Dog.bg Форуми : Моля Ви не купувате кученце от тази жена!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля Ви не купувате кученце от тази жена! Или от борса, обява и нерегистриран развъдник

#61 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 06:34 PM

Съгласен съм,но има и друго. :wub:
Има любители на тази порода които искат да запазят определени черти.Има хора които използват определени кръвни линии за лов на трюфели,защо им е на тях да се регистрират в клубове и тк... Едно такова куче струва майка си и басшта си!Има прекрасни екземпляри в нашата страна:)

#62 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 13 February 2012 - 06:55 PM

Само дето малко си противоречите - как ще изполват определени кръвни линии без да имат родословие? как се проследява според вас поколението,което Иван и Георги са създали от своите две кучета, взети от Мария и Софка от Плевен, а после са продали на Кирчо, Стефан и т.н. в София, Падеж, Първомай, Бургас??? Нали за това се говори за селекция на база кръвни линии? тези кръвни линии се пазят точно в тези "непотребни" хартии - родословията. и да на никому не е нужно да членува в клуб, обаче иска ли ни се или не, той издава онези хартийки. когато си купите тойота от магазина и имате 5 години гаранция, дали ще ви я признаят ако преди това сте си сменили някоя дюзичка у дома или при комшията?? искате или не, в сервиза трябва да отидете. и да там съединителя ще струва 2 пъти по-скъпо, ама нямате избор. наши познати взеха кокер за лов. човека е с хоби доколкото знам и иска работно куче. ама си взе куче с родословие, от клуб, с работещи родители. и то всичко това е доказано с необходимите изпити и документи. не може хем да искаме качества и способности, хем да искаме ако може и без пари, без отговорности и т.н. не може да се развъждат кучета и да се твърди колко са качествени от хора, които не знаят дори елементарни факти за тях. не може да ми се предлага куче от елитни родители,с не знам си там колко безкрайни качества и забележете кучето е бяло и кръстоска между кралски и ловджийски?? е на такива ли хора да разчитам да създадат качествено поколение!!?

П.П. във връзка в кръвните линии - имаме приятели,които имат голдън ретрийвър. преди време тръгнаха да му оправят документите, там изследвания и други неща и когато започнаха да се ровят в родословието на кучето, стигнаха до родители от преди Първата световна война, ето това е кръвна линия....

П.П.П. и понеже за пореден път споделята, че в нашата страна има невероятни представители, аз като любител на породата много бих искала да ги видя. винаги е удоволствие да се видят хубави кучета, качете някоя снимка, за да не си говорим така на празно.
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 07:14 PM

Хехе,кой казва че нямат родословие...а и родословието не е гаранция че определено бебе шооклас ще прояви даден интерес.На кой му пука за документите.Мисля че нещата се завъртат в тесен кръг,задкулисно!Бог знае колко Родословни кокера има в БГ на които не е дадено гласност и поколението се раздава на определени лица и следи под лупа..Казвам го защото съм виждал и чувал такива работи

#64 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 07:21 PM

Не мога да разбера какво се случва в нечии глави,НЕ МОГА!
Във форума съм от 2009 година,направих си труда да чета теми от самото му създаване...четох,повярвайте,МНОГО! И все едно и също,повтаря се,върти се,суче се... ЕДНО И СЪЩО!
Шапка свалям на потребителите,които имат нерви да го обясняват толкова пъти!

Хора , двата УМНИ и доказващи ЛЮБОВ КЪМ ЖИВОТНИТЕ ИЗОБЩО начина да се сдобиете с кученце са РАЗВЪДНИК и ПРИЮТ!!!
Ако държите на порода - РАЗВЪДНИК,С РОДОСЛОВИЕ - и не,разликата не е само в цената!
Ако искате куче,приличащо на или без порода - поглеждали ли сте какво става по улиците и в приютите?
Разбирате ли,че с купуването на куче от магазин или борса (често наричаща себе си "развъдник") вие наливате пари в хора,на които не им пука за ЖИВОТИТЕ,с които търгуват?Разбирате ли,че искайки ПОРОДА,Вие не я получавате?Разбирате ли въобще какво подкрепяте и стимулирате?!
АМАН ВЕЧЕ!
Ама верно е факт,че за сешоар се мисли,разучава и оглежда повече време,отколкото за куче! :zz_020:

#65 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 07:27 PM

Така е :) Евала за приказката.

#66 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 13 February 2012 - 07:44 PM

ясно, поредната теория за конспирацията!
gallinagos, спирам спора си с вас, не за друго, а защото пишете без да има смисъл. противоречите си през ред в написаното и говорите небивалици. знащи от една страна, на хората за които говорите не им достигат 300 лв. за изследвания, но пък за сметка на това, въртят далавери зад кулисите :)следят кучила, които не знайно как имат родословия без да са минали през клуба. то направо си е като мафия.
стига, този форум е за хора, които наистина искат да постъпят правилно и да се информират, не за поредния филм на някои. когато аз започнах да чета тук имаше толкова много нови хора, които въпреки, че бяха направили грешката да вземат куче, не от където трябва, решиха да не повтарят тази грешка и понаучиха някои неща. сред тези хора съм и аз. но поне се научих, когато някои се опитва да ми помогне да постъпя правилно, да му позволя.

П.П. не казахте каква ви е връзката с въпросния развъдник?
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   жоро_79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 13 February 2012 - 07:47 PM

Показване на мнениетоMickeyYP, в 13 February 2012 - 07:21 PM, написа:

Не мога да разбера какво се случва в нечии глави,НЕ МОГА!
Във форума съм от 2009 година,направих си труда да чета теми от самото му създаване...четох,повярвайте,МНОГО! И все едно и също,повтаря се,върти се,суче се... ЕДНО И СЪЩО!
Шапка свалям на потребителите,които имат нерви да го обясняват толкова пъти!

Хора , двата УМНИ и доказващи ЛЮБОВ КЪМ ЖИВОТНИТЕ ИЗОБЩО начина да се сдобиете с кученце са РАЗВЪДНИК и ПРИЮТ!!!
Ако държите на порода - РАЗВЪДНИК,С РОДОСЛОВИЕ - и не,разликата не е само в цената!
Ако искате куче,приличащо на или без порода - поглеждали ли сте какво става по улиците и в приютите?
Разбирате ли,че с купуването на куче от магазин или борса (често наричаща себе си "развъдник") вие наливате пари в хора,на които не им пука за ЖИВОТИТЕ,с които търгуват?Разбирате ли,че искайки ПОРОДА,Вие не я получавате?Разбирате ли въобще какво подкрепяте и стимулирате?!
АМАН ВЕЧЕ!
Ама верно е факт,че за сешоар се мисли,разучава и оглежда повече време,отколкото за куче! :zz_020:

От кои развъдник от този в които цените са в пъти от колкото в съседни нам държави,или от тези гаражните където ти пробутват мелези.Или от приут където са прибрани тези от които не е могло да се искарат пари.

#68 Потребителят е офлайн   жоро_79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 13 February 2012 - 07:48 PM

Показване на мнениетожоро_79, в 13 February 2012 - 07:47 PM, написа:

Показване на мнениетоMickeyYP, в 13 February 2012 - 07:21 PM, написа:

Не мога да разбера какво се случва в нечии глави,НЕ МОГА!
Във форума съм от 2009 година,направих си труда да чета теми от самото му създаване...четох,повярвайте,МНОГО! И все едно и също,повтаря се,върти се,суче се... ЕДНО И СЪЩО!
Шапка свалям на потребителите,които имат нерви да го обясняват толкова пъти!

Хора , двата УМНИ и доказващи ЛЮБОВ КЪМ ЖИВОТНИТЕ ИЗОБЩО начина да се сдобиете с кученце са РАЗВЪДНИК и ПРИЮТ!!!
Ако държите на порода - РАЗВЪДНИК,С РОДОСЛОВИЕ - и не,разликата не е само в цената!
Ако искате куче,приличащо на или без порода - поглеждали ли сте какво става по улиците и в приютите?
Разбирате ли,че с купуването на куче от магазин или борса (често наричаща себе си "развъдник") вие наливате пари в хора,на които не им пука за ЖИВОТИТЕ,с които търгуват?Разбирате ли,че искайки ПОРОДА,Вие не я получавате?Разбирате ли въобще какво подкрепяте и стимулирате?!
АМАН ВЕЧЕ!
Ама верно е факт,че за сешоар се мисли,разучава и оглежда повече време,отколкото за куче! :zz_020:

От кои развъдник от този в които цените са в пъти от колкото в съседни нам държави,или от тези гаражните където ти пробутват мелези.Или от приют където са прибрани тези от които не е могло да се искарат пари.


#69 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 08:05 PM

Само това ще ти споделя , щото за другото не съм длъжна - кучето ми Е РОДОСЛОВНО - въпреки изрядния документ,който получихме БЕЗПЛАТНО съм си направила труда да проверя и в клуба на породата :md_064: (ако те интересува - на изложби не е ходил до момента,което е изцяло САМО мое решение) и цената му (ах,колко грозно звучи ЦЕНА за ЖИВОТ!!!) беше такава,която реших,че за тази си прищявка МОГА да си позволя. И отново,повярвай ми,не беше дори 3х тази,която в момента беше обявена в зоо-простотиите !
Имам и друго куче - безпородно,страхотна красавица,спасена от улицата от наша съфорумка,за което аз просто реших,че искам да се грижа.Тя(кучето) нито е по-малко куче,нито е по-малко обичана,обаче за нея просто нямам претенции да е порода ,въпреки,че страхотно много прилича на лаб-че.
Точка.

#70 Потребителят е офлайн   жоро_79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 13 February 2012 - 08:09 PM

Показване на мнениетоMickeyYP, в 13 February 2012 - 08:05 PM, написа:

Само това ще ти споделя , щото за другото не съм длъжна - кучето ми Е РОДОСЛОВНО - въпреки изрядния документ,който получихме БЕЗПЛАТНО съм си направила труда да проверя и в клуба на породата :md_064: (ако те интересува - на изложби не е ходил до момента,което е изцяло САМО мое решение) и цената му (ах,колко грозно звучи ЦЕНА за ЖИВОТ!!!) беше такава,която реших,че за тази си прищявка МОГА да си позволя. И отново,повярвай ми,не беше дори 3х тази,която в момента беше обявена в зоо-простотиите !

Всеки живее със своите заблуди и прищявки.

#71 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 10:43 PM

Ехеее,каква конспирация?Толкова ли е сложно!Хората са предпочели да не се занимават и всеки си гледа интереса.Всеки има право да си решава какво ще прави и с кой какво ще си споделя.Не е правилно да се вземат кучета от ферми,борси и тк.,но като няма пари?Тук е мястото на което хората които нямат пари за внос трябва да разберат как стоят нещата с обявите,лицензираните развъдници,фермите и магазините.Не съм запознат възможно ли е от приют да се вземе бебе,което да прилича на нещо. :dog: :dog: :dog:

#72 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 10:46 PM

Айде спрете!

Омръзна ми. В този форум откак се е пръкнал на този свят /2004та, ако не се лъжа/ е писано, писано, писано.... Няма нужда И тук да се води този спор.
ФАКТ е, че кучета, приличащи на всякакви породи, колкото искате има.
ФАКТ е, че кучета от развъдници СА породни.
ФАКТ е, че едните са по-евтини, другите по-скъпи. ИМА ЗАЩО ДА Е ТАКА.
Факт е, обаче, че и породни кучета се намират за нормални пари /е, не за 150лв/...

Останалото, което се приказва, са празни приказки. Трюфели, евтини родословни кучета и други глупости. Ако човек иска порода - проучва развъдници и в крайна сметка намира как да си вземе куче. Ако човек иска евтинко си взима нещо, което се доближава до това, което търси. За всеки има нещо.
Но ми омръзна да ми обясняват как се правят грешно нещата, ама то не е проблем. Проблем е. Защото не се прави както трябва.

Точка, всички следващи безсмислени повтарящи се обяснения ще си помисля дали имат място тук. Едно и също се говори всеки път...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#73 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 11:00 PM

Колко струва едно родословно кокерче не шооклас при съседите ни?

#74 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 11:05 PM

Няма точна цена. Всичко зависи от много неща. Не е изключено развъдник дори да подари куче, стига да хареса стопаните и да са сигурни, че ще се гледа добре. Има евтини кучета пет клас, разбира се за 100лв няма как да стане, предполагам. Има кучета и шоу клас по-евтини, дават се на съсобственост понякога... Всичко зависи от това човек колко сериозно търси.
Но от мен да знаете, ако не може човек да намери малко пари за закупуването на кученце, не ми е ясно как ще се справя с парите по отглеждането му....
Аз не съм давала пари за моето куче, намерено е, но имам толкова разходи, че една сума за едно единствено плащане нищо нямаше да са...

И стига толкова с тезите за и против, евтино и скъпо... Има всичко, зависи кой какво търси.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#75 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 11:10 PM

Показване на мнениетоgallinagos, в 13 February 2012 - 11:43 PM, написа:

Не е правилно да се вземат кучета от ферми,борси и тк.,но като няма пари?Тук е мястото на което хората които нямат пари за внос трябва да разберат как стоят нещата с обявите,лицензираните развъдници,фермите и магазините.Не съм запознат възможно ли е от приют да се вземе бебе,което да прилича на нещо. :dog: :dog: :dog:



Вие доказвате моето мнение,че за българина все още е СРАМНО да си вземе куче от приют.Все едно тези,от магазините и борсите,са "по-породисти" :zz_020: Щото така им е казано,или понеже са платили пари някакви,или защото им е обещано "родословие" срещу сума...копираните такива,на майки,татковци,баби и дядовци изобщо не коментирам.И защото ще може да каже на комшията,родата и махалата "ТО Е ПОРОДИСТО,ЗАЩОТО ГО КУПИХ!"Ако човек изпитва любов към кучетата,той ще е готов да се грижи за всяко,без оглед на породата му или липсата и.Ако има тръпка към определена порода - ще намери начин да подкрепи правилното развъждане и грижа за ПОРОДАТА!Няма да спомага и стимулира нейното опорочаване!

#76 Потребителят е офлайн   gallinagos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 11:27 PM

Направо ме разби.
Повечето хора предпочита да си отгледат бебоче като симпатизират на дадена порода,писах ти че не съм сигурен да ли е възможно тва да се осъществи чрес приют :zz_020:

#77 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 13 February 2012 - 11:49 PM

Аз само едно не мога да разбера... как така ще осигурите качествена храна, играчки, дрехи, ако щеш, на едно куче, щом не можете да отделите дадена сума за "купуването" му. В кавички е, защото ми е изключително грозна тази дума, когато става въпрос за животни - както и да е... Разберете, че недай си Боже да има генетични болести и т.н. ще се изръсите двойно, че и тройно повече. Има наистина сериозни болести и недъзи... Какво ли не правят хората за пари, че дори повечето и ваксини не им слагат! А това е ЖИВОТ, не стока от супер маркета...
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2012 - 08:52 AM

В този форум е писано,писано, писано.Факт е обаче,че в не малка част от случаите алтернатива няма.Факт е,че по-голямата част от средностатистическия българин не му се занимава да си внесе куче от вън,той иска дом. любимец сега,има възможност да осигури определена сума пари и в повечето случаи няма нищо против,че кучето му само ще прилича на дадена порода.Факт е,че примерно лабрадорите преди години по зоомагазините бяха по 700-800лв,в развъдниците в Бг по около 600лв,но пък нямаше достатъчно от така модната по това време порода.Е познайте от къде се сдобиваха хората с лабче?Докато в Бг кинология продължава да липсва и да няма от къде човек да се сдобие с кученце, тази пазарна ниша ще се запълва от търговците на живот.В цял свят има породоподобни кученца,продават се,подаряват се.И в магазините също.Въпросът е,че там човек обикновено има варианти,а у нас - няма.Ако искам кокерче, сетерче, коли няма в Бг към кого да се обърна.Е остава да си внеса,ама това не е работа за всеки, нали?
Остава ни надеждата,че рано или късно нещата ще се променят - клубовете ще "заработят" както трябва,в тях ще се правят реални изследвания на кучетата (не само на хартия),а хората,които нямат възможност да отделят достатъчно пари или пък не им се чака да си купят куче с родословие,ще забравят предразсъдъците си и ще си осиновят от приют.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#79 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 February 2012 - 10:17 AM

Съгласна съм с факта, че на повечето хора не имс е занимава. Но това е защото никой не им обяснява каква е разликата и веднага им набутва сладко бебе, приличащо на породата в ръцете. Българина може да избира кола 1-2 години, хладилник няколко месеца, но куче иска да си вземе веднага... Това е до манталитет, до образование и до информираност. Пак казвам, ако човек иска, винаги има начин.
И въобще не ми харесва някой по каквато и да е причина да оправдава съществуването на кучета по зоомагазини и борси, щото видиш ли нямало алтернатива. Ами няма отчасти и заради самите тях. Аз отдавна може би щях да имам развъдник за кокери, ако всеки срещнат не ми казваше, че няма да си вземе "толкова скъпо куче", а ще си вземе само за 150лв... Тъй че проблема не е в нямането на развъдници, а в нежеланието на хората да правят нещата както трябва.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#80 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 February 2012 - 10:22 AM

Показване на мнениетоBrani and Max, в 13 February 2012 - 04:21 PM, написа:

има само два правилни варианта - клубен потомък с документи и ясен произход или избор на предан приятел, нуждаещ се от любов и дом от приют. всичко останало допринася още повече за окаяното състояние на кучетата в България!

:ba_025: :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни