Dog.bg Форуми : Общински приют гр. ЯМБОЛ - България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Общински приют гр. ЯМБОЛ - България

#1 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 25 February 2010 - 02:37 PM

Грижата за бездомните кучета е приоритет на община Ямбол.

На 13 май 2009 община Ямбол сключва договор по малка обществена поръчка с фирма Три Д ЕООД за намаляване на популацията на безстопанствени животни. Фирмата извършва дейности по залавяне, кастриране, обезпаразитяване, лечение, ваксиниране, маркиране, връщане и евтаназиране /при необходимост/ на безстопанствени животни на територията на Община Ямбол.

Не всички животни обаче могат да бъдат върнати. Някои от тях остават в изолатора на общината, защото са още бебета или защото са нежелани от бившите си стопани.

Достъпът до изолатора е свободен и при интерес към осиновяване на куче от изолатора може да се обърнете към главния експерт отдел Екология в общината, като данните за връзка са посочени на общинската страница: http://www.obshtinayambol.org/tel.html

Общинският изолатор се намира в индустриалната зона на града гр. Ямбол, ул. Ямболен.

Включете се в инициативата за подпомагане на стопанисващата фирма чрез:

1. Храна
2. Купички за храна
3. Пластмасови кофи
4. Пластмасови или дървени легла
5. Постелки, одеала, чаршафи, стари дрехи, възглавници, дюшеци, юргани, черги
6. Кучешки къщички
7. Слама
8. Услуги
- Водопроводни
- Електротехнически
- Строително-ремонтни
- Дърводелски
- Рекламни

Ако желаете да помогнете, пишете на доброволеца на територията на Ямбол:HRISI_1084

Може да посетите и страницата за приюта на следния адрес: http://asyb.wordpress.com/




=========


СНЦ"Германо-Българска Помощ за животните"клон Русе има официален представител вече и в Ямбол. Това съм аз : Христина Драгнева

Искам да съобщя на всички, които искат да помогнат на приюта в Ямбол, както и на неговите обитатели, че има официална сметка, на която можете да изпращате парички:

=======

СНЦ"Германо-Българска Помощ за животните"клон Русе
Банка ДСК
IBAN : BG72STSA93000018722219
BIC: STSABGSF

=======


Приоритет на стопанисващата фирма е изграждането на ограда на прилежащата тревна площ, за да могат да пускат постоянните обитатели на слънчице през деня, придружени с щури игри и ремонт на помещенията, които обитават.
Моля Ви, помогнете ни да направим тази мечта реалност.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 25 February 2010 - 02:40 PM

Снимки от 24.02.2010:



















User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 February 2010 - 02:56 PM

HRISI_1084, браво за представянето на общинския приют в Ямбол и за създадения блог!
Много добре са изборени нуждите на приюта и съответно за желаещите да помогнат е ясно, по какъв начин и с какво най-добре могат да откликнат!
rc_036.gif

При първа възможност ще помогна с каквото мога! Има ли вариант да ви бъдат изпращани неща?
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 25 February 2010 - 03:10 PM

Браво!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2010 - 11:25 PM

Здревей Хриси!
Мисля, че едно от призванията ти е да улавяш тези муцунки в трогателни снимки. На мен ми трябваше много време докато схвана принципа и тактиката, а на теб животните направо ти позират - супер.

#6 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 01 March 2010 - 01:12 PM

Благодаря на всички за подкрепата,имаме нужда от нея!Тези дни ще добавя и нови попълнения и малко повече информация за муцуните.
Тази седмица,ако всичко върви по план,ще имам среща с евентуален спонсор,така че може да включите в действие палците smile.gif .Освен това едно момиче, също има желание да стане доброволец,очертава се и още една добра новина,м.Април в приюта ще има стажантка по вет.медицина,която ще помага като чистене на клетки,хранене,въобще с каквото може.
Иначе по въпроса на grima,силно се надявам наистина да има желаещи.Възможност за изпращане има,ще се сключва:
1.договор за дарение
2.протокол за получените вещи или услуги
за да не се получи някакво объркване и да сме изрядни.
Дано всичко е успешно и да имам повече добри новини за споделяне!

П.П
Да похваля най-малките бебета,вече са започнали да ги захранват,а по-големичките,вече изцяло се хранят сами smile.gif

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2010 - 03:35 PM

Ямбол, успех ви желая!
Животинките са много хубавки, а снимките - страхотни.

#8 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2010 - 03:05 PM

Браво, HRISI_1084! rc_036.gif Ако някой ходи натам, мога да изпратя стари дрехи и постелки.


#9 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2010 - 06:16 AM

Цитат(Hela @ Mar 5 2010, 03:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Браво, HRISI_1084! rc_036.gif Ако някой ходи натам, мога да изпратя стари дрехи и постелки.


Хубаво е, ако има още някой да ходи с Хриси.
Хей, не я оставяйте сама.



#10 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 07 March 2010 - 09:47 PM

Снимки 07.3

Това са двама братя.Първоначално са леко неуверени и мнителни,но когато разберът,че идвате с добри намерения стават доста по-сговорчиви wb_052.gif
Прикачена снимка

А тези двамата ми късат сърцето.Абсолютно всеки път,когато видят човек застават в тази поза и не помръдват,въпреки че от бебета са там дори и към хората,които ги хранят са със същото поведение.Страшно краси и младички около 6 месечни.
Прикачена снимка

Това са само двете оцелели бебета,за съжаление останалите са починали.
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Тази дама е страшно добричка и нежна.
Прикачена снимка

Тази дама е спасена от евтаназия.Причината е ясна,просто вече е нежелана.Страшно доверчива и мила.
Прикачена снимка

Тази ротвайлерка доскоро е била домашна.Оставена е за евтаназия в клиника и съответно спасена.Причината-не ставала за куче-пазач.От вчера е в приюта.Все още плаха,но кротичка.
Прикачена снимка

А това дребно момченце е с доста тъжна история.Заведен е от английско семейство в клиниката за евтаназия.Преди това те са се опитали сами да подпомогнат пътят му към по-добрия свят,оставяйки го гладен,жаден,вързан при минусови температури.Той обаче се оказал по-упорит,та като последна мярка го завели в клиниката,от където им е отнет.Целият е бил скован.Сега е доста плах и неуверен.Казва се Ненчо.
Прикачена снимка

Тази дама,чието име е Сара е от месеци там,срещу нея е пуснат сигнал,че е хапеща и агресивна.Само ще кажа,че за я снимаш се изисква майсторски умения,страшно добричка.
Прикачена снимка

Този е кротичък и свенлив.
Прикачена снимка

А това са онези най-малките бебета,вече пораснали.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

А това е майката,която след като поотраснат бебета,трябва да бъде върната.
Прикачена снимка


Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 26 April 2010 - 02:33 PM

[img]http://asyb.files.wordpress.com/2010/04/p1060952.jpg Качена снимка Качена снимка Качена снимка Качена снимка Качена снимка[/img]

Темичката позамря,но апаратът ми е развален.Тези снимки са ми предоставени от еколожката на общината.
Малко пояснение,на този етап са осиновени:ротвайлерката,хъскито,което се вижда на заден план и една немска овчарка,която за съжаление няма снимка тук.Тази седмица ще има нови снимки,благодарение на един съфорумец,с който заедно ще отидем и той ще ми предостави своя апарат.

Имам една огромна молба,ако познавате някой,който има излишна мрежа дали би могъл да ми я предостави?Има страхотна прилежаща площ,която не може да се използва,понеже не е заградена или ако имате идеи за фирми,които правят отстъпки на метър мрежа?
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 05 May 2010 - 11:29 AM

Моля, следете тази страница: http://www.facebook....d-/402018256112 за актуална информация. Пишете ми, ако виждате несъответствия.
Благодаря.


#13 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 25 May 2010 - 01:03 PM

Здравейте,

на 19.05 имах възможността да посетя общинския изолатор в гр. Ямбол.

Искам да споделя с вас моите впечатления.

Първо искам да поздравя община Ямбол, в частност отдел Екология, за чудесния избор на стопанисваща фирма и за огромните усилия, които полагат за решение на проблема в техния град.

Както вече стана ясно фирма Три Д ЕООД стопанисва приюта. Аз се запознах само с част от персонала - с един чудесен човек на име Иван. Иван е човек с голяма усмивка, който ви гледа с радост в очите и може да ви говори с часове за кучета.

Мястото се намира в индустриалната зона на града и при желание да осиновите куче, трябва да се свържете с еколожката на града или стопанисващата фирма, както е уточнено на страницата http://asyb.wordpress.com/

Аз съм изключително впечатлена от хуманното отношение към животните. Стаичките им са изключително чисти, имат достатъчно прясна вода и храна, кучовци не изпитват никакъв страх от персонала и постоянните обитатели се водят на РЕДОВНИ медицински прегледи в частната клиника, с която имат договор.

Временните обитатели се събират от улиците на града, кастрират се и се връщат след 3 дневен престой на същите места, от които са взети.
Постоянните обитатели, които срещнахме, бяха 2 кучила малки кученца, намерени сами и отгледани без майка, 1 кучило с мама, както и няколко, нежелани от стопаните си, за които Иван постоянно търси и намира домове.

Сега ще ви покажа малко снимки и ако си харесате някой сладур, пишете на HRISI_1084, която с радост ще ви помогне.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 09:50 PM

колко хубаво е да прочетеш, че има места, където на кучетата не се гледа като на досадно и нескончаемо бреме!
изобщо - евала на хората, работещи и стопанисващи приюти, които го правят с усмивка и грижа за кучетата!
:ba_025:

а бялата мама с кутретата, дето свенливо се показва иззад ъгъла е разкошна! :smile:

#15 Guest_Temeuga_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 May 2010 - 10:54 PM

:rc_036: :rc_036: :rc_036:

#16 Потребителят е офлайн   klarisss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 150
  • Регистрация: 09-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 14 June 2010 - 11:06 PM

Новини ор приюта.........?


User's Signature




#17 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 July 2010 - 05:58 PM

Представям ви малко нови и стари обитатели,вече пораснали

Прикачена снимка този малчуган и братчета му са на около месец,в приюта са от 1-я си ден.Той безстрашен и уверен,по време на фотосесията се ориентира към едно малко дръвче и си полегна на сянка и поспа подобаващо.

Прикачена снимка за разлика от предното,този бебок е леко страхлив,плака,поуспокоявахме се и най-накрая се присъедини към сянката при братчето си.

Прикачена снимка само с една дума ще го опиша,страшно спокоен разледа,подуши и си полегна за сън,въобще не го впечатлявах с присъствието си.

Прикачена снимка това е младежката група,за съжаляние не мога да посоча кои са старите вече пораснали бебета тук и новите.

Прикачена снимка много нахален младеж,опитваше се да присъства на всяка снимка.

Прикачена снимка тази ушатка е с майка си ,стопанинът им починал и така те са се оказали тук,тихичка и кратка ,леко срамежлива.

Прикачена снимка това черничкото и кафявото са от бебетата,които вече са пораснали,не пожелаха да дойдат,но и не отказаха погалване,просто факта,че съществуването им е минало само там оказва влияние.

Прикачена снимка това е майка и ,имала е тумор на крака,който вече е опериран,кротка много,позволи ми да я държа без проблем докато сваляхме абоката ( дано не бъркам думата).

Прикачена снимка а това е майката на първите бебоци,никак не беше очарована,че разнасях домочадието и напред-назад и леко ме гледаше с подозрение.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 July 2010 - 06:02 PM

А иначе какво ново,там положението все повече се влошава от към материална гледна точка-прилежащата площ,която все още е неизползваема и обрасла с трева около 1 метър,в стените вече зеят дупки :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   tedi89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 26-February 10
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол
  • Skype:

Публикувано: 04 July 2010 - 06:47 PM

Хриси не се притесняваи мила...заедно можем..особенно сега като съм в Ямбол...ще се справим,всичко ще се нареди лека-полека..имам вяра и знам че докато душичките са точно в този приют са на сигурно място:flagbg:
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 05 July 2010 - 07:12 PM

В Ямбол започва третиране на бездомните кучета

Над 1200 бездомни кучета са били подложени на ветеринарни грижи в община Ямбол през последните 2 години, съобщиха от пресцентъра на общината. Само през първите пет месеца на настоящата година са третирани над 330 безстопанствени животни.

От началото на юли стартира поредната кампания за намаляване на популацията на бездомни кучета на територията на общината, след като бе подписан договор с фирмата, спечелила обществената поръчка за тази дейност. Договорът е за срок от една година. Заложените в него дейности са залавяне, кастриране, обезпаразитяване, лечение, ваксиниране, маркиране и евтаназиране /при необходимост/ на безстопанствени кучета в общината.

Залавянето на кучета приоритетно ще се извършва в дворовете на детски градини, училища, детски и спортни площадки, пешеходни зони. Това ще става в часовете, които най-малко нарушават спокойствието на гражданите и не препятстват движението на транспорта.

Безстопанствените животни се предоставят безвъзмездно за осиновяване. При осиновяване на куче новият собственик получава ветеринарно-медицински паспорт, а животното ще бъде обезпаразитено, кастрирано и с поставен микрочип. В рамките на една година осиновените животни в Ямбол са 37.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни