Dog.bg Форуми : здравейте имам няколко въпроса

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

здравейте имам няколко въпроса Немски шпиц...Какво да очаквам

#1 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 01 March 2010 - 09:03 PM

Преди 10 дена ми подариха едно малко сладко кученце Крстих я Аби...а аз съм Габи smile.gif .На 28.02 Направи 3 месеца висока е около 20 см и е около 1кг и 900гр.Цвета и е бял взехме я от Пазерджик.Според човека от когото я взех бащата е померан висок 22см а майката е 26см.Той твърди че няма да стане по вече от майката на височина и килограми ще бъде приблизително между 22 и 26см т.е. не по вече от родителите си.Сега е на 3 месеца и е 20 см.Говорих с една жена която има същтото куче и тя каза цитирам Не се притеснявай моето куче растеше до 6 месеца и от тогава на сам не е пораснала нито см ще се опитам да прикача няколко снимки и който е на Вие с тези прекрасни създания wub.gif wub.gif и е запознат с породата нека ми пише Какви размери да очаквам от моята сладурана dog.gif Благодаря Ви предварително ba_025.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 01 March 2010 - 10:43 PM

Трудно ми е да си представя,че вашето куче има нещо общо с померан.Човека които ви е разказвал за майката и бащата защо просто не ви ги показа?Белия малък шпиц трябва да е снежно бял,при вас ми се струва,че ушичките са доста дълги и кремави.Слагам снимки на моята женска Шанел на същата възраст(3м.).Нейния баща наистина е померан а майката е малък шпиц.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#3 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 March 2010 - 10:50 PM

Привет Gabriela6811, колеги и приятели!
Не мога да твърдя по тези снимки ( а й всички знаем пределно добре, че трудно се доказва порода без родословие, освен експ.оценка)нещо със сигурност, но на мен ми се струва, че вашето момиченце може би има общо със среден шпиц.
Или поне на мен силно ми напомня на женски среден ( стандартен) шпиц.
Средните шпицове могат да бъдат от 30 до 38 см. от 5 - 6 до 11 кг.в зряла възраст.
Изчакайте да завърши растежа си до към годинка и тогава сами ще видите точният размер.
Може би по - добри снимки биха помогнали повече?
Ще си позволя да сложа снимки на женски бял стандартен шпиц на 3 месеца.
Добре помня това клубно Шоу на Шампионите, когато държах малката в ръцете си, беше приблизително около 2 кг.
Но така или иначе предполагам, че колкото й да израсте за Вас това няма да има особено значение, най - важно е кученцето да е живо и здравичко.
Поздрав!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 01 March 2010 - 11:25 PM

Цитат(Gabriela6811 @ Mar 1 2010, 09:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Преди 10 дена ми подариха едно малко сладко кученце Крстих я Аби...а аз съм Габи smile.gif .На 28.02 Направи 3 месеца висока е около 20 см и е около 1кг и 900гр.Цвета и е бял взехме я от Пазерджик.Според човека от когото я взех бащата е померан висок 22см а майката е 26см.Той твърди че няма да стане по вече от майката на височина и килограми ще бъде приблизително между 22 и 26см т.е. не по вече от родителите си.Сега е на 3 месеца и е 20 см.Говорих с една жена която има същтото куче и тя каза цитирам Не се притеснявай моето куче растеше до 6 месеца и от тогава на сам не е пораснала нито см ще се опитам да прикача няколко снимки и който е на Вие с тези прекрасни създания wub.gif wub.gif и е запознат с породата нека ми пише Какви размери да очаквам от моята сладурана dog.gif Благодаря Ви предварително ba_025.gif



Определено мъничето ви е кученце ,а за порода можем само да гадаем.Мисля ,че наи важното е да си го харесвате и обичате, пък когато порасне ще го премерите ae_085.gif

П.С Ще споделите ли с нас кои е този велик "разбирач' от породи в Пазарджик tb_195.gif
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 09:07 AM

Благодаря много за отговорите....явно съм една от излъганите,права сте ще я обичам каквато и да стане просто я гледам вкъщи а не е много широко за голямо куче и поради тази причина си взех шпиц защото мислех че няма да стане голяма и ще и бъде уютно в моя малук дом.Разочарована съм че съм излъгана но въпреки всичко си я обичкам.Значи трябва от сега да и търся място вкъщи и да очаквам от моята Аби не малко а мнооогооо :)

#6 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 09:24 AM

Да разбира се ще споделя за да намалим броя на измамените,много е лошо да очакваш едно а то да се получи съвсем друго Имам негова визитка видях обявата му в www.topobqvi.bg ,доколкото рапбрах не продава само шпицове а и мопсове и всякакви малки породи мисля че името му беше Петьо но да ви кажа като изключим че ме излъга каза на моите приятели които бяха с мен че ако имат някакви въпроси винаги можем да му звъннем и да се посъветваме с него На пръв поглед изглеждаше учтив и много компетентен остносно Немските шпицове Също така каза че в България има около 4,5 истински померани и че повечето ку4енца от Немските шпицове са крастоски между померани среден шпиц мини шпиц и т.н. 1ч. ми развива теории за шпицовете.Той твърди че бащата е померан бежав на свят но да кажа честно най- малко съм очаквала да е среден шпиц и се надявах да не е ....:( :(

#7 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 02 March 2010 - 09:40 AM

Ако първо бяхте прочели нашия форум мисля,че нямаше да направите тази грешка.Лошото е когато първо купувате нещо а после питате какво сте купили.Мошенниците никога няма да изчезнат докато има кой да им вярва.А ние имаме и точната тема http://forum.dog.bg/-t31926.html ,постарали сме се да информираме, но пак някой не чул,не разбрал.След като вашето кученце вече е факт да се надяваме,че поне ще е здраво и ще го обичате каквото и да стане от него!
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#8 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 09:48 AM

Про4етох го и то не само вашия а и други консултирах се с много хора но всеки казва различно а аз на кого да вярвам когато отвсякаде ми казват и ви отговарят по различен начин на кого трябва да вярвам

#9 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 02 March 2010 - 10:05 AM

Надали някой ви е казал,че е правилно да купувате куче от борса,зоомагазин или един човек...Щом не сте видяли родителите и щом кучето няма родословие(родословието е единствения документ който доказва породата,всички кучета без родословие наподобяват порода но не може да се каже,че са шпиц или каквато и да е друга!) вие не знаете какво сте купили.Със същия успех мога да ви предложа кученце от улицата с прави уши и да ви кажа,че е померан.Като ви обявя и цена от 250лв. и вие ще си помислите,че сте спечелили от тотото ab_041.gif Ето за съжаление откъде идва вашето кученце http://kiflaiboza.blogspot.com/ а вие продължавате да се чудите кой ви казва истината!?Преценете сами!!!!
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 March 2010 - 10:21 AM

Цитат(Gabriela6811 @ Mar 1 2010, 09:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Преди 10 дена ми подариха едно малко сладко кученце Крстих я Аби...а аз съм Габи smile.gif .На 28.02 Направи 3 месеца висока е около 20 см и е около 1кг и 900гр.Цвета и е бял взехме я от Пазерджик.Според човека от когото я взех бащата е померан висок 22см а майката е 26см.Той твърди че няма да стане по вече от майката на височина и килограми ще бъде приблизително между 22 и 26см т.е. не по вече от родителите си.Сега е на 3 месеца и е 20 см.Говорих с една жена която има същтото куче и тя каза цитирам Не се притеснявай моето куче растеше до 6 месеца и от тогава на сам не е пораснала нито см ще се опитам да прикача няколко снимки и който е на Вие с тези прекрасни създания wub.gif wub.gif и е запознат с породата нека ми пише Какви размери да очаквам от моята сладурана dog.gif Благодаря Ви предварително ba_025.gif



Казвайте канадска лисица, като ви питат за породата ... ab_041.gif

Кастрирате и не размножавате, а вашите пари, дадени на търговеца ще завъртят мелницата на животи отново.

Иначе - да ви е живо и здраво и много радост да ви носи ! rc_036.gif

Всеки вярва на това, на което му е изгодно. Вашето куче няма порода, това е истината. А вие вярвайте на когото искате и в каквото искате.

#11 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 10:29 AM

Искам да отбележа че моето куче няма никакви здравословни проблеми напротив кипи от енергия постоядно шета по кухнята и все е гладно Когато го взех беше чисто няма бълхи или някакви секрети или някакви дефекти....Темата ми беше друга а постепенно се отклонихме Благодаря все пак и може да се държите малко по мило аз просто попитах а вие ме нападнахте

#12 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 02 March 2010 - 10:35 AM

Защо когато на някой му се казва истината (която не му харесва !) се чувства обиден и нападнат ud_009.gif ?

User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 March 2010 - 10:35 AM

Е мисля, че не е най-правилното решение да вярвате на търговеца от зооборсата!!! Как ви се стори компетентен? Като ви говореше мило? Как решихте, че не ви лъже , че в БГ има съвсем малко чистопородни померани и малки шпицове, като вече има около 7 регистрирани развъдника, повечето с над 10 кучета и всички тези кучета имат оценки от изложби, което значи, че са чистопородни представители на породата или може би въпросния мошенник си мисли , че ние развъждаме кучета без родословия?! Не ме разсмивайте! Смятането ли ви куца? Или просто сте решили да вярвате на глупостите на мошенника, защото той ви казва това, което ви е хубаво да чувате. Аз не мога да повярвам, че човек , който е чел от къде трябва да си вземе шпиц, за да е наистина кучето му шпиц пак се е обърнал към борса и има някакъв разум. Купувате си кучета от къде ли не и почвате да се жалвате по форумите , че кучето е по-голямо или по-различно, често и болно. Ами като въпросния борсаджия е бил толкова голям разбирач по шпицовете, защо не звъннахте на него да го питате добре ли е като размер кучето, сигурна съм , че ви каже, че е супер и даже е померан ab_041.gif . Извенете, че съм груба, но сте поредната излъгана, която пише тук, и при положение, че доста сме писали по въпроса, а вие твърдите, че сте чела, аз не проумявам защо правите грешките, на хора, писали и преди вас. А и след като не сте търсили родословно куче, защо в момента ви интерисуват размерите на кучето, то ще е такова, каквото стане. Ако сте искали да имате гаранция е трябвало да вземете куче, на което сте видяли родителите, те съответно са били на изложби, за да определи съдия, че са добри представители на породата и са годни за развъждане, кученцето ви щеше да има родословие, където да е посочена породата му и вие сега нямаше да гадаете, щяхте да имате подписан договор за покупко-продажба, в който развъдчика ви да ви гарантира качество и здраве на кучето, да си е заложил името, защото едните мили думи нищо не значат, а и търговците са добри в търговията именно когато са безкрайно мили с клиентите си, е вашия борсаджия е бил от добрите, щом е успял да ви убеди, че видиш ли в БГ шпица е рядка порода и вие имате изключителния шанс да се вредите за неговото кученце. Единственото хубаво нещо от цялата работа, което виждам, е че поне кученцето ви е живо и здраво, защото не са малко случаите на продадени болни шпицлета, които въпреки неистовите усилия и вложени средства по лечението от новите им стопани често не могат да бъдат спасени и имат лош край. Добре е и, че разказате историята си, дано някой я прочете преди да тръгне да купува и дано си извади поука, макар че съм сигурна, че повечето хора ще си кажат, че те са толкова умни, че тях никой не може да излъже.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#14 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 March 2010 - 10:36 AM

Никой не ви напада. Обесняваме нормално и културно, но вие не искате да чуете.

Кученцето няма порода. Това ще ви попречи ли да го обичате, каквото и да израсне ?

Вие си отговорете на въпроса.

#15 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 11:31 AM

Здравеите благодаря за отговора ви ще прикача още снимки ако биха ви помогнали Дори и да е мелес или полрна лисица или каквото и да е тя си е моето кученце

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 02 March 2010 - 11:35 AM

Цитат(Gabriela6811 @ Mar 2 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да отбележа че моето куче няма никакви здравословни проблеми напротив кипи от енергия постоядно шета по кухнята и все е гладно Когато го взех беше чисто няма бълхи или някакви секрети или някакви дефекти....Темата ми беше друга а постепенно се отклонихме Благодаря все пак и може да се държите малко по мило аз просто попитах а вие ме нападнахте


Защо се сърдите и правите на обидена,нормално е всички тук да реагираме така нали точно вие преди време създадохте тема в един друг форум http://forum.dog.bg/-t32093.html .Там всички се изредихме да пишем по темата,какво разбрахте вие там от въпроса си???Или просто си създадохте тема за разнообразие,пък майната им на тези дето си правеха труда да ви отговорят........ Чели сте и други теми тук и въпреки това се натресохте на мелница, просто нямам думи що за начин на мислене ud_009.gif .Е сега бъдете спокоина ,вкъщи имате едно БЕЗПОРОДНО кученце,радваите му се и го обичайте поне то не е виновно за изкривеното съзнание на хората zz_020.gif zz_020.gif
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 11:51 AM

Аз проо попитах нито съм спорила с някои от вас нито нищо Добре сагласявам се с вас Помиар е,не съм спорила с никой от вас какво толкова е станало немога да разбера съгласна съм не съм спорила не съм се оправдавала разказах моята случка Ипвинсвам се ако съм засегнала някои просто споделих с вас нищо по -вече Исках мнение-получих го Достатъчно е!!!Благодаря за отговорите ще ги приема такива каквито са .Не бягам от реалностга

#18 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 02 March 2010 - 12:25 PM

Не мога да разбера какво значение има дали кученцето е породисто или не?Аз също имам куче с неясен произход и прилича на потода,но си го обичам много.Разбира се,че бях разочарован,но ние дори не си търсехме куче,когато съдбата ни събра.Представям си някой,който си е търсил как се чувства.
На тези,които дават савети и пишат с главни букви,че кученцето е безпородно,все едно кой знае какво е станало,а после казват,че това няма значение,ще кажа и те да имат малко търпение към потърпевшата страна.Лесно е да натякваш,когато твоето куче е чистокръвно за 1000евро!Замислете се малко...
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#19 Потребителят е офлайн   Gabriela6811 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 14-February 10

Публикувано: 02 March 2010 - 12:43 PM

Да прави сте и то много за мен няма значение какво е просто исках мнение лДа не съм дала 1000лв ѕа не но я обичам.Болеѕнено е да се натрапва 4е не е чистокрувно но не всеки може да си позволи куче над 1000лв Исках куче имам го без значение какво е....Приемам реалността че е ''помиар ''.

#20 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 02 March 2010 - 01:02 PM

Цитат(Gabriela6811 @ Mar 2 2010, 12:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да прави сте и то много за мен няма значение какво е просто исках мнение лДа не съм дала 1000лв ѕа не но я обичам.Болеѕнено е да се натрапва 4е не е чистокрувно но не всеки може да си позволи куче над 1000лв Исках куче имам го без значение какво е....Приемам реалността че е ''помиар ''.

Помиар е куче,живеещо навън без да има кой да го обича! smile.gif
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни