Dog.bg Форуми : Re:Изложби в България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Re:Изложби в България

#61 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 08 March 2010 - 01:17 PM

Цитат(dogmasters @ Mar 8 2010, 01:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Yerom @ Mar 7 2010, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
......попитаи Евгени от Хасково когато заплождаше на Дон знаеше ли че има дисплазия,сигурен съм че не.Нека Евгени ти обясни как се е почуствал когато кучилото произведено от него беше с дисплазия,и тои макар и късно разбра истината за Дон.


ОФТОПИК

Ицо, смятах да не вземам отношение повече по тази тема, но се налага в предвид, че се цитира моето име!
Започвам по-отдалече, за да не се спекулира повече с тоз въпрос.
С Боби ме свърза Силвия, която ти прекрасно познаваш.
Следях кучето още от малко, и не мога да не призная, че е класно. Това което мен ме интересуваше, е да е в разплод. Изчаках го и заплодих, като преди това изисках от Боби ксерокопие на родословието и необходимите документи, допускащи го до развъдна дейност ИЗДАДЕНИ И ПОДПЕЧАТАНИ НЕ ОТ КОГО ДА Е, А ЛИЧНО ОТ КАМЕН ЛИТОВ.
Всички печати си бяха налични и изрядни, което ми позволи да направя тази връзка. Че излезе дисплазия - ДА излезе.Но това не означава, че е 100% от бащата. Гените на майката нима не вземат участие, още повече че тя не е идеална а е fast normal(БГ) с доста предци noch zugelassen.
А и за да сме обективни, дай да погледнем и от друг ъгъл - Колко са реално дисплазните кучила? Отговорът е - МНОГО! И едва ли за тях е виновен само Дон. По скоро са виновни генетичните заложби и предразположеност на сбърканата порода - екстериорен НОК.
И моля те, нека това - какво аз съм мислил, знаел или незнаел, предполагал ... или как съм се чувствал, да го кажа аз, а не някой друг. Защото понякога нещата се преекспонират.. макар и несъзнателно.

Прилагам това, което ме интересуваше при заплода:

Евгени немога да разбера в името на какво се опитваш да омаловажиш човешката постъпка и си готов да обвиниш кучетата дори породата.Да погледнем от друг ъгъл-както се изразяваш ти.Ако случея не беше ясен и ти нищто не подозираше,кучилото което беше произвел беше с добър ренген то щеше да влезе в разплод.Да остави свое поколение което пък да продължи следвашто и тн.Това са десетки кучета които без нищто ти да подозираш щяха генетично да са обременени,и ти неволно щеше да си участник в този процес не по твоя вина.А по вина на някои друг които се е опитал да залъже първо себе си и пренебрегваики правилата да се опита да излъже всички.В името на какво или можеби от любов към породата.
Заслужава ли породата такава участ и заслужават ли такива хора уважение?

#62 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 08 March 2010 - 02:41 PM

Цитат(Yerom @ Mar 8 2010, 11:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Заслужава ли породата такава участ и заслужават ли такива хора уважение?


А бе това се питам и аз... zz_218.gif

За «ЗВЕЗДНИТЕ ДИАГНОЗИ» НА ШОУ-ПОПУЛАЦИЯТА
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#63 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 08 March 2010 - 03:39 PM

Ице,уважавам мнението ти, но позволи ми да не се съглася с него. Едва ли аз съм единствения човек който е проиазвел куче с дисплазия. Искам да ти кажа, че в ОНОК има доста кучета с такава диагноза, от различни родители. В БОГОК (по документи) няма нито едно.Това не ти ли прави впечатление?
Защо е така, мисля че едва ли е нужно да ти обяснявам.
Каквото и да ти е мнението за някого, с когото явно имаш личен проблем, истината е, че кучето му е допуснато до разплод лично от Камен Литов - факт, който някак си, незнам защо ти отбягва и нежаелаеш да коментираш.
Сега искам да поясня за хората които четат тази тема и се чудят защо в ОНОК има дисплазни кучета, а в БОГОК няма...ами защото в ОНОК няма как да се промъкне куче с недобри стави. Защото в ОНОК има ясни правила за едентификация, за снимане и разчитане на снимките.
А в БОГОК няма такива. Всеки снима каквото си иска, където си иска а резултата разчита който си иска .. ето затова там(при камен) всичко е ОК (но само по документи)
Тук ще се опитам да намеря отговор на въпроса - Защо тази очевидна фактология, така услужливо се премълчава?
Ами много просто.Защото ако някой БОГОК- аджия дръзне да поиска ясни правила и ред, каквито има в ОНОК - пръв потърпевш ще се окаже председателя, който отглежда и търгува с 40-50-60 кучета, и всичките .. как мислите..снимани ли са?
Именно затова в БОГОК никой не ще да задава въпроси, да търси отговори на очевадни нещица .. защото страха е голям.

Ице, би ми бил интересен твоя коментар точно по това, което повдигнах като умишлено премълчавани богошки съждения .. кой е по значителен в разпостранението на дисплазията..камен и неговите 'правила' или хора като мен - с една кучка, и човека към когото нескрито злобееш- с едмо мъжко животно.

Предварително ти благодаря за отговора!
Нека бъдем конструктивни, обективни и най вече полезни за истината около политиката и реалностите в двете организации.Кучето което атакуваш, бе допуснато в разплод лично от камен литов..очаквам твоя коментар и по тоз "малозначителен" ФАКТ.
-----
добър въпрос ba_025.gif
Цитат(Yerom @ Mar 8 2010, 12:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Заслужава ли породата такава участ и заслужават ли такива хора уважение?

А колко ли кучета още има допуснати от него .. лично.
Май всички в БОГОК..до едно.
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#64 Потребителят е офлайн   von rozzen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 447
  • Регистрация: 24-December 05
  • Gender:Male
  • Location:gabrovo
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2010 - 04:50 PM

Попитаи Росен от Габрово когато заплождаше на Дон от Драгалевци знаеше ли че кучето има дисплазия


Не виждам,защо в този безмислен спор в който едната страна има позиция/Евгени и Милен/,а другата /Ицо/ дори нямам идея какво отстоява,като си заравя главата и не вижда как в БОГОК просто всичко е ОК,но дори така казано не звучи добре и ще заменя думата с отлично,но мисля ,че всичко това се знае от всеки.
И тъй като намесвате и името ми,пиша този пост,като надявам се отговорът бъде достатъчно интелигентен дори за тези които не заслужават никакъв.
Заплождането на Don ,бе много добре и предварително обмислено,като трябва да се има в предвид ,че всеки развъдчик си има собствено виждане и идеи,както и кръвни линии по които иска да работи,а ако погледнете и самото родословие ,което не се самнявам че знаете добре тъй като сте доста осведомен човек,много добре знаете колко кучета са обременени и,че почти несъществуват такива!
Сега е и момента да кажа,че съм горд с постигнатия резултат именно от заплода си с Don v. Dragalevtzi,а Geri von Rozzen е куче мое производство което е доказало достойното си предстявяне не веднъж,и когато вие пишещите и споменаващите името ми произведете такова куче-бъдете сигурни,че аз ще съм първият който ще ви поздрави,а дотогава си намерете по достойни занимания от това тук!
С уважение:Росен Димитров/собственик на развъдник von Rozzen/
GERI VON ROZZEN
б.Don v. Dragalevtzi

м.Alex von Rozzen


#65 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 09 March 2010 - 11:46 AM

Е
Цитат(dogmasters @ Mar 8 2010, 03:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ице,уважавам мнението ти, но позволи ми да не се съглася с него. Едва ли аз съм единствения човек който е проиазвел куче с дисплазия. Искам да ти кажа, че в ОНОК има доста кучета с такава диагноза, от различни родители. В БОГОК (по документи) няма нито едно.Това не ти ли прави впечатление?
Защо е така, мисля че едва ли е нужно да ти обяснявам.
Каквото и да ти е мнението за някого, с когото явно имаш личен проблем, истината е, че кучето му е допуснато до разплод лично от Камен Литов - факт, който някак си, незнам защо ти отбягва и нежаелаеш да коментираш.
Сега искам да поясня за хората които четат тази тема и се чудят защо в ОНОК има дисплазни кучета, а в БОГОК няма...ами защото в ОНОК няма как да се промъкне куче с недобри стави. Защото в ОНОК има ясни правила за едентификация, за снимане и разчитане на снимките.
А в БОГОК няма такива. Всеки снима каквото си иска, където си иска а резултата разчита който си иска .. ето затова там(при камен) всичко е ОК (но само по документи)
Тук ще се опитам да намеря отговор на въпроса - Защо тази очевидна фактология, така услужливо се премълчава?
Ами много просто.Защото ако някой БОГОК- аджия дръзне да поиска ясни правила и ред, каквито има в ОНОК - пръв потърпевш ще се окаже председателя, който отглежда и търгува с 40-50-60 кучета, и всичките .. как мислите..снимани ли са?
Именно затова в БОГОК никой не ще да задава въпроси, да търси отговори на очевадни нещица .. защото страха е голям.

Ице, би ми бил интересен твоя коментар точно по това, което повдигнах като умишлено премълчавани богошки съждения .. кой е по значителен в разпостранението на дисплазията..камен и неговите 'правила' или хора като мен - с една кучка, и човека към когото нескрито злобееш- с едмо мъжко животно.

Предварително ти благодаря за отговора!
Нека бъдем конструктивни, обективни и най вече полезни за истината около политиката и реалностите в двете организации.Кучето което атакуваш, бе допуснато в разплод лично от камен литов..очаквам твоя коментар и по тоз "малозначителен" ФАКТ.
-----
добър въпрос ba_025.gif
Цитат(Yerom @ Mar 8 2010, 12:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Заслужава ли породата такава участ и заслужават ли такива хора уважение?

А колко ли кучета още има допуснати от него .. лично.
Май всички в БОГОК..до едно.

Евгени смятах да ти отговоря на въпросите но след всичко това което написа Росен мисля че всякъкви по нататъчни дискусии поне за мен са излишни.След като един човек наричаики себеси развъдчик е горд с постигнатите резултати от заплода си на мъжко куче болно от дисплазия за какво говорим.Утре неговата гордост ще стане производител изаедно с други знаини и незнаини производители ще затвърждават нивото на дисплазия в БГ .За какви организации за какви правила за какви пет лева.За какви снимки за какви тестове за какви изпити да говорим.Написаното от Росен точно онагледява нивото на размножаване в БГ,нивото на заинтересованост към здравето на породата както на размножителите така и на любителите на НОК .

#66 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 09 March 2010 - 12:48 PM

Цитат(Yerom @ Mar 9 2010, 10:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... онагледява нивото на размножаване в БГ,нивото на заинтересованост към здравето на породата както на размножителите така и на любителите на НОК .


Yerom, докато има хора,които гледат какво правят немците и им лижат г..а,ще бъдем на това ниво.Не си мисли, че в Германия нещата са по-различни и там масово се произвеждат кучета, които нищо общо нямат със здравия,работлив и истински НОК, завещан ни от създателя на породата Щефаниц.Не си виновен нито ти, нито Росен, нито който и да било друг. Факта, че се занимаваш точно с тези "съвременни", генетично обременени създания, плод на човешката глупост, не ти дава право да даваш оценки на когото и да било, защото и ти си един от тези, който уж мисли за здравето на породата,но се впечатлява от гръмките имена на кучета мутирали в инвалиди под "вещото" ръководство на хора от родината на породата.
Така че, стига с тези гръмки фрази и обиди, защото и ти си в кюпа... ea_103.gif

Линк

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#67 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 09 March 2010 - 02:23 PM

Yerom,Прочети ВНИМАТЕЛНО Написаното за теб стихотворение,още веднъж ,Гаси лампите и си легай.Като какъв се явяваш ,че искаш някой да ти дава какво и да е обяснене???.Освен да мрънкаш и да завиждаш друго няма в постовете ти. ea_103.gif
Поне ЯСНО КАЖИ ЗА КАКВО СЕ БОРИШ dry.gif Тоя ти крив ,оня ни бил за това, другия не разбирал от кучета.Само МРЪНКАНЕ. МРЪН, МРЪН af_089.gif . И последно от кога си станал РЕНГЕНОЛОГ,че почна и диагнози да поставяш.??!!??
П.с Стихотворението е на втора страница mg_062.gif

#68 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2010 - 10:06 AM

Цитат(Yerom @ Mar 9 2010, 10:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Евгени смятах да ти отговоря на въпросите но след всичко това което написа Росен мисля че всякъкви по нататъчни дискусии поне за мен са излишни.След като един човек наричаики себеси развъдчик е горд с постигнатите резултати от заплода си на мъжко куче болно от дисплазия за какво говорим.Утре неговата гордост ще стане производител изаедно с други знаини и незнаини производители ще затвърждават нивото на дисплазия в БГ .За какви организации за какви правила за какви пет лева.За какви снимки за какви тестове за какви изпити да говорим.Написаното от Росен точно онагледява нивото на размножаване в БГ,нивото на заинтересованост към здравето на породата както на размножителите така и на любителите на НОК .


Ицо , а твоите постове замисли ли се ,какво онагледяват?

Че се огледа в едно куче , вместо в стотиците други , които не се знае дали въобще са минавали покрай рентген.

Росен си го казва много добре -
Цитат(vonrozzen)
....трябва да се има в предвид ,че всеки развъдчик си има собствено виждане и идеи,както и кръвни линии по които иска да работи...


Ама ти пак , мрън мрън мрън . Стига бре човек , ти въобще знаеш ли какво искаш та само си търсиш ,не дума,,а "сричка"
за която да се хванеш и почнеш да се правиш на интересен.

Дай да погледнем нещата обективно и от всички страни. Съгласен съм , че нивото на БГ развъждането е на ниско ниво, но това не идва само от едно куче , също не трябва да се пропуска човешкият фактор "членове", които в следствие на многото интриги на твоя идол с "кинтите" се озлобиха един срещу друг , но ти този факт умишлено го пропускаш , както умишлено пропусна да отговориш на Евгени ,и пак започна да разводняваш темата , ей тъй щот явно "ядеш кифтета" вместо да прогледнеш какво става наистина. И най-вече , кой пречи на хората да работят спокойно ... в случая определено не е ОНОК.

#69 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 10 March 2010 - 08:30 PM


Евгени смятах да ти отговоря на въпросите но след всичко това което написа Росен мисля че всякъкви по нататъчни дискусии поне за мен са излишни.След като един човек наричаики себеси развъдчик е горд с постигнатите резултати от заплода си на мъжко куче болно от дисплазия за какво говорим.Утре неговата гордост ще стане производител изаедно с други знаини и незнаини производители ще затвърждават нивото на дисплазия в БГ .За какви организации за какви правила за какви пет лева.За какви снимки за какви тестове за какви изпити да говорим.Написаното от Росен точно онагледява нивото на размножаване в БГ,нивото на заинтересованост към здравето на породата както на размножителите така и на любителите на НОК Ицо , а твоите постове замисли ли се ,какво онагледяват?

Че се огледа в едно куче , вместо в стотиците други , които не се знае дали въобще са минавали покрай рентген.

Росен си го казва много добре -
Цитат(vonrozzen)
....трябва да се има в предвид ,че всеки развъдчик си има собствено виждане и идеи,както и кръвни линии по които иска да работи...


Ама ти пак , мрън мрън мрън . Стига бре човек , ти въобще знаеш ли какво искаш та само си търсиш ,не дума,,а "сричка"
за която да се хванеш и почнеш да се правиш на интересен.

Дай да погледнем нещата обективно и от всички страни. Съгласен съм , че нивото на БГ развъждането е на ниско ниво, но това не идва само от едно куче , също не трябва да се пропуска човешкият фактор "членове", които в следствие на многото интриги на твоя идол с "кинтите" се озлобиха един срещу друг , но ти този факт умишлено го пропускаш , както умишлено пропусна да отговориш на Евгени ,и пак започна да разводняваш темата , ей тъй щот явно "ядеш кифтета" вместо да прогледнеш какво става наистина. И най-вече , кой пречи на хората да работят спокойно ... в случая определено не е ОНОК.


Милене ще ти отговоря с въпрос.Защо преди месец и половина по казуса за дисплазията на друго куче в форума на ОНОК вашата позиция беше корено различна. Не бяхте ли вие най-върлите защитници на правдата и истината готови дори да нападнете с обиди президента на собствената си организация. А сега тук се чудите как да увъртате нещата бил съм се огледал в едно куче бил съм се заяждал със собственика му и още куп увъртания само и само да не признаете истината. Защо е този двоен стандарт Милене нали говорим за истината за здравето на породата. Нали ще вървим по нов път.
Май на всички им стана ясно каква е вашата истина. На групата борци за правда!
проблемите в едър план
Защо толкова години ОНОК вегитира?
Ами може би защото липсва ЛИДЕР.Липсва това което в БОГОК е налице.Липсва решимостта на човека, на който всички ние сме гласували доверие.Липсва МЪЖКАТА ПОЗИЦИЯ.
Чудно ми е как да разбирам думите Ви г-н Динчев:
""..... лични отношения да бъдат решавани чрез ОНОК""
Как да разбера критериите ви по казуса Сотир Евтимов и Гопи?
Как Вие точно определихте разликата между тези ДВА казуса и въпросния с болното куче?
Защо едните не бяха "лични" а другият е?
Или може би ще ни обясните,как според Вас проблема на Митко Шопов се явяваше..ЛИЧЕН проблем(според вас) а сега се бием по гърдите ВСИЧКИ(включително и Вие) че видите ли...така и така били нещата.
Г-н Динчев.С цялото си уважение към Вас искам да Ви припомя,че НИЕ,членовете на тази организация сме поели по твърде неравен и трънлив път.Всеки един от нас знае цената на това и въпреки всичко с вотът си даде път на промените.Гласувахме Ви доверието за което ни помолихте...но доверието е за смелите а не за страхливите...за тези които умеят да застанат като ЛИДЕРИ , а не като страхливци...г-н Динчев.


flagbg.gif dog.gif dog.gif ea_103.gif

#70 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 10 March 2010 - 09:04 PM

Ицо, много добър пост, като изключим техническите недоразумения по цитатите.
Добре е че повдигаш някои въпроси, както за кучето, чиито развъдни права бяха спряни от ОНОК, така и за "проблемите в едър план". Това е цитат от мой пост и думи зад които твърдо стоя...държа на всяка една от тях.
Започвам по ред.
-Между казусите на двете кучета - на спряното и неспряното от разплод, разликата е голяма. На спряното липсва какъвто и да е печат за ED, и което е по-лошото - налице е нежалание на собственика да го снима.
Сега за неспряното куче, което незнам защо те дразни толкова очевадно. При него няма липсващ печат, за разлика от първото. Къде видя едентичност .. за мен нещата не стоят така, както ти се мъчиш да ги представиш..НЕ СА ЕДНАКВИ!

Сега по "проблемите в едър план"
Ами ИЦО,самия факт, че публично и без страх по страниците на официалния форум на породата се назовават грешките, дори и на председателя на организацията е многозначителен(пояснявам - грешките от субективна гледна точка) Това само по себе си говори за свободата с която разполага всеки един от нас. За свободата на изразяване, на лично виждане и на право на индивидуалност ... БЕЗ СТРАХ ОТ председателски или каквито и да е други РЕПРЕСИИ.
Тук ще те помоля още веднъж да кажеш нещо за Камен, за политиката му, за отношението му към несъгласните с него.За методите му на поощрение и наказание.
Защо не желаеш? Страх те е може би и теб, както всички останали !?
Само не ми отговаряй пак с нещо друго. Тоз въпрос ти го задавам няколко пъти и незнам, защо го отбягваш.

Айде,ти си наред!
Ама внимавай какво ще напишеш за камен, че после нали знаеш fa_067.gif
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#71 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2010 - 10:10 PM

Гена , какво му се обясняваме на тоя чирак, какво било, що било ?

Човек свикнал да му казват какво да прави ,а не да мисли сам . Зачети се само в постовете му и виж ,че той не търси диалог , а просто да пусне семето на раздора , явно по навик ,научен с годините от човека дет правил кинти-КинТология или пък може би се страхува ,че ще спрат "кифтетата" . Той дори самия не знае за какво спори , прескача от тема в тема , като пеперудка - от цвят на цвят.

На такъв човек не може да се обясни каквото и да било , подобно на други дребни човечета , винаги ще си има нещо на ум , ама само той ще си го знае , и ще си го "навива на пръста" ,както на него му е угодно , а не както е наистина.


Мога само да му пожелая да е жив и здрав , нищо повече . ae_085.gif

#72 Потребителят е офлайн   BAV Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-April 07
  • Gender:Male
  • Interests:НОК КАНАРЧЕТА
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2010 - 11:12 PM

Колеги тези спорове се водят от години , но не довеждат до нищо . Убеден съм че членовете на двете организации са готови да работят взаимно , да участват в големе изложби да си мерят Кучетата , а нещо друго. Проблема е личностен и е плод на робската ни психика и склонността ни към авантаджиство . Много време се държа настрани от споровете , работя си тихо и кротко с кученцата , продавм си ги с и без родословия , бели, зелени, червени ,сръбски и др. Ако всички овчаркаджии не се дигнат и поискат от ръководителите си обединение тези спорове ще продължад до нечия биологична смърт . Още нещо в България нещата се променят и ако наистина настъпят промени в Държавата и корумпираните си отидат по местата нещата от самосебеси ще си дойдат на мястото . Така че дерзайте и отстоявайте позициите си , като критикувате обективно , но и признавате успехите , без завист /така вродено нам качесто /
Dum spiro spero

#73 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 March 2010 - 11:14 PM

Цитат(randol @ Mar 10 2010, 08:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Гена , какво му се обясняваме на тоя чирак, какво било, що било ?



randol, бих Ви посъветвал да прочетете темата Работен изпит за
Вярно е, че тук не е официалния сайт на ЛИЦЕНЗИРАНАТА организация, но пък за сметка на това се държи на характера!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#74 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 March 2010 - 11:16 PM

Всъщност всички ПРОЧЕТЕТЕ и след това пишете!
Това не е латино сериал, а форум, където не се толерират ЛИЧНОСТНИТЕ нападки! Ясно?!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#75 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 10 March 2010 - 11:30 PM

Цитат(BAV @ Mar 10 2010, 10:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
..... тези спорове ще продължад до нечия биологична смърт .


ab_041.gif
Смешно ми е защото подобна позиция чух преди около дестина години, от един човек, който за съжаление си замина за родината:
"Нещата ще се оправят когато ..... (еди кой си) умре"
А човека изрекъл тез слова не бе никак глупав. Напротив!
П.С.
Разбираемо е че името на 'еди кой си', е нарочно пропуснато.
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#76 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2010 - 11:36 PM

Цитат(LudmilDo @ Mar 10 2010, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(randol @ Mar 10 2010, 08:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Гена , какво му се обясняваме на тоя чирак, какво било, що било ?



randol, бих Ви посъветвал да прочетете темата Работен изпит за
Вярно е, че тук не е официалния сайт на ЛИЦЕНЗИРАНАТА организация, но пък за сметка на това се държи на характера!



Г-н Добрев , каквото почукало , такова се обадило. Не виждам да съм казал , нещо невярно или обиждащо някой. Даже му пожелах , да е жив и здрав .

Колкото до характера ... на какъв характер държите ... смачкан и послушен. Щом Ви кефи , това си е вашия избор, НО НЕ И МОЯ!

#77 Потребителят е офлайн   BAV Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-April 07
  • Gender:Male
  • Interests:НОК КАНАРЧЕТА
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2010 - 11:39 PM


Така започнахме преди 18 години . Сега бебето е на 20 години израстнало сред немски овчарки .
Това е първиат шампион ЕРОС ОТ СТЕФАНИ,
Това е негова сестра ИНГЕ ОТ СТЕФАНИ

Новите кучета след 16 години

Хонда Иван Сантал

НИКОН ОТ СТЕФАНИ

#78 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 March 2010 - 11:41 PM

Цитат(randol @ Mar 10 2010, 09:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(LudmilDo @ Mar 10 2010, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(randol @ Mar 10 2010, 08:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Гена , какво му се обясняваме на тоя чирак, какво било, що било ?



randol, бих Ви посъветвал да прочетете темата Работен изпит за
Вярно е, че тук не е официалния сайт на ЛИЦЕНЗИРАНАТА организация, но пък за сметка на това се държи на характера!



Г-н Добрев , каквото почукало , такова се обадило. Не виждам да съм казал , нещо невярно или обиждащо някой. Даже му пожелах , да е жив и здрав .

Колкото до характера ... на какъв характер държите ... смачкан и послушен. Щом Ви кефи , това си е вашия избор, НО НЕ И МОЯ!


Определено не държа на сприхав характер! В стандарта е описано - У Р А В Н О В Е С Е Н!
Все пак, прочетете Темата!
Лека и спокойна нощ!
И нека утрешният ден е по-добър от предишните!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#79 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2010 - 11:54 PM

Цитат(LudmilDo @ Mar 10 2010, 09:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Определено не държа на сприхав характер! В стандарта е описано - У Р А В Н О В Е С Е Н!
Все пак, прочетете Темата!
Лека и спокойна нощ!
И нека утрешният ден е по-добър от предишните!



Г-н Добрев ,това че не съм на вашата позиция . не означава , ча съм сприхав. Някой ден ще се запознаем и ще се убедите.
Лека нощ!

Цитат(BAV @ Mar 10 2010, 09:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Така започнахме преди 18 години . Сега бебето е на 20 години израстнало сред немски овчарки .
Това е първиат шампион ЕРОС ОТ СТЕФАНИ


Бобо , дано ентусиазма и желанието за работа с кучетата се завърне поне на половина от това , което е било тогава. flagbg.gif

#80 Потребителят е офлайн   Glypincho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-March 10

Публикувано: 11 March 2010 - 01:28 AM

Айде стига със спорове кой прав кой крив Всеки губи

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни