Dog.bg Форуми : Благотворителен фестивал (7 май 2011)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Благотворителен фестивал (7 май 2011) набиране на средства

#41 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 16 April 2011 - 02:17 PM

Поздравления за организирането на фестивала. Само, че едно нещо не ми хареса-ограничението от 18 години нагоре. По този начин съм сигурен, че ще дойдат доста по-малко тийнейджъри, защото на един 15-16-17 вече годишен неможе да го накараш да ходи с родителите си, най-малкото той няма да иска.

#42 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 17 April 2011 - 10:49 AM

Заведенията, в които ще се проведе фестивала изискват всеки посетител да има 18 години, така че и да искаме, не бихме могли да променим това.
Навън ще има забавления и за тези под 18, така че мисля, че ще се получи супер х)).




#43 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 17 April 2011 - 11:39 AM

Ами дано. Защото примерно аз съм под 18 (скоро ще ги навърша) и едиснственото нещо, за което бих отишъл (освен благотворителната дейност разбирасе) ще са групите, които ще участват. ;)

#44 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 17 April 2011 - 11:54 AM

Напълно те разбирам, но това с ограничението на възрастта просто не зависи от нас. В заведенията се пуши и се продава алкохол, просто няма как хора под 18 години да бъдат допуснати без придружител.
Това, което можем да направим е да се постараем дори хората отвън да имат възможност да се забавляват.


#45 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 19 April 2011 - 06:47 PM

Може би е време да ви споделя, че имаме нужда от финансова помощ.

Като цяло разходите ни едва ли ще бъдат големи. Нямам илюзията, че с дарения можем да достигнем сумата, която да покрие всички тях, но ще бъдем благодарни за всяка стотинка. Качена снимка

Името или ника на всеки помогнал финансово ще бъде обявено на страницата на фестивала във Фейсбук и евентуално на флаерите, стига вие да искате това.

За превеждането на вашите дарения можете да използвате общата сметка на форума:

БАНКОВА СМЕТКА ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА:
Име (Name): МИЛЕНА ТОДОРОВА МАКЕДОНСКА (MILENA TODOROVA MAKEDONSKA)
IBAN: BG16UNCR96601047014706
BIC: UNCRBGSF
При банка (Bank): УниКредит Булбанк (UniCredit Bulbank)

При попълване на вносната бележка или платежното нареждане е желателно да попълните в основание за плащане "За благотворителния фестивал" и вашия ник или име.


Вече повече от година се готвим да го направим, дадоха се много полезни идеи точно тук, във този форум.
Знайте, че само с вашата подкрепа, била тя морална или финансова, този фестивал ще стане реалност.

Благодаря ви!


#46 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 20 April 2011 - 06:52 PM

Нужна ни е вашата помощ за:

- закупуването на материали за рисуване за децата - около 200лв
- закупуването на материали за игри за по-големите деца - около 150лв




#47 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 21 April 2011 - 11:06 AM

Другият начин, който чак сега си припомних, е да помоля всеки, който има възможност да помогне по някакъв начин финансово, а след фестивала ще върнем парите на всеки, който се е включил в инициативата.
Ако сте съгласни да направим така, ще гоним малко по-голяма сума - към 2000лв.
Знаете, на този принцип вече са се правили много събития и за да няма разсърдени, нека всеки заяви желанието си да помогне и сумата, с която би могъл да го направи, тук.


Ако имате някакви съвети, ще се радвам да ги прочета :).

#48 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 21 April 2011 - 11:35 AM

Съжалявам, че трябва да го кажа, но аз не разбирам няколко неща:

1. Събитието е благотворително, дошлите групи, техниката, мястото би трябвало да е предоставено благотворително или ако не е така, то тогава ако ще събирате пари сега за събитието и после ще ги връщате - тоест сте сигурни, че ще се изкарат поне 2000лв, то договорете се с хората предоставящи услугите да заплатите след събитието.

2. Това което мен лично ме притеснява е:
- изключително слабата реклама на събитието
- искането на пари предварително и казване, че ще бъдат върнати, то за съжаление изглежда, че събираме пари на благотворителния фестивал за да платим на хората участвали в него
- отделно - аз може да не съм измерима извадка от обществото, но все пак групите които ще излизат на сцена на мен лично не ми говорят много, въпреки това съм била на подобни събития (отновно в подкрепа на каузата "Срещу насилието" поканени от Default),които за съжаление не събират повече от 100 души - 150 души на вечер - по пет лева, това са 500лв които са далече от 2000лв.

Дори и да има повече хора заради самата кауза - достигането на 2000 предполага 400 души на място, виждам, че имате 900 потвърдили, но както знаем виртуално и реално нещата са различни.

Помислите как да оптимизирате нещата.

#49 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 21 April 2011 - 12:04 PM

Единственото нещо, което не ни се предоставя благотворително, от това което ти изброи е техниката. Не съм се сетила за варианта да платим на фирмата след фестивала, но честно казано се съмнявам да се съгласят.
Колкото до рекламата - тепърва предстои събитието да се рекламира. До момента нямаше голям смисъл това да се прави в нещо различно от интернет форуми.
А пък за бройката присъстващи - все пак говорим за над 15 изпълнителя. Ако всеки от тях събира по минимум 100 човека на самостоятелно участие, можем само да се радваме. При вход 5лв, сумата от 2000лв ще се събере от 400 човека.
Съмнявам се да дойдат по-малко.


#50 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 21 April 2011 - 03:28 PM

Чупа, била съм на две такива събития:
- Thin red rock week
- Фестивала за нова българска музика проведен в RBF Club от MUZIKANT.ORG

Не искам да ме разбираш погрешно, макар, че звучи негативно, за мен това е реалността.
На първия имаше повече хора около 70-120 души на вечер - различно.
На втория имаше около 50 души на вечер.

Групите които ще участват не са много популярни, не са Мария Илиева, Графа или нещо подобно, няма как да генерират толкова много хора.

Помислете за други варианти. Освен това не мисля, че дарителите биха били съгласни, техните дарения да отидат за плащане на озвучаването, при условие, че са дошли на благотворително събитие.

Отделно, на какъв принцип ще се разделят парите?

#51 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 21 April 2011 - 04:32 PM

В момент на криза и негативното мнение е от полза, както се казва :).
Със съорганизаторите доста обсъждахме въпроса за броя посетители и преценихме, че едва ли трудно ще съберем 1000 човека. За повече можем само да се надяваме.
Не забравяй, че тук не става дума за един единствен стил музика, нито за няколко познати и непознати банди, които имат концерти през 2 месеца, нито за чужди групи, които не много хора са чували. За този фестивал имаш над 15 изпълнителя, поне 13 от които са супер известни в средите си и които пълнят заведения на участията си. Плюс това имаш 5лв вход за целодневно събитие в заведение на открито. Освен това говорим и за благотворителност - тоест доста хора ще дойдат само, за да дадат своите 5лв за каузата.
Не се притеснявай за това, всичко е мислено доста. Не че искам да се изхвърлям, но всичко се случва - дано стане така, както го мислим. Ще съм спокойна, когато всичко приключи.
Иначе за кои пари питаш как ще се разделят ? Тези от входа ?




#52 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 21 April 2011 - 06:47 PM

Вие преценяте, но моя съвет е да не поемате ангажимент да върнете пари които може да не успеете да върнете.

Освен това 1000 души - сериозно!?!? - няма да е трудно....въобще не е така. Освен това групите за които говориш, имат поддръжнци, но е много от случайте те са едни и същи хора....ще говорим пак след феста.

Абсолютно нереално е да мислите, че ще съберете 1000 души, наистина.

#53 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 21 April 2011 - 08:37 PM

Нереално беше да мислим, че ще съберем 3-4000. 1000 е постижимо, не бъди чак толкова черногледа.
Пак казвам - за да съберем 2000лв са нужни 400 човека. Очакваме 300 само в клуб "8 бит".

Не искам да настоявам за финансова помощ, не си мислете, че искаме да подведем някого. Просто предоставям възможност на всеки, който иска да помогне да го направи. 5лв за вход са си 5лв. Друго е да помогнеш лично с някой друг лев отгоре. Не заради Chupacabra, а заради крайната цел - да съберем привърженици и пари, с които поне по някакъв начин да подпомогнем на някои нуждаещи се приюти, изолатори и кастрационни центрове в страната.

Все пак е достатъчно хората от форума, които ще бъдат в София по това време и имат желание да дойдат, да го направят.


#54 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 26 April 2011 - 05:26 PM

Вече имаме обещани 80лв.

#55 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 27 April 2011 - 10:07 AM

Чупа, аз пак да мрънкащо да ти подскажа, трябва според мен бързо да си оптимизитате нещата.

400 души са огромно количество хора, отделно искаш да ми кажеш, че трябват 400 души които да дойдат, за да платя озвучаването и всичко над това ще е за благотворителност.

Отделно - не знам дали осъзнаваш, но 6,7,8 са три поредни почивни дни. Ще има още по малко хора!

#56 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 01 May 2011 - 12:14 AM

Ето как ще изглежда новия ни плакат/флаер :).


Качена снимка


Моля всеки, който подкрепя каузата, да го сложи като профилна снимка на профила си във Фейсбук.
Благодаря ви! :)


#57 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 02 May 2011 - 12:55 PM

Ето и крайния вариант на флаера отпред и отзад. Наложи се да сменим началния час, така че ви моля да го имате предвид.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#58 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 May 2011 - 01:27 PM

Нека и аз да се присъединя към апела на Chupacabra да популяризираме събитието кой където може. Нека използваме всички възможни канали за комуникация - фейсбук, скайп, от уста на уста....
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#59 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 05 May 2011 - 10:05 PM

Благотворителният фестивал в медиите: http://tinyurl.com/5wra8jl.


#60 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 May 2011 - 08:50 AM

:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни