Dog.bg Форуми : Моля Ви не купувате кученце от тази жена!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля Ви не купувате кученце от тази жена! Или от борса, обява и нерегистриран развъдник

#1 Потребителят е офлайн   RaPuNtSeL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 March 2010 - 12:50 AM

Незнам дали това е подходящото място, където да публикувам тази ужасна история. (моля админите да я преместят, ако е нужно). Публикувам я и тук, тъй като разбрах, че въпросната жена развъжда и кокер спаньоли.
Наложи ми се да се запозная с автора и по тъжен повод, чиито изход все още е неясен. По негова молба публикувам материалите по-долу с цел да предпазим бъдещите ентусиасти, желаещи да си закупят здраво и хубаво кученце.
(Давам пълни права текста и снимките да бъдат копирани и публикувани на други сайтове)

"Здравейте на всички!
Сега ще ви разкажа една трагична история, с която се сблъсках тези дни.
Историята е следната:
Реших да си взема кученце, но не бях много запознат, кое е борса, кое е частно лице.
Искахме да си вземем куче или по точно порода "Golden Retriever". Започнах да търся в интернет
и попаднах на човек от гр. Русе, но се оказа, че всички бяха запазени вече, и останах без
кученце. Аз и приятелката ми искахме много и решихме да потърсим друго кученце, защото не ни се чакаше
следващо кучило на човека от Русе. Тук идва интересната част.

Попаднах на човек от гр. Габрово, обадих се и попитах дали имат кученца, а по конкретно - женско и
съответно ми казаха, че имат много мъжки и само едно женско кученце. Поисках да ми пратят снимки
и ми пратиха след няколко часа на майл-а, разгледах снимките и ни допадна кученцето, на мен и приятелката ми.
Бях в гр. Русе както споменах запалих колата в 16:30 на 28.02.2010г. в 18:30 бях вече в гр. Габрово. Имахме
среща на бензиностанция "Shell" спрях там, изчаках я да дойде. След пристигането и тя зареди малко гориво
в колата си и каза да карам след нея. След около 5км и стигнахме до с. Борики. На 2 минути навътре в селото
спряхме и влязохме в една къща. Каза "ето заповядайте да видите кученцата". Влязохме през още
една вратичка и видях затворени 3-4 женски голдъна на едно място на друго място няколко кокера и на трето
място имаше един мъжки голдън и един (пак голдън), не знам дали беше мъжки или женски, но бяха на едно място.
В една малка стаичка бяха постлани накъсани вестници на земята. Тя хвана женското и ни го даде да го
огледаме. Ние съответно се влюбихме. Малко пухкаво и много чаровно. Показа ни майката, която беше подстригана,
също така ни показа и бащата, който беше много голям и пухкав, с две думи беше много красив.
Дръпнахме се настрани от всички кучета. Тя започна да ни обяснява кое, как, защо... Аз задавах мнохо въпроси, защото
ми беше любопитно и разпитвах. След 30-40 минути обеснения ни даде паспорта плюс две копия от родословие на родителите
на малкото кученце, или бяха на бабата и дядото (не разбрах много точно как е). Обясни ми и също как трябва да го храня
и ми даде малко от храната, с която го е захранвала за да вечеря с нея. Взех всичко и се настанихме удобно в колата
тримата - аз, приятелката ми и малкото паленце.
По пътя още след 30-40км. повърна. Обясних си го, че е от пътя.
Отбих, изчистихме и отново след 15 минутно почистване потеглихме.
Вече на околовръстния път на гр. Велико Търново (обратно по пътя за гр. Русе) пак повърна.
Спрях на една бензиностанция купих кърпички, отново почистихме.

До момента с малки премеждия всичко изгледа що годе добре.

Качихме се в апартамента, любознателни щрапорим навсякъде сипахме й водичка, ядене и сложихме, но не иска и да чуе
да яде, само водичка пиина малко. След 1-2ч. сън. Изпишка се, изходи се и пак сънчо. Не искаше и да чуе да вечеря. Обясних
си го от пътя, стреса, раздялата с майката. Цялата нощ като мръднеше малко приятелката ставаше и я водеше в банята
да си върши работа и пак заспива. Целия ден нищо не хапна обадих се на жената вечерта. Казах и ситуацията и тя каза, че
"кучето до последно си е яло при нея и е отбивано с гранули..."
На сутринта в 9ч. (не помня точния час) ми се обажда (2.03.2010) и вика "Как е кученцето яде ли, ко прави?"
Казах и, че е същата история и, само да се оправя и отивам на ветринар.

Драги съфорумници тук започва съществената и ГАДНА част на нещата!
Отидох при ветеринаря и го запознах със случая. Той погледна кученцето и реши да и направи тест (с наше съгласие) за
"парвовироза". Тестът беше ПОЛОЖИТЕЛЕН. От тук ни причерня и на двамата. Не знаем какво да правим...
Попитахме доктора за съвет. Той каза "Върнете кученцето!". Но и да го бяхме върнали нямаше да получим пари, а друго ЗАРАЗЕНО
кученце, тъй като след като едно е заразено, следователно всички са също болни.
Решихме да се опитаме да го излекуваме и да преодолеем паричната загуба.
Доктора дори говори с жената, но след 10 минутен разговор д-ра се ядоса и и затвори телефона.
Оставих кученцето за лечение, което ще струва около 100лв. по думи на д-ра.
Сутринта, на 02.03.2010г. го оставих и вечерта си го взех. Сега само спи и се изхожда, до колко вода, до колко друго не знам.
Поне повръщането го няма за сега, което е горе - долу добър признък (но нищо не се знае до последно)

Когато доктора махаше системата му беше постлал памперс и го извади, да го смени да му е сухичко. И що да се види
имаше ГЛИСТ! На видима дължина между 5-7см.
Доктора също така каза, че според него кученцето не е ваксинирано. Все пак в паспорта пише, че ваксината е направена на
30 ден от неговото раждане, а в момента е на 42 дни.

Човека от който взех кучето: Лилия Късева
GSM:
0878 *1 40 19
0878 *1 40 19
0878 *1 40 19
0878 *1 40 19 (Цяла поредица има от тях, не знам дали и 4те са нейни, но са няколко само с една различна цифра (първата цифра
след 0878))
Град:
Габрово (кучетата се намират в с. Борики)
e-mail:
kasev*75@abv.bg

Хора, моля ви не правете грешката, която аз направих. НИКОГА, ама НИКОГА, не закупувайте куче от борса или най-вече от тази жена!
Сега ми остана надеждата, малкото пухче до мен да се оправи и да скачаме щасливи на воля!

Това беше разказа от мен, за нелепата ми постъпка. Правя го, за да не постъпите и Вие като мен!
(има доста моменти от дву-дневното ми преживяване, който не съм споменал, но ще ми отнеме доста дълго време да ги опиша.
Най - важното съм го написал, ако има още нещо ще го добавя.)"


Като прикачени снимки се виждат страниците от ветеринарния паспорт, положителния тест за парвовироза и въпросната обява по която е взето кученцето.

Това е въпросната обява:


Това е положителния тест за парвовироза :(


Това е ветеринарния паспорт с "уж" нанесените ваксина и обезпаразитявания.



Това е копието на родословия предоставено от въпросната жена:





А това е малката госпожица, за която всички стискаме палци и се молим да се пребори с болеста!


#2 Потребителят е офлайн   tedi89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 26-February 10
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол
  • Skype:

Публикувано: 04 March 2010 - 07:59 AM

и аз съм си купувала кученце от тази жена..моето кокерче е от нея...дадеми го пълно с глисти и веднага на ветеринаря....обаче не беше болно...правихме всички тестове..стискам палци малката да се оправи ae_085.gif ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 March 2010 - 08:15 AM

Честно казано не зная какво точно да кажа.Като за начало за пореден път се убеждавам от къде и защо трябва и не трябва да се купува куче.Колкото и гадно да прозвучи-покупката от подобно място само такива последици се очакват.За това и хората от този форум,а и от доста други предупреждават хората с какво ще се сблъскат при подобна ситуация.Всеки си казва "Това са глупости-на мен няма да ми се случи" и на някой найстина не се случва(щастливци),а други се "опарват" (като мен например) и тогава се заммислят,но както се казвва "След дъжд-качулка"
Най-тъжното е,че вместо на човек това да са му най-щастливите и емоционалнио дни,а сигурно и дълго очаквани се получава един малък кошмар.Както и в тази история.Повече няма какво да кажа-много хора са го казвали милиони пъти.Само за финал-стискам палци малката да се пребори с тази коварна болест и да радва хората си с пакостите си,а също така и дано повече хора прочетат и си вземат поука от историята.

#4 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2010 - 08:29 AM

Стискам палци малката да се пребори,аз съм имала кучка,която преболедува парвовироза и доживя до 15г възраст,дано и вие да имате късмет и кученцето да ви радва до дълбоки старини!

#5 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2010 - 10:01 AM

И аз съм попадала при тази жена.Предполагам,че е същата,но име не помня.Моя приятелка си търсеше кученце,качихме се на колата и хоп там.Добре,че ме взе със себе си,защото тя както нищо не разбира щеше да си вземе кокерче eg_033.gif Аз разгледах с любопитство,тогава ни заведе и в апартамент и на вилата.Беше миналото лято.Дръпнах приятелката си,хапнахме в една кръчма и се прибрахме.Успех на мъничето,дано се пребори.Когато парвото е хванато на време,благоприятния изход е висок.Стискам палци
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#6 Потребителят е офлайн   RaPuNtSeL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 March 2010 - 12:02 PM

Здравейте,
Абсолютно съм съгласна с написаното по-горе. Куче не се купува от днес за утре и предварително се проучва внимателно всичко възможно.
Станалото станало.. бих искала да помоля всеки един ентусиаст да копира текстовете по-горе и да ги разпространи на възможно повече места в интернет, включае и като отделни обяви. Вярвам, че ще се намерят хора които незнаят от къде да си купят кученце и тази история ще ги откаже от намеренията им към Борсите.

Благодаря на всички!

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 March 2010 - 12:13 PM

Лошото е само едно - жената даже дава родословие /не разбрах обаче на кой е това родословие/. Така хората са още по-заблудени и ако ПРЕДВАРИТЕЛНО НЕ СА НАМЕРИЛИ ИМЕТО НА РАЗВЪДНИКА ДА Е РЕГИСТРИРАНО почти няма как да познаят, че ги мамят.
Хората с опит веднага виждат с какво се мами в случая, но човек, без опит, тръгнал да си купува първото куче.... е много лесна мишена.
Нагледала съм се вече на хора, които за телевизор проучват марки и магазини с дни, а за куче се тръгва в неделя следобед с идеята да се вземе веднага..... zz_020.gif
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 04 March 2010 - 12:37 PM

Това е просто ужасно ud_009.gif

Стискам палци всичко да е наред!



#9 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 04 March 2010 - 12:44 PM

Тази жена има обяви и за ам. кокери,хъскита,мопсове,дакели,шпицове...............И всичките са "елитни"
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#10 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2010 - 12:47 PM

Цитат(Rinusha @ Mar 4 2010, 12:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Тази жена има обяви и за ам. кокери,хъскита,мопсове,дакели,шпицове...............И всичките са "елитни"

В комплект с фалшиви "документи", и раждани от 10 годишни майки!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2010 - 01:05 PM

Не е само времето.......... за съжаление.
Ако имаше контрол, щеше да е много различно!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2010 - 01:09 PM

Мдааа, ако това са родословията на родители, то майката на това куче е на 10 години, нямам думи просто! ud_009.gif Много кофти ситуация, стискам палци за малката... При наличие на клуб, тук в БГ, защо трябва да се рискува толкова??? Повечето ще кажат, че не им трябва куче за изложби, ами никой не ви задължава да ходите, а и в цена няма разлика, дори съм виждала кучета от магазин закупени по-скъпо от цените в клуба. Проверявайте какво купувате, че хиляда пъти тук четем за такава "котка в чувал"!
Navar, кокерите не са хит, хит са "породи" по 100 лева!
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Spiro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 02-March 10

Публикувано: 12 March 2010 - 12:53 AM

Здравейте на всички.

Аз съм човека от дадената случка, просто помолих @RaPuNtSeL да пусне темата от мое име, защото нямах регистрация в много форуми, та тя пусна навсякъде. За което и благодаря!

Исках само да споделя, че в момента малката преодоля болестта и в момента се въстановява с около 60-80гр. на ден :)
Цял ден тича и си играйка.
Благодаря на всички, че писаха по темата. (аз само ги следях всички теми, но не взимах участие)
И пак казвам: Не взимайте куче, така както аз взех!

#14 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 March 2010 - 08:36 AM

Здравейте,Spiro!Страшно много се радвам,че малката е преодоляла болестта af_089.gif Нека Ви е много жива,здрава,дива и щастива.

П.С.А м/у другото не си спомням да сте споделили името на малката героиня? smile.gif И още веднъж-много се радвам за вас .

#15 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 March 2010 - 03:55 PM

Стискам палци за малката, дано всичко лошо е в миналото. Пожелавам и само здраве занапред и само хубави моменти заедно! Дано повече хора прочетат вашата история и си направят избор.
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2010 - 02:34 PM

Още една жертва на същата особа.

#17 Потребителят е офлайн   Spiro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 02-March 10

Публикувано: 26 March 2010 - 04:34 PM

Извинявам се, че чак сега пиша :)

Казва се Дейзи и е много палава и буйна... :) af_089.gif

#18 Потребителят е офлайн   svetlozara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 29-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:КуЧеТа ЖиВоТнИ

Публикувано: 07 April 2010 - 11:30 PM

Браво!Много хубаво че се е оправила сладураната.Междудругото и нашето кученце се казва Дейзи,но е кокерче.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   k1champion Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 11 June 2010 - 01:02 PM

Какво стана с малчугана
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   niika Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 05-July 10

Публикувано: 05 July 2010 - 04:12 PM

i az si kupih ku4ence predi sedmica koker 6paniol pak po internet no za 6tastie mu nqma ni6to smao malko glisti. i se nadqvam da ozdravee malkata sladuranka (bow)

Във форума се пише на кирилица, моля, пишете и вие.
И с "надяване" не стават нещата, да знаете.
Мод


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни