Dog.bg Форуми : Моля Ви не купувате кученце от тази жена!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля Ви не купувате кученце от тази жена! Или от борса, обява и нерегистриран развъдник

#81 Потребителят е офлайн   жоро_79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 14 February 2012 - 10:22 AM

Показване на мнениетоVicktoriya, в 13 February 2012 - 11:49 PM, написа:

Аз само едно не мога да разбера... как така ще осигурите качествена храна, играчки, дрехи, ако щеш, на едно куче, щом не можете да отделите дадена сума за "купуването" му. В кавички е, защото ми е изключително грозна тази дума, когато става въпрос за животни - както и да е... Разберете, че недай си Боже да има генетични болести и т.н. ще се изръсите двойно, че и тройно повече. Има наистина сериозни болести и недъзи... Какво ли не правят хората за пари, че дори повечето и ваксини не им слагат! А това е ЖИВОТ, не стока от супер маркета...

Пари за закупуване може ида се намерят но нали това ви казвам купуваики куче от бг "развъдник"наливате пари в бизнеса с животни без да сте сигурни в качеството.Като казвам куче от чужбина знам че дадената дума там е ЗАКОН.В форума има тема за кучета от чужбина,аз лично бих дал сума равна или по голяма от тази в България но за закупуване от чужбина.

#82 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 14 February 2012 - 10:29 AM

Показване на мнениетожоро_79, в 14 February 2012 - 11:22 AM, написа:


Пари за закупуване може ида се намерят но нали това ви казвам купуваики куче от бг "развъдник"наливате пари в бизнеса с животни без да сте сигурни в качеството.Като казвам куче от чужбина знам че дадената дума там е ЗАКОН.

:zz_219:
Прощавайте,бихте ли ми разяснили какво означава за Вас думата "развъдник" ???
Понеже ми се струва,че не сте особено наясно с понятията - ако греша,моля за извинение!
Позволява си да попитам,тъй като до вкъщи също има един гараж,над който виси табела "РАЗВЪДНИК!ВСЯКАКВИ ПОРОДИ" и някак ми се струва,че това е и вашата представа за такъв ...

#83 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2012 - 11:02 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 14 February 2012 - 11:17 AM, написа:

И въобще не ми харесва някой по каквато и да е причина да оправдава съществуването на кучета по зоомагазини и борси, щото видиш ли нямало алтернатива. Ами няма отчасти и заради самите тях. Аз отдавна може би щях да имам развъдник за кокери, ако всеки срещнат не ми казваше, че няма да си вземе "толкова скъпо куче", а ще си вземе само за 150лв... Тъй че проблема не е в нямането на развъдници, а в нежеланието на хората да правят нещата както трябва.

По абсолютно по никакъв начин не оправдавам зоомагазини и борси,само казвам,че докато алтернативата е толкова трудоемка,тях ще ги има.И дадох примера с лабрадорите за да покажа,че в голяма част от случаите дори не става въпрос за пари.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#84 Потребителят е офлайн   жоро_79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 14 February 2012 - 11:16 AM

Показване на мнениетоMickeyYP, в 14 February 2012 - 10:29 AM, написа:

Показване на мнениетожоро_79, в 14 February 2012 - 11:22 AM, написа:


Пари за закупуване може ида се намерят но нали това ви казвам купуваики куче от бг "развъдник"наливате пари в бизнеса с животни без да сте сигурни в качеството.Като казвам куче от чужбина знам че дадената дума там е ЗАКОН.

:zz_219:
Прощавайте,бихте ли ми разяснили какво означава за Вас думата "развъдник" ???
Понеже ми се струва,че не сте особено наясно с понятията - ако греша,моля за извинение!
Позволява си да попитам,тъй като до вкъщи също има един гараж,над който виси табела "РАЗВЪДНИК!ВСЯКАКВИ ПОРОДИ" и някак ми се струва,че това е и вашата представа за такъв ...

тълкуваи както искаш,може този гараж да е магазина на развъдника.

#85 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 February 2012 - 11:23 AM

Жоро, мисля, че се опитват да ти кажат, че неправилно възприемаш фермите и плодящите хора за развъдници. Разъвдниците нямат магазини, имат домове, в които отглеждат кучетата си. Развъдниците са регистрирани към FCI и БРФК, правят изследвания, водят на изложби. И търсят добри стопани за кучетата си. Останалото са плодящи безразборно някакви кучета, независимо как се наричат и какво говорят и те НЕ са развъдници.
И наистина взе да ми омръзва този спор... нищо ново не се казва, само се повтаря и повтаря, а положението все същото... все някой недоразбрал.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#86 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 14 February 2012 - 11:36 AM

Показване на мнениетожоро_79, в 14 February 2012 - 10:22 AM, написа:

Показване на мнениетоVicktoriya, в 13 February 2012 - 11:49 PM, написа:

Аз само едно не мога да разбера... как така ще осигурите качествена храна, играчки, дрехи, ако щеш, на едно куче, щом не можете да отделите дадена сума за "купуването" му. В кавички е, защото ми е изключително грозна тази дума, когато става въпрос за животни - както и да е... Разберете, че недай си Боже да има генетични болести и т.н. ще се изръсите двойно, че и тройно повече. Има наистина сериозни болести и недъзи... Какво ли не правят хората за пари, че дори повечето и ваксини не им слагат! А това е ЖИВОТ, не стока от супер маркета...

Пари за закупуване може ида се намерят но нали това ви казвам купуваики куче от бг "развъдник"наливате пари в бизнеса с животни без да сте сигурни в качеството.Като казвам куче от чужбина знам че дадената дума там е ЗАКОН.В форума има тема за кучета от чужбина,аз лично бих дал сума равна или по голяма от тази в България но за закупуване от чужбина.


Като казах "закупуване" нямах, ама ни най-малко предвид БГ "Развъдник". Беше ясно, че имах предвид внос...
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   жоро_79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 14 February 2012 - 11:39 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 14 February 2012 - 11:23 AM, написа:

Жоро, мисля, че се опитват да ти кажат, че неправилно възприемаш фермите и плодящите хора за развъдници. Разъвдниците нямат магазини, имат домове, в които отглеждат кучетата си. Развъдниците са регистрирани към FCI и БРФК, правят изследвания, водят на изложби. И търсят добри стопани за кучетата си. Останалото са плодящи безразборно някакви кучета, независимо как се наричат и какво говорят и те НЕ са развъдници.
И наистина взе да ми омръзва този спор... нищо ново не се казва, само се повтаря и повтаря, а положението все същото... все някой недоразбрал.

Няма проблем аз за мен знам кое как е и какво е.

#88 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 February 2012 - 11:42 AM

Не даваш такъв вид, ама нейсе...

За пореден път ще помоля пишещите, вкл. и себе си, ако имате нещо градивно и ново да кажете - заповядайте. Ако само ще поддържаме спора за развъдниците и скъпите кучета, няма смисъл и ще затворя темата.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#89 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 14 February 2012 - 11:44 AM

Показване на мнениетожоро_79, в 14 February 2012 - 12:39 PM, написа:


Няма проблем аз за мен знам кое как е и какво е.

:ba_025: Евала за заключението!Много е лошо хем да НЕ знаеш,хем да подвеждаш и други незнаещи,хем пък и да си нагъл.
От мен толкова.

П.С. samotnata ,аз нямам какво повече да кажа.Съжалявам,че така влетях във вашия подфорум,но не се сдържах този път.
С уважение и пожелания за хубав и усмихнат ден!
Мария

#90 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 July 2012 - 10:39 PM

Здравейте на всички :)
От доста време се чудя дали да споделя "опита" си по отношение покупка на куче и от къде,но в крайна сметка се надявам поне на някой да помогне нашата история.
И така решихме с приятеля ми(вече съпруг),че искаме куче.Аз съм израстнала с Немска оовчарка,а той с лабрадор-и двамата фенове на едри породи.Но след голямо чудене решихме,че за апартамент е по-добре да е по-дребна порода и се спряхме на английски кокер спаньол.Аз обичам да съм подготвена и информирана за всяко нещо с което се "захващам".И се започна великото четене,където и каквото намерех за породата.По този начин и попаднах на този форум.Прочетох всиччко за хранене,отглеждане,възпитание и място от което да се вземе кучето.По това време все още нямаше реггистриран развъдник за англ.кокер в България и съответно това усложни нещата допълнително за откриване на легитимно място.По това време още бяхме сттуденти и разноските бяха за сметка на мама и татко и нямаше никакъв шанс за внос на родословно куче.А пък и мисли от типа "това на мен няма да ми се случи" бяха много силен довод да си вземем куче.И аз сама се убеждавах,че това нещо наречено родословие не ми е нужно аз исках само приятелче не исках да ходя по изложби (предполагам,че всеки си го казва в тази ситоация) И така намерихме си и си взехме кученце с недоказан произход.Толкова голямо вълнение няма как да се опише.Бебето беше на 31дни мъжко златисто на цвят и го нарекохме Бенджи.От тук нашата приказка започна :) Той беше невероятно сладък и си беше само наш :) Стараех се отглеждането му да минава възможно най-правилно,буквално прочетох целия форум.Абсоллютно нищо не му липсваше нито внимание(аз тогава не работех),нито качествена храна,нито козметика и грижи.Много хора от този раздел знаят как гледахме нашето"бебе" и колко много го обичахме.И за което искам да благодаря за правилните насоки и съвети.И всичко вървеше по "мед и масло".Нашето златно момче(така го наричах) навърши една годинка.Но два месеца след това точно за периода от 3дни нещата се развиха фатално за нашето "бебе".Не искам да навлизам в подробности,но му откриха вид наследствено заболяване,което се разви неочаквано бързо.И така нашето златно момче Бенджи вече го нямаше.Няма смисъл да се опитвам да опииша болката,който го е преживял-той знае за какво говоря.
Мина известно време и решихме,че не можем да живеем без куче.Спряхме се на първоначалната си идея да си вземем лабрадор.Но този път решихме,че ще бъде куче с родословие.Най-важното беше здравето и разбира се типичния темперамент на породата.И вече тази "хартийка" родословие доби нов смисъл за нас.Все още искахме само приятел,нямахме амбиций за изложби,поколение и т.н.Просто искахме здраво куче от опредлена порода!Не след дълго се сдобихме с нашето шоколадово момиче Шани :) Тя порасна здрава и щастлива.Идеята за изложби все още не ни вълнуваше и решихме,че за общото благо е по-добре да я кастрираме.Страха беше голям от моя страна и то не от самата кастрация,а от упойката.И така 2год. по-късно нашето момиче беше кастрирано.Всичко мина нормално за нея,а за мен с много нерви :) Диването се възстанови за няколко дни и сега навън е още по-енергична от всякога-държи се като пале :)
Идеята ми от цялото това писание е хората да разберат какво се случва или поне (ако имате късмет) какво може да се случи при покупка на куче.И разбира се как не е задължително да имаш родословно куче и да ходиш по изложби.Надявам се поне на някой да съм помогнала с нашата история и дано на никой да не се случва да загуби най-верния си приятел.

#91 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 July 2012 - 09:11 AM

Благодаря ти, мила, че събра сили да споделиш историята си с нас! Винаги ще помним Бенджи, златното момче!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#92 Потребителят е офлайн   HuskyLover Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 18-February 16

Публикувано: 03 October 2017 - 02:35 PM

Не знам дали моята история е за тук но е по темата за пострадалите от не легитимни развъдници, Пиша Ви с мъка в сърцето и със сълзи на очи.Аз съм поредната жертва на борси и не легитимни развъдници за кучета в България . На 29,09 2017 г почина моето скъпо момче Айрън на годинка и десет месеца.Почина от ентерит една ужасна болест.Взехме го януари 2016 от Хасково от човек на име Нестор Делчев с уверението че кученцето е напълно здраво (майката на кучето беше на ужасно мръсно място ). Първата седмица беше наред до началото на втората седмица когато почна с разтройството.Пробвахме какво ли не за да го излекуваме изкледвания му направихме лекарства му давахме но просто не се излекува.Кучето продължи все така. Не можеше да качва килограми съответно стана слаб .Така се мина година и десет месеца докато един ден Айрън спря да яде. Реших че просто му е омръзнало да яде гранули за това вместо обичайното му сварих фенер дори и него не искаше да яде.След втория ден на глад го заведох на ветеринар.Когато го заведох трябваше да го сложим на системи защото се беше силно обезводнил и имаше висока температура.След като ветеринаря му преля антибиотика на път към вкъщи кучето повърна и вече акаше кръв. Този ужас продължи три дни докато в 03:30 вечерта не издъхна пред собствените ми очи. Повярвайте ми опитах се и тогава в този критичен момент да го спася но не успях Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   optimeon Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 15-December 17

Публикувано: 25 January 2018 - 10:31 PM

Не мога да повярвам, че има такива хора. Не може ли по някакъв начин тази жена да си получи заслуженото

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни