Dog.bg Форуми : Отрова - коментари

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Отрова - коментари Отделено от темата Внимание:'Отрова'

#1 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 07 March 2010 - 09:51 PM

Ужас, обикн овено хвърлят в крайните части на морската, толкова далеко в наглостта си не бяха стигали. По тези полянки има толкова кучета и деца, та аз всяка вечер съм там, сега какво да не пускам кучето си да играе ли. Изроди, коя е тази клина Валем, къде се намира
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Vasko5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 13-October 09

Публикувано: 07 March 2010 - 11:12 PM

Цитат
във Варна от зоологическата градина по алеята към Пантеона и около него тази вечер на няколко места забелязах разпръсната храна една и съща на различни места далеч едно от друго-прилича на хляб и още нещо много е възможно да е отрова.

Много възможно и да не е. Има улични и хората ги хранят. Вземи ляба и го разгледай за да е сигурно.

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 March 2010 - 08:59 AM

И какво точно да му гледам всмисъл ако е напоен с отрова как да разбера.Възможно е да е храна,но по добре хората да знаят и да не си пускат кучетата докато минават от там превантивна мярка.На мен ми отровиха вече едно куче не искам да се случи на друг,така че по добре да се има в предвид мястото и да се преминава на каишка за по сигурно, то къде ли вече е сигурно.Клиника Валем се намира посока терариума алеята и след това веднага нагоре(вдясно) там са отровени 2 ротвайлера.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Ината Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 120
  • Регистрация: 15-July 09
  • Gender:Female
  • Location:София Младост 2

Публикувано: 08 March 2010 - 11:02 AM

Цитат(ssiberia @ Mar 8 2010, 10:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Ината @ Mar 8 2010, 09:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
В Младост 2 в София в близо до алеите на парка са поставени две табели на колчета внимание Отрова за кучета eg_033.gif

На 22 срещу 23.02.2010 г. изтровиха четири домашни кучета в ж.к. Младост 1, гр. София. Две от които са разхождани само на повод /от бл.66 и бл.67/. Собствениците твърдят, че отровата е стрихнин.
По същото време в ж.к. Младост 2, в зелената площ между парка и магазин "KEV" видях на дървено колче поставена табела от картон /от кашон/ с горния надпис. Помислих си, че или някой иска да прогони домашните кучета или наистина има отрова ...
Сега колчетата с табелки пак са се появили?

ами преди 3 дена бях видяла сега май ги няма много лошо за домашните кучета има ли лоши последствия или ?
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vasko5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 13-October 09

Публикувано: 08 March 2010 - 12:56 PM

Цитат
И какво точно да му гледам всмисъл ако е напоен с отрова как да разбера.

Хората приемат такива съобщения сериозно и се питат защо не се вземе тоя леб и да не се хвърли някъде където няма кой да го изяде щом е отровен. Освен това не всяка храна в парка е отровна. Никой не знае подозрително по вашите критерии какво означава. Там доста кучета се разхождат и такива информации всяват паника dry.gif . Понякога и без нужда.
Аз ако видя цел леб на улицата да пиша ли в тая тема.

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 March 2010 - 06:12 PM

Според мен по добре да напишеш хората да си имат едно на ум и къде точно се намира всявало се паника като ти се разтрепери кучето, като почне да залита и да му текат лиги няма да се паникьосаш ли?Хайде стига глупости и подозрително си означава подозрително-т.е може и да е може и да не е.Аз лично бих предпочела да знам къде може да има отрова и да избягна такова място,дори да е фалшива тревога.Но както с еказа по горе да не разводняваме темата всички сме тук за да си помагаме с полезна информация. ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   ssiberia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 18-December 07

Публикувано: 09 March 2010 - 10:10 AM

Цитат(Ината @ Mar 8 2010, 09:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
....много лошо за домашните кучета има ли лоши последствия или ?...

Написах "изтровиха", не "натровиха"!
"Изтровиха", в смисъл - избиха, измряха, ...

#8 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 09 March 2010 - 12:06 PM

Колко много изроди има на този свят. Попринип колко сол трябва да се даде на кучето , за да повърне?
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2010 - 12:49 PM

В кв."Слатина" за една седмица ведях 7 мъртви бездомни кучета....Незнам какво да си мисля....няколко от тях умряха от раните си - накакъв изрод през ноща си обучава кучето да убива....Вчерашните мъртви нямаха рани. .......НЕЗНАМ В КАКВА ДЪРЖАВА ЖИВЕЕМ И КАКВИ ИЗРОДИ ИМА ПО ЗЕМИТЕ НИ.....ТЪЖНО МИ Е.............ИЗХОД НЕ ВИЖДАМ...........СТРАХ МЕ Е .............
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 March 2010 - 12:50 PM

Цитат(plamenko @ Mar 9 2010, 12:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Попринип колко сол трябва да се даде на кучето , за да повърне?

Аз съм го правила със сода за хляб. Половин чаена лъжичка в основата на езика и веднага малко вода, за да го глътне. В стомаха "шупва" и всикчо излиза бързо. Но процерурата не е лесна, за кучето е гадно и ако е голямо и силно е проблем да се направи, но не невъзможно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 March 2010 - 02:03 PM

Де да знаехме и ние по рано за солта и кислородната вода,може би изхода щеще да е друг rf_011.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   zuzeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 78
  • Регистрация: 09-March 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:музика, филми, животни и те такива неща :P
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2010 - 02:42 PM

до колкото знам масово хвърлят отрова за кучета в "Южния парк".Преди две седмици и в моя кв(Диянабад) видях мъртво улично куче без видими външни белези за смъртта му. Най-вероятно е било отровено.Беше захвърлено до "Ловния парк".Най-добре водете кучетата си с наморници. Аз лично купих на моя, трудно му е да свикне , но това поне ще го спаси. Преди него имах други две НОК и ми ги отровиха със стрихнин. Второто ми умря в ръцете за 15 мин. Пазете си кучетата хора ,защото в България няма закони за защита на животните. За съжаление знам кой е отровил второто ми куче, но нищо не мога да направя защото живеем в такава скапана държава. Най-добре е на всякакъв вид храна на улицата да се гледа подозрително и хората да са подготвени! А искам да попитам активният въглен не върши ли същата работа,защото се продава на хапчета и мн по-лесно го приема кучето.

#13 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2010 - 03:34 PM

Искам да попитам кога се дава содата - имам впредвид,че не бих могла да давам всеки път като налапа нещо кучето ми!? или? може би при първи признаци на отравянето,моля обяснете ми - доста се страхувам

#14 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2010 - 03:35 PM

До колкото знам активния въглен не предизвиква повръщане, а полепва по лигавицата на червата. Помага при разтройство предизвикано от ядене на боклуци, но при отравяне едва ли е ефикасан...Нека специалистите да кажат.
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#15 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2010 - 03:42 PM

Цитат(deneva @ Mar 9 2010, 02:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да попитам кога се дава содата - имам впредвид,че не бих могла да давам всеки път като налапа нещо кучето ми!? или? може би при първи признаци на отравянето,моля обяснете ми - доста се страхувам

Първите признаци са пяна и лиги от устата - трябва да се действа бързо- мисля, че с кислородна вода е по-добре.(
Дано да не се случа на никой !
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 March 2010 - 03:48 PM

Дам, ето защо не е добре да се обсъждат подобни неща по този начин. Содата може да увреди стомаха на кучето сериозно. Всичко това - как, колко и кога - трябва да се консултира с лекар предварително. Ако някой получи информация от първа ръка от лекар, в конкретния случай за отрова - моля да сподели.

В моят случай беше бебе куче, лакомо, набарало тенджера пиле с ориз. Беше пред пръсване. Содата го накара да повърне, след което блажено да заспи. Съвета ми даде лекар от денонощна клиника по телефона.


Цитат
ОТРАВЯНИЯ
Отравяния (токсикози, интоксикации) е един от най-актуалните проблеми с който се сблъскват собствениците на кучета. Отравянето това е заболяване и критично състояние, което възниква при попадане в организма на животното на отровни вещества, а също и хранителни продукти които действат като отрови в резултат на неправилно хранене. В болшинството от случаите главен виновник за отравяне при кучето е самия стопанин, който навреме не е прибрал опасните лекарства, битовите химически препарати, бил е невнимателен по време на разходка, своевременно не е отучил кучето да не взима храна от земята и да рови в помийни ями. На отравяне по-често се поддават недохранени и изтощени кучета, на които не им достигат витамини и минерални вещества.
Кучето може да се отрови, както поглъщайки отровна храна, така и облизвайки отровно вещество от своята козина или дишайки отровни изпарения.
Симптоми: Симптомите на отравяне варират много широко, в зависимост от това, какво вещество е отровило животното. Като правило, признаците на отравяне се появяват внезапно и нарастват бързо. У животното се наблюдава слабост, треперене, обилно слюноотделяне, повръщане, мускулни спазми, учестено повърхностно дишане, болезненост в областта на корема, диария, прекалена възбуденост, или обратното угнетено състояние.
Първа помощ: При отравяне или при подозрение за отравяне първата помощ се заключава в това, колкото се може по-скоро да се прекрати постъпването на отрова в организма и задържането й в кръвоносната система. Трябва да се предизвика повръщане, а за намаляване концентрацията на отровата в стомашно-чревния тракт трябва да се даде на животното да пие много вода и да се направи очистителна клизма. След промиване на стомаха на кучето се дава силен чай. Мляко не трябва да се дава, тъй като отровите взаимодействайки с белтъчните молекули на млякото, започват да се всмукват в стомашно-чревния тракт. На кучето може да се даде активен въглен (3-15 таблетки).
Очистителна клизма се прави с подсолена вода (1 чаена лъжичка на 1 чаша вода) при температура 25-30 градуса. Обема зависи от размера на животното (от 100 мл до 1,5 л).
Като подръчни средства за повръщане могат да се използват:
-Готварска сол две чаени лъжички на една чаша топла вода. Вливайте през устата насилствено с помощта на спринцовка;
-Горчица една чаена лъжичка на една чаша топла вода;
-Водороден прекис (кислородна вода) смесете в равни пропорции с вода. Наливайте през устата в следното съотношение - 1 чаена лъжичка на 3 кг тегло на кучето.
Може да предизвикате повръщане и като наливате в устата на кучето голямо количество вода.
За да дадете сухо средство за повръщане с една ръка отворете устата на кучето придържайки я за горната челюст и притискайки горната уста към зъбите, а с другата ръка поставете в основата на езика парченце сол или сода. След това затворете устата на животното и го поглаждайте по гърлото. Ако кучето се опитва да оближе устните си значи е успяло да погълне повръщащото средство и рефлекса за повръщане ще се прояви след няколко минути.
При изразена слабост и понижена обща температура, кучето трябва да се покрие с нещо топло за намаляване на топлозагубата.
След оказването на първа помощ незабавно отведете кучето във ветеринарна клиника или повикайте лекар в дома си.
При разговора с ветеринарния лекар се постарайте да анализирате ситуацията и да си спомните какво, къде и кога е могло да изяде кучето. Това значително ще облекчи поставянето на диагноза и ще повиши ефективността на предприетите от лекаря мерки по спасяването на вашия питомец.
Да разгледаме подробно различните варианти на отравяне.

ОТРАВЯНЕ ПРИ ПОПАДАНЕ НА ОТРОВА ПО ТЯЛОТО НА ЖИВОТНОТО
Боя, смола, машинно масло, разтворители и много други химически вещества могат да станат причина не само за химическо дразнение или изгаряне на кожата. Облизвайки козината си, кучето може да се отрови.
Симптоми: повръщане, вялост, загуба на съзнание, спиране на дишането, треска.
Първа помощ: колкото се може по-бързо махнете невсмуканата отрова, предизвикайте повръщане, промийте стомаха, дайте на кучето активен въглен.
Профилактика: ако забележите, че кучето се е изцапало с някое от изброените вещества не се опитвайте да го изстържете или почистите по механичен начин, а също и в никакъв случай не използвайте битови миещи средства. Намажете засегнатия участък с растително масло (олио), а след това промийте с топла вода и сапун, или даже с обикновен детски шампоан до пълното отстраняване на замърсяването. Следете животното, особено малките кученца да нямат достъп до подобни вещества.

ОТРАВЯНЕ ПРЕЗ ДИХАТЕЛНИТЕ ПЪТИЩА
В организма може да попадне отрова и през дихателните пътища, например при вдишване на дим, газове, инсектициди и други вещества. Отравяне с газ се среща в тези случаи, когато газови печки и други подобни уреди имат изтичане на газ в непроветриви помещения. Кучето може да се отрови с изгорели газове в гаража, а с пАри от разтворители в помещения където се извършват бояджийски работи.
Симптоми: повръщане, слюноотделяне, учестен пулс, вялост, задух, конвулсии, загуба на съзнание.
Първа помощ: при отравяне с газообразни вещества е необходимо най-напред да изнесете кучето на свеж въздух, да махнете нашийника, да почистите дихателните пътища и при необходимост да проведете процедурата по възбуждане на дишането в съчетание със сърдечен масаж. Поднесете към носа му памук напоен със спирт. Отведете кучето при ветеринарен лекар.
Докато евакуирате кучето от опасното място покрийте лицето си с влажна кърпа и се постарайте да задържите дъха си.
Профилактика: не оставяйте кучето в лошо проветриви помещения, в гаражи, бани, кухни и т.н.

ОТРАВЯНЕ ПРИ ПОГЛЪЩАНЕ НА ОТРОВА
Кучетата често се отличават с това, че са непридирчиви към храната. Това може да доведе до поглъщане на вредно или отровно вещество. Тежките отравяния могат да предизвикат бърза смърт.
Симптоми: слюноотделяне, вялост, повръщане, диария, свиване на зениците, конвулсии, задух или учестено дишане, спиране на дишането.
При всички случаи, когато има признаци за хранително отравяне трябва възможно най-бързо да се обърнете към ветеринарен лекар!
Първа помощ: както при всички отравяния, е необходимо бързо да се премахне неусвоената отрова (отделяне на всмуканата отрова и възстановяване на функциите на организма ще се извърши във ветеринарната клиника от специалист).
Помнете! Ако кучето е погълнало някакъв химически разтворител, киселина или основа, в никакъв случай не предизвиквайте повръщане!
Ако кучето е погълнало химически разтворител, киселина или основа, незабавно го отнесете при ветеринарен лекар. Долекарската помощ се състои в неутрализация на основата с киселина (лимонена, ябълков оцет), а киселината със сода, яйчен белтък или зехтин.
В останалите случаи на попадане на отрова в тялото трябва да се предизвика повръщане. Но имайте в предвид, че повръщането ще помогне само в случай, че отровата е била погълната не повече от 1-2 часа назад. Ако отравянето се е случило по-рано, трябва възможно най-бързо да промиете червата на кучето. За тази цел се използва клизма с хладка вода.
Запомнете: при отравяне с хлорорганични съединения в никакъв случай не трябва да се дава на кучето растително масло, мазнини и мляко, тъй като те способстват за всмукването на отровата.
При отравяне с развалени хранителни продукти е желателно стомаха да се промие, да се даде слабително и да се направи очистителна клизма. Може да се даде и активен въглен.

ОСОБЕНИ ОТРОВИ
Като силнодействащи отрови се явяват много от използваните в бита почистващи средства (течност за измиване на тоалетни, разтворители и др.). Отравяне може да настъпи, както от небрежност на стопанина, така и в резултат на детски лудории, поливащи кучето с такива вещества. В подобни случаи не трябва да се предизвиква повръщане, а трябва на кучето да се растително масло (2-3 лъжици) и да се промият засегнатите участъци с детски шампоан.
Опасност за кучето могат да представляват и противопаразитните каишки, шампоани и аерозоли, съдържащи инсектициди. Също така са опасни средствата за борба с мравки и хлебарки. Кучето може да се отрови ако прегризе каишката си или ако изближе от козината си инсектициден препарат.
Симптоми: обилно слюноотделяне, диария, повръщане, сънливост, конвулсии, тремор, гърчове. В такива случаи бързо се предизвиква повръщане, дава се активен въглен, промива се стомаха и веднага кучето се отвежда във ветеринарна клиника.
От другите битови опасности трябва да споменем отровата за мишки.
Симптоми и долекарска помощ: същите както при отравяне с инсектициди.
При отравяне с миша отрова смъртта може да настъпи след 2-4 часа. Веднага заведете кучето при ветеринар.
При отравяне с бариев карбонат е необходимо веднага да се предизвика повръщане.
При отравяне с варфарин (зоокумарин) дайте на кучето витамин К. Ветеринарният лекар ще постави и други необходими лекарства венозно.
При отравяне с цинков фосфат промийте стомаха на кучето, предизвикайте повръщане, дайте активен въглен и слабително. Отведете го незабавно при лекар.



от тук




п.п. Моля, мод за извинение. Идеята беше темата да се само информативна. Може би (съжалявам за съдзадената работа) да се преместят излишните мнения в Къщата и да се даде линк - так да се говори на воля?

Мод: ba_025.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2010 - 11:34 PM

bushkata,благодаря за полезната информация - хубаво е да се знаят и различните симптоми на различните отрови,аз ще се опитам да науча всичко това.

#18 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 10 March 2010 - 08:15 AM

Научете кучетата си да се разхождат с намордник- при големите ще стане трудно, но младите свикват. Ние имаме този модел http://www.wings-bg....ore/420/karlie/. Има двойна пластина отпред, която би трябвало да не позволява на кучето да ближе нищо.
За отровата в Русе сме посъветвани първо да опитаме с кислородна вода (недай си боже!!!)- около 40мл за 30кг куче. Повръщане трябва да последва до 2 минути. Светкавично обаждане на вет и изстрелване към кабинета- носете си винаги телефон, ключа за колата или телефон на таксиметрова фирма, за която сте проучили, че ще ви превози с кучето.
Пазете се! Бъдете нащрек постоянно, не им разрешавайте да ядат нищо, дори, ако се наложи да са на повод постоянно- това може да им спаси живота...
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#19 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2010 - 06:19 PM

В бгмама си разменят рецепти за отрови за кучета...какво да говорим...

http://forum.bg-mamm...?topic=481231.0
User's Signature

Качена снимка


#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 March 2010 - 07:20 PM

и тва са майки eg_033.gif ами днес се разминавам с един татко с малко момиченце и таткото казва на детето ми виж как да бягам като глей как си пускат псетата ей са да минеш да наръсиш малко отрова че амн от тез кучета.А моето куче върви на 10 крачки от мен спокойно без даже да им обръща внимание забучила нос в земята по нейни си работи там.После как няма да сме нация от изроди ми те децата така растат.В блока има няколко семейства като излязат с децата си 6-7 годишни калпазани от излизането от входа почват да гонят да целят с камъни лежащите кротко бездомни кучета и котета еми как няма да ви хапят бе хора,ако въобще можете да се наречете хора eg_033.gif eg_033.gif eg_033.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни