Dog.bg Форуми : Малък и померански шпиц като характер и поведение?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малък и померански шпиц като характер и поведение? да надникнем изпод красивото кожухче

#1 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Икона за мнението  Публикувано: 20 February 2010 - 08:09 PM

Скъпи колеги и любители на тези две прекрасни породни разновидности на немския шпиц винаги съм се питала:какъв е малкия шпиц като поведение, какъв е характера на помераните?
Защо все ми се е струвало, че малките шпицове са някак по - сприхави, а помераните по - бавни, по - тромави и интровертни?
Какви са всъщност тези две породи под двуслойната козина, какво се крие под очарователната им външност?
Любопитството ми е толкова голямо, че си позволих да отворя такава тема тук, където се надявам да открия отговорите.
ae_085.gif

#2 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 February 2010 - 10:29 PM

Аз не мога да обобщавам като цяло какъв е характера на двете по-малки разновидности на шпица, но мога да кажа как стоят нещата в моя развъдник. Определено помераните са ми по-мързеливи. Някой от тях почти целия ден изкарват в спане. След определена възраст и много рядко се заиграват. Изключения има разбира се. У дома Ирида винаги е готова за игра, също така и Ивон и Флора, но те са още млади кученца и това е нормално. Някой от стопаните на мойте померани дори са се шегували , че померанът е кръстоска между куче и котка. От друга стара малките шпицове са големи лудетени, имат по-буен характер, по-игриви са и по-шумни. Всяка емоция е изразена бурно. През повечето време са усмихнати. Ако хвърля топка ще тръгнат да я гонят примерно 5 малки шпица и 2 померана. Топката винаги се носи от малък шпиц, но може би на помераните им е трудно да се докопат до нея ab_041.gif . На оградата пазачи се изживяват предимно малките шпицове, но има и някой друг померан. Гостите ни се посрещат еднакво шумно и от помераните и от малките шпицове. Това обаче е у дома. Два пъти съм ходила в Прага на гости на развъдничка на малки шпицове, на Джими развъдничката, и не знам как го правят там , но нейните кучета изобщо не лаят при влизането на чужди хора, някой дори продължиха да си лежат все едно нищо не е станало. В последствие питах развъдничката в едно писмо как така нейните кучета не лаят, за съжаление не отговори на въпроса ми , а би било интересно и полезно ab_041.gif . За страх към хора или кучета не мога да говоря нито при померана нито при малкия шпиц, по-скоро има едно недоверие и предпазливост към непознати, а ако има някакъв страх , то се дължи по-скоро на лоша социализация или са индивидуални случаи. Мисля с повече контакти проблемите с времето се изглаждат. smile.gif
Хубавото е, че еднакво много ме обичат и едните и другите af_089.gif , също и аз тях wub.gif .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#3 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 February 2010 - 01:13 PM

Благодаря seska! rc_036.gif
Толкова увлекателно и с толкова любов разказано, че си го прочетох два пъти!
Ще е любопитно и интересно ако й други колеги с малки шпицове и померани разкажат как е при тях.
Хубава неделя! beer.gif

#4 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 02 March 2010 - 12:30 AM

Не мога да не коментирам характера на любимите ми кучета.Определено мисля,че померана е по- дружелюбен ,но малко ,,по-лигав,,-всеки непознат ще го посрешнат с шумен лай, а после се завират в него и ако могат ще се покатерят и на главата му.Имат ли възможност са колкото може по -близо до хората./Ако може дори и в жегата в леглото с мен./
Така правят и Енчо и Бобо и Фил и всички женски.Никога не може да стане нещо в дома и двора,и някой да го пропусне, -дори нещото да е ,,котката да си е протегнала лапите на съседския покрив.,,Донякъде Смарти е само по резервиран с хората,дори и с мен,но ненадминат по енргичност в щуротиите.
Определено един шпиц се държи много по гордо-Години наред един мой съсед имаше черен среден шпиц,които си правеше разходките сам-/човека беше инвалид/,можеше да го доближиш,но не и да го пипнеш.
Скоро ми бяха на гости,приятелско семеиство с малък шпиц,който така ожесточено пазеше колата му, че и Доберман би се възхитил,а когато излезе на вън се радваше на всички.Когато седнахме на пейка в парка-всичко в зона от 30тина метра в диаметър,от човек до врабчетата в клоните ,бе олаяно подобаващо.
В общи линии мисля,че шпица хилядолетия на ред е селектиран най-вече по характер,а много по- малко по екстериор-пазел е кервани и собственика си,а в последните десетилетия искаме от него да се превърне в плюшена
играчка и да загуби основния си ЧАР.Гледах на изложба как един шпиц/померан/беше с превъзходна ринг дресура,достойна за възхищение от всеки съдия,вървеше като машинка с гордо вдигната глава,без да отдели дори за миг поглед от устата на стопанката си и се ужасих-това НЕ МОЖЕ да бъде ШПИЦ-Ако той загуби смелоста,интелекта,инициативноста си,не остава нищо друго освен кълбо от косми.Едва ли ще се радвате ако децата Ви са красиви РОБОТИ.
User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни