Dog.bg Форуми : Благотворителен фестивал (7 май 2011)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Благотворителен фестивал (7 май 2011) набиране на средства

#81 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 12 December 2011 - 04:29 PM

bushkata, първо мисля че тази тема не е мястото да се излагаш за пореден път. Второ, не мисля, че е твоя работа дали и защо аз не съм потърсила тези пари. Трето, Чупакабра не СИ е поискала парите обратно, а е попитала дали тези пари, преведени за фестивала, МУ се полагат след като не са взети до момента. Четвърто, тези пари по начало май не трябваше да се пипат без съгласието на дарителя.

Това са неща, за които ти не си наясно и не са твоя работа. Искаш да си модератор във форума - бъди модератор във форума, но не коментирай това, на което не си била пряк свидетел, защото единственото което постигаш е да се излагаш, дори целта ти да е да постигнеш нещо друго :).

#82 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 December 2011 - 04:32 PM

Какъв модератор те гони, не знам.
Пак да питам - редно ли е според теб Мил да извади пари от джоба си, защото ТИ не се следила темата и не си си поискала парите ОСЕМ месеца, а СИ била предупредена. Това не те ли притеснява малко?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#83 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2011 - 04:44 PM

Нека успокоим топката. Просто дарявам 27 лв. за спешни.
Конкретно за тези пари беше някаква драма с предаването. Чувствам се много неспокойно когато висят непредадени пари в сметката. Дарителят е fanfann - за него знам, че следи винаги темите и ако имаше нещо против, щеше да ми пише ЛС, комуникацията ни с него е перфектна. Също без да ми го е казвал знам, че обича да дарява за случаи и неща, за които няма оказана много помощ, така правим и със спешните.
В случая, Чупакабра, ти не попита, а си ги поиска. Аз нямам нищо против и искам да избегнем излишни драми. Като принцип случката не е приятна и не е редно да става така, надявам да не се повтаря.
Моля ви да приключим. Нали парите ще отидат за животни, дали като приход от фестивал или от спешни - каква е разликата?

#84 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 12 December 2011 - 05:04 PM

Вижте сега, мили момичета. Няма такъв вариант като "той щеше да каже, ако имаше нещо против". За тези неща се пита. А mil_, това че на теб ти тежи, когато висят някакви пари, е лично твой проблем. Когато оставяш пари в банка, ти си спокоен, че те са там и банката ще ти ги пази до момента, в който имаш възможност да ги вземеш. Друг е въпросът, че ние сме хора, не институции, и не беше редно аз да те карам да чакаш толкова време. Мисля, че обсъдихме това на лична и отново ще напомня на bushkata да не коментира неща, на които не е била пряк свидетел.

mil_, грубо е да напишеш "Чупакабра си иска парите", защото аз не СИ ги поисках. Погледни отново съобщението, което ти пратих, не ме карай да правя скрийншот и да го поствам тук.

По този начин създаваш една интрига и моето име бива опетнено от трети човек, който не е участвал в разговора ни и това е крайно нетактично и само доброто възпитание ме кара да си замълча в момента. Цялата история с тия 80лв е една тотална обърквация, грешки имат и двете страни, в случая и аз и mil_. Това, че тя е решила да извади 80лв от собствения си джоб си е нейна работа, bushkata, не твоя. Или вие имате общ джоб ?

Вие искате тази разправия да се вижда от всички - ок, нека се вижда от всички, а останалото да се вижда само от посветените в скрития форум ;]]]. Все ми е едно. И без това този форум отдавна се превърна в някакъв изкривен вариант на място за добри каузи.

#85 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2011 - 05:08 PM

Нищо подобно, чупакабра, не си разбрала начина, по който функционират нещата тук.
Това тук не е банка.
Ангажиментът да следиш темите е твой и на дарителите, не е мой ангажиментът да уведомявам на лични никого за нищо. Мястото за уведомления е темата за банковата сметка - към всички уведомленията са коректни там.
Просто спри. Въпросът е приключен и уведомленията са налице, получаваш си дарението непокътнато.

#86 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 12 December 2011 - 05:33 PM

Не аз съм тази, която трябва да спре, но както и да е.

И моля те, и преди съм ти го казвала - чети какво пишат хората, преди да ги съдиш пред останалите. Визирам това, че натъртваш, че съм си поискала парите като първата нахалница, а не съм попитала дали имам право да ги искам имайки предвид, че точно това направих и за това, че ми казваш, че не съм разбрала правилно за сметката за спешни, все едно смятам, че си длъжна да играеш ролята на сейф. Разбрала съм, но ти не го отразяваш.

Казвала съм го не веднъж и ще го кажа пак - за да има разбирателство между хората (които в случая се освен всичко и се борят за една идея) те трябва да се изслушват (и изчитат). И да се стараят да вникнат в това, което другите им говорят и пишат. Когато я караш на първосигнална, просто не се получава и се озоваваш в един кокошарник.

От това нищо добро не излиза.

#87 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2011 - 05:36 PM

Предложи ми начин да редактирам поста си в отчетите и ще стане.

#88 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 12 December 2011 - 05:37 PM

Нищо няма да ти предлагам. Вече не ме интересува, пиши си каквото искаш.

#89 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2011 - 05:52 PM

Показване на мнениетоChupacabra, в 12 December 2011 - 05:33 PM, написа:

за това, че ми казваш, че не съм разбрала правилно за сметката за спешни, все едно смятам, че си длъжна да играеш ролята на сейф. Разбрала съм, но ти не го отразяваш.


Очевидно е, че ти не го "отразяваш", след като не намери за нужно да вземеш дарените пари толкова дълго време, а после (след като вече са пренасочени и дори ИЗПОЛЗВАНИ) си ги поискала да ти се дадат.

Показване на мнениетоChupacabra, в 12 December 2011 - 05:33 PM, написа:

Казвала съм го не веднъж и ще го кажа пак - за да има разбирателство между хората (които в случая се освен всичко и се борят за една идея) те трябва да се изслушват (и изчитат). И да се стараят да вникнат в това, което другите им говорят и пишат. Когато я караш на първосигнална, просто не се получава и се озоваваш в един кокошарник.


Изумително е точно ти да казваш това, след като ти си тази, която говори за "излагация" на човек, който явно не е на твоето мение. И ти си тази, която пише снизходително, за да излезе едва ли не момина сълза в случая. Но това е твоето "добро" име - нападаш всеки, който ти каже нещо "на въпреки". Спести си нападките по мой адрес, днес не си ми забавна да си пишем на ЛС. :ea_103:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2011 - 06:06 PM

Показване на мнениетоChupacabra, в 13 June 2011 - 11:50 PM, написа:



Чакайте ни догодина, а ние ще чакаме вас :))
[/size][/i]

Сакън, недей...
Ех тия пусни приюти бе, как не ги е срам 8 месеца да не пишат какво искат... А какви ли са нуждите на приютите? Не са ли едни и същи? АРС имат списък дори на сайта си...
Абе дай ние тука да организираме един фестивал, да посъберем пари и после ще му мислим какво ще купуваме и за кого.
Голям цирк, чак не мога да повярвам, че пратих приятели на този фестивал и им дадох и пари да дарят...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 12 December 2011 - 06:15 PM

Хаха blueocean пък ако не се намеси няма да е тя :)

bushkata, доволна ли си ?


#92 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2011 - 06:19 PM

Ще преместя темата в "Без дом", тя вече не е за новини.

#93 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 December 2011 - 06:57 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 12 December 2011 - 06:19 PM, написа:

Ще преместя темата в "Без дом", тя вече не е за новини.

В "Кампании, идеи, помощ", моля :md_064:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#94 Потребителят е офлайн   Telepinu Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-December 11

Публикувано: 12 December 2011 - 07:34 PM

Здравейте ! Аз съм приятелят на Chupacabra, следя вашия форум доста отдавна, въпреки че едва сега се регистрирах. Искам да благодаря на всички хора, които се занимават с тази благородна кауза, към която се присъединих именно заради моята приятелка. И само да поясня - не се включвам като неин защитник или нещо подобно, а за да ви разясня как стоят нещата. Не разбирам, защо трябва хора с едни и същи цели да се нападат по толкова грозен начин и да опорочават всеки опит за нещо добро. Някой от вас подаде ли ръка на опита за осъществяване на този фестивал или само ръсехте акъли как нямало да се получи и как не си струвало. Ами честно да ви кажа и аз бях малко скептичен в това отношение, но Chupacabra не се отказа. Въпреки всичкия негативизъм, който се изсипа върху нея, а и продължава да се изсипва. Както и да е... фестивалът се състоя благодарение на Chupacabra и шепата доброволци които се присъединиха към идеята, почти в последния момент( в това число и аз). Цялата подготовка на събитието(намиране на място на което да се състои, подбиране звънене на десетки музиканти които да участват благотворително, намирането на техника за сцената на възможно най-ниски цени и наемане на озвучители, медийната реклама и още хиляда други неща за които не се сещам) падна на нейните рамене. Да беше доста трудно фестивалът да се осъществи, но се получи, при това доста успешно имайки предвид, че датата беше един ден след Гергьов ден и София беше почти празна, не забравяйте, че събитието не беше добре рекламирано, а това се случи благодарение на всички скептици които се отдръпнаха, защото не им се занимаваше или просто не им се вярваше, че ще се получи. Няма да ви връщам повече назад и да ви разказвам в подробности за пречките и главоболията около това събитие, ако някой от вас се е занимавал с нещо подобно сигурно има представа какво е сам човек да го осъществи.
[/quote]
Сакън, недей...
Ех тия пусни приюти бе, как не ги е срам 8 месеца да не пишат какво искат... А какви ли са нуждите на приютите? Не са ли едни и същи? АРС имат списък дори на сайта си...
Абе дай ние тука да организираме един фестивал, да посъберем пари и после ще му мислим какво ще купуваме и за кого.
Голям цирк, чак не мога да повярвам, че пратих приятели на този фестивал и им дадох и пари да дарят...
[/quote]

Та сега на идеята за приходите от фестивала...ами те си стоят, в кутията в която са събрани и чакат, да бъдат поискани, точно както чакаха и онези 80 лв. Това означава ли, че след като никой не се беше обадил в продължение на половин година, трябваше да ги изхарчим? Естествено че не. Парите чакат приютите да се сетят, че имат спешна нужда от нещо. Shadow, приютите имат нужда от много неща, може би имат нужда от тухли или работна ръка която да закърпи и да залепи плочки в първобитната операционна(какъвто беше случая в един частен приют в провинцията), или пък им трябват купички, одеала, дървен материал за къщички, ваксини, медикаменти, намордници, поводи, клетки, храна и т.н. Няма как да знаем, кой от какво има нужда. А и не мисля, че ще е разумно да се закупят 50000 купички, които да стоят на склад и да събират прах някъде. Точно за това чакаме всеки да си каже от какво има нужда и съответно, най-спешното ще бъде закупено, тъй като приходите от фестивала са ограничени. И знаете ли кой ще се занимава със закупуването и доставката на всичко? Аз ще ви кажа, за да не се чудите, това е човека, когото всички вие нападате от самото зараждане на идеята за това събитие.

#95 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2011 - 08:10 PM

Готино мнение. При положение, че ходите на партитата на АРС, можехте да ги попитате лично. Да се напише по едно съобщение. Дава се краен срок и след това парите се разпределят. Предупреждението какво ще стане с непотърсените пари беше публично. Чупакабра не ги потърси. Парите бяха прехвърлени и вече са използвани за случаи. Сега тя се сеща и си ги иска. Само че Мил не е банка, за да й държи парите докогато тя се сети. Има 2 организации, които са писали. Ами дават се парите на тях. А не да се чакат нови 8-12 месеца, пък после още може би толкова... А какво правим като организациите имат нужда от тези пари, пък Чупакабра се тутка и не ги дава (вече 8ми месец). Може би някой ден ще стигнат до обещаното им предназначение. Дано!

П.п. Освен това още от самото начало нямаше мнения, че нямало да стане. Имаше съвети, но като цяло хората подкрепиха идеята. Само където идеята с това цялото забавяне се опорочи и то не от друг, ами от самия й организатор.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2011 - 09:44 PM

здравейте,
да си призная видях съобщението, което беше пуснала МИЛ в темата за средствата. Част от непотърсени пари бяха пратени от мен и не ми стана никак приятно. Може би трябваше да пиша, но тъй няма смисъл да стоят парите при толкова нуждаещи се приех решението да отидат за спешни. Аз лично съм благодарен на МИЛ, че винаги е била търпелива към мен.

#97 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 13 December 2011 - 01:57 AM

fanfann, само ще поясня нещо, за което не стана дума по-горе. Аз казах на mil_ в разговора, който проведохме относно парите вчера, че в крайна сметка ще трябва да се допитаме до теб какво да направим с тях. Тя беше тази, която настоя да намери начин да ми ги даде. mil_ винаги е била търпелива и всеотдайна и към мен, имайки предвид отговорната задача, с която се е заела (визирам общата сметка), така че пак ще кажа: обърквацията с тези пари е пълна и вината за това е предимно моя.

На някой му е изгодно да саботира дейността на фестивала, изтъквайки постоянно минусите му - ок. Но ще помоля да не забравяме и за плюсовете, тъй като те са доста повече.

Към днешна дата има 3 приюта, едно сдружение и един кастрационен център, изказали нуждите си. Очаквам отговор от още 9 и след 15 декември, датата която поставих като краен срок за изготвянето на списъка с желаните дарения, ще започна закупуването на продуктите и разпращането им. Нещата, от които кучкарниците се нуждаят, както обясни Telepinu са доста различни и се радвам, че най-накрая установихме контакт с повечето от тях, за да изясним какви точно са те. До момента всичко върви по план, макар и с известно(то) закъснение.

По разбираеми причини за момента няма да обявя списъка с даренията. Това ще стане, когато всичко бъде закупено и изпратено.

Очаквайте новини (най-късно до 8 месеца :md_064: ) :).

#98 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 13 December 2011 - 07:20 AM

Мисля, че всичко е наред.
Относно сметката искам да обясня нещо, ще го добавя и в отчетната тема, защото не е ясно.
Това е само транзитна сметка, която помага на един човек да предаде своята помощ на друг. За да мога да реагирам бързо към нея има онлайн банкиране и карта, има вързан и Пейпал акаунт. Знаете, че това са опасни неща в днешно време, затова никога не държа много пари в нея. Колкото по-бързо предам средствата, толкова е по-безопасно. Когато има сума, която ще стои дълго (като календарите, например) прехвърлям на депозит, към който няма нито карта, нито онлайн банкиране. Това мисля е разбираемо. Това не са мои лични проблеми, нещата просто така стоят обективно, тъй като не съм институция и не мога да гарантирам сигурността. (Ей го, докато си пиша поста получавам фалшив фишинг мейл уж от Пейпал с цел крадене на акаунти). Може утре да ми хакнат акаунта или да ми се случи нещо, не бива да се заглобват чужди средства в тази сметка, ето защо сравнението с банка или някакво място за депозиране на средства за неопределен период е много далеч от реалността. Да не говорим и за това, че банката печели от вашите средства, та е и леко обидно. По-точно е сравнение с пощенски запис, който непотърсен в определен срок се връща на изпращача и когато дарението е изпратено по банков път процедирам така, но в случая беше внесено на каса.
Относно конкретния случай бях останала с впечатлението, че дарението е за организацията на фестивала и понеже той се организира успешно, мина и замина, не разбрах какво да правя по-нататък. Разбира се, понякога се налага някое дарение да чака дълго време, просто ми трябва нишан от някого какво да правя. Ако няма нишан трябва нещо да измисля, измислям, обявявам публично, чакам известно време дали има възражения и ако няма, го правя. Това е.
В момента няма никакви проблеми, още повече спешни не са изхарчени докрай и възстановяването на дарението е лесно, надявам се, че ме разбрахте.

Успешно разпределяне на средствата.

#99 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 13 December 2011 - 11:33 AM

Дълго се колебах дали да пиша по тази тема, но се чувствам длъжна по някакъв начин. Благодаря ви, че тонът в последните постове е доста по-цивилизован.
Трудно ми е вътре в себе си да заема нечия страна категорично, защото и двете имат своите аргументи. Намесвам се, защото имам макар и минимално участие в организацията на фестивала, помогнах на Chupacabra с разни дребни организационни неща, а и бях съпричастна през цялото време, макар че физически нямаше как да присъствам.
Какво искам да ви кажа.
Идеята е страхотна. Въпреки спептицизма на повечето хора тук, въпреки че почти никой не се ангажира с някаква помощ, въпреки неудачната дата, фестивалът се получи. Приходите от него са повече от разходите, което оправдава неговото провеждане. Тук в този форум ни е събрала една и съща кауза и всеки намира своите начини да допринесе към нея. Едно момиче е решило, че може да се наеме с изключително тежката задача по организацията и провеждането на един музикален фестивал в помощ на бездомните животни и въпреки всичко и всички успя. От мен - БРАВО!
От друга страна тези, които я критикуват, че толкова дълго време не успя да намери начин да разпредели парите са напълно прави. Дали това е начина, дали това е тона и речника, който трябва да се използва - това е съвсем друга тема. Всеки си преценява сам. Когато имаш една минимална на фона на нуждите сума ти се иска да я разпределиш по Соломоновски. По възможно най-справедливия начин. Дали за това са нужни цели 8 месеца...Вероятно не, но едва ли причината за забавянето е нехайство и безотговорност от страна на Chupacabra.
Като резултат, има събрани средства, които ще покрият нужди, свързани с НАШАТА кауза. Не моята, не твоята, не тяхната. Да оставим проявата на егото си за друго място. Сигурно всеки си има някакви свои си мотиви, причини, настроения и насложени негативи, но в случая не ние сме важни. Ричи, Джуфти, Белла, Тара, Рошко, Караман, Мишо, Бъки и още много като тях имат нужда от едни пари, събрани в една кутия от един фестивал, организиран от едно момиче.
Не че някой ме пита, но личното ми мнение е, че трябва да се опитаме да организираме такъв фестивал и догодина. Да вземем полезното от натрупания опит, да се постараем да не допускаме същите грешки и дано да се получи още по-добре.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#100 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 December 2011 - 01:17 PM

Много нещо се изписа, а моят въпрос беше само един - редно ли е Мил да се бърка за тия 27 лв. Не ми пука дали са 270 или 27. За мен е важен принципа.
Получава се сякаш Мил е допуснала грешка, от другата страна са мега коректни и за това трябва да си понесе последствията.
Съжалявам, но не съм съгласна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни