Dog.bg Форуми : Re:Изложби в България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Re:Изложби в България

#41 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2010 - 12:19 AM

Цитат(Yerom @ Mar 6 2010, 09:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Милене продължаваш да падаш и ставаш все по смешен във своето безсилие.И все повече се убеждавам в правотата на думите си че си само една марионетка.Милене безсилието поражда гняв,гневът се превръща в страх,страът в депресия,при тебе депресията маи избива на поезия но понеже изскрено се съмнявам в твоите поетични способности почерка по приляга на един лъжец които се оказа и страхливец.Продължаваи в същия дух много неща ще научиш от такива "достоини" личности.



Ицо , като си мълчиш определено изглеждаш по-умен. Аз няма защо да се срамувам , ядосвам , камо ли да се депресирам от човек ,чието ниво на обща култура е 7-ми клас.

Незнам , кой се чуства безсилен в случая , но определено не съм аз. ab_041.gif



#42 Потребителят е офлайн   Георги Симеонов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 07-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2010 - 01:45 AM

Цитат(Yerom @ Mar 6 2010, 11:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Милене продължаваш да падаш и ставаш все по смешен във своето безсилие.И все повече се убеждавам в правотата на думите си че си само една марионетка.Милене безсилието поражда гняв,гневът се превръща в страх,страът в депресия,при тебе депресията маи избива на поезия но понеже изскрено се съмнявам в твоите поетични способности почерка по приляга на един лъжец които се оказа и страхливец.Продължаваи в същия дух много неща ще научиш от такива "достоини" личности.


Ицо, здравей. Против съм цялата тази конфронтация и не одобрявам стихотворението на Милен, но и ти се заяждаш целенасочено с него, още от форума на ОНОК. Не исках да получаваш БАН, но ти не спря да се конфронтираш и заяждаш с Милен там. Що се отнася до твоите обвинения, познавам Милен като сериозен мъж, човек, кото си обича кучетата и ги гледа добре. Човек който не печели от кучета или търговия с други животни. Човек винаги готов да помогне и винаги готов да защити истината и правдата, такава каквато я вижда. Освен това преценките му са трезви и правилни. Милен винаги се е стремил, да помогне и винаги го е правил абсолютно безкористно.
Що се отнася до мнението, че и в двете организации правилата са едни и същи, да такива са. И тук възниква веднага въпроса, защо е този конфликт и разделение. В едната обаче се издържат изпити, които реално кучетата не могат да постигнат. Не че в другата не съществува съпротива срещу работата. А конфронтацията след като обикновенните развъдници се разбират, тогава идва от най - високото равнище. И на место да се наблегне на работата с кучета, набляга се на въртенето в кръг, чупенето на стойки, лакействането, както и изсипването на огромни количества помия, между развъдниците които уж се разбират, а зад гърба си плюят, лъжат и мажат дори и в рамките на една и съща организация. Цялатата тази помия и конфликти отблъскват обикновенния човек. И не развъдниците движат породата на горе, а обикновенния човек, полицая който работи с кучето, спасителите и т.н.
Навярно си запознат с изпортените от ШОУ-то породи. Немското овчарско куче е една от тях или поне шоу линиите. Защото е безмислено това тичане в летящ тръс и въртене в ринг. Това тичане нищо не доказва. Истинският тръс е стелещ се, нормален и максимално икономичен тръс, а не летящия. Измислената и неестествена красота на шоу линиите, както и затвърждавенето на дисквалифициращи в миналото пороци, днес считани за нещо нормално при НОК, тотално сбърканата интерпретация на стандарта и тотално сбърканата анатомия на днешните шоу линии, както и наблягането на въртенето в кръг, а не на работата изпорти породата и отблъсна нейните фенове, като НОК в момента е изместено по всички рингове от Малиноата, за съжаление. При Белгийските овчарки, се набляга основно на работата, а не на манекенстването. За това и са номер 1 в момента. И тук е момента да попитам: В колко от т.н. развъдници се работи с кучетата? И какво правят т.н. развъдници в действителност? За съжаление, размножават и продават болни кучета и го правят с цел печалба. И щом живеят по - малко кучетата, толкова по добре за развъждачите. Да ама не г-да размножители, които се изхранват с продажби на кученца. Това ще отблъсне хората, от иначе чудесната порода, завещана ни от Щефаниц и изпортена от ШОУ-то и търговията с кучета.
С Уважение към всички хора, които работят и милеят за НОК без значение къде членуват.

#43 Потребителят е офлайн   емо Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 26-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Банкя

Публикувано: 07 March 2010 - 07:46 AM

Всичките тези изложби са в Сърбия.Има доста хора от България желаещи за участиие.Може да си направим организирано пътуване.18. April Kačarevo Hans Peter Feten (SV-D)
16. Maj Novi Sad - Kać Rudiger Mai (SV-D)
13. Juni Pančevo Karl Hans (SV-D)
11. Juli Bačka Topola Peter Art (SV-D)
15. Avgust Beograd
Bernd Weber (SV-D)
03. Oktobar Državni Šampionat (SIEGER) Margit van Dorsen i Helmut Konig (SV-D)


#44 Потребителят е офлайн   Glypincho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-March 10

Публикувано: 07 March 2010 - 05:49 PM

Г-н randol Извинявам се но бях погрешно разбран Това че вашето куче е с проблем Вие не сте виновен Чест Ви прави че го гледате
Няма гаранция че закупено куче отвън не би дало същите дефекти
Исках само да кажа че никой не е застрахован от това
Проблем е че има две организаций в които има свестни хора които патят от комплексите на двама трима човек
Какъв е проблема да има изложби и в едната и в другата организация Знам ще кажете едната е легитимна другата не
Но някой задавали си въпроса как и по какъв начин е легитимна
Едната е член на WUSI
Другата на FCI
Не смятате ли че между горните две организаций има договореност за признаване на изпити изложби и т.н
ОНОК иска да унищожи БОГОК както и обратното Защо ???
Отговора за мен е ясен Ще Ви цитирам : КИНТОЛОГИЯ
Вие искате да сложите ново начало на организацията да тръгнете по нов път
Но нова реколта се засява на вече обраната нива и със семена на старата
Може би съм по-либерален от Вас и за това не нападам
Съветвам Ви и вас не го правете ще загубите и наистина не се водете по нечий чужди интереси
Млад сте и палите с годините ако все още обичате кучето ще разберете че в момента не сте прав
Нека има изложби даже и заради това че на тях кучетата ще правят тренировка в действителни условия за следващата да стават по-добри защото с тях не се работи
Какво им трябва за разплод
Две изложби и и пет команди за изпит
Знам че анонимноста е порок но в момента е необходимост

#45 Потребителят е офлайн   Георги Симеонов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 07-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2010 - 06:16 PM

Тук искам да кажа само, че разбирам Милен напълно и защо се отнася по този начин. Кучето му е продадено освен с един тестис и с дислазия, със 100 процента фалшиво родословие. Родословието е издавано в два екземпляра, с 20 дена разлика в датата на раждането. Накрая развъдчика от който го е закупил казал, това е бащата нищо че в родословието пишело друг баща. И накрая се оказало че истинския баща е с дисплазия и всички знаели за това, за това този "развъдчик" изкарал фалшиво родословие с друг баща. И тук е момента да попитам ръководството на БОГОК, как са допуснали да се случи така? И трябва ли такива хора да са техни членове?
Аз ако бях на мястото на Милен, щях да постъпя не по малко емоционално от него, че дори и повече. Е какво да е мнението на човек за такива хора?

#46 Потребителят е офлайн   Glypincho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-March 10

Публикувано: 07 March 2010 - 07:47 PM

Цитат(Георги Симеонов @ Mar 7 2010, 06:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Тук искам да кажа само, че разбирам Милен напълно и защо се отнася по този начин. Кучето му е продадено освен с един тестис и с дислазия, със 100 процента фалшиво родословие. Родословието е издавано в два екземпляра, с 20 дена разлика в датата на раждането. Накрая развъдчика от който го е закупил казал, това е бащата нищо че в родословието пишело друг баща. И накрая се оказало че истинския баща е с дисплазия и всички знаели за това, за това този "развъдчик" изкарал фалшиво родословие с друг баща. И тук е момента да попитам ръководството на БОГОК, как са допуснали да се случи така? И трябва ли такива хора да са техни членове?
Аз ако бях на мястото на Милен, щях да постъпя не по малко емоционално от него, че дори и повече. Е какво да е мнението на човек за такива хора?

Г-не няма честа да Ви познавам но и не искам В един мой пост бях написал това което ми беше предоставено като информация ще го повторя заради Вас
Мразя писма на лични и анонимност но след като искате така да бъде
1.V1 Ayaks von Martzi (Yalk von Sendling - Anschy von Bestorix)
randol това куче има ли нещо общо с вашето и от къде е родословието май не е от ОНОК но самото куче едва ли не го правите разплодник №1 на ОНОК във Варна защо????
Не е лично както Вие твърдите но май някой се оляха
Вашата порода е на изчезване като порода и самото куче като смисъл на породата тоест РАБОТНО
За това не си търсете виновници
Самия Вие твърдите че членовете са виновни за това Може би сте прав
ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС Е ВИНОВЕН

#47 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 07 March 2010 - 08:31 PM

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 05:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Георги Симеонов @ Mar 7 2010, 06:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Тук искам да кажа само, че разбирам Милен напълно и защо се отнася по този начин. Кучето му е продадено освен с един тестис и с дислазия, със 100 процента фалшиво родословие. Родословието е издавано в два екземпляра, с 20 дена разлика в датата на раждането. Накрая развъдчика от който го е закупил казал, това е бащата нищо че в родословието пишело друг баща. И накрая се оказало че истинския баща е с дисплазия и всички знаели за това, за това този "развъдчик" изкарал фалшиво родословие с друг баща. И тук е момента да попитам ръководството на БОГОК, как са допуснали да се случи така? И трябва ли такива хора да са техни членове?
Аз ако бях на мястото на Милен, щях да постъпя не по малко емоционално от него, че дори и повече. Е какво да е мнението на човек за такива хора?

Г-не няма честа да Ви познавам но и не искам В един мой пост бях написал това което ми беше предоставено като информация ще го повторя заради Вас
Мразя писма на лични и анонимност но след като искате така да бъде
1.V1 Ayaks von Martzi (Yalk von Sendling - Anschy von Bestorix)
randol това куче има ли нещо общо с вашето и от къде е родословието май не е от ОНОК но самото куче едва ли не го правите разплодник №1 на ОНОК във Варна защо????
Не е лично както Вие твърдите но май някой се оляха
Вашата порода е на изчезване като порода и самото куче като смисъл на породата тоест РАБОТНО
За това не си търсете виновници
Самия Вие твърдите че членовете са виновни за това Може би сте прав
ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС Е ВИНОВЕН


Не знам за Вас,но на мен ми прави впечатление,че колкото повече наближава момента на истината и на справедливостта, толкова повече "загрижени радетели" (та дори и анонимни) се пръкват по разни форуми.
Искам да попитам..що се срамите да се представите бре Glypincho?..споко..сигурен съм, че сте стар познат, с нов ник.
В случая е по интересно до сега къде бяхте, че не видяхте явната и грубо-показна репресия над нашите членове(разбирай ОНОК) от страна на "вожда".. може би сте били някъде около него и сянката му е стеснявала кръгозора ви!
Къде бяхте когато откровено се потъпкваха правата ни, когато се разпращаха писма по чужди федерации, когато наши кучета съвсем без никакво правно основание не се допускаха до изложбите на БРФК.
Като ви чета,оставам с убеждението че сте на ясно с някои нещица от кухнята, или поне така загатвате.
Тогава ще ви попитам..щом сте толкова в час..прочете т.5 от споразумението между WUSV и FCI от 02.06.2005г.
Няма да ви казвам какво пише там..вие предполагам знаете.Само ще ви загатна, че Камен с присъщата си наглост не спазваше дори и таз уговорка между FCI и WUSV ..еднолично, така както е свикнал.На какво разчиташе съм сигурен че знаете по добре от нас. Разчиташе на типичната за Българина преклонена главичка пред власт имащия, пред големия и "безсмъртния".
Но нещо не му излязоха сметките...тези негови сметки за които вие ревете.Появи се въпросния г-н РАНДОЛ и с младежката си енергията размъти иначе тихата и спокойна, пълна с щастливи балъчета водичка на вожда.
Е няма как да не ревете.Споко! Тепърва се започва. Запазете си сълзите за по късно и се опасявайте не от Рандол, не от мен или от Георги Симеонов, а от ИСТИНАТА.
А щом се страхувате да се представите, а се изживявате като "обективен" и "осведомен" .. явно има от какво да се притеснявате.
Айде със здраве г-н Glypincho

"Страхът е голямо шубе"

П.С.
А анонимните си "компетентни" съвети касаещи организацията ни запазете за себе си.
Дядо ми казваше - "Ако бяха толкова ценни,нямаше да са безплатни"
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#48 Потребителят е офлайн   Glypincho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-March 10

Икона за мнението  Публикувано: 07 March 2010 - 09:30 PM

Точно ти ми трябваше РАДЕТЕЛЬО dogmasters на породата
Точно ти менкачо на организаций
Видяхте на събранието как само викаше аба Динчев ти кога ще пишеш като Камен
За кой ли път се опитваш да си избиеш комплексите то не бяха анкети кое куче е по велика Каро или Азуро
Ами за мен е Азуро защото го има във всичките родословия на произведени кучета в БГ
С две ръце мога да се подпиша че ти си един болен МОЗЪК четящ в интернет и плюещ а нищо не вършещ член (ка)
За твоя стаж в която и да е от двете организаций ти какво сътвори освен интриги
Хайде пускай чакалите около теб да вият и плюят злъч няма да им споменавам имената те ще пишат след това ...
Не заслужаваш това внимание нито от мен нито от който и да е друг но ще намеря начин това да ти го кажа публично да разбереш твоята съшност в което аз лично се съмнявам че ще я разбереш
Съжалявам че ти обърнах внимание нищо Един съвет безплатен Все за мишоци говориш и пишеш Опозной ги Мишките имат социално структора Гледай да не огладнеят и да те изпапакат
Хайде пускай чакалите да ядът мършата която си оставил
Наистина твоето име след време ще влезе в историята на НОК в БГ и то ще бъде наравно с Поп Кръстьо
Няма да си от Героите въпреки че ти за мен си такъв Защото ти си критерия за 100% интрига и може да служиш за коифицент на формулата за лъжата Даже Камен и Динчев с техните лъжи бледнеят пред теб Г-Н ИНТРГО
Абе ако още има тайни служби ще те вземат за агент Водиш добре двойната игра

#49 Потребителят е офлайн   Георги Симеонов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 07-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2010 - 09:32 PM

Всички кучета са добре дошли, стига да са изрядни. Да имат истински издържан изпит, не на маса, истински кьорунг с хапане, както и да са снимани и да нямат дисплазия на тазобедрената и лакетната стави. Ако отговарят на горните изисквания, какъв е проблема те да са разплодници?

#50 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 07 March 2010 - 09:39 PM

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 08:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Точно ти ми трябваше РАДЕТЕЛЬО dogmasters на породата
Точно ти менкачо на организаций
Видяхте на събранието как само викаше аба Динчев ти кога ще пишеш като Камен
За кой ли път се опитваш да си избиеш комплексите то не бяха анкети кое куче е по велика Каро или Азуро
Ами за мен е Азуро защото го има във всичките родословия на произведени кучета в БГ
С две ръце мога да се подпиша че ти си един болен МОЗЪК четящ в интернет и плюещ а нищо не вършещ член (ка)
За твоя стаж в която и да е от двете организаций ти какво сътвори освен интриги
Хайде пускай чакалите около теб да вият и плюят злъч няма да им споменавам имената те ще пишат след това ...
Не заслужаваш това внимание нито от мен нито от който и да е друг но ще намеря начин това да ти го кажа публично да разбереш твоята съшност в което аз лично се съмнявам че ще я разбереш
Съжалявам че ти обърнах внимание нищо Един съвет безплатен Все за мишоци говориш и пишеш Опозной ги Мишките имат социално структора Гледай да не огладнеят и да те изпапакат
Хайде пускай чакалите да ядът мършата която си оставил
Наистина твоето име след време ще влезе в историята на НОК в БГ и то ще бъде наравно с Поп Кръстьо
Няма да си от Героите въпреки че ти за мен си такъв Защото ти си критерия за 100% интрига и може да служиш за коифицент на формулата за лъжата Даже Камен и Динчев с техните лъжи бледнеят пред теб Г-Н ИНТРГО
Абе ако още има тайни служби ще те вземат за агент Водиш добре двойната игра


Оооо г-н Анонимнико ab_041.gif
Що ме караш да се смея бре ... споко!
Овладей си нервите и ако искаш говори от свое име.
Кой какъв е .. айде дай да спорим но в друга тема.Кой какви ги е вършил, какво е постигнал, но НЕ АНОНИМНО ea_103.gif
Таквиз страхливци като теб дал господ.Много силни когато са на скрито.
Приеми го като предизвикателство.Осветли се, ако не се срамуваш от името и делата си.Иначе няма смисъл да ти обръщаме внимание приятл(ко)
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#51 Потребителят е офлайн   Glypincho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-March 10

Публикувано: 07 March 2010 - 09:43 PM

Обещавам ти лично разгвор няма да те боли срамъ си е за твоя сметка

#52 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 07 March 2010 - 09:45 PM

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 08:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Обещавам ти лично разгвор няма да те боли срамъ си е за твоя сметка


Абре керчеее,керке ма!
...тоз новият ти ник много ти приляга..да знайш ab_041.gif
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#53 Потребителят е офлайн   Glypincho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-March 10

Публикувано: 07 March 2010 - 09:50 PM

Идеята е негова за срещата ама цък
За пореден път ловиш плъхове
МОД:ЛИЧНИТЕ НА ЛИЧНИ!
АКО ЖЕЛАЕТЕ МОГА ДА ВИ ОТКЛЮЧА И ТАЗИ ТЕМА....Оплаквания, заспали чувства, годежи, сватби и всякакви душевни отпадъци......

#54 Потребителят е офлайн   Георги Симеонов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 07-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2010 - 09:54 PM

Аз мисля, че мнения на анонимни потребители на форума, които не застават зад ника си с името си, не си заслужава каквото и да е внимание да им се обръща. Защото това са празни приказки, обиди и спам.

#55 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 March 2010 - 10:31 PM

Не искам да се бъркам в спора,защото нямам право, достатъчно сведения а и честно казано желание но
ако това което казва Георги се е случило действително на Милен, как мислите такива ,,развъдчици,, имат ли място в която и да е било организация.
Продал куче с 1 тестис, дисплазия и фалшименто родословие.Няма такъв тарикат(които и да е).Сигурно и пола на кучето би подменил ако не беше толкова очевидно.
Повръща ми се от такива ,,хора,, .
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#56 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 08 March 2010 - 12:44 AM

Здрасти Жоро конфронтацията и разделението в породата я създадоха дребните душици.Нямам ништо против Милен ,но тои без да усъзнава е една марионетка на тези дребни души които рано или късно ще му обърнат гръб и тои ще разбере че само е бил използван.Поетичното излияние е дело не на Милен а на един обшт познат които се опитва да залъгва първо себеси а след това да лъже и всички останали, но така се оплете в собствените си лъжи че чак се самозабрави.Милен се опитва да защити едната организация и да я изкара чиста но не е наясно колко и там нещата са като в другата по която тои плюе подвеждан от доброжелатели.Попитаи Росен от Габрово когато заплождаше на Дон от Драгалевци знаеше ли че кучето има дисплазия,попитаи Евгени от Хасково когато заплождаше на Дон знаеше ли че има дисплазия,сигурен съм че не.Нека Евгени ти обясни как се е почуствал когато кучилото произведено от него беше с дисплазия,и тои макар и късно разбра истината за Дон.Попитаи Росен как ще се почуства когато разбере истината че си е оставил куче за разплод в което вложил толкова срецтва време и надежди ,а бащтата на това куче има дисплазия.Попитаи хората които са си купили кученца от Дон как ще се почустват макар и документално кученцата да са изрядни.Трябва ли да обвиняваме ОНОК че някои се е опитал да излъже дори себеси.
Ето такива дребни душици създават раздори разделение и сплетни криеики се зад някои и правеики дребни сметки на гърба на кучетата само и само да изкарат някои лев дори не осъзнаваики че все някои ден истината ще излезе на яве и ще им се потърси отговорност.Такива примери мога да ти дам доста за жалост които са реалност в наща родна деиствителност.И докато истинските развъдчици(все още има такива и в двете организации)не вземат нещата в свои ръце дребните душици ще създават интриги и търговията ще наделява за сметка на качеството и ще се въртим в един омагьосан кръг.

#57 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 08 March 2010 - 01:59 AM

Цитат(Yerom @ Mar 7 2010, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
......попитаи Евгени от Хасково когато заплождаше на Дон знаеше ли че има дисплазия,сигурен съм че не.Нека Евгени ти обясни как се е почуствал когато кучилото произведено от него беше с дисплазия,и тои макар и късно разбра истината за Дон.


ОФТОПИК

Ицо, смятах да не вземам отношение повече по тази тема, но се налага в предвид, че се цитира моето име!
Започвам по-отдалече, за да не се спекулира повече с тоз въпрос.
С Боби ме свърза Силвия, която ти прекрасно познаваш.
Следях кучето още от малко, и не мога да не призная, че е класно. Това което мен ме интересуваше, е да е в разплод. Изчаках го и заплодих, като преди това изисках от Боби ксерокопие на родословието и необходимите документи, допускащи го до развъдна дейност ИЗДАДЕНИ И ПОДПЕЧАТАНИ НЕ ОТ КОГО ДА Е, А ЛИЧНО ОТ КАМЕН ЛИТОВ.
Всички печати си бяха налични и изрядни, което ми позволи да направя тази връзка. Че излезе дисплазия - ДА излезе.Но това не означава, че е 100% от бащата. Гените на майката нима не вземат участие, още повече че тя не е идеална а е fast normal(БГ) с доста предци noch zugelassen.
А и за да сме обективни, дай да погледнем и от друг ъгъл - Колко са реално дисплазните кучила? Отговорът е - МНОГО! И едва ли за тях е виновен само Дон. По скоро са виновни генетичните заложби и предразположеност на сбърканата порода - екстериорен НОК.
И моля те, нека това - какво аз съм мислил, знаел или незнаел, предполагал ... или как съм се чувствал, да го кажа аз, а не някой друг. Защото понякога нещата се преекспонират.. макар и несъзнателно.

Прилагам това, което ме интересуваше при заплода:

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#58 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 08 March 2010 - 07:36 AM

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 03:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Г-н randol Извинявам се но бях погрешно разбран Това че вашето куче е с проблем Вие не сте виновен Чест Ви прави че го гледате
Няма гаранция че закупено куче отвън не би дало същите дефекти


Не ме боли толкова, че кучето е с ТД или нещо друго от останалите неща , боли ме от това , че въпросният т.нар. "развъдчик" се подигра с мен и приятелката ми. Как ти се струва обяснението цитат " Тестиса ще падне до 1година" , който по късно се промени на " ... до 1 г и половина" . Или " ТД не може да се разбере на 6 месечно куче, а чак когато кучето стане на 1,5 г и ветеринарите нищо не разбират" - а тогава обиколих поне 10 доктора, вкл. и в Стара Загора, както и факта ,че два пъти се разкарвах от София до Лясковец , за да си взема родословието ,което ми полагаше по право,защото човека реши , че трябва да ми даде родословие без подписи и печат , и поправено женско име с коректор , за да се чете мъжко, което съм го казвал неведнъж и не смятам за нужно да коментирам повече в тази тема.

Отделно от темата - Кучето ми е от същия развъдник "von Martzi" и по родословие е от Ялк Сендлиг , но в интерес на истината , това не е така и мога да го докажа съвсем елементарно чрез ДНА тест, а иначе най малкото ,че кучето мие родено 3 месеца преди въпросното кучило по Ялк и тогава господина ми обяснаваше как да си мълча и да го изкарам на изложба ,чак като стане на 12 месеца :)

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 03:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Исках само да кажа че никой не е застрахован от това
Проблем е че има две организаций в които има свестни хора които патят от комплексите на двама трима човек
Какъв е проблема да има изложби и в едната и в другата организация Знам ще кажете едната е легитимна другата не
Но някой задавали си въпроса как и по какъв начин е легитимна
Едната е член на WUSI
Другата на FCI
Не смятате ли че между горните две организаций има договореност за признаване на изпити изложби и т.н
ОНОК иска да унищожи БОГОК както и обратното Защо ???
Отговора за мен е ясен Ще Ви цитирам : КИНТОЛОГИЯ



Ами интересно , ,кой е започнал войната ?
- ОНОК ли започна да пише до всички близки нам държави ,че не признава БОГОК , ама без никакво правно основание (като погледнем именно това споразумение м/у двете "шапки" или стана обратното? Да не говорим ,че FCI правилата си има определена точка в която си пише ,че ако има втори клуб за една и съща порода , първия унифицира правилата за развъждане!
- ОНОК пречи на други кучета да се явяват на нейните изложби или обратното?
- До преди две години , ОНОК кой СВ съдия е спрял да съди на БОГОК изложба?
- На коя от двете Организации , председателя и се занимва с чиста търговия на различни породи кучета?

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 03:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Вие искате да сложите ново начало на организацията да тръгнете по нов път
Но нова реколта се засява на вече обраната нива и със семена на старата
Може би съм по-либерален от Вас и за това не нападам
Съветвам Ви и вас не го правете ще загубите и наистина не се водете по нечий чужди интереси
Млад сте и палите с годините ако все още обичате кучето ще разберете че в момента не сте прав



Дали съм прав или не , последната дума дали да се боря за нещо, е моя! Дори и да греша, съм взел позиция ,в следствие на много лични проучвания, като например:
- когато ми казваха " Камен е еди какъв си" - отидох и лично се запознах и говорих няколко вечери подред.
- когато ми казваха "Кери е еди какъв си " - лично му писах на лични , а след това водихме 6 месеца разговори по скайпа, докато в един момент ми писна ,човека от другата страна да говори половинчато , защото си има нещо на ум , но само той си го знае...
- и т.н. и т.н.

Ако правя евала на каменннчо за нещо , то е затова ,че е характера му не е с име на женски полов орган за разлика от повечето негови подчинени спонсорчета, които ги е страх да излезнат със собствена позиция и име, и да му се противопоставят!

И да , аз искам ново начало , защото системата е шибана, опорочена и адски миризлива и не може да продължава така!

Цитат(Glypincho @ Mar 7 2010, 03:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Нека има изложби даже и заради това че на тях кучетата ще правят тренировка в действителни условия за следващата да стават по-добри защото с тях не се работи
Какво им трябва за разплод
Две изложби и и пет команди за изпит
Знам че анонимноста е порок но в момента е необходимост



Да има , но да са по правилата , а не едната да прави на гърба на другата!

#59 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 08 March 2010 - 07:49 AM

Цитат(Yerom @ Mar 7 2010, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Нямам ништо против Милен ,но тои без да усъзнава е една марионетка на тези дребни души които рано или късно ще му обърнат гръб и тои ще разбере че само е бил използван.



Ицо , благодаря за загриженоста , но няма нужда. Както казах и по-горе - Взел съм позиция и ще си я отстоявам докрай. Ако съм сгрешил в преценките си и съм избрал грешната страна просто ще се отдръпна и ще изчезна , както се появих - с гръм и трясък за сметка на някои други хора, които ме знаят вече що за стока съм и на какво съм способен за да отстоявам това в което вярвам!

#60 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 08 March 2010 - 11:03 AM

Бих Ви замолил,Да не се отклоняваме от темата. А да поговорим за "СПЕЦИАЛИЗИРАНАТА" изложба за ГЕРМАНСКИ ОВЧАРСКИ КУЧЕТА организирана от БОГОК под патронажа на БРФК със съдия член на FCI-Vladimir Driol
Как звуче само mg_062.gif mc_004.gif
П.с В клас `над 24 месеца` ще се допускат кучета само с кьорунг, признат от БОГОК /БРФК и FCI/.
По-гооляма глупост не бях чувал скоро

Как ще кометирате израза: Докато има леваци, вожда ще яде кИфтаци re_037.gif


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни