Dog.bg Форуми : Тинка полу-далматинка търси своя човек

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тинка полу-далматинка търси своя човек разминала се на косъм от гладна смърт

#1 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2010 - 08:04 PM

За първи път видях Тинка на снимка.От изолатора в Благоевград.Никой не знае колко време е престояла там без храна и вода,нито пък как и защо се е озовала на това място.След проверката на РВМС всички кучета от там са пуснати,неизвестно къде.
Не вярвах че горката животинка е оцеляла в това състояние навън,не и след като времето се обърна срещу клетите бездомници.Затова когато дъщеря ми преди наколко дена сподели че видяла "много миличка далматинка" пред входа и даже ми звъняла(уви-неуспешно) да донеса храна,не направих връзката ud_009.gif Само попитах-как позна в тъмното че е женска,и отговора "по цицките" ме постави в положение "нащрек" относно бебета в квартала.
И нещеш ли отивам оня ден да хвърлям боклука и при контейнера се озовах "очи в очи" с въпросната героиня.Веднага я познах,въпреки че вече е позагладила косъма и прилича на куче а не на скелет,установих контакт с погалване,заръчах и да ме чака и спринтирах 4 етажа към къщи за манджа.Подобрих личния си рекорд за бързина,обаче маймуната я нямаше,не беше ме разбрала dh_188.gif И оттогава я мисля и обикалям квартала да я търся...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2010 - 08:14 PM

Оня ден,в понеделник,след 2-3 неуспешни тегела из съседни улици да търся Тинка се прибирам,а след малко пристига и съпружеското тяло и пита "каква порода е това куче дето чака пред вратата на Даскалови,едно такова цялото на точки.."Той помислил че кучето е дошло със собственика си на гости на съседите от 2 етаж и сега чака чинно пред вратата.Пък аз веднага си измислих неотложна визита във мазето,и какво да видя- Тинка лежи на изтривалката,чака някой да я прибере.Сърцето ми се преобърна,обадих се на 100 човека,мислих варианти,умувах....нищо не ми се получи...Междувременно Тинка бе изгонена,опита да се подслони в съседния вход,и от там бе изгонена,а аз наблюдавах от прозореца как обикаля около блока ,преглъщах сълзите си и сърцето ми бавно умираше....

User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2010 - 08:34 PM

Вчера пак я търсих,обикалях,взирах се...не че има къде да я взема като я намеря....Почнах да разпитвам,заприказвах се с една възрастна жена дето я е виждала и хоп-появи се муцуната в дъното на улицата.Нахраних я,после се върнах на топло ,а тя остана вън на снега....
И днес я намерих,подслонила се беше под стряхата на един приземен прозорец.Лежеше на плочките.Спринтирах до службата за картон,поне да не лежи на цимента.Докато изваждах манджата взе да лае,отвори се прозореца и се показа жена,рускиня.Слава богу не ме наруга,заприказвахме се.От нея разбрах,че била намерила Тинка преди десетина дена в безпомощно състояние,не е могла да ходи ,залитала е и е падала...Прибрала я и я захранвала с мляко и супа.Вдигнала я на крака.Обаче не могла да я задържи повече,нямала хигиенни навици,направила беля в къщи,съпругът не давал...Помолих да не я гонят от прозореца,обещах да я обезпаразитя,ваксинирам,кастрирам,да извадя паспорт,да и търся дом,да минавам всеки ден да я храня.Много ми влезе под кожата Тинка,много....

ПС: Тинка е младо куче,с перфектни зъби,очевидно е че е била домашна,яде с финес от ръка,когато и говориш започва да "плаче",нещо обяснява,вълнува се.Като и постлах кашончето веднага се намести на него,много умно куче е.
Търсим дом,може и временен.Трябва и само покрив над главата и спокойствие,всичко останало ще осигуря.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 10 March 2010 - 08:47 PM

Ужасно е за всички бездомни, но когато домашно куче се окаже навън, то незнае какво да прави. Най ме е страх като влизат по входовете, тясно е, беззащитни са и всичко може да им сторят на затворено пространство. Тя е болна и простинала, няма как да пази хигиена, всички от изолаторите са или с разстройство или с цистити. Като укрепне, с търпение и режим ще свикне. От сърце й желая дом и стопани!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Laska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 03-March 10

Публикувано: 10 March 2010 - 09:05 PM

Прекрасна и нещастна! Къде е това куче- в Благоевград ли? Не , че е много близо до Русе, но просто нямам възможност да я взема- в апартамента ни са три кучета и трите са от улицата. А доброжелателни съседи колкото искате......
Няма ли кой да й намери местенце? Не вярвам , че това животно няма хигиенни навици, а дори и да няма- при добро желание всеки може да го научи на такива. Всяко куче придобива навици! Не се знае къде е живяло и какво е преживяло. Хора, които сте наблизо- ако имате едно куче вземете си и това! Не се страхувайте, че ще станат две. Трябва да се намери дом на това животинче!
User's Signature

Благодарното куче е по-достойно от неблагодарния човек!

http://grijaipodslon.ucoz.com/

#6 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2010 - 09:18 PM

Изоставените домашни кучета са наистина най-клетите създания,защото за разлика от тези ,които са родени и израстнали на вън, те знаят какъв може да е живота когато имаш дом и стопанин,знаят какво са загубили...страдат....И не знаят как да оцелеят сами,от какво да се пазят...Тинка не само че влиза във входовете,но и се качва по етажите,съвсем очевидно е че е била гледана в апартамент.Не се страхува от хора,но и не се "прилепва",досега нито веднъж не е направила опит да тръгне с мен.Много се страхувам за нея,знам че в района някой с мерак пребива кучета,Славка и Софка 2 пъти ги пребиваха,и то зверски,а и Шая съм я виждала с окървавена глава преди да я "внедря" в двора.
Дано да има късмет клетата да дочака...
Благодаря на всички дето ни мислите с добро,наистина имаме нужда от стиснати палци и позитивна енергия.Особено в тези трудни за всички времена,в които всеки е заключил сърцето си и не иска да погледне отвъд прага на къщата си.
Затова всяка окуражителна дума значи много,а всяка протегната ръка е безценна rc_036.gif
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2010 - 03:05 PM

Днес се обезпаразитявахме и официално се запознахме с Тинка(някой я е учил да дава лапа).Постлах и пореста гумена постелка за баня върху кашона.Веднага я изпробва- доволна е md_064.gif
Не е ли прекрасна wub.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#8 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 11 March 2010 - 03:19 PM

мале много е хубаво това момиченце wub.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 March 2010 - 04:51 PM

Милата душица гоялма е красавица и как нежно си е дала лапичката.Кучето прилича на пойнтер май smile.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2010 - 05:23 PM

Тя изобщо си е една нежна и деликатна дама.Ако знаете колко изискано хапва,как внимателно взима храна от ръка wub.gifНа три пъти успя да плювне хапчето,хем добре го замуших в парченце кренвирш. И с какъв финес се настанява на картончето,все едно на диванче се качва dh_188.gif
Утре ще и купувам каишка и ако ходи на повод ще се водим при чичо доктор за диагностика,ако ли не ще се учим...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#11 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2010 - 08:33 PM

Колко тъга има момичето в очите си - направо ми къса сърцето dh_188.gif Много е красива,дано някой да я пожелае скоро!
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#12 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2010 - 08:40 PM

чери, уникална си, както и животинките, на които помагаш... rc_036.gif , но...Тинка изглежда много мило и нешастно кученце. Дано няма сериозни здравословни проблеми и скоро да се уреди с истинско диванче!

#13 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 11 March 2010 - 09:40 PM

Чери всеки път успяваш да ме разплакваш. Животното изглежда много нещастно. Как хората не знаят колко любов ще даде това животинче ако му дадът едно малко местенце вкъщи и мъничко любов. ЧАкам с нетърпение да я видя щастлива.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#14 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 March 2010 - 02:38 PM

Тинка е страхотно момиченце,във възторг съм от нея.На обедната почивка ме придружи до близкия зоомагазин,там позволи да измерим каишка,не възрази и да се върнем на повод.Ходи перфектно на повод,по-добре от собственото ми куче.Има спокоен и уравновесен характер,при разминаването с една огромна овчарка налитаща да ни подуши само се прилепи до крака ми и не показа никаква емоция.Но като видя че се връщаме пак към прозореца запецна и не искаше да върви....беше си помислила милата че я взимам в къщи...скъса ми сърцето с погледа си.Пуснах я,помисли малко и после си легна на гумата.Бях и купила за утешение едно кучешка консервичка,деликатесна,даже не пожела и да я погледне.Не е лакома,но се храни,на обед си изяде порциона.Сега и угаждам,защото въпреки че не личи на снимките е доста слабичка все още.Снимки ще пусна довечера като се прибера,в службата нямам кабел.

ПС;Днес успях да огледам и "изходния материал" Там всичко е наред,с добра консистенция и вид,ходи на определено място ,та имаше повече находки.Не успях да видя изхвърлени паразити,но това нищо не значи естествено.
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#15 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 March 2010 - 05:09 PM

Цитат(butci @ Mar 11 2010, 06:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Колко тъга има момичето в очите си - направо ми къса сърцето dh_188.gif Много е красива,дано някой да я пожелае скоро!

И на мен ми къса сърцето, направо е прекрасна.
Защо не е кастрирана, щом е била в приюта?
Била е домашна, видяли са, че не е породиста и са я изхвърлили.
И с тази къса козина на тези студове-ужасно е

#16 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 March 2010 - 07:44 PM

Цитат(PURSY @ Mar 12 2010, 05:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Защо не е кастрирана, щом е била в приюта?

И аз това се чудя ud_009.gif Когато я открихме там беше в такова състояние,че не би преживяла кастрация,затова са я пуснали след жалбата,нямат право да държат кучета там.Може би са я хванали за кастрация и просто са я забравили или пък са я чакали да умре,може да е свършила отровата eg_033.gif

А ето и обещаните снимки wub.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 March 2010 - 07:50 PM

Tази снимка е от преди да тръгнем за каишката,на нея си личи колко е слабичка все още

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   caesarvarna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 08-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 March 2010 - 09:40 PM

Аз утре ще пътувам до София. Остава ли плана да я докарам до Варна? :)

#19 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 March 2010 - 11:27 PM

Срам не срам пак ще моля за помощ
Може ли някой утре към 2-3 часа да посрещне Тинка,да я вземе от автобуса да я изкара от клетката и да я предаде на caesarvarna.За момичето се намери приемен дом в далечна Варна,искала да види морето маймунката ab_041.gif
Помагайте uc_029.gif
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 March 2010 - 02:16 AM

може, разбира се md_064.gif

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни