Dog.bg Форуми : All Systems в България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

All Systems в България Оцени темата: ***** 1 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   Milleniumyorkies Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 04-May 09

Публикувано: 27 December 2010 - 06:26 PM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 27 December 2010 - 05:13 PM, написа:

Благодаря Милена казано от твоята уста сто пъти звучи като истина !!!!
Весела Коледа !!!


И на теб честита Коледа Мария.
Най-добрите развъдчици в света ползват #1 ALL SYSTEMS ,защото са професионалисти и защото тя е най-добрата козметика.
Мисля и ти използваше за малко козметиката за победители и имаше най-добрите цени в България.
Никога не се задоволявай с второстепенна класа при поддръжката на своите кучета-това са ме учили най-добрите в породата йоркшир териер,развъдчици от които се възхищавам и уча и съм сигурна ,че го правя от най-добрите.
А те ползват единствено и само #1 ALL SYSTEM!


#42 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 27 December 2010 - 09:04 PM

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 03:31 PM, написа:

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 27 December 2010 - 05:13 PM, написа:

Благодаря Милена казано от твоята уста сто пъти звучи като истина !!!!
Весела Коледа !!!


И на теб честита Коледа Мария.
Най-добрите развъдчици в света ползват #1 ALL SYSTEMS ,защото са професионалисти и защото тя е най-добрата козметика.
Мисля и ти използваше за малко козметиката за победители и имаше най-добрите цени в България.
Никога не се задоволявай с второстепенна класа при поддръжката на своите кучета-това са ме учили най-добрите в породата йоркшир териер,развъдчици от които се възхищавам и уча и съм сигурна ,че го правя от най-добрите.
А те ползват единствено и само #1 ALL SYSTEM!



Благодаря радвам се че съм те научила на нещо :ae_085:
Аз и сега ползвам 1 ALL SYSTEM и PURE PAWS благодарна съм ти че ме свърза с дистрибуторите тук :re_037: ... и не забравяй най -важното колежке не на всеки индивид отговаря една и съща козметика и фирма :ae_085:
Наи-добрите ползват всички висококачествени козметики БЕЗ МИСЛЕНЕ КАКВА Е ЦЕНАТА :md_064: когато говорим за кучета ШАПИОНИ който още седят по снимките с тебе :re_037:

п.п БЪЛГАРСКИЯТ ти е завидно усъвършенстван от извстно време :ba_025: ще се радвам като се видим да си поговорим на моя роден език :md_064:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#43 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 27 December 2010 - 09:38 PM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 27 December 2010 - 06:09 PM, написа:

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 03:31 PM, написа:

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 27 December 2010 - 05:13 PM, написа:

Благодаря Милена казано от твоята уста сто пъти звучи като истина !!!!
Весела Коледа !!!


И на теб честита Коледа Мария.
Най-добрите развъдчици в света ползват #1 ALL SYSTEMS ,защото са професионалисти и защото тя е най-добрата козметика.
Мисля и ти използваше за малко козметиката за победители и имаше най-добрите цени в България.
Никога не се задоволявай с второстепенна класа при поддръжката на своите кучета-това са ме учили най-добрите в породата йоркшир териер,развъдчици от които се възхищавам и уча и съм сигурна ,че го правя от най-добрите.
А те ползват единствено и само #1 ALL SYSTEM!



Благодаря радвам се че съм те научила на нещо :ae_085:
Аз и сега ползвам 1 ALL SYSTEM и PURE PAWS благодарна съм ти че ме свърза с дистрибуторите тук :re_037: ... и не забравяй най -важното колежке не на всеки индивид отговаря една и съща козметика и фирма :ae_085:
Наи-добрите ползват всички висококачествени козметики БЕЗ МИСЛЕНЕ КАКВА Е ЦЕНАТА :md_064: когато говорим за кучета ШАПИОНИ който още седят по снимките с тебе :re_037:

п.п БЪЛГАРСКИЯТ ти е завидно усъвършенстван от извстно време :ba_025: ще се радвам като се видим да си поговорим на моя роден език :md_064:




Няма как да не взема отношение по въпроса
1. смешна е фразата добрите и наи добрите ползват само еди какво си !!!
Всеки ползва това което е подходящо за ку4етата му ако тука ще правиме раздути реклами това е отделен въпрос
2 .не знам за кои наи -велики 4ешки развъдници говори колежката но истината е когато заговорим за французи немци и американци в бранша
3. за мен наи добрата козметика е Vellus http://www.vellus.com/ без да претендирам 4е съм наи великата но съм добра в това което правя ,друг е въпроса кои каква цена е готов да плати за козметика
4.Може да виждате шишенца на дадена марка по изложбите но никога не си въобразявайте 4е имате и бегла идея какво има вътре в тях а още пове4е пък да си мисли4е 4е някои ще ви открие тайните си
5.и в крайна сметка става дума за генетика ако ку4ето ви я няма и на 4елна стоика да застанете да го мажете с алл системс +велус +пур пауис то ще е такова каквото е просто ще е по 4исти4ко

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#44 Потребителят е офлайн   Milleniumyorkies Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 04-May 09

Публикувано: 27 December 2010 - 09:56 PM

И аз ти благодаря Мария,ти ме научи да не правя никога грешката да гледам и копая на чужда нива,а на своята.
И аз се уча и то много по-бързо от колкото можеш да си представиш и то не от известни форумно тук ,а от известни на световно ниво.
Благодаря ти и на теб ,че ме свърза,макар и коствено с Европейски дистрибутор на марка номер едно и неговите цени са впечатляващи за мен.
Аз не мисля за цената на храната ,нито за козметиката на моите кучета и използвам най-доброто,защото не правя вече компромиси,ти беше последният.
Като ставна думи за снимки и ти се снимаш с известни кучета,които никога не можа да пройзведеш.
П.П.Казах ти ,че уча бързо ,а имам и много приятели в Бг.
Ако целта ти е антиреклама,мисля,че си паднала ниско,прекалено ниско,но това няма как да съсипе марка като # 1 ALL SYSYTEM, това като човек занимавал се с маркетинг ти го твърдя.
Можем и на англиски да си говорим,не че го владееш и на български и на сръбски ,винаги съм готова,но не ми пращай хора на рекет и си върни задълженията към марката която хулиш.
Лека вечер.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#45 Потребителят е офлайн   Milleniumyorkies Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 04-May 09

Публикувано: 27 December 2010 - 09:58 PM

Има нещо грешка ,като редактирамо и е дубъл пост.

#46 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 27 December 2010 - 10:14 PM

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 07:01 PM, написа:

И аз ти благодаря Мария,ти ме научи да не правя никога грешката да гледам и копая на чужда нива,а на своята.
И аз се уча и то много по-бързо от колкото можеш да си представиш и то не от известни форумно тук ,а от известни на световно ниво.
Благодаря ти и на теб ,че ме свърза,макар и коствено с Европейски дистрибутор на марка номер едно и неговите цени са впечатляващи за мен.
Аз не мисля за цената на храната ,нито за козметиката на моите кучета и използвам най-доброто,защото не правя вече компромиси,ти беше последният.
Като ставна думи за снимки и ти се снимаш с известни кучета,които никога не можа да пройзведеш.
П.П.Казах ти ,че уча бързо ,а имам и много приятели в Бг.
Ако целта ти е антиреклама,мисля,че си паднала ниско,прекалено ниско,но това няма как да съсипе марка като # 1 ALL SYSYTEM, това като човек занимавал се с маркетинг ти го твърдя.
Можем и на англиски да си говорим,не че го владееш и на български и на сръбски ,винаги съм готова,но не ми пращай хора на рекет и си върни задълженията към марката която хулиш.
Лека вечер.


Антоанета защо не си пишеш от ника ?

И много те моля не използвай снимки на мой кучета който аз съм не само снимала а направила това което е на снимката (на тази снимка е Int. Ch Maximus of Maryons Home държан от хендлера Пламен на Цациб Пловдив ) искаш ли още снимки от същата изложба ?)
Относно как изглеждаше кучето когато го взех и какво стана в мойте ръце искаш ли още подробности? Да за козината ми се грижихме с същата тази козметика която ти сега внасяш но нали се сещаш че си дистрибутор а не ПРОИЗВОДИТЕЛ и ние ще я ползваме винаги с тебе или без тебе защото породата ни го налага !
А генетика си е генетика и ти като развъдчик ако не го знаеш пробвай да вземеш куче без данни пък го храни и с черен хайвер може да стане стаф !!!
А като се върна отново на снимката Максик имаше прекрасна генетика и се радвам че стана прекрасно куче което още е по ринговете ....
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#47 Потребителят е офлайн   maria11111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 21-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2010 - 10:24 PM

:ab_041: :ab_041: :ab_041: оооо дебат за козметиката ли се е отворил,много точно казано Катя "ГЕНЕТИКА",да ви покажа едно куче което дали с перол или с белина да го къпеш все ще си има и козина,цвят и т.н.
Козметиката е средство да поддържаме кучетата си чисти

П.С.ето баща и син,не виждам какво повече има да се говори

Int. Ch Nicnak's Navigator

Multi Ch Anastasia York Cristian Lakroix

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#48 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 27 December 2010 - 10:58 PM

Мимка поздрави и целувки на Криската станал е страхотен !

НО ПОНЕЖЕ ТЕМАТА Е ЗА КОЗМЕТИКАТА "ALL SYSTEMS " нека не я спамиме :ba_025:

Самата козметика е отлична ползвам доста от продуктите и за някой от кучетата ми на който отговаря само тя. За други ползвам други ... при йоркширите е от изключителна важност маслата и хидратацията ....

А кой откаде ще си купува и на кой ще поръчва козметика си е негова работа нали ?!?

НА ДОБРИЯ ПРОДУКТ КАКТО НА ДОБРОТО КУЧЕ РЕКЛАМА НЕ МУ ТРЯБВА :md_064:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#49 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 30 December 2010 - 01:35 AM

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 07:01 PM, написа:

И аз ти благодаря Мария,ти ме научи да не правя никога грешката да гледам и копая на чужда нива,а на своята.
И аз се уча и то много по-бързо от колкото можеш да си представиш и то не от известни форумно тук ,а от известни на световно ниво.
Благодаря ти и на теб ,че ме свърза,макар и коствено с Европейски дистрибутор на марка номер едно и неговите цени са впечатляващи за мен.
Аз не мисля за цената на храната ,нито за козметиката на моите кучета и използвам най-доброто,защото не правя вече компромиси,ти беше последният.
Като ставна думи за снимки и ти се снимаш с известни кучета,които никога не можа да пройзведеш.
П.П.Казах ти ,че уча бързо ,а имам и много приятели в Бг.
Ако целта ти е антиреклама,мисля,че си паднала ниско,прекалено ниско,но това няма как да съсипе марка като # 1 ALL SYSYTEM, това като човек занимавал се с маркетинг ти го твърдя.
Можем и на англиски да си говорим,не че го владееш и на български и на сръбски ,винаги съм готова,но не ми пращай хора на рекет и си върни задълженията към марката която хулиш.
Лека вечер.

Е ти ебо майко сребсоко. Без да се извинявам на който и да е. Ти клющавичко недоразумение на природата нямаше нито едно чистопородно куче от породата "йоркшрски териер". Е Мария Цанева доста "подари", защото още не са се платила кучетата, и благодарение на нейното име се явили в България. Ние Българите имаме една поговорка: " Научия си пилци проеба квачки". Само, че в този случай е валидна: " Камакът си тежи на място". Така, че Миленче ако можеш, ама няма как да стане да пробиеш в Сръбско, а семейство Попантонови да си гледат стафовете и да не се бъркат пири нас, че ако ние решим ще забравят за как изглеждат амеарикан старфоршир териер. Последно предложение за това всяка жаба да си знае гьола. Онази които не го пирееме няма да има ни гьол, ни полянка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#50 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 30 December 2010 - 01:42 AM

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 07:01 PM, написа:

И аз ти благодаря Мария,ти ме научи да не правя никога грешката да гледам и копая на чужда нива,а на своята.
И аз се уча и то много по-бързо от колкото можеш да си представиш и то не от известни форумно тук ,а от известни на световно ниво.
Благодаря ти и на теб ,че ме свърза,макар и коствено с Европейски дистрибутор на марка номер едно и неговите цени са впечатляващи за мен.
Аз не мисля за цената на храната ,нито за козметиката на моите кучета и използвам най-доброто,защото не правя вече компромиси,ти беше последният.
Като ставна думи за снимки и ти се снимаш с известни кучета,които никога не можа да пройзведеш.
П.П.Казах ти ,че уча бързо ,а имам и много приятели в Бг.
Ако целта ти е антиреклама,мисля,че си паднала ниско,прекалено ниско,но това няма как да съсипе марка като # 1 ALL SYSYTEM, това като човек занимавал се с маркетинг ти го твърдя.
Можем и на англиски да си говорим,не че го владееш и на български и на сръбски ,винаги съм готова,но не ми пращай хора на рекет и си върни задълженията към марката която хулиш.
Лека вечер.


Абе ти с клющавато си задниче, настина ли си въобразила, че може нещо да направиш тук в БЪЛГАРИЯ, без определена благословия?!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#51 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 30 December 2010 - 01:54 AM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 27 December 2010 - 07:19 PM, написа:

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 07:01 PM, написа:

И аз ти благодаря Мария,ти ме научи да не правя никога грешката да гледам и копая на чужда нива,а на своята.
И аз се уча и то много по-бързо от колкото можеш да си представиш и то не от известни форумно тук ,а от известни на световно ниво.
Благодаря ти и на теб ,че ме свърза,макар и коствено с Европейски дистрибутор на марка номер едно и неговите цени са впечатляващи за мен.
Аз не мисля за цената на храната ,нито за козметиката на моите кучета и използвам най-доброто,защото не правя вече компромиси,ти беше последният.
Като ставна думи за снимки и ти се снимаш с известни кучета,които никога не можа да пройзведеш.
П.П.Казах ти ,че уча бързо ,а имам и много приятели в Бг.
Ако целта ти е антиреклама,мисля,че си паднала ниско,прекалено ниско,но това няма как да съсипе марка като # 1 ALL SYSYTEM, това като човек занимавал се с маркетинг ти го твърдя.
Можем и на англиски да си говорим,не че го владееш и на български и на сръбски ,винаги съм готова,но не ми пращай хора на рекет и си върни задълженията към марката която хулиш.
Лека вечер.


Антоанета защо не си пишеш от ника ?

И много те моля не използвай снимки на мой кучета който аз съм не само снимала а направила това което е на снимката (на тази снимка е Int. Ch Maximus of Maryons Home държан от хендлера Пламен на Цациб Пловдив ) искаш ли още снимки от същата изложба ?)
Относно как изглеждаше кучето когато го взех и какво стана в мойте ръце искаш ли още подробности? Да за козината ми се грижихме с същата тази козметика която ти сега внасяш но нали се сещаш че си дистрибутор а не ПРОИЗВОДИТЕЛ и ние ще я ползваме винаги с тебе или без тебе защото породата ни го налага !
А генетика си е генетика и ти като развъдчик ако не го знаеш пробвай да вземеш куче без данни пък го храни и с черен хайвер може да стане стаф !!!
А като се върна отново на снимката Максик имаше прекрасна генетика и се радвам че стана прекрасно куче което още е по ринговете ....

О
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#52 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 30 December 2010 - 02:14 AM

Показване на мнениетоMilleniumyorkies, в 27 December 2010 - 03:31 PM, написа:

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 27 December 2010 - 05:13 PM, написа:

Благодаря Милена казано от твоята уста сто пъти звучи като истина !!!!
Весела Коледа !!!


И на теб честита Коледа Мария.
Най-добрите развъдчици в света ползват #1 ALL SYSTEMS ,защото са професионалисти и защото тя е най-добрата козметика.
Мисля и ти използваше за малко козметиката за победители и имаше най-добрите цени в България.
Никога не се задоволявай с второстепенна класа при поддръжката на своите кучета-това са ме учили най-добрите в породата йоркшир териер,развъдчици от които се възхищавам и уча и съм сигурна ,че го правя от най-добрите.
А те ползват единствено и само #1 ALL SYSTEM!


Е преди да се запознаеш с Мария Цанева нито знаеше какво е киноложко развъждане, нито знаеше какво е професионална козметика, особено за йжркшрски териер, едно преспиване в къщата на Попантонови не е равносилно на дългодишен опит в киноложкоката козметика. И колко съм мила и сладка да не уточнявам мило ми Миленче при пибиваването си в България на кой от Попантонови си споделила ложето :md_064:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#53 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 December 2010 - 11:01 AM

Показване на мнениетоlidiya, в 30 December 2010 - 01:40 AM, написа:


Е ти ебо майко сребсоко. Без да се извинявам на който и да е. Ти клющавичко недоразумение на природата ....................

.а семейство Попантонови да си гледат стафовете и да не се бъркат пири нас, .......че ако ние решим ще забравят за как изглеждат амеарикан старфоршир териер. Последно предложение за това всяка жаба да си знае гьола. Онази които не го пирееме няма да има ни гьол, ни полянка


lidiya , как ще стане това интересно ми е ?
Ти , която не си ходила по далеч от Горна Баня на изложба ? На село винаги е лесно , защо не си премериш силите с Акерман , Бистриянска , Хилмерова , Енкарна Мартинес и др. някъде на голям ринг в Европа ? :re_037: Но , за това трябва да притежаваш класни кучета и да си се доказал във времето , а не на форумно ниво .Големи претенции без грам покритие . Съжалявам ви .


Показване на мнениетоlidiya, в 30 December 2010 - 01:47 AM, написа:

Абе ти с клющавато си задниче, настина ли си въобразила, че може нещо да направиш тук в БЪЛГАРИЯ, без определена благословия?!


lidiya , Сега разбрах ,че вие раздавате благословиите :rc_036:

Показване на мнениетоlidiya, в 30 December 2010 - 02:19 AM, написа:


.... едно преспиване в къщата на Попантонови ......... колко съм мила и сладка да не уточнявам мило ми Миленче при пибиваването си в България на кой от Попантонови си споделила ложето :md_064:


Да , да простотията и зависта на някой няма граници .
Касел , Грмания CAC и CACIB на VDH 11 и 12 . XII .2010
2 x CACIB SOFIA , 11.-12 .12. 2010

lidiya , вариантите са Дарко , Юго , Далибор или Антоанета я изкарахте и лесбиика ли ? :beer:


lidiya , да пишеш по малките часове на ноща , нещо ти липсва в живота !


Вашата цел е ясна на всички , но 1ALL SYSTEMS е 1ALL SYSTEMS и е най-добрата козметика като качество .Изброените по-горе светила в йоркито не случайно я ползват .Защото имат анатомично отлични кучета и за подръжка и изключителен външен вид и победи използват само 1ALL SYSTEMS



До МОД - има много топици , които са спам и съдържат простотии в тази темата .Тези мнения нямат нищо общо С ТЕМАТА
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#54 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 30 December 2010 - 11:14 AM

Taka e njama nuzda povece ot spamene po temata Lidke .... vsjako nesto rano ili kasno si idva na mjastoto :ba_025:
A temata e za ALL SYSTEMS vse pak :wb_052:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#55 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 January 2011 - 01:31 PM

Качена снимка



Груминг навигатор и грижи за Сибирско хъски от Ron & Kathie Isenberg , р-к " Artik Sno "


Създадох развъдника за сибирски хъскита “Artik Sno”през 1970 г., когато получих като подарък първото си мъжко 6-годишно хъски. Той много обичаше да бяга, ето защо бе необходимо до него винаги да има човек. Това беше нещо като играта „ти гониш”. За мен беше много поучително, изпробвах какви ли не огради, включително електрически, за да го предпазя да не избяга. 36 години по-късно кучетата ми живеят на място, специално пригодено да пази онези, които искат да избягат. Силната ми любов към тази порода никога не изчезна. През изминалите девет години се сдобихме се с още три австралийски овчарки в развъдника, две от които са шампиони.

С годините разбрах, че поддържането на козината на сибирското хъски започва с добрата диета и пълноценното хранене. Научих откъде е произлязла тази порода и с какво са хранили кучетата, което е позволило да развият тази сила и устойчивост, с която изпълняват командите, които стопаните им дават. Оказа се, че се хранят с рибешки глави, опашки, вътрешности, китова мас, кожа и т.н. Не са консумирали сготвена, топлинно обработвана или изсушена храна, а единствените зеленчуци, които приемали са тези от съдържанието на стомаха на рибите или други животни. Ето защо започнах да храня моите кучета със сурово месо, да им давам сурови кокали с естествена мазнина по тях. Понеже няма откъде да взема рибешки глави или тюленова или китова мас в Южна Калифорния, използвам максимално това, което се продава. За щастие тук има магазини, в които продават цели пилета, риба, агнешко и понякога дивеч. Използвам изсушено месо като допълнение, тъй като по време на състезание или когато пътуваме със самолет е трудно да храня кучето със свежо месо. За да не стресирам организма с диетата (което неминуемо ще се отрази на козината), комбинирам двата вида храни. Едновременно с това винаги използвам хранителна добавка на растителна основа Vital Energy на #1 ALL SYSTEMS.

И най-скъпите и първокласни шампоани не могат да изпълнят своето предназначение, ако козината на кучето не е в добро състояние. Открих, че продуктите на #1 ALL SYSTEMSса хармонират идеално с диетата, която използвам. Опитвал съм всички трикове за поддържане, които излизат на мода. Нашите сибирски хъскита са много известни със свята супербяла и блестяща козина, която изпъква на ринга (сребристите също имат блясък, козината на червеникавите има кадифена дълбочина на цвета, а черните изглеждат като оникс). Всеки, който познава кучетата, които се отглеждат в нашия развъдник, може да ги разпознае веднага на ринга по блестящата бяла козина в контраст с черните разцветки и богатите червеникави и сребристосиви тонове.

За постигането на това имам една тайна, която мнозина са се опитвали да научат от мен през годините. Сега ще споделя тази тайна – използвам Изсветляващ шампоан за породи със светла козина и Професионален шампоан с формула за засилване на цвета на #1 ALL SYSTEMS. Преди да пристъпим към овлажняване използвам Стабилизатор за оформяне и освежаване, който премахва всички остатъци, придава максимална форма, текстура и обем на козината. За овлажняване на черните участъци използвам Балсам за усилване на цвета с растителни съставки– MIDNIGHT, за червеникави и кафеникави участъци използваме PLATINU / RED / BROWN. Първо обработвам бялата козина с Протеинов балсам, преди да пристъпя към цветните участъци.

Сибирското хъски е порода, която лесно се поддържа. Когато са в период на смяна на козината, използвам няколко трика, за които ще ви разкажа малко по-надолу. Някои екземпляри сменят козината си веднъж годишно, други – два пъти, а трети на няколко години веднъж, а има и такива, които са в процес на постоянна смяна на козината. При всички случаи за кучетата, които се явяват на състезания е необходимо изчеткване всеки ден и миене и груминг всяка седмица. За щастие тази порода трябва да изглежда възможно най-естествено, затова не е необходимо подстригване (с изключение на краката). Най-лесни за поддръжка са тези със сребриста козина – те задържат най-много естествената влага; черните могат да добият червеникав оттенък, ако козината не се е сменила напълно и не е добре овлажнена и точно тук ще ви спаси Балсам за усилване на цвета Midnight; червеникавите са най-трудни за поддръжка, но по мое мнение те са най-красивите. Слънцето изсушава и изгаря червеникавата козина, затова е задължително такива кучета да бъдат държани на сянка през времето, когато се явяват на изложби и състезания. От изключително голямо значение е влагата да бъде задържана в козината. Тук ще ви помогне марката #1 All Systems, чиито продукти предпазват от слънцето, а балсамите за усилване на цвета са задължителни.

Трябва да внимавате когато кучето започне да сменя козината си равномерно или усилено (на големи участъци) и своевременно да предприемете мерки.

Когато сменя козината си равномерно (за премахване на подкосъма и предпазване на новия, който израства) – къпете и ежедневно извършвайте груминг и четкане с луксозната четка на #1All Systems. Така новата козина ще израсте по-бързо, докато едновременно с това старата и залиняла окапва. По време на такава равномерна смяна на косъма, кучето има достатъчно козина, за да се явява на изложби. В такъв случай използвайте 3-D спрей за обем, който ще позволи изтънелият косъм да изглежда по-гъст и ще поддържа отличния вид на кучето-победител.

Голямото окапване! Когато козината на кучето започне да пада изведнъж и се оголват големи участъци - обикновено това се случва по раменете и краката – е време да използвате Супер почистващ и овлажняващ шампоан. След него е необходимо да нанесете в концентриран вид Стабилизатор за оформяне и освежаване иОвлажняващо масло + балсам, след което да изкъпете кучето.Първо ги оставете за малко върху козината, след което леко масажирайте, за да ги втриете, оставете за десетина, максимум 15 минути. Използвайте гребен с по-голямо разстояние между зъбците (аз използвам металния гребен против заплитане или луксозната четка), за да отстраните възможно най-много от падащата козина и подкосъм, след което изплакнете обилно с много топла вода. Докато изплаквате козината би трябвало да падне възможно най-много от оределия и залинял косъм. След това е необходимо да изсушите със сешоар, като използвате луксозната четка, за да изчеткате козината. Тази техника ще ускори премахването на мъртвите косми и ще позволи на кожата да диша, а новата козина да расте по-лесно.



Игрите са много важни за кучетата хъски – ние позволяваме на нашите сибирски хъскита да си играят заедно. Те са директни потомци на вълците и за тях да тичат и играят на воля е нещо напълно естествено и в тяхната природа – те тичат, търкалят се и така поддържат тялото, мускулите и теглото си в оптимално състояние. Тези от тях, обаче, които се явяват на състезания, се нуждаят от по-специално внимание. Те имат нужда от допълнителни игри, за да поддържат подходяща мускулна маса и енергия, за да отговарят на изискванията и стреса, на които ги подлага явяването на изложби и пътуванията. Ние предпочитаме да ги оставим да тичат с нас, завързани за велосипеда, понеже трафикът в Южна Калифорния не позволява използването на колички или шейни.

Аз предпочитам докато тичат, кучетата да бъдат на повод. Това помага за правилното оформянето на точните мускули и контур на тялото.

Нашите сибирски хъскита пътуват често с внучката ни Касандра Кларк из цялата страна, Мексико, Канада и Пуерто Рико. Касандра започна да се явява на състезания на 8-годишна възраст с първокласните ни кучета, понеже не можеше да участва в състезанията за Младши собственици, докато не навърши 10 години. Първият път, когато се яви на състезание и спечели, беше на 8 години, а няколко дни след като навърши десет години спечели и състезанието “Junior Showmanship”. Тя винаги се явяваше с най-добрите ни кучета. Това, което допринесе за успеха беше отличната грижа, благодарение на продуктите на #1 All System. На 13 години тя спечели състезанието „Pedigree National Invitational” в Сан Диего, Калифорния, което й донесе квалификация за Световното състезание в Пуерто Рико. Един месец по-късно тя получи престижната награда на Ленърд Бръмби и приза за най-добър младши участник в състезанието на клуб Уестминстър. На 14 години спечели първо място в категорията за младши участници в световното състезание в Пуерто Рико. И на трите състезание тя се яви с червеникаво сибирско женско хъски (бих описал цвета на козината като канелен). При този вид козина е изключително трудно да се поддържа наситеността на цвета и контраста. Тъмните черни или червеникави цветове изпъкват ясно, но Касандра не се спря пред нищо, с помощта на експертната грижа и овлажняване, които прилагаше.


Касандра и сибирските хъскита на Artik*Sno пет пъти влязоха в историята на победителите. Тя е единственият младши участник, явил се със сибирско хъски на състезанието за младши участници на клуба Уестминстър и най-младият участник, спечелил специалната награда за сибирско хъски; най-младият участник, спечелил приза най-добър екземпляр в специализирано състезание за сибирски хъскита и единственият младши участник, който печели Световното състезание за сибирски хъскита.

Сибирските хъскита и австралийските овчарки в Artik*Snoчудесно се комбинират и допълват, благодарение на разликите в характерите си: сибирските хъскита са много свободни и независими, а австралийките се привързват и обичат да защитават.

Скоро възнамеряваме да добавим към семейството и дакел – така ще се изправим пред още едно предизвикателство. Продуктите на #1 All Systemпредлагат решения и за техния тип козина, така ще че предстои да се запознаем с нещо ново.

НЕ ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ ВКЪЩИ, БЕЗ ДА ВЗЕМЕТЕ С ВАС Овлажняващия шампоан без отмиванена #1 ALL SYSTEMS. Той ще помогне на вашето куче да добие вид на победител, в сравнение с онези, които са прецапали през калта по пътя за ринга. Съвсем различно изглежда кучето, получило последни, завършващи щрихи с този шампоан, непосредствено преди да излезе на ринга.

Ако имате някакви въпроси не се колебайте да посетите нашия уебсайт и да се запознаете с нашите кучета:
- Artik Sno


Care pets и тук Д-р Стефанов


В сайта 1Аllsystems има още много полезна ивформация - ГРУМИНГ НАВИГАТОР и породен ГРУМИНГ . В сайта на всеки продукт има връзка с . Care pets


Страница на 1 ALL SYSTEMS във Facebook





Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#56 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 02 January 2011 - 04:17 PM

Най -хубавото нещо е да рекламираш стоката си със стил не случайно това е 90% от продажбата , но не използвате имена който имат много постигнатото в развитието на породата и за нас които се занимаваме с йоркшир териера са и познати лично и открито мога да Ви кажа че не използват тази козметика поне две от посочените имена !
Като за целта мога да прикрепя ако искате и техни мейлове по тези теми както сме обсъждали с каква храна хранят какви медикаменти използват и т.н
Затова като се говори с имена на неслучайни хора нека се придържаме към фактите
:ba_025:
Няма най-добра козметика нито най -добра храна нито препарат дори антибиотик който са НАЙ -ПЕРФЕКТНИ .... всичко е строо индивидуално и ако за едни отговаря едно за други е друго важно е да постигнем резултатите към които всички се стремим !

УСПЕШНА НОВА ГОДИНА ЗА ВСИЧКИ !!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#57 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 02 January 2011 - 06:03 PM

Ха най-после и аз да имам нет от 2 седмици (колко защитен от хакери или от хора имащи достъп до регистрации не е известно). Та гледам тук станало супер скучно. Пак някой си водил монолози от различни никове. Имало една сентенция: "и лошата реклама е по-добра от никаквата". Аз се питам какво е положително в това да си създаваш врагове в среди където искаш да се реализираш и имаш интереси?! Моето субективно мнение е, че не е нито рентабилно, нито переспективно, нито печелившо. Но то си е мое мнение, може би пък някой да е открил наново топлата вода или колелото. Колкото до марката козметика е да добра е. За някой кучета подходяща, за други не толкова, за трети абсурдна. Нищо не нормално. Универсални неща няма. Разбираемо е, че вносителите го правят за да печелят, противното би било ненормално, но такава по-скоро глупава агресия, и то това е не само по отношение на козметиката и храната, която внасяте сем Попантонови, но и по отношение на породата, която развъждате не е нещо което ви носи позитивизиъм. Нито ви обичам, нито ви мразя. Винаги сте ми били бегли познати с които съм си мислела, че можем да си бъдем полезни понякога в общата кауза за попуализиране на чистопородини екземпляри от различни породи и дотам. Жалко. И на най-големия си враг (а аз живи такива нямам) не пожелавам това което вие си направихте сами: създадохте си толкова врагове, че ако се хванат за ръце ще обиколят 5 пъти планета Земя. Наистина постижението е голямо за толкова малка държава каквато сме.
Бъдете живи и здрави, колкото сте харни.
И през Новата 2011 година не забравяйте, кой каквото сам си направи и най-големия му враг не може да му го направи. Приятни забвления. И се постарайте повече да не ме забърквате във вашите "битки" г-н и г-жо Попантонови
Модератора да ме извини и да бъде така мил и любезен да предотварти влизането от чужди никове през новата година.
Темата е наистина за една от водещите козметики, но някои непрекъснато "осират" някои теми в този сайт от различни никове.
Сега този пост съм написала аз: Лидия Владова
На всички, които обичат животните много здраве и късмет. Ако искаш истински и предан приятел, който няма да те предаде вземи си куче. Бягай далече от двукраките и уж имащи втора сигнална система.


User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#58 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 February 2011 - 02:20 PM

Качена снимка


Груминг навигатор и грижи за Американски стафордшир териер


Двоен пост .
Моля , МОД да премахне този пост .
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#59 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 February 2011 - 02:43 PM

Качена снимка


Груминг навигатор и грижи за Американски стафордшир териер



Поддържането на козината започва с добрата диета и пълноценното хранене. Едновременно с това винаги използвайте хранителна добавка на растителна основа Vital Energy на #1 ALL SYSTEMS. И най-скъпите и първокласни шампоани не могат да изпълнят своето предназначение, ако козината на кучето не е в добро състояние.

Добрата храна и предпазването от паразити/препоръчваме ви Професионалният шампоан против бълхи и кърлежи, защото притежава напълно естествена формула, безопасен е както за големи, така и за малки кучета/ е от изключително значение за добрият външен вид на космената покривка и за здравата кожа. Аз лично използвам хранителната добавка Vital Energy и препоръчвам да бъде употребявана редовно, независимо от диетата, на която е вашето куче

1.Вариант-за системна поддръжка

-1 стъпка

Добре овлажнената козина на състезателно куче трябва да се измива на всеки 7 до 10 дена в най-добрия случай. Редовната поддръжка на козината на вашето куче е от огромно значение.Препоръчвам използването на Супер почистващ и овлажняващ шампоан, който е най-подходящият за всякакво състояние на козината и не предизвиква сълзи, а само отстранява излишното омазняване и мръсотия, без да променя естественото pHна кожата и козината. В зависимост от това дали водата е твърда или мека (с високо или ниско съдържание на варовик) и в зависимост от замърсяването и омазняването на козината, можете да разредите шампоана. Колкото по-зацапана е козината, толкова по-малко разреден трябва да бъде.
Не съдържа алкохол, мазнини и силиконови продукти, които биха могли да увредят кожата и косъма.Не уврежда естествения цвят и структура на козината.

-2стъпка

Смесете добре 1 с.л. Протеинов балсам с 1 кварта ( 1 л.) топла вода и нанесете равномерно емулсията върху козината на кучето, разнесете с гумена четка с къси зъбци или с масажната четка на #1 ALL SYSTEMS.

-За дълбоко овлажняване на козината използвам комбинацията от Протеинов балсам и Чисто ланолиново масло. Нанасям го, когато естественото омазняване на козината намалее, което обикновено съвпада с първата смяна на козината. Винаги използвам две супени лъжици от протеиновия балсам и различно количество от ланолиновото масло в зависимост от гъстотата на косъма – колкото по-гъст е, толкова повече ланолин използвам. По принцип правилото за смесване е 2 с.л. протеинов балсам и 2 с.л. ланолиново масло. Нанесете възможно най-равномерно, след което облейте с топла вода, за да се разнесе още по-добре емулсията по козината и да стигне до кожата. Ланолинът е единственото масло, което може да се абсорбира от кожата и козината. Няма друг продукт, който да ги поддържа в по-добро състояние и да създава толкова благоприятна среда за максимален растеж. Ланолинът, обаче, не е водоразтворим. Козината ще попие, колкото й е необходимо и само излишното количество ще бъде отмито. Процесът по отмиване е малко по-трудоемък, но за сметка на това ефектът си заслужава допълнителните усилия. Ланолинът прави косъма по-еластичен и възстановява естествения му цвят. Една от причините да се нанася масло върху козината на кучетата, които се явяват на изложби е, че кучето може да следва естествения си режим и ритъм на живот и едновременно с това да запази превъзходното състояние на козината си.

Изплакнете напълно и попийте излишното с чиста хавлиена кърпа, като попивате в посока на растежа на косъма.


2. Вариант - подготовка за изложба

-1 стъпка

Нанесете Супер почистващия и овлажняващ шампоан. Неговата уникалната формула, отстранява само излишната мазнина и замърсяванията, без да нарушава естественото омазняване на кожата.Не съдържа алкохол, мазнини и силиконови продукти, които биха могли да увредят кожата и косъма. Не уврежда естествения цвят и структура на козината.

-2стъпка

Разтворете 1-2 унции (30 до 50 мл.) от "Стабилизатор за оформяне и освежаване" в кварта топла вода (около литър). Разклатете добре. Намокрете добре козината с разтвора. Оставете в козината в продължение на още 60 секунди (Козината може да плува в разтвор – например при отстраняване на петна) и изплакнете обилно.
Препоръчваме използването на "Стабилизатор за оформяне и освежаване" поне 1-2 пъти месечно. Пазете от контакт с очите. При попадане в очите изплакнете със студена вода. Препоръчва се за мазна или податлива на пърхут кожа, както и при кучета, чиято кожа излъчва неприятна миризма.
"Стабилизатор за оформяне и освежаване" подобрява състоянието на козината.
Идеален при всякакъв вид дерматит : изчиства от кожата бактериите, причиняващи инфекции, за да се излекува бързо и по естествен път. Помага за отстраняване на миризми, на агенти причиняващи алергия, от козината и кожата, на кисти между пръстите на краката, безопасно неутрализира алкалните петна (от урина, слюнка, храна).

-3 стъпка

Измийте отново с шампоан, но този път нанесете "Професионалният шампоан с формула за засилване на цвета", той идеално почиства петната и придава блясък на козина с всякакъв цвят, за засилване на цвета съдържа изключително полезни естествени съставки и не съдържа избелители, алкохол, мазнини и силиконови продукти, които биха могли да увредят кожата и косъма. Подчертава естествения цвят на козината, без да я изтощава и подобрява естествената й структура. Разрежда с вода в съотношение 1 към 5-10.

-4 стъпка

Използвайте ръкавици при нанасяне на този продукт.
Нанесете "Балсам за усилване на цвета", който съдържа само съставки от растителен произход. Той подобрява текстурата на косъма и придава блясък, без да омекотява или поврежда козината, както обикновено действат оцветяващите продукти. Не съдържа амоняк или избелващи вещества. Колкото по-дълго стои върху козината, (минимум 3 минути, максимум 20 минути), толкова по-интензивен ще стане цвета, след което се изплаква.
Ефектът трае минимум 2-3 изкъпвания с шампоан.

RED/BROWN- За кучета с кафеникава окраска

MIDNIGHT-За кучета с черна окраска

Нанесете Балсама за усилване на цвета върху влажната козина,само на участъците в черно, като разпределяте равномерно. Оставете да действа от 1 до 5 минути. За по-силно и равномерно действие на цвета и за по-добро подхранване можете да оставите продукта върху козината за по-продължително време. Покрийте козината с топла влажна кърпа и/или найлон и оставете под сешоар в продължение на 10 – 15 минути. Преди изплакване оставете козината да изстине в продължение на 5 – 10 минути. Изплакнете обилно. Не е необходим допълнителен балсам.

ВНИМАНИЕ : Продуктът съдържа съставки, които биха могли да причинят дразнение на кожата при някои животни. Необходимо е да направите предварителен локален тест според указанията по-долу. Продуктът да не се използва в близост до очите, защото може да причини слепота.

ВАЖНО:
ПРЕДВАРИТЕЛЕН ЛОКАЛЕН ТЕСТ

Локалният тест трябва да се провежда преди всяко нанасяне. Почистете внимателно участък от кожата с размер на монета в подмишничната ямка или върху вътрешната страна на бедрото. С чист памучен тампон нанесете #1 ALL SYSTEMS® Балсам за усилване на цвета с растителни съставки и оставете да изсъхне. Оставете участъка открит и не измивайте в продължение на 48 часа. Ако няма следи от дразнение, продължете с употребата. Не ползвайте върху охлузена или увредена кожа.

-5 стъпка

Колкото и да се стараете да не засегнете оцветените в бяло части на козината с Балсамът за усилване на цвета,това няма да се получи.За да отстраните появилите се нежелани остатъци и направите бялото действително бяло и изкрящо използвайте за финал Изсветляващият шампоан. Този път трябва да сте много внимателни !На вече влажните участъци,които ще бъдат изсветлявани нанесете неразреден шампоан. Оставете да действа в продължение на 3-5 минути максимум, с оглед на успешното отстраняване на петната.Изплакнете обилно.


Подготовка за деня на изложбата

В деня на изложбата
Носете винаги Овлажняващия шампоан без отмиване на #1 ALL SYSTEMS разтворен в съотношение 5-10 части вода към 1 част шампоан,в удобен пулверизатор.
Той ще помогне на вашето куче да добие вид на победител, в сравнение с онези, които са прецапали през калта по пътя за ринга. Съвсем различно изглежда кучето, получило последни, завършващи щрихи с този шампоан, непосредствено преди да излезе на ринга.
Разтворете го в съотношение 5-10 части вода към 1 част шампоан. Избършете с чиста хавлиена кърпа, след което леко напръскайте с Овлажняващ защитен спрей и излъскайте козината с мека кърпа. Този продукт е идеален за придаване на блясък на козината, премахва остатъците от лак и пудра и има невероятен аромат.

Сега вече сте готови да станете абсолютни шампиони!!!

Ако имате някакви въпроси не се колебайте да посетите нашия уеб сайт и да се запознаете с нашите кучета: ANGEL'S STAFF




Care pets и тук Д-р Стефанов


В сайта 1Аllsystems има още много полезна ивформация - ГРУМИНГ НАВИГАТОР и породен ГРУМИНГ . В сайта на всеки продукт има връзка с . Care pets


Страница на 1 ALL SYSTEMS във Facebook
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#60 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 March 2011 - 01:20 PM

Качена снимка



ГРИЖИ ЗА АМЕРИКАНСКИ КОКЕР



1) Грижи между изложбите

Да не забравяме, че това е най-важна стъпка при обгрижването на кучетата. Времето и усилията, които полагате тогава, ще направят работата Ви по-лесна в деня на изложбата.

Грижите, които полагате тогава, ще отличат Вашето куче от останалите на ринга. Дори ако знаете малките трикове за отлично представяне, неправилното овлажняване на козината преди изложбата ще бъде причина Вашия любимец да изглежда просто посредствено. На козината ще липсва блясък и форма и няма да представи кучето в най-добрата светлина. Тогава става болезнено очевидно, че нещо липсва в обгрижването и в стандартите, които трябва да следвате.

Козината на кокера се среща в различни нюанси и текстури и поставя някои предизвикателства пред постигането на идеалното състояние.

Козината на кокера има няколко разновидности: има кучета с коприненогладка права козина, която обикновено е без подкосъм; други екземпляри имат мека като памук козина, отново без подкосъм, която, обаче, е по-гъста и по-лесно се заплита; при трети козината е по-груба и гъста и оттам и липсата на ясно изразена форма. Някои екземпляри съчетават два от видовете космена покривка и при тях е необходимо тя да бъде обработена така, че да изглежда компактна на външен вид. Тук ще разгледаме всички видове козина, които се срещат при кокера. Ако вашето куче има смесен тип козина, то количеството и видът на използваните продукти могат да бъдат приспособени за конкретния случай. Промените в сезоните водят до промяна и в изискванията за овлажняване на козината, както и до промяна на периода между две измивания.

Къпете кучето със Супер почистващ и овлажняващ шампоан, разтворен в съотношение минимум 1 част шампоан към 2 части вода. Точното съотношение зависи от това колко твърда (варовикова) е водата. Колкото по-мека е, толкова по-лесно се разтваря шампоана. Можете да разреждаме максимум 8 части вода към 1 част шампоан. Гъстотата, омазняването и замърсяването на козината също играят роля при определяне на количеството вода, в която ще бъде разтворен шампоанът. Този шампоан не прави много пяна. Наличието на повече пяна не означава непременно, че измива по-добре, Повече пяна означава, че шампоанът съдържа повече изкуствени измиващи съставки, което от своя страна води до потенциално изсушаване на козината. Така няма да се сдобиете с отличния външен вид и овлажняване, към които се стремите. Отмийте шампоана, докато водата, която изтича не остане напълно чиста. След това излакнете още веднъж.


Козина с бяла, сребриста, шарена, черна и златиста окраска трябва да бъде мита най-малко два пъти месечно с Професионален шампоан с формула за засилване на цвета, разтворен в съотношение 1 част шампоан към 5 части вода, за да бъде достатъчно за третиране на цялото тяло. По муцунката, краката и други части от тялото, където има петна, шампоанът се прилага неразреден. Внимавайте, когато обработвате зоната около очите. Капнете минерално масло във всяко око, за да го предпазите. Въпреки, че шампоанът не съдържа избелители или други химически субстанции, в него има изсветляващи съставки, които ефективно премахват петната и могат да раздразнят чувствителната тъкан около очите. Ако от него попадне в очите, веднага изплакнете обилно с чиста хладка вода. Шампоанът може да бъде оставен да подейства върху участъците с петна до 5 минути, докато насапунисате останалата част от тялото на кучето. След това изплакнете обилно и измийте със Супер почистващ и овлажняващ шампоан. Той почиства напълно и премахва остатъци от други продукти. Шампоанът за засилване на цвета съдържа оптични изсветлители и кокосово масло, което предпазва козината от увреждане и едновременно с това засилва цвета и премахва петната. При редовна употреба свежда до минимум петната от урина и сълзи.
Съществуват различни причини за сълзенето на очите:
1. инфекция на слъзните канали
2. запушване на слъзните канали (тези две състояния е необходимо да се лекуват от ветеринарен доктор);
3. консумиране на вода с тежки минерали, което може да излекувате, като давате на кучето да пие само дестилирана вода;
4. червените бои в някои кучешки храни (в този случай използвайте храни, които не съдържат изкуствени бои);
5. диета съдържаща телешко или свинско месо;
6. употреба на изкуствени продукти с тежка парфюмена миризма;
7. шампоани със силни измиващи съставки.


Следващата стъпка е Стабилизаторът за оформяне и освежаване, който трябва да се употребява най-малко 1-2 пъти месечно за екземпляри с коприненогладък косъм и 3-4 пъти месечно за по-тежка и гъста космена покривка или такава с подкосъм. Този продукт съдържа измиващи съставки от цитруси, които премахват всички излишни вещества, неусвоени от кожата, като масла и овлажнители. Стабилизаторът е ефективен и при всякакъв вид раздразнения на кожата, причинени от дерматит. Той отстранява вредните бактерии по кожата и понижава нейното pH, като по този начин не позволява развъждането на нови, за да може кожата да заздравее по естествен начин. За екземпляри с копринен косъм разтворете 1 унция стабилизатор в 31 унции топла вода, а за по-тежък и гъст косъм – 2 унции стабилизатор в 30 унции топла вода. Излейте равномерно върху козината и оставете в продължение на минута, минута и половина. Изплакнете добре. Прокарайте ръка по козината. Ако на пипане я чувствате лепкава, измийте още веднъж със Супер почистващ и овлажняващ шампоан и отново изплакнете обилно.

Овлажняване на козината

Кучетата без подкосъм, независимо с копринена или мека като памук козина, е необходимо да бъдат третирани между изложбите с Овлажняващо масло + балсам. То представлява съвсем леко масло и съдържа всички традиционни съставки на един балсам, които помагат против заплитане на косъма и премахване на статичното електричество. Съдържа овлажняващо масло от иглика. В него също така има и високотехнологичен компонент, който го превръща в лесно разредима във вода емулсия и така спомага за по-лесното му попиване в козината. Измива се с лекота, именно защото е водоразтворими е напълно безопасен.

За кучета с коприненогладък косъм смесете 2-3 капачки от продукта в 32 унции вода. Разнесете равномерно по цялата козина, като внимавате с проблемните участъци (краищата на косъма, задните части на кучето), както и всички останали места, където козината лесно се заплита и сплъстява. Изстискайте излишното количество, изсушете и изчеткайте. Внимателно отстранявайте мъртвия, залинял косъм.

За кучета с мека като памук козина, смесете 3-5 капачки от продукта в 31 унции топла вода. Можете да добавите в разтвора и 2-3 капки Чисто ланолиново масло.

За кучета с подкосъм е необходимо да смесите 2-4 капачки от продукта с 1-2 капачки Чисто ланолиново масло. Важно е да го направите, за да не се сплъсти и заплете козината само за няколко дни. Винаги четкайте козината в посока на растежа, като така ще предотвратите накъсването на краищата. Никога не четкайте самите краища. За да не увредите косъма използвайте класическата луксозна дървена четка, която прокарайте през всички пластове на козината чак до кожата.

След като минете свободно с луксозната дървена четка през козината, използвайте плоската четка за краката. По този начин ще осигурите премахването на всички мъртви косми и ще избегнете бързото заплитане. По принцип, ако овлажняването на козината е извършено по правилния начин, би трябвало да държи 5-7 дни, с изключение на случаите, когато кучето сменя козината. Козина, която е в недобро състояние обикновено в началото се нуждае от по-интензивна грижа, докато достигне необходимия външен вид. Използването на продукти, които не са точно предназначени за кучета или са с неподходящо pHмогат да навредят сериозно на козината. Увреждането на косъма и времето, необходимо за неговото възстановяване зависят от естествения тип на козината.

Още с първото използване на продуктите на #1 ALL SYSTEMSсе наблюдават подобрения във външния вид и текстура на косъма!

Ако е необходимо да изчеткате козината между две измивания, използвайте Овлажняващ защитен спрей. Той съдържа леко масло от норка, високорафиниран ланолин и растителен протеин и има аромат на бебешка пудра. Отлично средство против заплитане. Напръскайте леко участъка, който ще четкате. Заплетените места напръскайте по-силно и оставете за няколко минути да подейства, преди да изчеткате. Разделете внимателно с пръсти кичетата и изчеткайте с луксозната дървена четка. Започнете от краищата и продължете нагоре към основата. След като направите това трябва да можете вече да срешете с лекота с четката по цялата дължина на косъма. Никога не решете само краищата на косъма и прокарвайте цялата глава на четката през козината. Не натискайте много, а с леки, плавни движения, през цялата козина. По този начин ще предпазите косъма, няма да изморите ръката си и няма да увредите четката. Дръжте четката за дръжката, а не за главатаи не стискайте силно. Не пресирайте твърде силно с ръка или с четка върху козината. Не е препоръчително да четката силно замърсена козина, тъй като замърсяванията увреждат структурата на косъма и го правят крехък и чуплив и могат да причинят разцепване на краищата или накъсване. Козината няма да изглежда гладка и бляскава. Ако сте принудени да изчеткате козината, когато е мръсна, обработете само онези места, където се налага, например заплетените участъци. Използвайте обилно Овлажняващия защитен спрей и четкайте леко и нежно. Първо освободете заплетените краища, после разделете и продължете. Всички кучета, които се явяват на изложба е необходимо да се къпят най-малко на всеки 7 дена.


2) Подготовка на козината за деня на състезанието:


За измиване използвайте Супер почистващ и овлажняващ шампоан. Разтворете го в зависимост от типа вода(твърда или мека) и вида и състоянието на козината. Изстискайте леко шампоана от козината, сякаш изстисквате фина дреха. Така ще предотвратите заплитане. Отмийте обилно с вода. За кучета с бяла, шарена, черна и златиста окраска използвайте Професионален шампоан с формула за засилване на цвета. Върху местата, където има петна и зацапвания нанасяйте шампоана неразреден. За измиване на цялото тяло разредете 1:5 части вода. Изплакнете обилно, докато водата не остане напълно чиста. За всеки случай изплакнете след това отново. Шампоанът за засилване на цвета може да бъде оставен върху зацапаните повърхности от козината максимум 5 минути. След неговата употреба измийте със Супер почистващия и овлажняващ шампоан.

Като следваща стъпка използвайте Стабилизатор за оформяне и освежаване. За коприненогладък косъм разтворете 1 унция от него в 31 унции топла вода. Разклатете леко, за да смесите съставките. За мека като памук или козина с подкосъм използвайте 2 унции стабилизатор, разтворени в 31 унции топла вода. Разнесете равномерно върху космената покривка и оставете за 1 минута да подейства, след което изплакнете обилно. Прокарайте ръка върху козината. Ако я чувствате плътна и лепкава на допир, нанесете още веднъж малко шампоан и отново изплакнете до пълното му отмиване.

По-нататък е необходимо да продължите с Балсам на растителна основа. Балсамът се разрежда по следния начин:

1. За коприненогладък косъм – 1 капачка в 32 унции топла вода. Първо излейте балсама в бутилка, напълнете я до половината с топла вода и разтръскайте енергично, за да смесите. След това допълнете догоре с топла вода. Отново разтръскайте и с помощта на диспенсър напръскайте равномерно върху козината. 2. За мека като памук козина или такава с подкосъм смесете 2-3 капачки с 32 унции топла вода. Този тип козина е по-трудно да бъде напоена, затова излейте върху нея емулсията директно от бутилката. Можете да запушите ваната и да сложите кучето да легне в нея. Леко разтъркайте козината на кучето, за да се напои добре. Можете дори да добавите още топла вода, така че козината да плува в нея. След това изправете кучето и изплакнете с чиста хладка вода. Постепенно охлаждайте водата, което ще помогне на порите да се затворят и ще оформи козината. От горещата вода козината става по-мека и космената структура отслабва. Изсушаването с твърде гореща струя причинява същото. Ето защо използвайте хладка струя.

След като изстискате излишната вода от козината, попийте с хавлиена кърпа и изсушете със сешоар. За кучета с много гъстата космена покривка – покрийте онази част от козина, която не обработвате в момента с влажна кърпа, за да запазите влагата. Обработвайте козината на малки части. Най-добре започнете с видимата част от козината – например от средата на торса, след това задната част. Раменете и горната част на краката могат да се обработват едновременно, така че когато положите кучето да легне настрани, ще остане да изсушите само зоната на корема и между предните крака, задните крака и между възглавничките на лапите. Изсушаването на гръдния кош се извършва, когато кучето е изправено. Винаги четкайте и изсушавайте в посока на растежа на косъма. Никога не четкайте в противоположна посока или поне не докато не освободите крайчетата на косъма и не премахнете всякакви заплитания. Четкането в обратна посока отслабва, изтънява и стресира косъма.


Използвайте Луксозната дървена четка и започнете четкането от края в посока корена на косъма. Прокарвайте цялата повърхност на четката и не я дръжте за главата, а за дръжката. Когато приключите по четката трябва да има останали съвсем малко косми, освен ако кучето не преминава през период на смяна на козината. Ако по четката има останали твърде много косми, то значи не четкате правилно. В този случай променете техниката си на четкане, тъй като погрешното ресане може да увреди косъма. По този начин можете да уморите ръката и китката си и да съкратите живота на четката. Тя е фин инструмент и като всеки такъв трябва да бъде пазена, за да може да върши работата си.

Ако козината е твърде гладка и лека е добре преди това да я напръскате с Ревитализиращ анти-статичен спрей-балсам, докато изсушавате хвърчащите краища. Този спрей е на основата на немазна формула, затова няма да причини разделяне на козината.

3) Груминг в деня на изложбата:


Последните щрихи в деня на изложбата направете с помощта на Овлажняващия шампоан без отмиване, разреден в съотношение минимум 5-7 части вода към 1 част шампоан. Смесете добре в спрей бутилка. Напръскайте участъка, който се нуждае от почистване и подсушете с чиста кърпа. Повторете, ако е необходимо. Така едновременно ще почистите, овлажните и освежите козината. Най-добре обработвайте козината на отделни малки участъци, след което изсушете и изчеткайте.

Коприненогладката козина е необходимо да обработите след това с Протеиновия балсам, като смесите ½ капачка от бутилка 16 унции с 32 унции вода. Смесете добре и напръскайте леко върху козината. Краищата на косъма можете леко да напудрите или с домашно нишесте (скорбяла) или с бебешка пудра. Оставете минута-две, след което изчеткайте. Отново започнете от краищата на косъма и продължете към основата. Не решете самите връхчета, за да избегнете ненужния стрес и решете в посока растежа на косъма. Краката изчеткайте в посока обратна на растежа на косъма, като използвате плоската четка, като първо освободите краищата с помощта на луксозната четка. По точи начин козината на краката ще стане по-бухнала.

Кучетата с мека като памук козина или такава с подкосъм изискват използването на Козметичен лосион за кожа и козина. Изстискайте 5-6 пъти от лосиона в спрей бутилка от 8 унции, след което допълнете до средата с топла вода. Поставете капачката и разтръскайте енергично. След това допълнете догоре с топла вода и отново разтръскайте. След като престои известно време, лосионът се разделя от водата. Затова разтръсквайте преди всяко нанасяне. Нанесете върху козината. Този овлажнител не е мазен и наистина помага за укротяването на непокорната и бухнала козина. Той не предизвиква сплъстяване и излишното количество от него ще бъде абсорбирано в кожата и косъма. Изчеткайте. Можете да напръскате козината с Ревитализиращия спрей, точно преди излизане на ринга.




Care pets и тук Д-р Стефанов


В сайта 1Аllsystems има още много полезна ивформация - ГРУМИНГ НАВИГАТОР и породен ГРУМИНГ . В сайта на всеки продукт има връзка с . Care pets


Страница на 1 ALL SYSTEMS във Facebook


Качена снимка
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни