Dog.bg Форуми : грижа за зъбите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

грижа за зъбите

#21 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 19 March 2010 - 07:21 PM

Цитат(oddbo kolev @ Mar 19 2010, 05:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И аз вече намерих две зъбчета! ab_041.gif По-скоро я накарах да ги изплюе, защото мислех че яде нещо збрането (ние може други команди да не знаем и да пишкаме където ни падне, но каманда "ПЛЮЙ" изпълняваме безпогрешно) af_089.gif ... Сложих си ги в портмонето, за да са винаги с мен. Но горните кучешки са много смешни - общо имаме 4 такива ab_041.gif ! Дано паднат до месец, че не ми се иска да я упояваме.
Алекс
(пиша си вече името, за да не се бъркате, че и двамата с Боян пишем от този профил) tb_195.gif


умница е тя Йоли, но и знае как характер да проявява. wub.gif

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#22 Потребителят е офлайн   oddbo kolev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 07-November 09

Публикувано: 20 March 2010 - 09:43 PM

Хитруша, имам чувството, че единия и родител е лисица ab_041.gif eg_033.gif

#23 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 21 March 2010 - 01:49 AM

Цитат(oddbo kolev @ Mar 20 2010, 07:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хитруша, имам чувството, че единия и родител е лисица ab_041.gif eg_033.gif


Абе то ако е само лисица то тогава лесно, но май е по разнообразен коктейл, а тогава.... cd_045.gif
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#24 Потребителят е офлайн   ludmila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-February 10
  • Gender:Female
  • Location:Smolian
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2010 - 07:04 PM

Здравейте, кучето ми е на 5 месеца и половина, отгоре зад предните два зъба са израстнали новите два. Вет каза, че трябва да се махнат даже и без упойка. Има ли шанс да паднат сами и нормално ли е да се вадят без упойка? :dh_188:

#25 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 19 May 2010 - 07:22 PM

Показване на мнениетоludmila, в 19 May 2010 - 05:09 PM, написа:

Здравейте, кучето ми е на 5 месеца и половина, отгоре зад предните два зъба са израстнали новите два. Вет каза, че трябва да се махнат даже и без упойка. Има ли шанс да паднат сами и нормално ли е да се вадят без упойка? :dh_188:

има голяма вероятност да паднат сами, ако това не се случи до 9 месечна възраст се ваядт, но обикновенно упойка е необходима за кучешките зъби.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#26 Потребителят е офлайн   ludmila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-February 10
  • Gender:Female
  • Location:Smolian
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2010 - 07:33 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 19 May 2010 - 07:27 PM, написа:

Показване на мнениетоludmila, в 19 May 2010 - 05:09 PM, написа:

Здравейте, кучето ми е на 5 месеца и половина, отгоре зад предните два зъба са израстнали новите два. Вет каза, че трябва да се махнат даже и без упойка. Има ли шанс да паднат сами и нормално ли е да се вадят без упойка? :dh_188:

има голяма вероятност да паднат сами, ако това не се случи до 9 месечна възраст се ваядт, но обикновенно упойка е необходима за кучешките зъби.

Много благодаря, ще се надявам да паднат :ba_025:

#27 Потребителят е офлайн   dary_71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 05-April 09

Публикувано: 24 May 2010 - 06:24 PM

И при двамата зъбите паднаха сами след 7-я м.Според мен  важен фактор бяха и кокалите  които изгризаха.На нас такива солетки   и нюнюнки не ни вършат работа.Изгризваме кокали за средни породи.Спасих доста обувки по тоя начин и избегнах вадене на зъби при ветеринаря.:)

#28 Потребителят е офлайн   ludmila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-February 10
  • Gender:Female
  • Location:Smolian
  • Skype:

Публикувано: 07 June 2010 - 08:18 PM

Привет отново :re_037:
При смяната на зъбите на вашите любимци забелязали ли сте да отделят повече слюнка?
Мойта Ая особено като спи цялата и муцуна и чаршафа стават мокри.

#29 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 04 April 2011 - 03:41 PM

Имам следния въпрос: Какви превантивни мерки взимате за предотвратяване (или поне забавяне) образуването на зъбен камък освен храненето с гранули, а не с мека храна и редовното дъвчене на солетки и лакомства за зъби.. Взели сме такива срещу зъбен камък, но днес като ни рязаха ноктенцата и вет-а видя, че на едното кучешко зъбче е започнал да се образува и зъбен камък, а сме едва на годинка.. Качена снимка Зная, че така или иначе се налага чистене 1 или 2 пъти годишно, но все пак какво бихме могли да направим, за да забавим образуването?

Благодаря предварително Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 04 April 2011 - 07:34 PM

Показване на мнениетоDiLqNkaa, в 04 April 2011 - 01:41 PM, написа:

Имам следния въпрос: Какви превантивни мерки взимате за предотвратяване (или поне забавяне) образуването на зъбен камък освен храненето с гранули, а не с мека храна и редовното дъвчене на солетки и лакомства за зъби.. Взели сме такива срещу зъбен камък, но днес като ни рязаха ноктенцата и вет-а видя, че на едното кучешко зъбче е започнал да се образува и зъбен камък, а сме едва на годинка.. Качена снимка Зная, че така или иначе се налага чистене 1 или 2 пъти годишно, но все пак какво бихме могли да направим, за да забавим образуването?

Благодаря предварително Качена снимка


Аз лично просто храня с по-големи гранули на Еукануба. Не давам солети, нито бисквитки, нито слагам нещо във водата, нито пък мия зъбите. Образуването на зъбния камък е индивидуално при всяко куче. Моето лично наблюдение е, че при по-дребните екземпляри започва в по-ранна възраст и по-бързо се натрупва. При тези, които живеят при мен има такива, които им чистя зъбен камък и един път на 1,5 г и той е съвсем малко има и такива, на които им чистя 1 път в годината и други, които се налага чистене на 6 м. Виждала съм йорки на 6 години на което никога не са му чистени зъбите и имаше прекрасни бели и здрави зъби. Виждала съм и на 2 години, което никога не са му чистени зъбите и няма зъбен камък, но съм виждала и такива, които каквото и да правиш просто се налага на 3 месеца да се чистят.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#31 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 04 April 2011 - 10:48 PM

Ясно, благодаря много..значи просто ще се следим и като се натрупа повече ще чистим Качена снимка Засега ни казаха, че не е наложително все още..
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 05 April 2011 - 12:05 AM

Показване на мнениетоDiLqNkaa, в 04 April 2011 - 08:48 PM, написа:

Ясно, благодаря много..значи просто ще се следим и като се натрупа повече ще чистим Качена снимка Засега ни казаха, че не е наложително все още..


Следете да не достигнете момента на възпаление на венците, защото ще трябва да минете терапия за възстановяване на венеца и после де пристъпите към чистене.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#33 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 05 April 2011 - 01:00 AM

Как изглежда възпаленият венец? Зачервява се предполагам?
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   maria11111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 21-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 05 April 2011 - 02:15 PM

Показване на мнениетоDiLqNkaa, в 04 April 2011 - 11:00 PM, написа:

Как изглежда възпаленият венец? Зачервява се предполагам?




ujasno izglejda

zabite pri yorkito sa dosta problemni,a natrupvaneto na zaben kamak vodi do klatene i padane na zabite,tai 4e 4istete gi redovno :rc_036:

#35 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 05 April 2011 - 03:22 PM

DiLqaNkaa и още нещо ако попаднете на ветеринар, който иска да чисти зъбния камък под упойка търсете друг. Зъбния камък не се чисти под упойка. Трябва да се внимава за състоянието на кучето. Не боли, но звука от машината е неприятен и водата, която охлажда зъба, също. Също така трябва да се внимава да не се удави кучето, в буквалния смисъл. И още нещо има вид пародонтоза при която венеца не е кърваво червен и възпален, а е почти бял. Не чистенето на зъбния камък води до пародонтоза и до това, което описа maria 11111. Разбира се и генния фактор е от значение.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#36 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 05 April 2011 - 03:36 PM

Благодаря Ви за съветите още веднъж! Ще имам предвид това за упойката и количеството вода, особено защото сме крехки на размери (1,900кг) и знам че всяко едно упояване е доста рисковано Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 05 April 2011 - 05:26 PM

Показване на мнениетоDiLqNkaa, в 05 April 2011 - 01:36 PM, написа:

Благодаря Ви за съветите още веднъж! Ще имам предвид това за упойката и количеството вода, особено защото сме крехки на размери (1,900кг) и знам че всяко едно упояване е доста рисковано Качена снимка



Да, с тези размери много трябва да внимавате. Да не ви се налага медикаменти да поемате, кошмарно е да се нагоди правилната дозировка. Успех
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#38 Потребителят е офлайн   maya_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 29 April 2011 - 08:11 PM

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър ветеринар в София, който почиства зъбен камък без упойка?
Благодаря предварително :)
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 30 April 2011 - 04:35 AM

Показване на мнениетоmaya_, в 29 April 2011 - 06:11 PM, написа:

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър ветеринар в София, който почиства зъбен камък без упойка?
Благодаря предварително :)



"Вет Медикъл Асистънс", София, кв Иван Вазов, ул Ярослав Вешин 16А, раб. време: понеделник - поч. ден, вторник-петък - 15-20 часа, събота-неделя - 9,30-12, 0887766608, 0897283114, 0888639083. Ще останете невероятно доволни от отношението към животните и от компетентността на докторите във всяко отношение.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#40 Потребителят е офлайн   maya_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 May 2011 - 04:40 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 30 April 2011 - 04:35 AM, написа:


"Вет Медикъл Асистънс", София, кв Иван Вазов, ул Ярослав Вешин 16А, раб. време: понеделник - поч. ден, вторник-петък - 15-20 часа, събота-неделя - 9,30-12, 0887766608, 0897283114, 0888639083. Ще останете невероятно доволни от отношението към животните и от компетентността на докторите във всяко отношение.


Благодаря Ви!
Днес посетих кабинета и отношението на лекарите е наистина впечатляващо! Сега ни предстои вадене на зъбки и почистване на зъбен камък, дано всичко мине добре :ca_003:
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни