Dog.bg Форуми : Моля Ви не купувате кученце от тази жена!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля Ви не купувате кученце от тази жена! Или от борса, обява и нерегистриран развъдник

#41 Потребителят е офлайн   sisa_explosion~* Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 26-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 03:35 PM

Добре,благодаря все пак за съвета направих си труда и доста четох :)

#42 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 August 2011 - 08:34 PM

Интересно ми е до какви изводи достигнахте?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2011 - 08:45 PM

Показване на мнениетоsisa_explosion~*, в 26 August 2011 - 01:07 AM, написа:

Ох...горките кученца,които са в ръцете на тая жена.Как може да е толкова безсърдечна към животинките само и само за да взима пари? :х Не си взимайте кучета от съмнителни села и т.н....има достатъчно магазини които са достоверни , че на кученцата нищо няма да им има.


Магазините си зареждат от същите села и ферми :md_064:

#44 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2011 - 12:10 PM

Пиша това с съзнанието, че историята, която ще споделя не са за този раздел - Кокери, но са свързани с развоя на темата, която май вече не е "не купувайте от тази жена.."
Ако решите, че мястото на мнението ми съвсем не е тук - моля, изтрийте го!

Моята история е следната - в началото на годината се реших най-после да си взема куче - шнауцер. Това не е най-популярната тук порода и съответно не намерих малки кученца или очаквани кучила. Попаднах на 2 обяви за внос на кучета.
Обадих се на едната и след доста продължителен спор какво куче искам, ми беше обяснено следното - кученцето идва от Сърбия без родословие - за 600 лв, което обаче не значело, че не родословно и от елитен развъдник!!! - Промоция явно! Ако обаче аз дори и след ГОДИНА - ДВЕ реша да го водя по изложби - венага и без никакви проблеми ми изпращат НЕГОВОТО родословие - за още 600 лв.
Зачудих се аз - кой е този елитен развъдник дето ще си разпродава кученцата на половин цена, вместо да им разпечата родословията (след като те все пак имат) и да ги продаде двойно по-скъпо.
После звъннах на втората обява - зоомагазин - пак внасят кученца. От там ми казаха друго - или поръчваш куче с родословие или без-но завинаги. Аз доста се притеснявах, защото форумите са пълни с разкази за болни кучета,внасяни с фалшиви родословия, пътуващи в ужасни условия и пристигащи в окаяно състояние, някои даже не оцеляват.
Обнадежди ме разговорът с жената от зоомагазина, която ми каза, че те могат да потърсят куче и когато намерят - тогава да ми дадът информациа за цена и да реша искам ли го.
И аз реших да рискувам.
Обадиха ми се след седмица - имало кученца в развъдник - пратиха ми снимки и имената на родителите. Мои приятели издириха по името на майката развъдника и ми дадоха контакт.
Аз писах подробно как искам куче и че посредник ми предлага малко от техния развъдник, но аз се притеснявами искам да съм сигурна, че кученцето наистина ще дойде от там.
От развъдника ми пратиха и те снимки, родословията на родителите и потвърдиха че имат запитване от България,
Капарирах кученцето и зачаках. И час по час влизах в сайта на развъдника да гледам снимчици на малките - те едни и същи снимки, но пусти мерак. и поедно време какво да видя - под снимката на едното момченце - моето име и България!
И наистина след няколко дни дойде при мен - малко мръсничък и миризлив от пътя, но здрав и бодър. Влезе в дома ми сякаш винаги е живял тук и сега расте - прекрасен и надявам се щастлив.
Родословието дойде месец по-късно - такава била процедурата - за да е с моето име на собсвеник. Донесаха ми го на ръка - пак от зоомагазина - развъдникът не искаше да го прати по пощата.
И макар да знам, че в зоомагазините продават кучета и котки, незнайно как развъдени и докарани, затворени в аквариуми, пред погледите на стотици минувачи, блещещи се през витрината и почукващи по стъклото, нещастни животинки - вероятно болни и изтормозени, все пак ми се иска да вярвам, че има и нормални и добри хора, за които бизнеса с животни не е само изкарване на пари "на всяка цена". Мисля, че дори и да са малко, има хора в този бизнес, които предпочитат да продадът здраво и родословно куче, макар и с по-малка печалба, но с надежата че доволният клиент ще ги рекламира.

Може моята история да е чиста случайност или късмет. Може проверката, която направих да е помогнала, за да получа именно това куче. Може, но аз съм истински благодарна на този зоомагазин, че докараха моето паленце здраво, игриво, че и нахраненко до дома ми, че поддържаха връзка с мен и се интересуваха доволна ли съм и как се развива кучето. Няма как да напиша името на магазина тук, но ще продължа да вярвам, че има свестни хора.
Единсвения ми съвет, ако имам право да дам такъв, е: Откъдето и да решите да вземете кученце - интересувайте се и разпитвайте, не оставяйте това задължение на друг. Няма нищо лошо и срамно - то е за доброто на вашия любимец и за Ваше добро.

#45 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 August 2011 - 10:28 AM

По принцип не е нормална практика за развъдник да работи с посредници. Един истински развъдчик се интересува при кого и къде ще попаднат кученцата. Както и да е радвам се че сте извадили късмет, разбира се не е било само късмет, хубаво е че сте проучили нещата. Бихте ли споделили името на развъдника(не на зоомагазина)?

#46 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2011 - 09:31 AM

Аз си взех куче от тази жена (прителка на mitak10), мога да споделя, че кучето е страхотно, здраво, жизнено. Лекарите с които сме се посъветвали ни казаха, че животното е в отлично състояние, при това породисто. Съжалявам за болното кученце, но аз съм доволна от тази жена и ако трябва пак да си купя куче, то ще е от нея. :)

#47 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2011 - 09:33 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 12 August 2011 - 10:55 AM, написа:

Показване на мнениетоmitak10, в 11 August 2011 - 11:59 PM, написа:


Ха ха ха...Комично нали?И на всичко отгоре си взимам английски кокер,а се връщам точно от Англия...


Кучето, което сте си поръчали няма да е английски кокер. Ще бъде куче, приличащо или доближаващо се до кокер. Имате два варианта - или си го взимате и ВЕДНАГА тръгвате по клиники за да предотвратите евентуално заболяване, или се отказвате и си поръчвате от легален, регистриран развъдник /извън България/.
И в двата случая Ви желая успех и дано се подредят нещата.

П.п.

Цитат

Дано да си е взела поука за година и половина,че не знам...

Тези хора "поука" не си взимат. Това е начина им на работа. така си правят бизнеса. Ако ги гледаха както трябва нямаше да печелят пари.



samotnata, в голяма грешка си, поне в този случай, явно не си чак толкова запозната колкото си мислиш

#48 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2011 - 09:37 AM

Кучето може да е здраво, да сте имали късмет и да изглежда добре.
НО! То няма как да е породисто. Просто защото в България НЯМА породисти родители, които да дадат породисто поколение. Кучето няма родословие, а само то е доказателство, че кучето е породисто. Не се заблуждавайте. Имали сте късмет да е здраво, гледайте си го.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#49 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2011 - 11:13 AM

Това е ваше мнение, послушах съвета ви да го водя по клиники и т.н., след което се убедих, че кучето е перфектно. Казано от вас за мен не е правилно, но всеки си има мнение. Благодаря все пак за загрижеността.

#50 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2011 - 11:46 AM

Че кучето ви е неродословно не е мнение, а факт.
Дали носи наследствени заболявания, които могат да се проявят след година, две... също не е ясно. Ясно е само, че кучето в момента е здраво. Дано остане такова.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#51 Потребителят е офлайн   mimzoni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 12 February 2012 - 10:23 PM

Здравейте на всички.
прочитах цялата тема и съм озадачен!Искам да имам кокерче.Нямам възможност за внос.Ако Изключвам зоомагазини и развъдчици няма да имам.Ако закупя от обява.,за-плод направен по комшийски ще рискувам ИМБРИИДИНГ---.(Генетически недъгаво кутре вследствие на родствена връзка)
Вие от къде имате вашите Кокерчета?
Потресен съм от съвеста на тази жена.Дано намеря съвестен развъдчик,защото си мисля че за момента в България само той може да ми гарантира качество.

#52 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 12 February 2012 - 10:34 PM

Развъдчик, който да ви гарантира качество няма ( все пак това е животно, не бисквити от магазина - вашият лекар може ли да ви гарантира 100% здраво бебе? ). шансът ви е внос от чужбина - в България няма кучила в момента. това не е нещо непосилно или мисия невъзможна. понякога развъдчиците предлагат и помощ при транспортирането. ако желаете американче, обърнете се към Idol Ike от този форум, за възможни кучила. Ако искате англичанче, имам няколко познати с развъдници в чужбина, които в момента имат малки. но и в двата случаи имайте предвид, че кученцето ще е родословно, със съответните документи и изследвания и няма да струва 100 лв., но пък определено ще имате кокер! успех в търсенето....
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 12 February 2012 - 11:20 PM

samotnata не е в час.Във БГ. има родословни които се използват за разплот.Това че не членуват в Клуб Кокери,не обявяват кучилата и не издават родословия е за сметка на цената.Българина е много беден...

#54 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 February 2012 - 11:23 PM

Показване на мнениетоgallinagos, в 12 February 2012 - 11:20 PM, написа:

samotnata не е в час.Във БГ. има родословни които се използват за разплот.Това че не членуват в Клуб Кокери,не обявяват кучилата и не издават родословия е за сметка на цената.Българина е много беден...

Цената на родословието е между 10 лв. и 30 лв., зависи от клуба.
Това може да проверите и като се обадите в канцеларията на БРФК.

П.С. Писна ми да слушам колко е скъпо родословието!
Четете и се информирайте, преди да пишете глупости!
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 12 February 2012 - 11:48 PM

За оплождането е нужно одобрение от клуба вследствие на определен набор медицински изследвания.Само транспортите и изследванията превишават 300 лв. Като цяло общите разходи са огромни,особенно зависи в коя част на България се намира

#56 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 13 February 2012 - 02:06 AM

Като собственик на родословен кокер би ми било много интересно да науча кои са тези безброи много родословни кокери, които се използват за разплод в България? не, наистина, не е заяждане, умирам от любопитство......интересно как човек,купил родословен кокер от чужбина и дал една никак не малка сума за него, отказва да направи елементарни изследвания на кучето си и го запложда безразборно..... разбира се за сметка на цената...... да съгласна съм че българина е много беден, и това е жалко, безкрайно жалко. точно за това тук се скъсваме да обясняваме какви разходи са за едно куче. все пак не малко хора са казали, че кинологията е хоби, доста скъпо струващо хоби. въпросните изследвания се правят веднъж, само за бруцелозата се прави всеки път преди заплождане. бърз тест за бруцелоза струва 35 лв. не мисля, че е чак толкова непосилна сума, при условие, че един чувал храна за бебе куче е 90-100 лв, противопаразитна каишка - 30 лв., фронтлайн - 17 лв....хайде да не се опитваме да побългаряваме всичко......всяко нещо в живота си има цена...независимо дали ни харесва или не. всеки сам преценява дали да я плати. всеки влезнал в този форум, или който и да е друг породен форум има правото на информация, на базата на която да вземе своето решение. нека не упорочаваме всичко и да не се лъжем в очите.
В по-горните си постове, samotnata говори за английски кокери и тяхното родословно поколение. никой не е успорвал наличието на американски кокери. мисля, всеки тук ги познава много добре.
П.П. за мен би било удоволствие да се запозная с въпросните собственици. ще се радвам ако се представят тук във форума.
П.П.П. gallinagos, имате много интересн ник... любопитно ми е как сте го избрали.....
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 02:20 PM

И слава богу, че не съм "в час" за такива неща. Толкова е грозно, ако наистина се случват. Да се похабяват хубавите кучета за правенето на малко парички....

Колкото до това, че е за сметка на цената, не, не е за сметка на цената, а за сметка на качеството. Откъде според вас са се пръкнали сегашната популация на кокероподобни в България? От неправилно развъдени в началото родословни. Това става и с тези /ако ги има наистина/ налични родословни кокери сега. Те самите са родословни, но поколението им вече не е. Съответно те с нищо не се различават от наличните у нас и сега.. И какъв е смисъла да се прави това? Никакъв. Поредното размиване на породата и влошаване на здраве, характер и екстериор на поколенията. Мерси, имаме си отдавна такива.

И ако всичко това става с кучета от развъдника, чието име сте си сложили за ник... Жалко. Много жалко.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#58 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 13 February 2012 - 04:54 PM

Билянче, силно се надявам това да са поредните глупости написани от крайно неосведомени хора, който използват името на развъдника! все пак това не са случайни развъдчици, които надявам се проследяват какво се случва с поколението им. наистина би било безкрайно жалко, ако това наистина се случва....
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 05:47 PM

:) съгласен съм напълно за кокероподобните и англоамериканските. :) Не ме нападайте и не се чудете за какво да се хванете за спор.Този форум е за обсъждане нали.Кой ви дава право да слагате всички под общ знаменател..Кажете ми числата от тотото щом умеете толко добре да г.,кой какво прави в България
Мнението ми за... е че след известно време дори и тези които се приближават до стандарта ще изчезнат...Причината е Имбриидинга които се получава от безразборните сношения по градове и села.Със сигурност човек който си обича кучето и да не се приближава до стандарта ще проучи партньора преди оплождане.Абсолютно всичко опира до съвестта на човека.АБСОЛЮТНО след известно време ,ако иска човек да има куче приличащо на Английски кокер ще трябва да внесе....Такъв за момента (Клубен) само на вън...

#60 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 13 February 2012 - 06:21 PM

не разбирам защо смятате мненията ни за нападане, като сами те вие го казвате много - безразборно заплождане по градове и села. ние не искаме точно това да се случва! да, наистина опира до съвестта на човек, а не до документа, съпътстващ кучето и точно за това се говори тук. и точно тази съвест трябва да проговори и когато се запложда да се мисли и да се направят необходимите изследследвания. това не са капризи, а необходимости, точно за да имаме и днес тези прекрасни кучета, които всички толкова обичаме. нали точно този игрив нрав, тези дълбоки очи, прекрасните дълги уши, които развяват по поляните, всичко това е плод на целенасочена селекция на одобрено по стандартите заплождане. малко подличко е да се подиграваме с труда на хора,които цял живот се борят да запазят точно това. това е като да прекопираш прекрасна картина на велик художник и да кажеш: е какво като не струва 5 млн.и подписът под нея не е на Ван Гог, нали пак има същите жълти слънчогледи на нея!!!! Мисля, разбирате за какво се говори.... много пъти е казано, когато не държите на породата и породните белези, стандартите и искате просто да си обичате кучето и не ви интересува от къде идва, дали е жълто или бяло, малко или голямо и т.н.... посетете този сайт - осиновявайки страдалче от там, ще направите нещо изключително благородно и ще спасите живот- http://arsofia.com/bg/. Всичко останало са само празни приказки и философии, които на никого не са нужни....при сегашното положение има само два правилни варианта - клубен потомък с документи и ясен произход или избор на предан приятел, нуждаещ се от любов и дом от приют. всичко останало допринася още повече за окаяното състояние на кучетата в България!
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни