Dog.bg Форуми : Отрова - коментари

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Отрова - коментари Отделено от темата Внимание:'Отрова'

#21 Потребителят е офлайн   Katt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 21-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 16 March 2010 - 08:19 PM

Ем то и аз да почна да раздавам бонбони с отрова на малките лапета който се нахвърлят върхо кучето ми да го мачкат още преди да съм казала дали може eg_033.gif eg_033.gif eg_033.gif .Егати и хората,егати и нещото eg_033.gif кучето лаело,върви го убий,по тая логика да убием и лапетата който пищят като заклани на площатката и не ме оставят да се наспъ eg_033.gif eg_033.gif eg_033.gif .
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   sweetbox Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 06-May 10

Публикувано: 06 May 2010 - 01:34 AM

Не усещате ли,че обществото стигна до там да си пази кучетата от...ненормални хора.Днес прочетох една статия,че ръсили отровни бонбони навсякъде.Предупредих сестра ми,казах и като изкарва кучето дапредупреди и други собственици.Това вече е ненормално.Аман от кучета,но децата се радват на кучето и кучето на тях.Вече си мисля,че кучешките паркове трябва да са със специални карти,че са регистрирани кучета,да не допускат външни лица освен тези,които са със стопанина за да няма поне там отрова.Внимавайте за отрова,особено тези от София.В Пловдив за сега има само в Смирненски и Прослав.Въпрос на време е да се стигне другите квартали.Ако видите нещо нередно звънете на 112 или полицията.Това мога да кажа аз и да се надявам,че голямото ни бебе няма да се натрови...защото ще е мъка :(

#23 Потребителят е офлайн   e.t. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-June 11

Публикувано: 22 June 2011 - 02:14 PM

Показване на мнениетоInaG, в 22 June 2011 - 11:59 AM, написа:

Показване на мнениетоMyDuality, в 22 June 2011 - 08:19 AM, написа:

Цялата 5-та част е осеяна с животински трупове ... (кучета , гълаби) Слагаите намордници или не пускаите вашите кучета на свобода !


Точно за това влизам и аз - да предупредя за Дружба 2, 5-та част!!! Гадове мръсни!
Не зная още колко от бездомничетата ни са си заминали!!! Когато разбрах, мисля, че вече бяха прибрали трупчетата!
Хора, пазете си животинките! Намордник също не върши работа, защото отровата е много силна и само леко да подуши, пак е достатъчно, особено, ако е по-малко по размери куче! Преди 5 години, при една от поредните акции, загубих кучето си!

Кучето на родителите ми се е отровило в Дружба 2, 5-та част, засега май са успели да овладеят ситуацията, но не знам със сигурност все още. Знаете ли каква е отровата?


Доколкото разбирам това не се случва за първи път, наистина ли никой няма представа кой го прави?

Детето ми също играе от време на време на тази площадка (където кучката ни е излапала нещо), както и още 10-15 деца, подобни неща са безумни! Как се действа в такива ситуации?

#24 Потребителят е офлайн   InaG Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 483
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 June 2011 - 05:06 PM

Показване на мнениетоe.t., в 22 June 2011 - 02:14 PM, написа:

Показване на мнениетоInaG, в 22 June 2011 - 11:59 AM, написа:

Показване на мнениетоMyDuality, в 22 June 2011 - 08:19 AM, написа:

Цялата 5-та част е осеяна с животински трупове ... (кучета , гълаби) Слагаите намордници или не пускаите вашите кучета на свобода !


Точно за това влизам и аз - да предупредя за Дружба 2, 5-та част!!! Гадове мръсни!
Не зная още колко от бездомничетата ни са си заминали!!! Когато разбрах, мисля, че вече бяха прибрали трупчетата!
Хора, пазете си животинките! Намордник също не върши работа, защото отровата е много силна и само леко да подуши, пак е достатъчно, особено, ако е по-малко по размери куче! Преди 5 години, при една от поредните акции, загубих кучето си!

Кучето на родителите ми се е отровило в Дружба 2, 5-та част, засега май са успели да овладеят ситуацията, но не знам със сигурност все още. Знаете ли каква е отровата?


Доколкото разбирам това не се случва за първи път, наистина ли никой няма представа кой го прави?

Детето ми също играе от време на време на тази площадка (където кучката ни е излапала нещо), както и още 10-15 деца, подобни неща са безумни! Как се действа в такива ситуации?


От 5 години се опитвам да разбера кой е - безуспешно...
Искам само да изтъкна един много тъжен факт - всички бездомничета, които са били отровени (или поне тези, за които на мен ми е известно на този етап) бяха КАСТРИРАНИ - някои кастрирани от Еко-то, други сме ги водили лично при ветовете в квартала. Последната кучица - млада, дребничка и много красива - кастрирахме преди около 3 седмици. Днес и тя е сред отровените ...
Съжалявам за всички отровени домашни. Преди малко разбрах, че е отровен и един от голдъните от компанията в квартала! Почивай в мир, мило момче ...
Дано наистина всичко на този свят се връща!
User's Signature

Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.

#25 Потребителят е офлайн   e.t. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-June 11

Публикувано: 22 June 2011 - 07:18 PM

Показване на мнениетоInaG, в 22 June 2011 - 05:06 PM, написа:

От 5 години се опитвам да разбера кой е - безуспешно...
Искам само да изтъкна един много тъжен факт - всички бездомничета, които са били отровени (или поне тези, за които на мен ми е известно на този етап) бяха КАСТРИРАНИ - някои кастрирани от Еко-то, други сме ги водили лично при ветовете в квартала. Последната кучица - млада, дребничка и много красива - кастрирахме преди около 3 седмици. Днес и тя е сред отровените ...
Съжалявам за всички отровени домашни. Преди малко разбрах, че е отровен и един от голдъните от компанията в квартала! Почивай в мир, мило момче ...
Дано наистина всичко на този свят се връща!


Мда, за съжаление, много типична ситуация. Голдънчето сигурно е било от дружките ни. Кучето на наште е Чара, също голдънка, много лакома :dry: чакаха кръвните й изследвания, като се чухме преди половин час, но била ок - жизнена, дърпала се, искала да си ходят. Утре ще я видя, че днес да не я притеснявам.

Засега мисля да опитам все пак по някакъв канален ред, не се надявам на чудо, просто не искам да оставя нещата ей така...

ПС - Вкъщи си е нашта мома, разбрах за Голди..., милата душичка...

#26 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 22 June 2011 - 11:10 PM

Показване на мнениетоplamenko, в 09 March 2010 - 12:06 PM, написа:

Колко много изроди има на този свят. Попринип колко сол трябва да се даде на кучето , за да повърне?


Препоръчвам да оставиш настрана идеята със солта..., не при всички кучета действа, поне при мен преди 2 месеца не подейства!А му дадох 2 чаени лъжички на куче 8 кг...
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 June 2011 - 06:21 AM

Солта се приема под формата на силен разтвор-1 супена лъжица в чаша топла вода.Ако чакате да я рупа от солницата....цъ!Изливате я в гърлото,главата нагоре и леко назад,за да я поеме бързо-гледате дали ще преглътне..
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#28 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 08 May 2012 - 10:59 AM

http://forum.dog.bg/...0&#entry1043237

Какво да направим против отровата и отровителите?

Показване на мнениетоHera_mp, в 08 May 2012 - 07:03 AM, написа:

Лошо, ние тук и да си пишем няма да променим нищо. Не ли по добре да се пусне слух, че някое дете е пострадало от подобна глупост на някой малоумник, че да се поспрат малко.


Според мен, в никакъв случай не може и не трябва да се пускат неверни слухове. Това дискредитира всички организации и лица , които са съпричастни към съдбата на животните.

Обаче мисля , че може да излезем с писмо до МВР, лично до Цветанов, Б. Борисов, кметове, общински ръководства и пр. и да искаме незабавни мерки за издирване и задържане на извършителите.
Причините са , че
1.Pазхвърляна отрова се разнася . Например , размива се от дъждовете , полепва по обувките, можеш да си я занесеш вкъщи.
2.Децата , които играята навън - топката паднала където има отрова, детето се спънало и паднало - пипнало с ръце и пр.
3.Стари хора , които не виждат много-много къде стъпват.
4.Отровата попада в почвата, в подпочвените води , в канализацията и пр. Има си регулации как се изхвърлят отровни вещества и даже масло от коли, батерии, бои и пр. е забранено да се изхвърлят като обикновен боклук, отровни вечтества да се изхвърлят в каналите и пр.
Тези актове на разхвърляне на отрова граничат с актове на тероризъм, защото са опасни за всички.

Oтделно, че в момента няма никаква информация . Дали отровата е опасна само ако се погълне? Дали е опасна при допир ? При допир с отровено животно? Насекоми, мухи, например, които кацат по отровата, или по труповете, дали носят минимални количества ? Какво е действието при поглъщане или допир до малки количества?
Не е необходимо да убива на място. Може да предизвиква дълготрайни заболявания и увреждания.

Не мога да разбера защо хората не се страхуват от такива неща, а се страхуват от ухапване от куче.
Мисля , че трябва да напомним на съгражданите си , че ухапаното, както лошо ожуленото коляно или счупената ръка , обикновено заздpавява. Обаче yвреждане на бъбреците , черния дроб, дихателната, или нервната система, каквито отровите могат да причинят, ca много по-страшни.

Защо според вас медиите си си траят за тези неща , а раздуват всеки случай на ухапване?

Дайте идея какво можем да направим.

#29 Потребителят е офлайн   manta_l Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 187
  • Регистрация: 25-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2012 - 11:44 AM

Ами то в Дружба 1 оцеляха единици, сега явно е ред на Дружба2, вече се чудя дали не си е организирана акция на общинско ниво...

#30 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2012 - 12:19 PM

Ако се изпрати сигнал до медиите. Напр. Нова Тв до предаването на Милен Цветков.Не го харесвам особено, но напоследък той направи няколко адекватни поредни предавания по темата за бездомните животни покрай нещастието с проф.Тачков. Да дойдат и да снимат нещастните животни.

#31 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 08 May 2012 - 12:49 PM

Показване на мнениетоHera_mp, в 08 May 2012 - 09:03 AM, написа:

Лошо, ние тук и да си пишем няма да променим нищо. Не ли по добре да се пусне слух, че някое дете е пострадало от подобна глупост на някой малоумник, че да се поспрат малко.

Защо слух??Нали вече един възрастен и дете починаха от отровени кюфтета...Да се е направил репортаж за тоя случай да е образувано дело освен дежурното"срещу неизвестен извършител"?

#32 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 08 May 2012 - 01:15 PM

Това е добра идея Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Ina Gencheva Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 863
  • Регистрация: 05-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2012 - 01:35 PM

репортаж на Нова тв

#34 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 June 2012 - 06:32 PM

Показване на мнениетоsin_zaek, в 15 June 2012 - 07:44 AM, написа:

в кофите за боклук

Дали няма опасност да ги изяде някой клошар ровещ в кофите?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 16 June 2012 - 07:37 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 15 June 2012 - 04:32 PM, написа:

Показване на мнениетоsin_zaek, в 15 June 2012 - 07:44 AM, написа:

в кофите за боклук

Дали няма опасност да ги изяде някой клошар ровещ в кофите?


на теория има някаква.. но в реалната ситуация едва ли... просто естеството на съдържанието на пликовете беше такова, че веднъж разсипало се на дъното на почти празната кофа, едва ли дори клошар би тръгнал да го събира.. по-скоро се притеснявам къде ще се озове след това..
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 16 June 2012 - 06:33 PM

Показване на мнениетоssiberia, в 16 June 2012 - 02:49 PM, написа:

На 12 и 13.06.2012г. има отровени кучета на х-л Плиска и на спирката на Окръжна болница - около зоомагазина. Храната с отрова трябвало да се събере в присъствието на полицай и представител на контрол на храните, за да се даде за изследване.
Звучи малоумно, по нареждане на полицай отрова да се събере от случаен човек и да се изхвърли в кофа за боклук, където бъркат клошари, котки, кучета, птички, разпръсква се навсякъде, разнася се от случайни минувачи и коли и става достъпна и опасна за хора, деца, животни, ...
Е, така си е в РБългария ...


знам за тези случаи.. на мен също ми се стори малоумно това, което полицаите казаха да се направи.. предполагам не са реагирали сериозно, защото нямаше информация за пострадали кучета... щях да настоявам повече, ако не ги бяха привикали набързо по радиостанциите.. просто нямах възможност... те буквално за секунди отпрашиха нанякъде...

едит: а от риокоз или там както се води тази агенция, благоволиха да ми се обадят чак в 17:00, сигналът е подаден към 9:30 сутринта...
може да звучи безотговорно, но нямам възможност да стоя цял ден, пазейки да не се доближи куче или птичка, и да чакам да благоволи да дойде някой да си свърши работата...
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   miro1a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 16 June 2012 - 10:30 PM

към моето горното да добавя обработеното видео/з асъжаление не намерих хубав конвертор/
на идиота, хвърлящ отрова в двора :
http://youtu.be/BGYT7Z8EeHs
на вниманието на русенци най вече.

#38 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 17 June 2012 - 11:45 AM

Миро, свга вс ще се разпищолят за това, което ще ти кажа, но го пребий..Хващаш и здраво...да си забрави името.
Никоя институция няма да ти обърне внимани, никоя няма да ти помогне. Казвам го от опит....

#39 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 17 June 2012 - 12:25 PM

Едно не ми стана ясно "предполагаема" отрова или отрова със сигурност? Тествана ли е каква е и дали изобщо е, или всичко е само подозрения?
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#40 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 17 June 2012 - 03:41 PM

Показване на мнениетоGAG, в 17 June 2012 - 10:25 AM, написа:

Едно не ми стана ясно "предполагаема" отрова или отрова със сигурност? Тествана ли е каква е и дали изобщо е, или всичко е само подозрения?


за младост-1, последният случай е само предполагаема.. не са правени тестове.
дните преди това обаче съвсем реално има изтровени кучета в околността.
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни