22 February 2010 - 02:38 PM

Цитат(julianas @ Feb 22 2010, 02:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Като беше малка Джули също ходеше на памперс.Просто като започваше да пишка другаде бързо я местех на памперса и така 2-3 дни свикна.
И в началото не го изхвърлях веднага, а го оставях поне да иде 2-3 пъти на един и същ да се ориентира по мириса,
навсякъде носех памперси и като идем на друго място пак и слагах.
Проблема дойде после като започнахме да излизаме, не искаше никъде да ходи освен на памперс, чак на 6м. гледаше едно куче какво прави и тя започна навън.
УСПЕХ

Понеже сме адаши по кученца и аз да кажа, че пък ние нямахме никакъв проблем с научаването навън. Разбра за какво излизаме от втората разходка и сега си ходи и в банята и навън без проблем.

#9 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2010 - 02:43 PM

Аз пък докато беше малка Тайра слагах пеленка във всяка стая,че даже и по 2 на стратегически места ab_041.gif Издънки не сме имали,все там си ходеше.После постепенно минахме на 1 пеленка само .Сега където и да преместя пеленката ходи там.На непознато място също- носим си пеленка и нямаме грижи ae_085.gif Даже ползвам пеленки за лежащо болни( доста по-евтини са) и ги режа на парчета.Напиканото веднага изрязвам и хвърлям.
Отначало и ние имахме проблем с пишкането навън,но постепенно се научи и сега няма претенции-ако я изкараш- ОК,ако не - пеленката smile.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#10 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 February 2010 - 04:54 PM

За момента имаме все по - чести попадения върху памперса по отношение на малката нужда.
Уви, по другата нужда за сега сме още в началото, ходим, където сварим. ab_041.gif
Разкажете как беше при вас?

#11 Потребителят е офлайн   ralivd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 29-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 27 February 2010 - 07:20 PM

Научих (въпреки,че е малко смело да го кажа все още) моя лакомник да пиша в тоалетната като всеки път като отидеше там по нужда му давах награда-кучешка бисквитка. За сега това имаше най-голям ефект при нас ab_041.gif Иначе в началото още като усетих,че души съмнително наоколо го хващах и носех в тоалетната. Както обаче се споменава в по-предишен пост най-големите успехи се постигат с постоянство и търпение. Шпицовете са адски умни кучета и пожелавам скорошни постижения в хигиенните навици ae_085.gif
User's Signature

Silence is often the best thing to say

#12 Потребителят е офлайн   ultima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 15-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ветеринарна медицина, немски овчарки, обучение, генетика, кинология

Публикувано: 18 March 2011 - 10:29 AM

Има ли доволни от капките/спрея? :ab_041: Чудя се дали има смисъл да купувам...
User's Signature

Cave canem, te necet lingendo - Beware of the dog, he may lick you to death...
Качена снимка Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   anelka_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 02-September 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 12 October 2011 - 06:12 PM

Най - добрият начин да го научиш според мен е като го следиш постоянно. Като го видиш, че се върти в кръг и души веднага го носиш, където трябва да си свърши работата и после задължително наградка, дори ако го хванеш да чишка някъде пак да го хващаш и на памперса го слагаш. Аз така научих моето да си ходи на терасата и честно казано бързо се научи, но гледах повече да стоя в нас, за да го следя. За наградка му давам гранулка и той дори и сега след като чишка сяда до мен и си чака наградата. :) Проблема е, че като го научих вратата на терасата беше винаги отворена, а сега вече е студено и ако не му отвориш веднага може да направи белята... Но ще се учим сега да стискаме малко повече.
А за да го научиш на вън да ходи трябва да излиза с някое куче и да гледа него така е лай - лесно или просто стоиш вън с него докато не издържи и не го направи сам и пак даваш наградка :)
User's Signature

<~> ...Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните... <~>

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни