Dog.bg Форуми : Благотворителен фестивал (7 май 2011)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Благотворителен фестивал (7 май 2011) набиране на средства

#1 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Икона за мнението  Публикувано: 23 February 2010 - 06:42 PM

Здравейте всички!
Пиша тук по повод благотворителния фестивал, който се заех да организирам от известно време насам с помощта на един мой познат (и на много други, които ми помагат и на много други, които тепърва ще го направят).
Става дума за музикален фестивал, който ще има за цел да събере средства за приютите и изолаторите в България - кой се нуждае от храна, кой от лекарства, кой от къщички и постелки, кой от частичен ремонт на помещение, в което се гледат кучетата.
Тъй като има и приемни семейства, които трудно се оправят финансово, ще отделим пари и за тях. Но тъй като главната идея е да направим живота на кучетата в приютите и изолаторите с поне една идея по-лек, ще разпределим спечеленото първо за тях, а в случай, че нещо остане - ще предоставим на приемните стопани.
Сега за фестивала.
Датата е 10ти април. До момента има по-малко потвърдили изпълнители и повече "почти сигурни", че ще участват. Причината да нямам сигурен отговор от тях е, че хората са много и повечето работят, някои имат ангажименти, които се опитват да отложат и т.н. Както и до днес се знаеше, че на същата дата ще има концерт на известна чужда група, но той вече е изместен с два дни по-назад. Така че до края на февруари се надявам да имам крайни и сигурни отговори от всички.
Стиловете музика сме свели до най-общо четири като така се надявам да привлечем повече хора.
На разположение имаме 3 зали. За тях ни искат 3500лв, като в цената влиза охрана, озвучаване (славят се с много добра техника), бар и осветление. Опитах да намеря по-евтина зала, но за момента няма такава, която да събира всички тези неща в едно.
Ще попитате защо са ни 3 зали - защото иначе не може да се съберат толкова много групи само в една. Ще попитате и защо са ни толкова много групи - защото искаме да привлечем повече хора.
Третата зала ще ни служи за представяне на информационните материали. Тя така или иначе ни се дава като един вид "бонус".
Ето тук стигам до нещата, които няма да успеем да направим ние. Това са именно тези информационни материали.

- искам да направя късометражно филмче, което да показва защо събираме пари за тези приюти и изолатори (какво е положението в тях), към какво се стремим и как хората, посетили фестивала ще помогнат. До колкото разбрах видеа вече има направени, аз трябва само да се заема да ги монтирам. Затова ще се радвам, ако някой може да ми ги изпрати. И е важно човекът, който ги е снимал да ми позволи да ги използвам, разбира се.
Но ми трябват и видеа със спасени и осиновени кучета (осъкатени, но жизнени и щастливи; спасени от тежки наранявания; живеещи в други държави и т.н.) и много, много снимки на такива + имена и кратък анонс на историята им. Може би това е добре да го направи един човек и да ми прати всичко като .rar файлове.
- искаме на самия фестивал да се разпространяват информационни текстове, като разбрах, че е предложено това също да бъдат флаери. Определено това е по-представителния и по-компактния вариянт, така че в случай, че имаме печатница, която да напечата всичко с известно намаление (в противен случай се връзват около 1500-2000лв и за това), мисля че няма проблем да се направи и това. Нещото, на което държим обаче е задължително всичко да бъде на рециклирана хартия.
Ако има желаещи, оставям на вас направата на тези информационни флаери. Другите ще направя аз.
- тениските и календарите. Тук предложението ни е да се отвори щанд на фестивала, на който да се продават благотворителните тениски и календари като може да се разчупи идеята и да се направят женски потници, мъжки ризи (като за тях би било добре, ако бъдат направени от ествена материя), чаши, химикалки, ключодържатели и т.н.

За момента това са нещата, които реално трябва да се направят. Имаме малко повече от 40 дни, така че вярвам, че с общи усилия ще успеем.
Предстои да се направи сайт на кампанията (защото вероятно ще го обявим като кампания, тъй като ще предстоят и други мероприятия със същата цел), в който ще се публикува информация за предстоящите и миналите събития, както и отчет за закупените стоки със събраните пари (+ други неща).

Сега, това, което е много важно и за което имаме малко време е капарирането на залите. Става дума за 1000лв, които трябва да бъдат събрани до 10ти март. Всеки ще бъде записан с каква сума се включва и след фестивала парите ще му бъдат върнати.
От там нататък ни остава да съберем около 3500лв - 2500 за зала и още около 1000 за допълнителна охрана (момчетата работят за определено време, ако се надвиши трябва да им се доплаща), озвучители, наемането на инструменти и още няколко допълнителни неща, които в момента не мога да ви кажа с точност.
Причината да трябват толкова много пари е, че се стремим към качествен звук, качествена картина, качествена техника, добри озвучители, добра зала и добра охрана. Ако имаме всичко това както на изпълнителите, така и на публиката ще им бъде приятно да присъстват и да дойдат пак.

Относно спонсорството - за потенциалните спонсори се нуждаем от организация, която да ни служи като посредник. Вече разбрах, че има такава, която има желание да помогне - това предлагам да обсъдим на лична.
Аз още тази седмица ще опитам да подам проект за спонсориране в университета, в който уча, но не знам каква ще е сумата, която ще отпуснат. Това предстои да се разбере, така че смело продължаваме да търсим спонсори и дарители.

Относно рекламата - такава ще има вероятно по няколко радия и по интернет, разбира се. Но това по-нататък.

Това е всичко, за което се сещам да ви пиша в момента.
Питайте и пишете, ще се опитам да отговарям на всички, които имат въпроси и се надявам всички заедно да успеем да реализираме тази идея, за да може да има продължение.





П.С.
Може би темата трябва да се направи важна?


#2 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 February 2010 - 06:53 PM

Идеята е чудесна. Пролет, време за събуждане, време човек да се захване с нови неща. Така ще може да се популяризира сред много млади хора, че могат да помогнат на животните в беда.

#3 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2010 - 08:12 PM

Нямам идея дали сте го мислили като вариант, но няма ли да е по-добре това да се организира на открито? Може би сумата би била по-малка, а и отворените пространства може би са по-удачни за идеята. През април месец времето вече не е толкова лошо.

Иначе - идеята е страхотна, ще помагаме! wub.gif
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   pili-me4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 09-December 08
  • Gender:Not Telling
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 February 2010 - 08:34 PM

идеята наистина е отлична ae_085.gif браво!
варината с откритото пространство и според мен е удачен,така може и да има повече парички за рекламни стоки и т.н.


Каквото и да измислите,ще помагам wb_052.gif
User's Signature

"Всички гледат породата,търсят расови белези,
а пък има в природата удивителни мелези.
Тъй,че както при хората,приятелче мое,
и при нас е по-важно сърцето какво е!"
Валери Петров
торенти за български филми и музика

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 February 2010 - 10:16 PM

Страхотно, много се радвам!
Това ще бъде една много добра възможност и да спечелим повече хора за каузата.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2010 - 10:50 PM

Ще помагаме с каквото можем-само някой да каже как и с какво.
Ние сме ЗА.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#7 Потребителят е офлайн   aak1983 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 228
  • Регистрация: 09-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2010 - 11:07 PM

Много добре сте го замислили, сигурна съм че много хора ще помогнат ...... smile.gif
User's Signature

ТОЛКОВА МНОГО ИДИОТИ - А ТОЛКОВА МАЛКО ПАТРОНИ !

#8 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 23 February 2010 - 11:18 PM

Прочитам за идеята да се проведе на открито. Да, аз също си го мислех и определено ще намалим финансите, ако го направим така, но това означава да се наеме всичката техника, което ниииикак не е малко. Само един комплект барабани с всичките им там допълнителни работи струва 500-600лв. От там нататък озвучителни пултове, сцена, колони.. и другото - как ще събираме вход, когато сме на открито? Това става много, много трудно. И мисля, че ще излезе почти същите пари.
А и с тези промени във времето никак не ми се ще да се доверим на април, защото току-виж го направим навън и завали дъжд в предишната вечер - никой няма да дойде.
Готова съм да измислим по-рационален вариянт, наистина. Рисковано е да се пръскат големи пари и ако има как да вложим по-малко съм готова да преобмислим вариянта. Това трябва обаче да стане преди 10ти март (тогава ще трябва да дам капарото за залата).

Иначе се радвам много, че прочитам само положителни мнения wb_052.gif


#9 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 24 February 2010 - 01:41 AM

Току-що ми хрумна да проведем фестивала в централно софийско училище. Мисля, че е възможно. Така може лесно да се ограничат местата за влизане и може да се сложи охрана - мисля, че е най-добрият вариянт за фестивал на открито. Пък и става дума за събота срещу неделя, така че реално за училището не би трябвало да представлява проблем.
Нека, който има какво да предложи по въпроса ми пише.
od_172.gif


#10 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 24 February 2010 - 07:49 AM

Може ли да споделиш колко точно си представяш, че ще се съберат като средства?
Също така - ще се свързате ли с други спонсори - те ли ще покрият всички суми по организацията?
Колко си представяш да струва един билет?
Спонсорите могат ли да бъдат фирми който не са еко?
Фестивала цял ден ли ще бъде?
Колко групи си представяш да бъдат и колко души си мислиш, че ще дойдат?

#11 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 24 February 2010 - 11:33 AM

Цитат(ansf @ Feb 24 2010, 05:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Може ли да споделиш колко точно си представяш, че ще се съберат като средства?
Също така - ще се свързате ли с други спонсори - те ли ще покрият всички суми по организацията?
Колко си представяш да струва един билет?
Спонсорите могат ли да бъдат фирми който не са еко?
Фестивала цял ден ли ще бъде?
Колко групи си представяш да бъдат и колко души си мислиш, че ще дойдат?


Значи, първо това, което аз си представям изобщо не значи, че ще бъде точно така. Това, за което искам да се борим го написах на Милена, мисля, че тя ще ви сподели. Не ми се иска всичко да става публично преди да бъде решено. Разберете ме. Което може нека си го пишем на лична.
Относно спонсорите - да, могат. В противен случай силно стесняваме кръга, но нека поне се обръщаме към такива, които нямат силно опетнено минало и настояще.
Вече имам 13 потвърдили групи от 24. Малко повече от половината. До края на февруари очаквам сигурен отговор от всички.

А колкото до идеята за училище - можем да я забравим. Няма как да се получи между жилищните сгради.


#12 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2010 - 11:48 AM

Фестивали на открито се правят обикновено на обширна поляна с няколко сцени в близост до голям град. Правят се заграждения, това е работа на охранителна фирма, която така или иначе задължително се наема.
Относно техниката - има фирми, които се занимават с това. Имам предвид че е една фирма, което може да поеме тази организация, а не отделно барабани, китара, колони и т.н. smile.gif
Също така е добре да се обърнете към някой район на общината - те имат заделен бюджет за подобни мероприятия и като цяло биха съдействали за организирането на нещо съвместно.

24 групи в един ден? В колко зали евентуално? Трудно ми е да си го представя...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 24 February 2010 - 11:49 AM

Пресконференция ще има ли по повод събитието? Ако да, кога?

#14 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 10 March 2010 - 12:28 PM

Здравейте, хора!
Тези дни ми предстои разговор с шефовете на един стадион. Стискайте палци да ни го отстъпят за фестивала и то за не много голяма сума х).


#15 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2010 - 06:31 PM

Chupacabra страхотна идея.
Много се радвам,че има хора,които да реализират такова нещо.Стискам палци за стадиона!

И аз съм си мислила да направя нещо подобно за Сеславци,но под формата на фотографска изложба,но за сега седи на заден план.

Успех от мен!
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#16 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 12 March 2010 - 12:45 PM

Вариянтът със стадиона, който харесах отпадна. Толкова е занемарен, че дори няма ток и скоро ще го бутат. Не ми се мисли какво ще построят на негово място (сигурно поредния МОЛ), но това е друга тема.
Приемат се предложения за място.
Все още стоя зад идеята да бъде на стадион, но не знам дали ще намерим такъв с достатъчно нисък наем..



П.С.
Намирам няколко стадиона, на един от които е провеждан конен празник на Тодоров ден, тази година. Лошото е, че всички са в покрайнините на София - тоест, сложно предвижване до там и от там.


#17 Потребителят е офлайн   Sirena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 02-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 April 2010 - 02:30 PM

Какво стана с фестивала?

#18 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 10 April 2010 - 11:20 PM

Прецених, че е най-разумно да го отложим засега. Имам идея кога ще е най-подходящо да го направим, така че щом дойде момента ще пиша тук.

#19 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 31 August 2010 - 07:15 PM

Имайки предвид зачестилите благотворителни концерти и нехуманни прояви напоследък мисля, че няма никакъв смисъл да правим фестивал и в помощ на животните на този етап. Просто няма да имаме публика.
Може би ще бъде най-редно да отворим сезона догодина с едно хубаво събитие х)) Вече имам уговорка и за перфектното място, но за това когато му дойде времето х)).


#20 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 25 February 2011 - 09:30 PM

Здравейте, хора!
Много се радвам да съобщя, че вече има насрочена дата за фестивала и тя e 9 април х))). Тъй като ARS няма да могат да участват в организирането на събитието, каквато беше първоначалната идея, искам да помоля всеки, който има желание да помага активно (защото имаме много малко време) да ми пише. Искам да събера екип от 10 човека, които ще бъдат свободни през идния месец и половина да ми помагат в изготвянето на плаката, флаерите, информационни материали, разпечатването им и т.н. Вече имаме подходящо място за фестивала, на открито е и мога да кажа, че е идеалното. Няма да ни искат наем, което намалява разходите на 50%. За момента ще спестя името на заведението, защото има някои важни неща, които трябва да обсъдя с момчето, което го държи. Надявам се той да прояви отговорност и да не се налага да търсим ново място.
Е, хора! Време е х)).
От миналата година досега имам доста голям списък с изпълнители, които са готови да участват благотворително във фестивала и ще трябва да ги сведа до минимум.
Ще съм признателна на всеки, който може да помогне с реклама и идеи за такава. Изобщо на всички, които могат да помогнат по някакъв начин.

Също така искам официално да поканя всички НПО-та, свързани с животните, от София и извън София да участват във фестивала със свои рекламни материали за набиране на средства за приютите в своите градове.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни