Dog.bg Форуми : здравейте имам няколко въпроса

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

здравейте имам няколко въпроса Немски шпиц...Какво да очаквам

#41 Потребителят е офлайн   Мони и Ая Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 25-May 15
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2015 - 03:53 PM

Здравейте, имам един въпрос... Знаете ли колко грама трябва да е един мини шпиц на два месеца, защото тя е 800 гр.
благодаря на всички !
и се извинявам ако не пиша на правилното място.

ето и нейна снимка (надявам се да се отвори понеже съм нова и не съм сигурна, че съм я сложила както трябва )

file:///C:/Users/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8/Desktop/%D0%90%D0%B9%D1%8F/IMG_20150522_212605.jpg

#42 Потребителят е офлайн   Milena_Simba Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 22-January 15

Публикувано: 15 June 2015 - 02:23 PM

Здравейте,
не издържах да не се включа и аз в темата, защото пиша и качвам снимки от може би година и никой не отговаря на тях (вероятно защото Симба няма родословие? :) )
Искам само да отбележа, че аз го видях за пръв път на 9 дена, не си беше отворил очите напълно даже. Видях родителите му, ходих да го виждам през няколко дена докато не го отбиха от майка му. Стана по-красив от половината кучета с родословие от галерията ви. Също така, мои познати с кучета от тези "легитимни" развъдници, не спряха да водят кученцата си по ветеринари, след като дадоха стотици левове, за да ги купят от хора, които уж се възмущават от търговията с кучета. Кученцата имат генетични проблеми поради непрестанното им развъждане.

Да са ви живи и здрави животинките и си ги пазете, защото мойто кученце беше откраднато на скоро и продадено пред магазин Била за 250лв, на някой, които е искал да прави пари от него. Слава богу положих достатъчно усилия и си е вече у дома при нас.

Лек ден :)

#43 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 September 2015 - 02:34 PM

Не разбирам това негативно ваше отношение. Изказването ви е доста лекомислено и слагащо под общ знаменател всички развъдчици. А дали правите разлика между легитимен развъдник, член на клуб Немски шпиц - България, и развъдник тип кучкарник или зооборса? Не че никой не ви отговаря, защото кучето ви е без родословие, това са си ваши комплекси, просто тук рядко влизат развъдчиците, които имат нужните знания да ви помогнат, сега всички пишат във Фейсбук, където всеки си има личен профил, а също има и страница на клуба.
И клубните ни кучетата няма как да имат генетични проблеми поради непрестанното им развъждане първо защото всяко куче, преди да влезе в разплод минава през поне трима съдии, които да потвърдят, че е здраво и без недостатъци, отделно, че без тест за патела и изкаран сертификат при точно определени ветеринарни клиники в България кучетата не влизат в разплод. Също така нашия клуб има правило, че е препоръчително заплождане само веднъж годишно. Никой не запложда на всяко разгонване, както в зооборсите. Клеветите са ви абсурдни без да сте се запознали с фактите. А иначе никой не е застрахован от кученце с проблеми, това не са телевизори и всички да са произведени еднакво, но всеки от нас се старае максимално да избяга от грешки в селекцията си. Точно за това има кученца подходящи само за домашни любимци, а има и изложбени. :md_064:
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни