Dog.bg Форуми : Отрова - коментари

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Отрова - коментари Отделено от темата Внимание:'Отрова'

#41 Потребителят е офлайн   miro1a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 June 2012 - 04:18 PM

Показване на мнениетоGAG, в 17 June 2012 - 12:25 PM, написа:

Едно не ми стана ясно "предполагаема" отрова или отрова със сигурност? Тествана ли е каква е и дали изобщо е, или всичко е само подозрения?

ако питаш за моя случай, не съм тествал, вет-а не му се занимаваше, още повече като уточнихме че кучо е добре, и каза да я изхвърля добре затворена.
но виж снимките малко по горе със чантичката и плода, и какво има вътре, след като разтворих да огледам.
а на видеото се вижда как се спира, гласи и тика отровата , и мята в двора.

кой ще тика сиво прахообразно вещество във плод, специално ще се спира до ограда, ще гласи , и ще мята вътре ???
повече от очевидни са намеренията, и няма грам съмнение в това.

иначе предложението по горе не е лошо, но очаквам нещо по-добро .. методи на инквизицията не ми предлагайте, нужно е нещо по-твърдо :)

#42 Потребителят е офлайн   dido_fifo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 26-March 12

Публикувано: 17 June 2012 - 11:53 PM

Видяхме какво си споделил и клипа. Радваме се че макси е добре добре че не е хапнал. то ясно си личи какви са намеренията на човека особенно и по начина по който набързо гледа да изчезне. Според мен е добре още в понеделник да пуснеш една жалба в полицията и ако случайно им се работи да вземят някакви мерки. Полицията може да изисква ако има записи на камери по протежение наа вашата улица, а също така и на съседните. Може да се предположи от къде е дошъл този човек и ако има камера на която може да се види по ясно и в лице да се разпознае кой е. за друго не се сещам ама полицайте си имат начини да разследват. Хубаво ще е да се изледва субстанцията и да се каже че наистина е отрова. Както беше написал някои че едва ли ще се трогнат органите и най-вероятно ще ти кажат да не се занимаваш и нали кучето е добре, но аз разсъждавам от моята гледна точка ако беше се случило на мен за мен Дейзито ми е като дете и без значение че му няма нищо това си е чист опит за убийство на детето ми от там нататък няма какво да се двуомиш. По принцип ако имаш изобщо някаква идея кой може да е също има механизми да се притисне човека и да се обърка в лъчжите си. Разбира се пак казвам ако на органите им се занимава ама сега е лято предстоят им отпуски и едва ли.

#43 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 June 2012 - 02:23 PM

Показване на мнениетоArabella, в 25 June 2012 - 12:27 AM, написа:

Хора положението вече е отчайващо! Изродите започнаха да хвърлят отрови и по парковете. На 22(петък) кучето на моя позната поглъща парче колбас по време на разходка в Южен парк. Докато е стигнала до колата си кученцето получило гърч. За съжалние ветеринарите не са успели да спасят живота му. Пазете си животниките хора. Няма ли някаква охрана в тези паркове?


Ох, всеки ден сме в парка по 2 пъти. На каишка е моят кучо, озъртам се постоянно какво души, но ако вземе да лапне нещо просто ще го глътне за секунда, особено пък салам...Къде е била хвърлена отровата?Можеш ли да дадеш повече подробности?Благодаря предварително.
User's Signature

allure&Jack Ray

#44 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 25 June 2012 - 03:41 PM

Намордник хора!!Това е решението,че положението е много сериозно!

#45 Потребителят е офлайн   Ina Gencheva Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 863
  • Регистрация: 05-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2012 - 09:18 PM

Темата "Внимание: отрова" в "Новини, събития, коментар" се пълни през ден със сигнали за разпръсната отрова, починали домашни и бездомни кучета, котки, птички... разбира се, това е и реална опасност и за малките деца, бездомни хора...

И не е нормално да се случва, не е нормално да няма граждански отзвук, не е нормално да няма разследване, да няма заловени, да няма наказани, това Е престъпление съгласно законодателството ни.

Моля ви, всеки, който е пряк свидетел, с пострадало животно или открил отровено, - подавайте сигнал в полицията (дори и да не вярвате, че има смисъл), ако имате информация от първа ръка - настоявайте хората да подадат сигнал, не бива да има никаква търпимост! Всеки, които има желание да допринесе за това институциите да си свършат работата, може да използва примерния текст по-долу за СО, в случая за софиянци има и виртуално деловодство http://www.sofia.bg/...delovodstvo.asp

ДО

Г-ЖА ЙОРДАНКА ФАНДЪКОВА

КМЕТ НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА

ОТНОСНО: зачестилите случаи на отровени кучета в различни столични квартали

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО КМЕТ,



Като гражданин и стопанин на домашно куче изказвам дълбокото си безпокойство от зачестилите случаи на отровени кучета в различни столични квартали. От няколко месеца в медиите се появява информация за отровени бездомни кучета. Отровата се поставя по градинки и междублокови пространства, които са общи площи и се ползват от жителите на кварталите, разхождат се домашни любимци и деца. Вече има описани случаи на отровени домашни кучета, които по време на разходка са яли или опитали храна. Както знаем отровата е изключително силна и с бързо действие и възможността за реакция е нищожна.



Това явление е престъпление по смисъла на българското законодателство, създава опасност за живота на хората и животните и в този смисъл очакваме от Столична община дапредприеме адекватни мерки за справяне със ситуацията, включително необходимото съдействие за разкриване на извършителите и предпазване живота на децата, животните и живущите в столицата. Неотдавна беше описан случай на отровено дете, което е яло храна, поставена край кофи за боклук със същата цел – убиване на животни.

Заявявамe най-категорично, че в случай, че не поискате спешно съдействие от органите на МВР за разкриване извършителя/ ите на това изключително общественоопасно деяние и преустановяване разпространението на отровни вещества по градинките и улиците на столицата, ще приемем, че поставянето на отрова с цел причиняване на смърт, е действие, предприето от самата Столична община за разправа с бездомните кучета. Ако не получим отговор за конкретно предприети мерки в рамките на законовия едномесечен срок, ще сезираме Европейската комисия, както и международни неправителствени организации, Световната здравна организация и други институции, които имат отношение към здравето и живота на хората и животните.

#46 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 16 August 2012 - 10:44 PM

Нали днес в новините каза,че и полицията ще следи?
Зоополиция – от млади хора с нужното образование + взаимодействие с полицията!Дотогава......
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#47 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 31 August 2012 - 04:17 PM

Много ми е тревожно.
Съвсем оставям на страна притесненията за моето си кутре, тревожно ми е да слушам, гледам и чета по принцип.

Линкът към bg-mamma - повръща ми се, честно.
Някога бях чела на същото място подобни съвети, само че ставаше въпрос за котчици. Имало около блока улични котки. Това го казвам само защото основно се говори за ухапванията до смърт, за нападенията на глутници. Е, човекът си е човек, явно, защото глутница котки не може да убие теб и децата ти. Та, в тази тема за котетата една майка се жалваше, че не искали да ближат антифриз тези котки. Купила консерва рибка, смесила го вътре, те пак не искали да го ядат.
Държавата и институциите й не желаят да решават проблеми, дори не хвърлят качествена прах в очите с кастрирането и връщането на улицата, защото кучки с маркирани уши раждат все още. (Последната, с чиито бебета се занимаваме сега - преди месец.)
Обаче мен ме притеснява това, което подчертах по-горе. Тези хора могат да отидат и да дадат времето и парите си за рибка, саламче, някаква храна, която накрая да дадат с отрова. Не знам, мисля си, че когато можеш да направиш такова нещо, си свършил. Може би греша, не знам. Но никога няма да го разбера.

И ми е тревожно, че децата ми ще растат с децата на тези хора. Защото сигурно и ние ще се провалим така, както нашите родители се провалиха, когато обещаваха, че ще оставят по-добър свят за нас.

Всъщност исках да ви попитам дали знаете нещо за филийките хляб със оранжевия прах по тях. Специфично изглежда, сигурно ще се сетите, ако сте ги виждали. Не знам какво е, а се чудя. Но животните не искат да го ядат.
И ми е мъчно, мъчно ми е, че всяка разходка в града минава във оглеждане, ослушване и страх. Защото освен, че ми е мъчно за всички клетници на улицата, се ужасявам, че малкото ми кутре може би все още не е съвсем научено да не пипа нищо от земята и може да има пропуск. Особено, когато е нещо вкусно.

Сигурно дълго излезе излиянието, съжалявам за което, но ми е много болно. Гледахме как две прекрасни котки умират, без да можем да помогнем, нито ние, нито ветеринарите. Става въпрос за двете ни офисни котки - съвсем домашни, редовно обезпаразитявани, ваксинирани, с каишки, хранени с гранули,. Спяха върху компютрите и столовете, посрещаха гостите. Но им давахме да излизат в двора на сградата, явно това беше проблем за някой. Което е странно, защото все чувам "Когато ви е толкова жал, прибирайте ги и си ги хранете вкъщи." Е, къщите на всички ни са от пълни по-пълни, но им намерихме място и ги гледахме точно на принципа "вкъщи". Явно пак пречеха. Явно пак някой беше дал стотинките си за храна, в която да сложи отрова. Горчив урок беше, новият котарак не излиза от офиса, а двете кучета са в бокс през цялото време. Разбирам, че не е добре, както и че те не са виновни, но знам и че хората при нас няма да се спрат.

Тъжно и тревожно е през цялото време.
Нищо конструктивно не казах и предложих, знам, но сигурно исках просто да се оплача. :sad:
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#48 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 29 October 2012 - 04:25 PM

Аз разполагам с книга - Първа помощ за вашето куче. Тук ще напиша при коя отрова, какво трябва да се направи.
Киселини - Не предизвиквай повръщане! 2. Изплакнете устата на кучето с вода. 3. Дайте еднократно от 1 до 2 чаени лъжички готварско олио или минерално масло.
2 - Основи, амоняк, препарати за избелване - Същото като при киселините.
3. -Арсеник - 1 Предизвикайте повръщане. 2 Дайте активен въглен. Заведете кучето на ветеринар.
4. Карбамати - Същото като при Арсеник
5. Въглероден окис - 1. Изнесете кучето на проветриво място. 2. Направете сърдечно - белодробна реанимация на кучето.3. Дръжте го под наблюдение поне 48 часа.
6. - Лекарства за хора - 1.Предизвикайте повръщане. 2. Дайте активен въглен.
7. Етилен гликол - същото като лекарствата за хора.
8. Олово - същото като лекарството за хора.
9. Металдехид - Същото като лекарствата за хора.
10-Органофосфати - Същото като лекарствата за хора
11 - Нефтени дестилати - 1. Не предизвиквайте повръщане 2. Дайте готварско олио.
12. - Фенол - Същото като 6.
13-Стрихинин - 1 .Само ако не забелязвате признаци на затруднено дишане предизвикайте повръщане. 2. Дайте активен въглен.
14 - Витамин D3 1- предизвикай повръщане 2 Дайте активен въглен 3 - Изолирайте кучето от слънчева светлина.
15 - отрова за гризачи - същото като 6.

#49 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 02 October 2013 - 06:42 AM

Не разводнявам тема ,а изказвам мнение защо така.Трябва да приложиме общи усилия за да не се повтаря.Ако знаех как изглежда и къде отрова ,щях да обикалям квартала и да собирам ,за сожаление кучета побързи и ни изпреварват,и не само бездомни. Покрай бездомни пострадаха и други. В клиника 101 любимци опитвахася да спасят куче доведено от стопанин. Макар всички знаеха за ситуация с отрова ,малцина сложиха намордници на кучета и не спряха да водят кучетата си в този злощастен район.То се видя и от репортажа по телевизия.В тази ситуация само намордник може да спаси кучета.Само за бездомни остава бог да ги пази.
Миналата седмица изпотровиха кучета и зад 6 РПУ.Висеше и бележка за призив да се направи нещо и да се подаде жалба в 6 РПУ,само че на прлизыва нямаше обратен контакт.Но в бележка ясно пишеше че знаят кой ги отровил.,но къде да ида да подкрепим тази жалба.Хем знаем ,хем нищо не правим ,просто си говорим.
Аз нямам куче,но бих содействала..А кучета едвам ще оставят за нас нещо да собираме след тях ,освен техните трупове.

#50 Потребителят е офлайн   Didetyyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 12-February 13
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2013 - 11:05 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 03 October 2013 - 10:04 PM, написа:

София,пазара Димитър Петков разхвърляна отрова.
П.П. Може ли мод да отвори нова тема и там да обсъждаме какво и що се прави,както и какви резултати са постигнати с жалби и т.н. А тази тема да остане само информативна и да се посочва къде има разхвърляна отрова.Разводнява се и не е в помощ на никой.Нека се преместят и последните коментари,за да се продължи дискусията.


Има ли я информацията във ФБ? За да разпространяваме...

#51 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2016 - 12:47 PM

Темата Внимание: ОТРОВА къде/кой/защо - как да предпазим любимците си кой знае защо е заключена, затова пиша тук. Пазете кучетата си, идиотите нямат свършване! :eg_033:

Война срещу домашни кучета в Пловдив
Със заплашителни бележки по вратите на гаражи осъмна в първия ден на годината пловдивският квартал Изгрев, предаде кореспондентът на БГНЕС в града. Неизвестен съобщава, че е оставил отрова за " помиярите". В Пловдив бездомните кучета, обаче, отдавна не са проблем, а бележките очевидно са адресирани до собствениците на домашни кучета. На третия ден от новата година бележките са свалени, но из квартала се говори, че има отровени животни. В друг пловдивски квартал „Кършияка” пак бележки, този път от любители на кучетата, предупреждават за пет убити животни с отровата ланат. Тя предизвиква епилептични гърчове, а животното издъхва до половин час. От уста на уста се разказва за жена, която извела кученцето си на разходка и то починало на връщане. lВ бележките, залепени до кучешките площадки, се говори за повече от пет отровени кучета в Кършияка. Страхът сред хората, които отглеждат кучета, расте. Засега не е ясно дали полицията работи по въпроса. /БГНЕС

#52 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 January 2016 - 06:06 PM

В нашия блок има един човек, който редовно се кани на всички ,,кучкари" с ,,ще видите вие!". Явно не е лош човек, защото самия той има куче, но когато се почерпи мрази всички, че дори и себе си. Извеждам кучето си с намордник за да не погълне нещо. Не му е приятно, но...лошите хора ще ни научат!

#53 Потребителят е офлайн   Зоомагазин Сторибрук Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 29-March 16
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 March 2016 - 11:29 AM

Здравейте,
Това което е най-правилно според мен е каквото и да има по земята, ако отучите кучето да не яде каквото види (което е нормално по принцип) каквото и да има хвърлено няма да му обърне внимание.Аз лично имам американски кокер, който отдавна преодоля яденето на каквото и да било извън нашият апартамент.
Просто бъдете по предпазливи и дано не се стига до инциденти.
User's Signature

Екипът ни си постави следната цел: „никога да не лъже клиента“, защото така страда любимеца;
„винаги да консултира компетентно“, защото така прави връзката на стопанина с животинката му по-пълноценна;
никога да не работи с ниско качествени стоки“, защото държи на здравето и живота на своите потребители.
Фейсбук фен страница : https://www.facebook...orybrooke.mall/
Адрес на магазина: гр.Варна ул."Дрин" 14

#54 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2016 - 09:24 AM

Информация във вестник "Телеграф" от миналия месец, но сега научих това и съм много притеснена, защото разхождам кучето си в този парк.
Ръсят отрова в парк с деца, по чудо пострадали са само кучета
Отрова е била разпръсната из пълния с деца парк "Заимов" в София. Повече от 10 кучета са пострадали, съобщи в."Телеграф", позовавайки се на столичната полиция. В края на май на тел. 112 постъпили десетина сигнала за домашни любимци, които повръщат, обезводнени са и се е наложило да бъдат приети за лечение във ветеринарни клиники след разходка в парка. Информацията е била прехвърлена към разследващите от 5-о РПУ. Все още няма задържани и не е ясно кой и защо е разпръснал отровата. "Не е била сложена в храна, а е била под формата на течност, изсипана по тревните площи в огромна част от "Заимов", почти из целия парк", казаха от полицията.
Според основната версия извършител е някой, който живее в района на парка и се е опитал са се отърве от бездомните кучета във и около него.
Не си представям каква ще е тази течна отрова, изсипана в тревата. В този парк има малко бездомни кучета и те не създават проблеми, в района също отдавна няма глутници - не че наличието им може да е основание за подобни безумства, но най-често това е оправданието. И въпреки че няма бездомни - идиотите продължават да тровят животните. А от отрова, изсипана в тревата, даже не знам как можем да предпазим кучето си.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни