Dog.bg Форуми : Тинка полу-далматинка търси своя човек

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тинка полу-далматинка търси своя човек разминала се на косъм от гладна смърт

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 March 2010 - 09:16 AM

е хайде ще си имаме още една мома варненка честито на печелившите чакаме снимчици af_089.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   sarka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 March 2010 - 11:46 AM

Много се радвам за Тинка, че и за нея се е намерило топло местенце. Силно истискам палци и й желая най-хубавият живот в новото й семейство. af_089.gif

#23 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 14 March 2010 - 03:08 PM

Тинка ще бъде в приемен дом,където ще може спокойно да чака своите хора.Междувременно там ще бъде ваксинирана и кастрирана.Тя продължава да търси постоянен дом,ще има нужда от пускане на много обяви като му дойде времето и от голяма доза късмет.
Огромно БЛАГОДАРЯ на новата и приемна мама,на JennyB и на caesarvarna friends.gif

ПС: Извинявам се за неугледния вид на клетката,както и затова че изпращам душичката с празно джобче,кризата ме е налегнала здраво напоследък bm_008.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 15 March 2010 - 12:14 AM

Тинка която се вози царски на цялата задна седалка от София до Варна.Много кротка и добра душица, wub.gif гък не каза по пътя, така се беше изтегнала към края на пътуването.Първо беше много стресирана с подвита опашка, на Търново вече я въртеше приятелски ab_041.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 March 2010 - 01:10 AM


Милата душица,наспала се е и тя на топличко...Че при нас след като първо и откраднаха гумената постелка ,снощи и отмъкнали и картончето , оставили и бяха само парцалчето,ама то се нагънало и спала и мръзнала клетата нощеска на цимента.На сутринта много ми се оплаква.Сега вече ще си има вече и тя постелка и покрив над главата.
Благодаря ви nushcho и caesarvarna че се погрижихте за нашето момиче да пътува царски към сигурно и спокойно местенце където да си чака късмета.Сега всички ни стискайте палци това да стане скоро!


User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Lubka Christova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 186
  • Регистрация: 15-December 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 15 March 2010 - 01:19 AM

Много се радвам, че вече не е на улицата. Аз тъкмо в петък вечерта пуснах тема за нея във Фейсбук страницата.
Когато се настаните и решите да продължим с обявите, ми пишете какво ново да допълня. За сега ще напиша, че е в приемно семейство във Варна.
Ето да погледнете статията.

#27 Потребителят е офлайн   Laska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 03-March 10

Публикувано: 15 March 2010 - 12:13 PM

С уважение към всички участници в акцията за спасяването на Тинка! На добър час на момичето!
User's Signature

Благодарното куче е по-достойно от неблагодарния човек!

http://grijaipodslon.ucoz.com/

#28 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 March 2010 - 12:28 AM

Тина на живо се оказа по-дребна, отколкото ми изглеждаше на снимките. Не сме я теглили още, но при носене се усеща някъде към 13 кг.

Момичето е много интересно - с аеродинамична главичка, тъничко телце, дълги стройни крака и огромен гръден кош. Идеална бегачка.

Много бързо се печели доверието й - малко гранулки и тя вече подава ръка за запознанство и молба за ласки. Когато реши, започва да говори - доста високо, понякога с извивки. На разходки не се отделя на повече от 5-6 м. При среща с кола търси възможно най-далечното и скришно място.

А сега да видим каква квартира има Тина на морето.

Това е кухнята на Тина - там си държи водните и хранителни запаси.
Прикачена снимка

А това е спалнята. На външен вид неугледна, но отвътре мекичка и удобна. И закътана. Има одеалце и възглавничка, за които трябва да благодари на Ушатка, едно друго кученце с подобна на нейната съдба. Прикачена снимкаПрикачена снимка

А това е салонът - за тичане, за зяпане, за излежаване на припек, за лаене и пеене, но засега не е много предпочитан.
Прикачена снимкаПрикачена снимка

Има и една екстра - човек за ласки и милувки.
Прикачена снимкаПрикачена снимка

Тина също така откри, че може да разхожда тази екстра в гората. Много й е забавно.

Това обаче е само квартира на морето. Момичето си търси постоянен дом, по-хубав от квартирата, с човешки екстри в него, на които да разправя ежедневието си и които да разхожда по паркове и градинки.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#29 Потребителят е офлайн   nat8 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2356
  • Регистрация: 28-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 March 2010 - 12:39 AM

Е, щом си е намерила екстра за разходки, щастливка е тя. Ще и хареса на морето. ab_041.gif
Много мило изглежда, дано бързо намери и постоянем дом.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 01:03 AM

wind, Колко чудесно сте устроили малката муцуна!!!! Просто стра-хот-но! Много, ужасно много се радвам за Тинка и ви свалям шапка - на всички,които уредихте момичето с макар и временен, но свой дом. И сигурен. Защото там, в Благоевград, просто ми настръхват косите, какво става с кучетата... И как онези малкото момичета там ги обгрижват така, все едно ходят на работа, а вечер си лягат със свити сърца - дали ще намерят на сутринта муцуните, и в какво състояние... Чери, и за теб, и за останалите момичета - приемете моето най-дълбоко уважение. Надявам се душевните ви терзания да свършат в най-скоро време и да се намери някакъв цивилизован начин за намаляване на бройките в града ви - дали сериозен приют, дали действаща кастрационна програма - дано, дано нещо да се отвори в скоро време, най-горещо ви го желая!

Искам да кажа за Тинка обаче. Хора, това куче наистина е уникално. Тя вярно е по-дребничка, на мен ми напомня по-скоро за ловджийските породи, за гонче, отколкото за далматинец, но както и да е. О-ЧА-РО-ВА-ТЕЛ-НА е! wub.gif Това е едно ужасно деликатно, нежно същество. За съвсем малкото време,което проведох с нея, аз наистина успях да се влюбя! Макар и да беше в шок от пътя, трепереше цялата, но от нея лъхаше една такава нежност и красота, че на човек му се иска да я гушка и да я гушка... и да й угажда. Вярвайте ми, малко по-късно си дадох сметка, че ако бях останала малко по-дълго време с нея, щях просто да си я гушна и да не я пусна никъде, с никого! Ей такова впечатление оставя Тинка за 5 минути време с нея, без дори да е подала лапа или да е взела гранулата ти.

Който успее да се сдобие с нея, ще е един невероятен щастливец!

#31 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2010 - 01:28 AM

Ама че работа ! JennyB ,как си я усетила маймунката за 5 минути! Тя наистина има някаква харизма!Дъщеря ми за първи път изяви желание да разхожда куче,единствено за Тинка от бездомните ми.Дори и за Шая,дето ми беше абсолютния фаворит не го е предлагала....А за Тинка се натискаше wub.gif
Дано да и помогне тази чаровност на душичката да си намери бързо своя човек,макар че от снимките не може да се усети в пълна сила излъчването и.С тази нежност и деликатност Тина си е само за диванче,дано да я оценят ,наистина ще е щастливец който се уреди със нея!
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 12:10 PM

Страхотна работа, момичета! rc_036.gif Толкова тъжна беше муцунката, но вече не е!
И на мен ми прилича на поинтер. Дали няма да я поискат по ловните форуми, ако и се пусне обява?

#33 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 12:16 PM

Късмет на малката сърничка!
Чери, Wind, JennyB, страхотни сте! smile.gif Много я мислех малката красавица да не й се случи нещо лошо.
Отсега нататък й пожелавам много обич и спокойствие.

#34 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 March 2010 - 12:29 PM

Тина горещо благодари на Чери, JennyB, Caesarvarna за уреждането на пътуването. Днес ми го каза с напяване и заръча да не забравя.

Ще я питам дали би искала да има ловец за стопанин, но тя дори да каже "Чудесно, перфектно, това ми е мечтата", аз няма да я пусна на такова място - не, че имам нещо против хората (имам много против, наистина много срещу самия лов),но не ми се иска да спомагам дори по най-малкия начин за убийството на животинки.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#35 Потребителят е офлайн   g_vasileva Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2129
  • Регистрация: 20-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 March 2010 - 12:45 PM

Да се запише веднага в протокола за кучето,пропътувало половин България,известно като Тинка-
т.1 ---Днес,16.03.2010 год.,кучето Тинка полудалматинка,по повод преместването му в морската столица и уреждане на лична боксониера от курортен тип,да бъде прекръстена на Тинка урединка!
т.2 ----На новата и гледачка Wind да се присъди ордена "Грижа се за Тинка,значи съм готин човек"---
т.3---Също така най-учтиво да бъде замолено явяването на сериозни кандидати от типа идеален стопанин---
User's Signature

You may say that i'm a dreamer, but i'm not the only one

#36 Потребителят е офлайн   spasova_petya Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-March 10

Публикувано: 16 March 2010 - 02:27 PM

Здравейте,
много се развълнувах, като видях какво е писано за това кученце и особено като видях и снимките. Аз имам абсолютно същото кученце, взела съм го от същия изолатор в Благоевград. Казва се Майк и беше в много окаяно състояние, когато отидохме да го вземем. Моля ви, оставете ми някакви координати, за да мога да се свържа с вас. Сигурна съм, че двете кученца са братче и сестриче.
Благодаря ви предварително!:)

Прикачвам и снимки, за да видите приликите с Тинка и как изглеждаше Майк, като го взехме, и как изглежда сега

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#37 Потребителят е офлайн   spasova_petya Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-March 10

Публикувано: 16 March 2010 - 02:31 PM

Ето още малко снимки ...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#38 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 March 2010 - 03:03 PM

Малеее, абсолютно еднакви са!

Нямам мобилен телефон, а на домашния е трудно да бъда открита, освен късно вечер.

Може да пишете на ЛС или на и-мейл windes4@yahoo.com

Но съм сигурна, че всички тук ще се радват да научат за Майк - кога го взехте от изолатора, имате ли някаква информация за това, къде е бил преди и т.н.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#39 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Икона за мнението  Публикувано: 16 March 2010 - 03:51 PM

a eto go Maik na moreto...s nai-dobrata si priqtelka ot detinstvo Kari wub.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#40 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2010 - 04:48 PM

То тук цял роман се получи ud_009.gif Май откри Тинчето загубени роднини ab_041.gif Като си намери и стопанин и може да си организирате срещичка,да потичат с братчето af_089.gif Ама сега е въпроса да намерим "екстрата"- демек човека с който Тина да си хортува,да му пее,да бута кратунка за погалване и да го заклещва в прегръдка.Тя тия работи много добре ги умее ab_041.gif А подозирам че сега като се отпусне може да извади и други скрити таланти dry.gif
ПС : spasova_petya,ако имате някой познат,дето тайничко или открито да ви е завиждал за Майки ,сега е момента да се уреди и той с такова съкровище dog.gif
ПС:Забравих да Ви благодаря че сте спасили това мило момченце от изолатора.Личи си колко е щастлив и доволен с вас rc_036.gif

User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни