Dog.bg Форуми : Събирачи на животни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Събирачи на животни Обмен на информация, опит, казуси

#21 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 21 May 2010 - 04:17 PM

Я вижте дали този скрийншот се отваря :
http://media.snimka....5/006806219.jpg
Ако не ,цитирам част от отговор на Аделина към мен,след много кратно говорене за кастрациите,броя на котките,които държи,продажбата на напълно безпородни котенца(родени на двора от приходящи котки) :

"(...)от много високо място ми казаха,че е престъпление да се занимавам с кастрации -Е,няма да го направя-Вие можете да си гледате Вашите проблеми,нали.
КОлкото и да се заяждате ще си продам котетата.Те са ангорски и са с родословно дърво и дето ме клеветите, че събирам подаръци и помияри-е,ако аз Ви дам на прокурор-добре."

В друг свой отговор към мен на Лични(скрийншот имам) казва : искате ли да ви заведа там,откъдето ми забраниха да кастрирам животни!Аз нямам необходимото образование и ерудиция и затова каквото ми наредят,това правя и наистина ходих в нашия приют-там беше много чисто и ме посрещнаха дебели и чисти кучета,но нямаше лекари-може би беше почивен ден."
Виждате,че се търсят всякакви оправдания.

Продава бременни котки .Ако искате-скрийншотовете са ми под ръка.
Телефони - имам.Доста броя са.Представяше се и като някоя си Елена ,използваше и-мейла "на дъщеря си " tasha .
Който желае-всички координати на Аделина де Вил на ЛИЧНИ.

Продава възрастни котки като пише,че имат порода.Например Турска ван.
60 лв,100 лв,30 лв.

След като изкарах всичко наяве,г-жа Лора Баракова ,успяла да остане в сянка,беше пуснала обява,че се отказва от развъдна дейност и продава котките си.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#22 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 21 May 2010 - 04:22 PM

Казва се Аделина Маджарова (мисля,че така беше,ще погледна пак) Стоянова ,и изглежда по този начин :
Качена снимка
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#23 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 21 May 2010 - 04:49 PM

мдам. същото лице.
Ами .. какво да кажа.
разочарована съм.
Аз бях банната от котките.ком защото съм си била позволявала много груб език. Те после пуснаха анкета да ми махнат бана, но официалното ми становище е, че тоя форум трябва да се закрие.
Доводът - там май пишат само хора, които са изгонени или нежелани в човешките форуми, или заблудени овце като нас с моята приятелка. Там няма контрол, ама никакъв, защото форумът е частна собственост и социален експеримент едновременно, освен това то всичките му други потребители само аз да следя тия и подобните теми тук и в зоомания, че да ми светне ...

Ще пиша повече в блога си, за да не спамя тук.

Приятелката ми в момента е в потрес, радвам се, че ми помогнахте да я запозная с фактите.
Искала е да помогне. Как да поиска пак с такива като тази жена?

Благодаря на всички!
User's Signature

Cats walk alone.

#24 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 10:31 PM

  Копирам това без позволението на agalina (автора, дано няма против) и извадено от контекста, в който е казано. Мисля, че е полезно подобно крайно и силно мнение да е тук. Не правя никакви препратки към повода за мнението, затова и не давам линк, просто мисля, че има важна бележка за изобретателните извинения, ултиматумите и заплахите. От моя, както стана ясно, не особено богат опит със събирачи - ултиматум не винаги има, по-скоро силно желание да предизвикат съчувствие, което може да граничи с отчаяние и заплаха: "за мен няма храна, но за животните - има", "ще ме утрепат моите (семейството)" (казано напълно сериозно и придружено с примери за семейна разправа), "аз нали съм добър човек, те всички ми се качват на главата", "как да смогна да им почистя, нямам време/стара съм/никой не ми помага/не смогвам" и т.н. Та мисълта ми е - ето още няколко възможни критерии, общи за различни случаи на събирачество. 

Цитат

 
  Събирачите (познавам достатъчно) са извънредно хитри ,изобретателни ,упорити и подмолни. Те си провлачват и червата ,за да изкрънкат поредната доза съчувствие и разбира се - помощ , и докато другите хора се скъсват да им помагат - отново и отново СЪБИРАТ. Скапват животните ,опищяват света колко са загрижени и безпомощни, но ИСКАТ да помогнат ...и пак ,и пак - кръг. Особено характерно е ,че винаги на един етап се появява ултиматум. "Любимият" ми формат е : АКО не помогнете /приберете /платите .. животните ще бъдат изхвърлени /обречени /евтаназирани !!! 






 
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#25 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 May 2010 - 12:45 PM

Показване на мнениетоElizd, в 15 May 2010 - 11:38 PM, написа:


Какво можете да направите, за да предотвратите подобни трагедии?

  • Насърчавайте законодателство, което предвижда лицензиране, контрол и стриктно регулиране на частни и обществени приюти.
  • Предоставяйте подкрепа-морална и финансова- на организациите, законодателството и програмите, които се фокусират върху кастрация на животни компаньони.
  • Доколкото може да си позволите, участвайте в пряко подпомагане на онези, които не са във финансово състояние да кастрират своите домашни любимци, дори ако трябва да "направите всичко сами" (например, заплащане на ветеринарните такса за операция и транспорт на животни до и от кабинета на ветеринарния лекар).
  • Подкрепяйте местните организации в защита на животните, които се борят за наказания срещу жестокостта към животните.
  • Разпространявайте информация сред обществото относно страданията, причинени от събирачите и отричайте образа им на хора, които често биват погрешно характеризирани като "пристрастени към животните." Обществеността, много журналисти и дори някои представители на организации за защита на животните са склонни да съчувстват на събирачите, защото смятат, че те правят добро: отглеждат животни, които иначе биха били евтаназирани или изоставени. Повечето хора не разбират, че отглеждането на животните в средата, която предоставят събирачите неизменно води до непоносимо страдание. Състраданието към събирачите е уместно, когато съзнаваме, че повечето от тях са в отчаяна нужда от психологическа помощ. Но не е уместно, ако е типът съчувствие и подкрепа, които им позволяват да продължат укриването и придобиванете на още животни. Важно е за тези, които са запознати със "събираческия синдром", да информират другите за последиците от този проблем.
  • Не се самозалъгвайте, че животните, за които не може да бъдат намерени домове са по-добре при 'събирачите', отолкото на улицата или евтаназирани. Парадоксалното е, че животните "спасени" от събирачи, обикновено са осъдени на адски условия на живот и дълга, болезнена смърт.

    Източник: Animal Hoarders Fact Sheet

Много точно!
Няма друг познат начин за озаптяването на тези егоисти, освен информиране, непримиримост плюс адекватна наказателна отговорност. Всякакво съчувствие ,съпричастие ,пренебрегване и омаловажаване и най-вече подпомагане е съучастие .

п.п.Аз за разлика от някои колеги съм крайна - с чиста съвест твърдя ,че няма разлики и няма зависещи от конкретния събирач причини , които да ме накарат да имам различен подход към тях (единствено различни са егоистичните им шантави подбуди : един бил самотен ,пък друг искал да е герой-спасител ,трети искал да е вожд на глутница или мъченик-любител и пр..) Има закон ,там се казва как е редно да се отглеждат животни и точка.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#26 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2010 - 12:08 AM

Преди около месец имах безплатна консултация с Jane Nathanson, психоложка и социален работник, която се занимава предимно със събирачи (работи към екипа на Hoarding of Animals Research Consortium към Tufts University). Прикачена снимка

От тогава все се каня да си прехвърля записките тук, та дано са от полза. Задължена съм на дамата, която ми отдели повече от час и специално заради тази консултация си направи юзър в скайп :) Нещата са пречупени през призмата на 'моята' събирачка и едва ли са приложими за всички случаи, но все пак.

Цитат

Събирачите се мислят за непобедими и несломими, поемат нови и нови животни. С времето вярата им в околните изчезва и често намаляват драстично контактите си с останалия свят. Поведението име е много нестабилно, настроенията - променливи. Няколко психологически проблема могат да са причина за състоянието им.
Какво се препоръчва:

Следвайте много структуриран и винаги повтарящ се сценарий на посещението в дома им

Още с поздрава, питайте как се чувстват, какво ново. Наричайте ги по име, реферирайте към предни разговори (но не започвайте веднага темата за животните)

След като установите контакт, може да имате усещането, че в сравнение с предишното ви виждане, отношенията ви да са се върнали назад - положете усилия да спечелите доверието (отново и отново)

Слушайте
внимателно. Дори и да си противоречат, все пак в казаното има улики и разковничета какво би ги мотивирало да сътрудничат. Какво ги 'движи' и би наклонило везните в една или друга посока

Задавайте въпроси: 'какво би искал/а да се случи, как да се развият нещата в най-благоприятна светлина?'; 'какво е важно за теб?' Към евентуални отговори като 'не искам да загубя майка си/котките/дома си' може да се връщате многократно като към мантра "ето, затова трябва да кастрираш котките, да ми ги дадеш за лечение/осиновяване' и др.

Накарайте/водете ги към изказване в стил 'Искам котките ми да живеят дълго и щастливо' и след това ги питайте 'А какво може да направиш, за да постигнем това?'

Отговаряйте
на въпросите/страховете като на дете: искрено и внимателно, но без да ги подценявате, например на 'Страх ме е, че котките ми ще умрат', може да отговорите с 'Да, в края на краищата това ще се случи. Но можем да им помогнем да живеят по-дълго. Как мислиш, че можем да го постигнем?'

Избройте многократно предимствата на кастрацията в здравословен план

Обърнете внимание на фактите за здравето и продължителността на живот на котките, които живеят в изкуствено създадени колонии. В природата, котките могат да решават колко животни ще живеят в колонията, но когато ние решаваме, може би нарушаваме желанието им да имат собствено пространство и граници. А това създава стрес, което пък е причина за доста от болестите, защото удря имунната система.

Стремете са сериозно да намалите бройките: нека разбере необходимостта да има по-малко на брой животни, но които могат да живеят по-качествен живот. Наблегнете колко е вредно и стресиращо за животни, чисти като тях, да живеят прекалено близо до изпражненията си.

Наблегнете на страха от лошите последствия за нея и животните: например възможни проблеми със съседите

Спрете възпроизвеждането: Изразявайте загрижеността си и за тях, и за животните. На първо време не се фокусирайте направо върху отстраняването на животните, а върху кастрациите, за да спрете възпроизвеждането и увеличения броя животни

Спрете прибирането на нови котки: Много често събирачите са глухи за съветите, които не желаят да чуят. Наблегнете, че всеки път, когато той/тя прибират ново животно, поставят в риск от множество зарази всички останали животни. Започнете с осиновяването на най-скоро прибраните животни, към които все още не са се привързали и не са приели за част от семейството

Избройте заедно със събирача кои са критериите, на които би трябвало да отговарят осиновителите и се връщайте към тях всеки път, когато искат да отхвърлят поредния човек

Стойте настрана от критикуването. Критиките водят до конфликти и липса на сътрудничество. Не използвайте фрази като ‘Ти трябва да”, „Би следвало да” и други наставнически или заповедни форми.

Осъзнайте колко са важни животните за събирача. Разберете точно колко и защо. Опитайте се да вникнете в разликата между значението на животните въобще и точно на техните животни. Наблегнете, че демонстрират любовта си към всички животни именно като помогнат на тази група котки, която е в дома им. Да започнат спасяването с няколко котки от вътре, а не да поемат нови и нови отвън, уж по-нуждаещи се.

Ако трябва, направете списък с критерии, по които ще прецените кои котки да даде за осиновяване и кои да останат при тях. Ако силно намалите броя на животните, да оставите няколко при събирача не е провал.

Борете се и със собственото си желание да правите повече отколкото е по силите ви.

Имайте предвид, че събирачът е създал свой свят, който той/тя контролира. Техните животни ги възприемат като лидер. Собственическото им чувство е огромна движеща сила, дава им чувство за идентичност, самочувствие, контрол на целия свят. Животните са техни завинаги. Само те могат да определят съдбата им – котките нямат избор.

Много често събирачите са започнали в следствие на огромна, сериозна загуба или мъка. Особено при смъртта на близък човек, което може да ги наведе на мисли като ‘ако бях се погрижил/а по-добре, сега още щеше да е жив/а”. Мъката е отговор на загубата. Разделянето с животните също е сериозна загуба за тях и силно ги натъжава. Накарайте събирача да говори за загубата – било на близък човек, било на животните.

Не чакайте! Не губете време - тези животни имат само вас!



Дотук с цитата. Дамата каза още нещо, което аз възприех съвсем лично и даже се зачудих дали да пиша тук. Но после се замислих, че всъщност не е лично, а важи за всички ни и няма нищо срамно: Джейн ми каза, че й звуча отчаяно и безнадеждно. Че се страхувам и че не искам и аз да свърша като събирачка. Че страхът ми е продиктуван от многото общи неща, които имаме със събирачката: и двете обичаме котките изключително много; и двете трябва да свикнем с мисълта и да приемем, че имаме граници, в които да помогнем; да се фокусираме и двете само и единствено върху тази група животни, вместо да поемаме ангажименти към нови и нови.

После тя ни посъветва (тук говоря в множествено число, защото мисля, че важи за всички в този форум) да действаме дългосрочно. Да не се отказваме от надеждата да установим идеала си. Според нея осиновяванията в чужбина са само моментно решение и в дългосрочен план няма да сработят. Надеждата е в промяна на културата, както и сами знаем, на законите и контрола и приложението им. А обикновеният човек като нас може да помогне като се включи с т. нар. програма „хвани, кастрирай и върни”. Повъветва ни да говорим на темата за събирачите пред ветеринарни лекари, включително на техни професионални конгреси и срещи. Да им се обърне внимание на заплахата за здравето на животните в подобни места. Още повече, че много хора биха се вслушали в съвета на ветеринаря. Каза да популяризираме тази болест, да пишем във вестници и списания, да говорим на симпозиуми, по радиото, в интенет пространството. Да образоваме хората и да им обърнем внимание за страданието на подобни хора и техните животни. Повече информация в публичното пространство ще увеличи и натиска и общественото влияние върху събирачите.

Повтори, че всеки един от нас поотделно няма да спаси света, но сумарно и заедно ще помогнем на страшно много животни. Прочете ми притчата за момчето и медузите (има я и тук, във форума, аз я знаех от вас). Каза, че трябва да се гордеете и да празнувате успехите.

ПС

Много благодарности на deni_avr и Приятели на котката, които ми помогнаха да структурираме въпросите и да се възползваме максимално от времето на жената. Моите очаквания на бяха особено високи, не мислех, че може да разбере БГ действителността от едно писмо и няколкото въпроса, които ни беше задала. Но в крайна сметка останах доволна от систематизирания и прост начин, по който премина разговора.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#27 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2010 - 10:47 AM

мн интересна тема ... според мен всеки познава такива хора или е чyвал ,че в близост има такива събирачи

в моя блок има една жена ,кQето хората наричат" лудата с доберманите"
историята започва така ....преди време тази жена си взима мъжки и женски доберман ...те се множат разбира се и кучетата стават много и тя нито ги подарява нито ги раздава ... отделно на ръка имаше и котки в настоящем признава за 1 котка
нейния начин на разхождане на кучетата и беше много интересен ...няма как да привикне 7-8 кучета към поводи ...да не говориме че няма пари за такова нещо (тя чисти входове) ... разхождаше кучетата си 1 дневно като отваря вратата на апартамента и огромните (страшни на външен вид но много страхливи )животни изскачат от апартамента ,после от входа и започват да тичат през градинките пред входовете ....в галоп тичат от единия край на блока до другия прескачайки пейките и евентялно седналите хора ....лаят деца и тн ,а тя търчи по тях и вика нееее нееее неееее аидеее на разходка нееее ....
после до колкото знам женската кyчка е умряла .... и дала 1 от \"малките\" кучета на майка си да го гледа на село .... питах я какво е направила с другите кучета тя нищо не каза направи се че не ме чyва какво и говоря...мъжкото куче също е умряло ...сега мисля че и е останало 1 женско но от "децата" на 1-вите кучета ...нз ...тя много лъже и нз на какво да вярвам

преди няколко дни я засякох и каза че искала пак да множи кучетата....демек искала бебет ......... (не е нужно да подчертавам че нейниче кучета само наподобяват добермани) ....

преди Nяколко дни бях пред входа с кучето нещо тя се беше разиграла в \"градинката\" пред входа и същата тази жена \"извеждаше\" останалия и доберман по старомодния начин .....огромни тичащо и прескачащо пейките куче , а тя търчи и крещи пазетееее сееее ,на разходкааааа ,нееееее ......пазете се....

хората пред блока са и предлагали да и подарят повод за кучето ...защото мн плаши децата пред блока...но тя отказва



пълна трагедия .... разказваше ми че храни кy4то с фенери и половин хляб на ден .... реално кучето не изглежда измършавяло ... докато има 1 куче мисля че ужким добре се грижи за него ...но ме притеснява това че иска да си заплоJда къчката ...
общо взето живее сама и явно животните са и за компания ...
1 на рака че ми разказваше че са я обрали докато тя и кучето са били в 1-та стая ...което за мен е невъзможно 1-вото което е, на нея едвали има какво да и се вземе и 2-ро кучето лаe с и без причина .... няма как да стане такова нещо ...
супер мн ме пл6аши 1 такава рошава личи си че е нечистоплътна ..зимата излиза по Jaпанки ...представям си в тях какво е ....имаше дъщеря но тя се изнесе от тях .....защо ли?
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2013 - 02:56 PM

Повдигам темата, защото имам нужда от помощ. Някой тук изземал ли е животни от събирач със съдействието на официалните власти? Или да е чувал за това? В България как може да се случи по законов ред? Може ли частно лице да получи попечителство над животните на събирач или само организация? И ако е организация - коя: местният общински приют или може да е частна?

Резултатите от моите проучвания са доста обезкуражаващи и ще се радвам на споделен опит, благодаря предварително.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни