Dog.bg Форуми : Бебе или баба

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе или баба малко за лигавщините и инфантилите

#1 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2010 - 11:24 AM

Цитат
КУЧЕТО Е БЕБЕ. Всички бебета се лиготят и искат да се гушкат. Това е начин да изразят любовта си, да се почувстват обичани и сигурни при човека, от който напълно зависят.
Второ: Кучето ти е ЛАБРАДОР. Рядкост са Лабрадорите, които и на 10 години не обичат да се гушкат. Те са си такива-гальовни и обичливи. Повечето хора, за това си ги взимат. Моята Лабрадорка е на почти 2 години и не е спирала да се лиготи, гали и играе по бебешки. Това си е характеристика на породата. Да си беше взел друга порода куче, ако не искаш да се лигави.
Породата Лабрадор ретривър е всеизвестна с инфантилното си поведение чак до дълбока старост. Ако кучето ти е гальовно и се гушка ще го прави до десетгодишнината си възраст, а и нататък да е живо и здраво. Това няма нищо общо с лигавщината.
Все още като седна на земята по някакъв повод идва и ми се тика в скута. Ужасно гальовен е и това много ме радва. Инфантилен и смешен ще си е до края на живота и в това именно е чара на породата, струва ти се че тези кучета на характер никога не порастват и не улягат напълно. Ако искаш сериозно куче, просто си сбъркал породата.



Прочетох горното мнение в един форум и ми стана интересно - ви в къщи инафантилни ли сте или се държите подобаващо на възрастта си? А навън? Има ли такова нещо като кучешка "лигавщина" и дали зависи от породата или от стопанина?




User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 February 2010 - 11:52 AM

Хич не ме интересе отвънка кой какво щял да си помисли - кучетата са ми приоритета.
Мче ние когато отработвахме командата "Легни" чрез провокации беше пълна лудница: лежат долу лабрадор и чау и стопанката им подскача наоколо на един крак, тича, писука, размахва ръце, подсвирка, кудкудяка, разтяга си устните с пръстите и страхотно си криви очите.

Озадачени случайни минувачи спираха и снимаха на мобилните целия цирк. Чау си лежеше с тотално презрение към тази идиотщина, изписано върху муцуната му, лабрадорката доста подскачаше и се втурваше да провери тая двукраката окончателно ли се побърка или все още има надежда? Докато не й обясниха че ставането е само по команда, независимо какво прави изведнъж откачил стопанин, бая се забавляваха околните за моята сметка.

Ама на кой му пука? аз съм си скучета, не с минувачите, я:-)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 22 February 2010 - 11:56 AM

Според мен зависи от стопанина, породата и от характера на самото куче. Има кучета не само от една порода, а и от едно кучило, които са с различен темперамент. В същото време, ако се държиш зле с кучето и го озлобяваш едва ли заради породата ще си остане лигаво и гальовно.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2010 - 01:22 PM

аз мисля, че поведението и възпитанието на стопанина е най-важно. На второ място е личността на самото куче. Имам в предвид, че ако стопанина обича гушитата и мушитата, и цалуфките и разните му там сладурийки, то е нормално и кучето да свикне на такъв тип общуване. Докато по-сдържания стопанин малко или много ще притъпи "ентусиазма" на кучето си като отблъсква нежеланите ласки.

Вече след това идва и нрава на кучето, едно е по-контактно и по-любвеобвилно, друго не чак толкова... но с възраста би трябвало да настъпва промяна. Кучето да се лигави със стопанина като пале, а да е на години ми се струва странно, независимо от породата.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2010 - 01:34 PM

Стария ми куч мразеше всякакъв вид гушкания, галене и подобни. Аз толкова чаках да порасне за да мога да гушкам голяяямо куче. Не, нищо не ставаше, само усети и бяга, дърпа се. За да съм честна - и аз ги мразя. Като дете, по-страшно нямаше от нечии гуципуци.
Но към 10-та година някъде кучета разбра, че то било хубаво и стана един лигоч ..... Не можех да го позная.
Ако и при мен ще е така, значи като баба ще съм отврат ab_041.gif

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 February 2010 - 01:55 PM

Много зависи и от породата. Ей вчера нагнявих един булдог, това куче-убиец ме облиза до смърт. Чау никога, ама никога не е правил така, дори като бебе. Винаги е бил сдържан и надменен (приличаме си, то е ясно).
Преди това от малка гледахме вкъщи безпородни - какво като са безпородни, нали пак са кучета? - та всяко от тях бе абсолютно уникално в поведението си.
Ето например черен териер се радваше на стопанката си след цели 6 часа раздяла сякаш я е изгубил завинаги и сега я е намерил:-)))

Относно гнявенето и гушкането мисля че щом на стопанина и на кучето им доставя взаимно удоволствие, ще е без значение дали навън пред хората или вкъщи.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 22 February 2010 - 03:26 PM

Цитат(Furia_S @ Feb 22 2010, 12:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ето например черен териер се радваше на стопанката си след цели 6 часа раздяла сякаш я е изгубил завинаги и сега я е намерил:-)))


По този повод цитат от една книга:
"Кучето няма усещане за време. Всяка раздяла е раздяла завинаги, всяко връщане е ново грандиозно преживяване. Между тях има дълго, самотно чакане."

Малко вън от темата е това, но така беше при нашия Дарк- излизам за 5 минути до магазина- изпраща ме със сърцераздирателно скимтеме, преминаващо в плач; посреща ме с подскоци, радостен лай- вой, а аз отвръщам с горе долу същото. Това винаги ме е изумявало- колко тъжни са очите като се каже "Чао" и колко радост има в тях като се върнеш, пък било то и след 5 минути.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#8 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 February 2010 - 06:50 PM

Fibsi

моят крокодил пък не изразява емоциите си, за сметка на това се разлизва по носа и получава нейродермити когато ме няма. Не смея да мръдна от вкъщи за дълго - абсурд е да отсътствам няколко месеца: те децата ще го преживеят, но кучето ми надали. така че си му говоря и си го гнява когато и както аз си реша, хич не ми пука за ошашавените околните.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#9 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 22 February 2010 - 10:48 PM

Няма чувство за време... грънци zz_222.gif
Много добре знаят домашните идиотки по кое време се прибирам от работа. Ако ми се случи да изляза като за работа, но да ходя да върша друга работа и се прибера по-рано съответно, нъцки посрещане с радост на вратата, особено от едната бройка. Имало е случаи да вляза, да стигна до стаята и да спипам сладко спинкащо на леглото животно, което мига сънено насреща ми и се звери обидено: ти па ма, що се прибра СЕГА?!

Иначе, да се върнем на темата - "разлигавването" на кучето не се състои в нежно отношение към него, ласки и глезондрене. Едно куче (това е лично мнение) може да си е чудесно, сериозно, послушно животно и на него да се разчита, като същевременно стопанинът му говори, гали го, позволява му да спи на леглото с него и тъй нататък щуротии. Истинският проблем с разлигавването е всъщност когато стопанинът няма авторитет над кучето и го оставя то да доминира... тоест, да си прави каквото си иска, без стопанинът да може да го контролира. А същинското разлигавване настъпва тогава, когато стопанинът се възхищава от това, че кучето си прави каквото си иска, без той да може да го контролира.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни