Dog.bg Форуми : Как може да се сприятеля с моето хамсерче ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как може да се сприятеля с моето хамсерче ?

#1 Потребителят е офлайн   Teddytooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 08-January 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 21 February 2010 - 08:40 PM

Здравейте !
На скоро си взех бебе хамстерче от един мой приятел . На 21 дена е и е момиче . Казва се Хами . Вапросът е там че е много плашлива , а иначе вопще не хапе . Как може да се сприятеля повече с нея ? uc_029.gif
Страх ме е че никога няма да свикне с мен !


#2 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2010 - 11:07 PM

Здравей,
не се притеснявай за свикването, тъкмо сега е моментът да се социализира. Нормално е да се плаши, но ти се занимавай с него всяка вечер. Пускай си ръката в аквариума да свиква с нея, постепенно можеш да започваш да го взимаш по малко в ръце и после го връщай обратно - досега не ми се е случвало хамстер да не свикне да го взимат, обикновено за 1-2 седмици свиква. Избягвай резки жестове и неочаквани и силни шумове или писъци. Не го граби отгоре, а се опитай да си подложиш ръката и да го притиснеш до стената за да се качи на нея. Първо ще притичва през ръката, но не го блокирай, а опитай пак няколко пъти, ако решиш че му идва в повече спри за момент и след малко пак пробвай. Използвай момента, когато хамстерчето е будно и му се играе - обикновено към 10 вечерта. Когато му се спи през деня, даже и да е питомно се сърди че го будят. :)
Още нещо - задължително му говори докато му даваш храната и после като си я вземе да си я яде - след няколко дена такъв рефлекс развива, че като ти чуе гласа излиза да любопитства :)
С редовни разходки на ръце и говорене ще свикне доста бързо. Докато е малко, не може да те гризне силно, така че не се страхувай. Гледай само да не го изпуснеш, че много бързо може да се стрелне от ръцете, като тръгне да скача от ръката, подложи му другата да стъпи на нея - така понякога става доста интересна игра и за хамстерчето и за човека.
Ами за това се сещам сега, ако има още нещо, ще помагам с каквото мога!
Поздрави на мишочето!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Teddytooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 08-January 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2010 - 01:24 PM

Някой може ли да ми каже хамстер къпе ли се ? Понеже видях , че някой е писал подобна тема самоче ,, Заек къпе ли се"?
Според мен не ама все пак аз да питам !!! Преди съм имала хамстер и не съм го къпала !!!
wb_052.gif


#4 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 26 February 2010 - 04:06 PM

Не се къпе. В никакъв случай.
Ако е дългокосместо и му се е сплела някъде козинката - опитваш да разрешиш и ако не, режеш.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Teddytooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 08-January 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 28 February 2010 - 12:37 PM

Ако имате някакви животни пишете за тях и изпращай те снимки !!!
Аз попринцип имам 3 вида животни . Имам два папагала , риби и хамстер .
Скоро ще къча и снимки , за да ги видите . С една дума в нас е зоопарк !!! ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни