Dog.bg Форуми : здравейте имам няколко въпроса

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

здравейте имам няколко въпроса Немски шпиц...Какво да очаквам

#21 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 01:06 PM

добре де мелез smile.gif smile.gif smile.gif

#22 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 March 2010 - 01:07 PM

Здравейте Gabriela6811,
" да кажа честно най- малко съм очаквала да е среден шпиц и се надявах да не е ..";
"Приемам реалността че е ''помиар ''

Позволявам си да се включа отново с моето си мнение, и сега ще напиша нещо, което не ми се щеше, но вашите емоции леко ме провокираха.
И така.
От новите снимки, това, което аз виждам е един около 3 - 4 месечен среден шпиц, така наречения "пет клас".
Твърде често тези кученца изглеждат като бледо подобие на породата, уви, такива са фактите.
Говоря само за кученца купени от обява по Интернет, от зоомагазин, борса, многопородна ферма въдеща на конвейр "породи".

Почти съм готова да се обзаложа, че въпросният търговец на кучета има средни шпицове, внесени от някоя зооферма и въди наволя, злоупотребявайки с два факта:че породата немски шпиц е модна в момента в България, особено джуджето шпиц, че хората сме доверчиви.
Ако влезете в подфорума на стандартен шпиц ще видите много снимки на кученца толкова много приличащи на вашето сладурче.
Тези кученца не са помияри, в един кучешки, животински като цяло сайт, не е етично да се наричат така кучета с неясен произход.

В киноложките среди куче с неясен бекграунд, без легитимно родословие се нарича мелез.
И за мен, по - точната дума е това мелез.

Да хвърляте ненужни емоции в породен подфорум като този не помага никому, най - малкото на Вас.
Колегите и потребителите са малко крайни в изразните си средства, има по - груби нюанси в думите им, но ако Вие оставите емоцията назад и четете с главата си, а не само със сърцето си, него запазете за вашето кученце, ще видите действителното положение на нещата.

Вие получихте отговорите на зададените Ви въпроси.
Но кажете ми, как очаквахте да Ви посрещнат колегите - развъдчици милеещи за ПОРОДИТЕ в България, работещи да ги има в страната ни, да се развиват.
С бъклица и дрян ли?
Позволявам си леко да се пошегувам, но пак Ви приканвам не се цупете никому.
А вникнете в отговорите.

Мога да си представя огромното Ви разочарование, предаденото доверие, но..
Но! Кученцето Ви е факт, Вие сте неговата стопанка не отвръщайте сърцето си от него само защото би могло да израсте до 10 кг. примерно.
Като стопанка на немски стандартен шпиц смело мога да Ви уверя, че те не стават ГОЛЕМИ КУЧЕТА и мястото в къщата Ви няма да бъде прекомерно заето от нея.
За цвета на кученцето Ви.
Вероятно няма да бъде чисто бяло.
Дори е възможно при смяната на козината си да получи кремави петна по цялото тяло, не само по ушичките.
Разбира се, с тези си думи влизам в ролята на "гадателка", само времето ще покажете в какво ще се превърне сладкото ви момиченце.
Но това не бива да Ви отвръща от нея.

Ако имате възможност посете някоя Клубна изложба на клуба за Северни кучета.
Там, на живо ще видите померан, ще видите прелестни малки шпицове, други северни породи.
Останете фен на мечтаната порода и един ден ако мечтаете достатъчно силно вашето желание може да се сбъдне.
А до тогава отворете сърцето си за Аби и я приемете такава каквато е.
ВСИЧКИ породи немски шпиц са необикновени, красиви със своята индивидуалност и могат да дарят стопаните си с усмивки и щастие.
И въпреки, че малката наподобява на немския шпиц, за какъвто не сте я закупили обикнете я, Вие сте целия свят за нея!
Тя вече Ви обожава!

Хубав ден и погалете Аби от мен!
Дури

#23 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 02 March 2010 - 01:13 PM

Породно или безпородно- няма значение! Важно е да има ЧОВЕК за него, който да го обгрижва, обича, възпитава, да му дава всичко, от което се нуждае...!
Борсите, домашното развъждане... колкото и да се говори в този форум, то си остава само говоренето- не можем да го спрем, за съжаление. Едновременно е и жалко и хубаво, че има хора, които се лъжат от борсите за кучета и си взимат от там любимец. Жалко е, защото подклаждат допълнително развъждането, но пък е хубаво, защото повечето от мъниците все пак получават мечтания кучешки живот...

Да ви е живо и здраво кученцето и да си носите много взаимни радости! Цялото щастие и любов на света за вас! ae_085.gif

#24 Потребителят е офлайн   shushinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 14-March 10

Публикувано: 22 March 2010 - 12:04 AM

Здравеите,искам да попитам каква е стандартната височина и килограми на малкия шпиц? Търсих и гледах в доста саитове,но тъй като сам попадала на какво ли не,а от доста време посещавам този форум...реших да се запитам към вас.

#25 Потребителят е офлайн   shushinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 14-March 10

Публикувано: 22 March 2010 - 12:11 AM

Също така искам да кача една снимчица на мъжки малък шпиц на 6,5 месеца ,да получа някакви отзиви,защото поради причината че не сам запозната напълно с тази порода искам да се запитам до вашите мнения...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#26 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 March 2010 - 09:04 AM

Цитат(shushinka @ Mar 21 2010, 09:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравеите,искам да попитам каква е стандартната височина и килограми на малкия шпиц? Търсих и гледах в доста саитове,но тъй като сам попадала на какво ли не,а от доста време посещавам този форум...реших да се запитам към вас.

От тук http://forum.dog.bg/...showtopic=31793 МАЛЪК ШПИЦ: 26 см. +/- 3 см.
Килограмите не са фиксирани. Кучето не трябва да е дебело, нито слабо, пропорциите трябва да са съразмерни. Лично за шпицовете от моя развъдник мога да кажа, че варират от 2.900кг до 4 кг.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#27 Потребителят е офлайн   shushinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 14-March 10

Публикувано: 23 March 2010 - 12:51 AM

А за кученцето имате ли някакви отзиви,не е мое,на приятел е...но все пак :)

#28 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 23 March 2010 - 10:15 AM

Много лесно и вие ще прецените за вашето кученце ако разгледате раздел:фотогалерия!
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#29 Потребителят е офлайн   vanparvan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-July 10

Публикувано: 10 July 2010 - 02:36 PM

Здравейте! Много ми харесаха вашите теми за малкия шпиц. Бих искала да ви попитам когато е малко кучето колко пъти на ден трябва да го водя на разходка? :smile:
Благодаря ви предварително! :smile:

#30 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 12 July 2010 - 09:58 PM

Здравейте vanparvan,

Съжалявам за нахалството, но това на снимката вашето кученце ли е?

А за разходката, нека по-вещите ви отговорят, но зависи и дали под "разходка" разбирате ходене по нужда или просто разходка.
Лека вечер :re_037:
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#31 Потребителят е офлайн   cvetelina_1997 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 20-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Публикувано: 13 July 2010 - 01:51 AM

Цвети мисля че това е снимка на Дара или Даниела не сам сигурна

#32 Потребителят е офлайн   vanparvan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-July 10

Публикувано: 17 July 2010 - 09:45 AM

Здравей, Цвети!
Това куче не е мое. Аз нямам куче, но се очаква да имам. Просто когато влязох в сайта на развъдника Foxy Nose, много ми хареса това куче и реших и аз да си взема такова.

#33 Потребителят е офлайн   Zarius Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 24-October 12

Публикувано: 10 December 2012 - 09:11 PM

Показване на мнениетоGabriela6811, в 02 March 2010 - 11:31 AM, написа:

Здравеите благодаря за отговора ви ще прикача още снимки ако биха ви помогнали Дори и да е мелес или полрна лисица или каквото и да е тя си е моето кученце

Няма какво да питаш и да се чудиш от самолет се вижда че е немски шпиц.
И нещо не мога да разбера защо да не може да се развъжда това куче след като нямало някакъв кетап.

#34 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 11 December 2012 - 02:27 PM

Zarius, именно заради недоумяващи и нежелаещи да разберат това ЗАЩО, кучета по улици и градинки бол.Ето, вие пък от самолет го определихте чак...
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#35 Потребителят е офлайн   Zarius Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 24-October 12

Публикувано: 31 December 2012 - 10:39 AM

Показване на мнениетоЦвети Милева, в 11 December 2012 - 02:27 PM, написа:

Zarius, именно заради недоумяващи и нежелаещи да разберат това ЗАЩО, кучета по улици и градинки бол.Ето, вие пък от самолет го определихте чак...

Зависи с каква цел го развъждаш ;)
Ето например аз имам роднини и близки които веднага ще вземат малките след като го развъдя и знам че ще бъдат гледани и обичани.
Тука цялата история май е моето е марково твоето не е и няма право да се развъжда.Някак си не ми се струва хуманно и обективно да се правим на господ.След като човек има кой да му вземе малките и да се грижи за тях както трябва не виждам кое ще ме спре.А тия по градинките със сигурност не са померани или шпицове и не ми е нужно експертно мнение за да видя едно куче дали е помияр или не.Да не говоря пък че въпросното куче прилича доста повече на шпиц от някои тука които с родословие.Поздрави на всички и весели празници.

#36 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 December 2012 - 11:31 AM

Дам и после тея на които ще подарите и те ще решат да си развъдят ей так щот им се струва ,че не е ''помияр'' и следващите дето ще ги вземат и те така до безкрай. :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 09 January 2013 - 01:52 PM

Zarius , и каква точно ще е вашата развъдна цел?Да роди за Здраве :?, Да създаде Здраво и Красиво поколение, доближаващо се до стандарта за малък, среден или друг шпиц, или която и друга ПОРОДА да е?
Тук никой не може да ви каже на какво имате ПРАВО, просто е безсмислено и нередно, а вие вече си решавате как ще действате. Хубаво е, че имате такива приятели и роднини- чудесно дори, но да плодоте заради този факт....по-добре да си осиновят куче от приют. Да го обичат, обгрижват и уважават :) Мое менение (а сигурна съм и на доста други)Качена снимка .

П.П. Честита Нова 2013 на всички :)
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#38 Потребителят е офлайн   Zarius Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 24-October 12

Публикувано: 10 January 2013 - 07:16 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 31 December 2012 - 11:31 AM, написа:

Дам и после тея на които ще подарите и те ще решат да си развъдят ей так щот им се струва ,че не е ''помияр'' и следващите дето ще ги вземат и те така до безкрай. :tb_195:

Това че някое куче нямало родословие го прави помияр?Еми извинявайте ама дръжте си там родословието и си мислете че сте по специални.По пошло и ограничено мислене не съм виждал.Ще помоля модератора ако може да ме изтрие.!Че нямам намерение да съм член на форум с толкова ограничение хора.А да не говоря че видях доста кучета които уж са с родословие а БАШ си приличат на мастии ;)

#39 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 January 2013 - 01:58 PM

Да, гроздето е кисело.Вие като какъв ги преценихте какви са-като съдия може би?
:ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Zarius Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 24-October 12

Публикувано: 11 January 2013 - 06:19 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 11 January 2013 - 01:58 PM, написа:

Да, гроздето е кисело.Вие като какъв ги преценихте какви са-като съдия може би?
:ab_041:

Нещо не можем да се разберем аз имам родословие не знам за какво грозде говорим .Казвам просто че преспокойно мога да го размножа с куче което няма родословие и знам че малките пак ще са си шпиц и ще имат грижовни стопани.Но момичето което няма родословие да не може да развъжда щото така трябвало.Еми извинявам се но не сте господ че да решавате дали някое куче може да има поколение ;)

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни