Dog.bg Форуми : Тинка полу-далматинка търси своя човек

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тинка полу-далматинка търси своя човек разминала се на косъм от гладна смърт

#41 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 05:23 PM

Ще я питам дали би искала да има ловец за стопанин, но тя дори да каже "Чудесно, перфектно, това ми е мечтата", аз няма да я пусна на такова място - не, че имам нещо против хората (имам много против, наистина много срещу самия лов),но не ми се иска да спомагам дори по най-малкия начин за убийството на животинки.
[/quote]
На ловец-неееееееееееееееееееее!
Ама че хубава история излезе, колко е малък светът!
Тина май си има братче! af_089.gif
Страхотно е, че сте спасили момчето, дано и Тинка има такива пркрасни осиновители, като Вас!
Приликата е страхотна!

#42 Потребителят е офлайн   spasova_petya Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-March 10

Публикувано: 17 March 2010 - 12:55 AM

Здравейте всички, искам да ви преставя новата порода куче МАЙКТИН. Тя е уникална по своя род, нова българска порода, която произлиза от района на Благоевград. Всичко това е много хубаво, но има и едно голямо НО. Майк го взехме март 2007 година, не много по-голям от сегашния му размер, с тази разлика че тогава тежеше 7 кг, а сега е 20. Имаше над 100 кърлежа по него , 2 месеца всеки ден беше на инжекции и беше необходима половин година, за да може да се възстанови от мизерното състояние, в което беше. Сега е едно неверояно кученце, което промени целият ни живот и много съжалявам хората, които са го изхвърлили, а още повече тези, които са го държали в изолатора един месец без храна и вода. Добре че е било март месец, имало е сняг и кученцата, които обитаваха изолатора са яли сняг, защото в противен случай... Да не говорим, че когато отидохме там, бяхме вцепенени, от това колко човешка злоба и безхаберие за другите живи същества може да има. Какво видяхме: голямо заградено пространство, което по периметъра си имаше кучета с колибки, които охраняваха мястото. Те имаха подслон, храна, вода и изглеждаха в добро физическо състояние. НО, когато отидохме да видим кученцата в излолатора, просто ни се подкосиха краката..... Не мога да повярвам все още как може да съществуват такива неща в уж европейската ни държава. Имаше шест клетки, като във всяка клетка имаше по една много нещастна и измъчена душа. Клетките бяха заринати от фекалии и снях. Кученцата лежаха върху цимента, заради което Майк няколко месеца не можеше да тича, беше получил възпаление на ставите, което се лекуваше с месеци. Имаше една немска овчарка, която никога няма да забравя, беше починала, може би часове преди това... Гледката беше потресаваща... Друго фрапиращо нешо беше ламаринена клетка, в която не влизаше светлина. Тя беше с наспис "Зло куче". След като видяхме Майк, се влюбихме в него, изведохме го от клетката, дадохме му вода и малко храна, която бяхме взели, а той беше обезумял за нея. Представете си един месец да не сте хапвали нищо... Задницата му беше изкривена от това, че организма му се самоизяждаше... аСлед като вече беше на свобода, ние решихме да видим какъв звяр се крие в ламаринената клетка. И познайте какво имаше там? Една много миличка и добродушна госпожица, която като излезе навън първоначално се блъскаше в околните предмети, защото не виждаше добре... Тя е била поне 1 месец в пълен мрак, без храна и вода... Едвам се сдържахме да не се разплачем... Този изолатор се намира на няколко километра от Благоевград. Ние се върнахме в града, за да купим кучешка храна и да нахраним нещастните кученца, забравени от света. Просто не мога да разбера как хората, които охраняаха това място даваха храна и вода на кученцата, които им вършеха някаква работа, а другите ги оставяха на гладна смърт...Всичко това се случва 2007 година. Сега, след цели 3 години, аз попадам на същото кученце и същият този изолатор. Не мога да си обясна какви са тези хора, по-скоро не са такива, които толкова много време допускат тяхното куче да се размножава, а след това изоставят тези черно-бели красавци на произвола на съдбата. Това са 3 години, или поне за толкова знаем... и нищо не се е променило...

#43 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 March 2010 - 11:13 AM

Аз не съм член на организация,съвсем обикновен редови средностатистически човек съм.Но ужасно се срамувам от това което става с кучетата в града ни,макар че на повечето места ситуацията е аналогична.
Боря се със зъби и нокти да спася всяко едно куче с което се захващам.В борбата с институциите за жалост не ме бива,ама никак dh_188.gif Но има хора които се борят и на този фронт и се надявам те да стават все повече и повече,защото той всъщност е важния ,за да може да намалява нуждата от хора като мен.

Много тъжна взе да става темичката за Тинка,а така ми се искаше да е позитивна и да отиде бързо в раздела с хубавия край.Със затаен дъх очаквам оценката на чичо доктор и се надявам всичко да е наред при муцунката.
Тинче ,много поздрави и целувки от кака ,която заръча да слушаш мама Wind,и да гледаш се внедриш за постоянно някъде по-наблизо ,защото и дължиш една разходка ab_041.gif Така че трупай чар и се разхубавявай,забрави за онова ужасно място и отпусни сърчицето си ! Лошото мина и ти предстоят само хубави неща!
Има някъде човек и за тебе,ще видиш!
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#44 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 March 2010 - 12:43 PM

Ох, много тъжни неща стават по света. Добре, че сте спасили Майк и той сега е едно щастливо куче! Надявам се скоро и Тинка да последва неговата съдба и да си намери такива прекрасни стопани като вас!

Вчера ходихме при чичо вет. Всичко е наред с момиченцето. Даже записахме час за събота да я кастрираме. Ваксината после. Според ветеринарите Тинка е около 2 годишна. Тежи 15 кг. И според нашите ветове Тинка по-скоро е микс пойнтер, отколкото далматинка. Но няма да й сменям името :)

Момичето е добре, на разходките вече тича по-уверено, защото районът вече не е така непознат, но все пак гледа да не ме изтърве от поглед. Недоволства, когато я оставям и си тръгвам, но бързо се успокоява.

Стискайте много палци, днес получих запитване за нея, от Варна, хората звучат прекрасно, дано това да е късметът на момичето!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#45 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 March 2010 - 01:11 PM

Цитат(wind @ Mar 17 2010, 11:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
И според нашите ветове Тинка по-скоро е микс пойнтер, отколкото далматинка. Но няма да й сменям името :)

Стискайте много палци, днес получих запитване за нея, от Варна, хората звучат прекрасно, дано това да е късметът на момичето!


Ох,дано да стане,дано!!!
Тогава ще можем с чиста съвест да я прекръстим на "Тинка- урединка",както предложи g_vasileva md_064.gif

User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#46 Потребителят е офлайн   Боряна Тодорова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 19 March 2010 - 03:16 AM

Здравейте,днес случайно попаднах на този форум и на историята на Тинка.Исках само да ви благодаря,че има такива хора като вас,за грижите на тези,които са я спасили от улицата,за тези,които са я закарали до варна,за хората във варна ,които са я приютили сега миличката и за всички,които с активността си в този форум и помогнаха да живее! Вие сте добри хора!! Благодаря ви за това,което сте! И знайте,че и Тинка го е оценила! Колко тъжна история,да се надяваме с хубав край-аз вярвам,че ще се намери човек,който ще я обича и ше я приеме в дома си завинаги.Колко им трябва на тези кученца-къшей хлях(купичка гранули wb_052.gif ),топъл дом и някой,който да се грижи за нея и да я обича.И на този човек кучето ще даде много повече отколкото той е дал...Някъде четох,че кучето е единственото същество,което би могло да те обича повече от себе си..Помислете за това! Добри душици са те,по-добрата част от света..

А относно темата "улични" животни-ние сме ги направили такива,с нашата безотговорна занемареност,необразован егоизъм...колко много глупави хора не кастрират домашните си животни,и те се размножават и после ненужните кутрета се изхвърлят....или пък тези дето отиват да си купят от магазин "породисто" или пък поръчват и дори го чакат да се роди...наистина ли тези хора вярват,че като е "порода" ще ги обича повече?? Или пък е въпрос на гордост да се "окичиш" с куче -трофей??Само един глупав и необразован,ограничен човек може да разсъждава така и да постъпва така.

А относно държавните приюти-ох,откъде да почна..държавата ни е точно като онези глупави хора дето търсят породисти кучета-безхаберна,егоистична,безполезна в невежеството си!Като си помисля в САЩ зоополицаите,гледам това предаване по Анимал планет..ами там хората като видят животно на улицата се обаждат,а зоополицаите пътуват с часове ,за да го спасят.После-медицински грижи,обучение,подготовка за живот в семейство и търсене на стопани да се грижат за него..А тук?? По 20 кучета лежат на циментов под,оградени от ламарини,гладни,жадни,заключени,болни...нямащи никакъв шанс,ако не са хора като вас,и тези от сдруженията..ама как да спасиш всички..толкова много са! По-добре да са на улицата тези животни,там поне не са заключени-иначе студът и гладът са си все същите и в Държавния приют и навън...

И пак на темата за Тинка,днес изчетох целия форум,затова и се регистрирах за да мога да ви пиша и да ви Благодаря за добротата,хора!!!Аз публикувах Тинка в албум на фейсбук профила си,както и снимката й ми е на профила ,за да може да я видят повече хора,надявайки се някой да се влюби в тези красиви очи,в това кученце,жадно за обич и топлина.. http://www.facebook....abb?ref=profile
ако имате фейсбук,ще се радвам да поддържаме връзка и там,за да помогнем заедно на Тинка,
а това е албумът http://www.facebook....mp;id=525407244
Той е с кученца от Русенския приют,на които ще търсим дом,но и Тинка я сложих да я видят повече хора!

Доколкото разбирам някой вече е питал за нея,какво точно ше рече "запитване"?? Ще я вземат ли или не? Според мен като го видиш само животното и разбираш дали сърцето ти го приема,дали искаш да му дадеш обич и топлина.Дано! Стискам палци и вярвам,че Тинка ще намери добри хора да я обичат много!!


#47 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 March 2010 - 09:08 AM

Здравейте!!!!
Регистрирах се и вече да мога да пиша по темата за Тинка smile.gif . На 16.03. рано сутрин изпратих запитване по емайла на Wind за сладураната. Просто нямам време в момента да ви опиша как се почувствах, когато я видях. Това си беше просто л/бов от пръв поглед. Легна ми на сърцето сладураната. Още щом я видях реших, че явно ще се ходи до Благоевград..... Четейки видях, че е преместена във Варна. Обявата и я видях на рожденния ден на предното ми куче, за съжаление преди 4 г. тя почина на 16г възраст. Отново безпородна, но много благородна и прибрана от улицата, умираща с парвовироза. Но си дарихме едни прекрасни години- почти цял живот. Толкова много случайности или съвпадения. Не знам. Явно аз съм човека на Тинка ae_085.gif надявам се. Сега чакам Wind да се свърже с мен и евентуално да се видим в неделя след кастрацията на малката. Надявам се да мога да и дам шанс за по-добър живот. Ще трябва само да се видят и със сина ми на 8г., но мисля , че няма да имат проблеми. Тя е душичка. И така- дано скоро имам добри новини.

#48 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 11:11 AM

Благодаря на всички за милите думи за Тинка! Маймунката наистина умее да краде сърца, щом успя толкова хора да впечатли smile.gif

Тина е добре. Вече свикна с новото място и гората, в която се разхождаме и тича с все сила. Не винаги се отзовава на първото повикване, но клекна ли, веднага тича към мен. Върви идеално на повод. Много е умна и бързо схваща какво се иска от нея. На моменти емоциите в нея надделяват и ги изразява с подскачане, въртене, джафкане, скимтене. Има ли обаче човек, който да й отделя повече време и внимание, свикне ли с това, че ще си има топъл дом и любовта на своите си хора, Тинка бързо ще се успокои, според мен. Иначе като е сама кротува.

Благодая на Muka за готовността да приеме Тинка в дома си. Това, че още не са се видели, е изцяло по моя вина - през седмицата ми е почти невъзможно, прибирам се късно, в събота Тина има час за кастрация, така че ще се срещнат в неделя, но момичето все още няма да се чувства съвсем добре, шевът вероятно ще я попридърпва.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#49 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 12:05 PM

Ами за нас остава само да стискаме палци и да очакваме новини.Дано да са хубави ae_085.gif
Тинчето наистина е едно много емоционално същество.Обаче емоциите и са само към хора които обича,към другите е сдържана и спокойна.Към мен например отношение прояви чак на третата ни среща,предните два пъти само приемаше храната дето и носех,но нито тръгваше да ме следва,нито ми "говореше".Обаче на третия път с такива прегръдки,"песни " и целувки ме посрещна,че ми скри шапката.Споменах ли че Тината обича да "дъвче "пръсти като я прегърнеш ab_041.gif - разбира се прави го много нежно,внимателно и съвсем,съвсем безболезнено,но придружено с някакви си нейни "песни".Предупреждавам,защото може да стресне детенце например,със самото действие.Макар че едва ли ще го направи от първа среща.Докато се разхождахме тук се случваше да дойдат дечица да я галят-Тинка приемаше спокойно и без емоции тази манипулация,без умилкване,без въртене на опашка но и без притеснение.
Абсолютна скица е тая маймунка.Стискаме палци утре за кастрацията и пожелаваме бързо възстановяване.Надявам се че е отхвърлена вероятността да е вече кастрирана,макар че е съвсем минимална .

ПС:И пишете как е протекла срещата,че ще си изгризем ноктите от нетърпение ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#50 Потребителят е офлайн   Боряна Тодорова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 19 March 2010 - 12:48 PM

Браво,браво! Вие хора,всички имате златни сърца!! Мика,не се отказвай-Тинка е слънчице,което ще ти донесе много радост и щастие вкъщи! Хайде,чакаме добри новини!

#51 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 March 2010 - 01:20 PM

Стискаме палци МИКА да е човека на Тинка!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 02:29 PM

Цитат(чери @ Mar 19 2010, 11:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Надявам се че е отхвърлена вероятността да е вече кастрирана,макар че е съвсем минимална .


Отхвърлена е.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Боряна Тодорова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 19 March 2010 - 08:23 PM

Какво означава това????? КАК ТАКА Е ОТХВЪРЛЕНА??Тинка ли е отхвърлена???? Или имаш предвид "вероятността вече да е кастрирана??

#54 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 08:25 PM

Тинка не е кастрирана се има предвид.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#55 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 March 2010 - 02:28 PM

Да, имах предвид, че е отхвърлена вероятността Тина да е кастрирана. В момента обаче е във вет кабинета след около час и половина ще си я взема вече кастрирана, миличката, мен ме свива корема в момента, мисля, че никога няма да претръпна.

А ето и клипчета от тази сутрин.

Линк
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#56 Потребителят е офлайн   Боряна Тодорова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 20 March 2010 - 03:43 PM

Току що гледах клипчетата с Тинка,колко радостна и щастлива изглежда,как безгрижно тича....Няма следа от онова свито кученце пред прозореца на блоке,и това е благодарение на всички вас хора,които се погрижихте за нея и не я оставихте да умре гладна и бездомна!Благодаря ви,промяната в Тинка е огроомна,а съм убедена,че когато вече е в постоянния си дом,при новите си хора:) това за нея ще е рай:)

#57 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 March 2010 - 05:28 PM

Тинка е прекрасна. Заслужава страхотни стопани. wub.gif

П.с. Гледахме клипчетата с Френ. Уйнд, тя ти позна гласа и се скъса да те търси, къде си се скрила - не си под масата, не си и в шкафа, къде ли може да си?! ab_041.gif
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#58 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 March 2010 - 05:34 PM

Тинка е кастрирана вече, само дето вместо около 5 см, разрезът е около 15. Не запомних много добре обясненията, но момичето имало някакво възпаление най-вероятно, вследствие на което единият яйчник бил срастнал за някъде и за да го изчистят и отстранят, се е наложило да я резнат повече.


User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#59 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 March 2010 - 05:45 PM

Ох,милата..... dh_188.gif Добре че не са сколасали да я кастрират докато е била в изолатора....
Сега си има кой да я наглежда,ще и мине като на куче.От все сърце и желаем бързо възстановяване и съвсем скоро пак да тича със щастливо размахана опашка.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 21 March 2010 - 10:25 PM

Как е нашето момиче след операцията,още ли е омърлушена ud_009.gif
User's Signature

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни