Dog.bg Форуми : kili ribki

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

kili ribki

#21 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2006 - 12:38 PM

Ами ако сложиш две рибки в 200 литра, естествено, че ще изглежда празен.
Кили рибките са толкова разнообразни, че съвсем спокойно можеш да си направиш аквариум само с такива.
На дъното родовете Callopanchax, Fundulopanchax и Nothobranchius, в средните слоеве родовете Aphyosemion и Aplocheilichthys, а в горните - Aplocheilus и Epiplatys.

#22 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 February 2006 - 01:36 AM

добре. аз не съм наясно , но и станислав не е.преди нямаше разноовразие но нещата явно са се променили. радвам се за което. беше голямо шоу когато в къщи се люпиха 2 вида кили. исками се и сега да пробвам с хаивер ,когато му доиде времето. разбира се с твоите съвети ,ако ямаш нищо против. ако не ще доида в софия.

#23 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2006 - 07:55 PM

Аааааа, Станислав разбира, при това много! Просто не сте се разбрали.
Бих могъл да ти изпратя хайвер, но още е студено. Средата на април да дойде само. Към какви рибки имаш предпочитание?
Тук можеш да видиш какви видове имам и да си избереш нещо.
http://www.killifisc...tail.php?zid=49

#24 Guest_дадаani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 March 2006 - 12:58 AM

Зная много добре,че Станислав разбира ,но се прави на луд. преди 2 дена ходих при него да си купя клетка за папагал. каза ми ,че стопанството му е на доизживяване . не знам защо .разгледах саита. всичко това което го има в твоя списък с видове предлагаш ли го?надявах се да видя повече снимки. не познавам много видове и ми е трудно да се ориентирам в това разнообразие .зная ,че е рано за хаивер. обаче дори и да поръчам все пак ще са ми нужни твоите съвети по излюпването. не всички се люпят по един и същ начин нали. занимавала съм се с доста хаиверни риби усрешно но с кили опита ми е малък.виждала съм ги в малки аквариуми и никога в големи . така,че ти предлагаш красиви и съвместими рибки,а аз обещавам да изпълнявам съветите ти. все едно го правиш за себе си .

#25 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2006 - 01:22 PM

Нормално е стопанството на Стас да е на доизживяване. Не е лесно да работиш две еднакви работи. И аз докато работех в зоомагазин дилемата дали да се откажа от стопанството си или не беше непрекъснато. Слава Богу, взех вярното решение.... r)
Това, което си видяла в списъка го имам като видове. Дали сега или след шест месеца, но ще мога да ти го предложа като хайвер или като риби.
Снимки можеш да видиш с някоя търсачка, примерно гугъл. Ще намериш на всички видове.
Ще ти помогна със съвети, естествено. Ще е добре да имаш непрекъснат достъп до 2-3 вида живи храни.

#26 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 March 2006 - 01:23 AM

здравей!ровя из гугъла редовно, но за кили рибки не съм се сещала. обикновено гледам за орнидеи. те са ми страст. няма проблем с живата храна. нали ти рисах ,че съм се занимавала с хаиверни риби. сега е по- лесно при станислав мога да си купя. няма нужда да отглеждам или да нодя из "локвите".освен това през лятото в езерцата ми при лилиите се въдят чудни "буболечки".храната изовщо не я мисли. първо трябва да направя аквариума.преди те попитах изролзвал ли си лампи със спектър като дневния .вечер рисувам картините си на такава лампа ,защото не изменя цветовете.но нека направя аквариума и нищо не ми пречи да пробвам.

#27 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 March 2006 - 01:24 AM

здравей!ровя из гугъла редовно, но за кили рибки не съм се сещала. обикновено гледам за орнидеи. те са ми страст. няма проблем с живата храна. нали ти рисах ,че съм се занимавала с хаиверни риби. сега е по- лесно при станислав мога да си купя. няма нужда да отглеждам или да нодя из "локвите".освен това през лятото в езерцата ми при лилиите се въдят чудни "буболечки".храната изовщо не я мисли. първо трябва да направя аквариума.преди те попитах изролзвал ли си лампи със спектър като дневния .вечер рисувам картините си на такава лампа ,защото не изменя цветовете.но нека направя аквариума и нищо не ми пречи да пробвам.

#28 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 03 March 2006 - 01:23 PM

Чудесно е, че имаш доктъп до жива храна непрекъснато. Килитата ти ще са истински щастливци!
Принципно кили рибките изглеждат най-добре на дневна светлина. Предполагам и че лампа със същия спектър ще им се отрази идеално.
Прави аквариума, за останалото нямаш грижи! 1super

#29 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 15 March 2006 - 12:25 AM

Здравей!Ето мога да ти пиша само като нерегистриран потребител ,иначе не става. Какво да се прави ще го преживея.жалко ,че е толкова студено .Заинтригува ме с тази рибка. няма как да си я взема,освен ако идва някои в София ,за да зарежда магазини или да купува заличното си сторанство.Студувала съм в София и никак не ми се идва в товавреме.както ми я орисваш е предизвикателство.Обичам предизвикателства.имам поне 10 аквариума на тавана и мога да я пробвам. Благодаря ти за отзивчивоста , да видим дали ще се оправят нещата.успех във всичко!

#30 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2006 - 12:16 PM

Здрасти Ани! Дано да съм помогнал и dog.bg да е отстранил проблемите...
Ако познаваш Рости - той би могъл да ти свърши работа. Идва всяка събота до София. Мой приятел, както и приятел на Станислав. Занимава се с терариумни животни. Ще го видя на пазара.
А рибката наистина е предизвикателство. Много е рядка, дори и на световно ниво. Специфична, но щастието да видиш как се разплуват новоизлюпените е несравнимо! w)

#31 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 24 March 2006 - 03:58 AM

Абонирана за тази тема(форум) пише като гост. Здравей!Добре познавам и Рости.Не знаех ,че идва всяка седмица.продаде ли рибките? Ако не си ми пиши. Ще преглеждам Съобщенията ти.Малко ме е яд на неразбориите в този саит.Затова несъм го отваряла отдавна. Значи си има пазар. Да взема да питам Рости дали ще ме вземе като компания до София. Не зная с каво идва ,но ще разбера.Искам да те питам и още нещо ,но не е свързано с форума. bl)

#32 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 24 March 2006 - 03:59 AM

Абонирана за тази тема(форум) пише като гост. Здравей!Добре познавам и Рости.Не знаех ,че идва всяка седмица.продаде ли рибките? Ако не си ми пиши. Ще преглеждам Съобщенията ти.Малко ме е яд на неразбориите в този саит.Затова несъм го отваряла отдавна. Значи си има пазар. Да взема да питам Рости дали ще ме вземе като компания до София. Не зная с каво идва ,но ще разбера.Искам да те питам и още нещо ,но не е свързано с форума. bl)

#33 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2006 - 11:05 AM

Здрасти Ани!

Радвам се, че пак се появи. Пусни ми един e-mail на killi@mail.bg.
Ще се разберем по мейла. Имам една-две идеи.....

#34 Guest_заинтригуван_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 March 2006 - 05:31 PM

четох,четох и нищо не разбрах:)значи може ли някой с прости думи да каже или да ме насочи да прочета някои съвсем прости неща, като: колко голям аквариум е необходим/минимум/ и как да е оборудван, от къде да си взема рибки/какви са им цените/ и как си отглеждат ...ей такива съвсем елементарни неща:)

#35 Guest_заинтригуван_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 March 2006 - 07:10 PM

и още нещо...колко време живеят тези рибки?:)някъде четох,че една година за естествена среда....как стои въпроса за аквариумите?

#36 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2006 - 07:10 PM

Здрасти!

Виж в подписа ми има линк към сайта на асоциацията. Информацията е все още непълна, но поне малко от малко ще придобиеш представа за какво става дума...

Надявам се да имаш поне някакъв, дори и минимален, опит с аквариумните рибки защото определено кили рибките не са за начинаещи.....А цените.......Цени има най-различни. По-обикновените видове са около 3-4 лева за чифт, за по-редките цената е съвсем друга.

#37 Guest_заинтригуван_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 March 2006 - 08:04 PM

прегледах го сайтчето,както и сигурно почти всичко:)все пак не разбрах колко време живеят в аквариумни условия и примерно в аквариум от 80-100 литра колко бройки могат да живеят?къде мога да прочета съмсем прости и кратки инструкции като как да наглася водата /темп.,твърдост, киселинност/, какви растения са подходящи и такива съвсем прости неща:)ако и тук ги напишеш с някакло реда много хора ще са ти благодарни:)примерно имам един 80-100л. аквариум и оттук какво трябва да направя, за да пусна първите рибки и да си живеят добре и дълго:)предварително благодаря

#38 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2006 - 08:56 PM

Ще те помоля да се регистрираш.

Сега започвам да ти отговарям на въпросите.
Много е грешно да се отговаря така общо за голяма група от най-различни риби, каквито са кили рибките. Все пак някои живеят година и половина, други 4-5 години. За качествата на водата ситуацията е същата....Кажи ми конкретно за някой вид и ще ти кажа конкретно от какво се нуждае...
А за аквариума пак изникват въпроси.....Залесен ли ще е? Колко? Камъни, укрития.....Мога да кажа, че не е добре да има силно течение в аквариума.
Бих ти препоръчал да си набавиш книжката на Тодор Мечков и да я прочетеш. Тогава вече ще имаш една прилична основа, на която да задаваш въпросите си.
А аз с радост ще помагам.

#39 Потребителят е офлайн   GRIP Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-March 06

Публикувано: 27 March 2006 - 09:53 PM

хей ме и регистриран:)хубаво...от къде може да се купи книжката?а иначе говоря за един аквариум,който да радва окото и да има различни видове рибки, растения и каквото си трябва още за това:)нямам намерение да ги развъждам специално или нещо такова ,а просто да си ги гледам за удоволствие...точно по тази причина ще ми представляват интерес тези,които живеят по-дълго и имат сходни изисквания за средата:)

#40 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2006 - 03:59 PM

Радвам се, че се регистрира!
Книжката я има в някои зоомагазини в София. В "Зоомания" в кв. Мусагеница, в "Малкия Зоосвят" на ул. "Шипка" или пък директно от мен на подуенския пазар. Ако не си от София бих могъл да ти я изпратя по пощата.
Скоро видях подобен аквариум, пълен с няколко вида от род Nothobranchius. Красива гледка. Но го поддържа опитен акварист, който се зинимава с кили рибки от поне десетина години.
На теб бих ти препоръчал да си сложиш в аквариума рибки от родовете Aplocheilus, Epiplatys, Aphyosemion и Fundulopanchax. Рибките не са типично ануални, живеят по поне 3 години. За тях даже няма да ти трябва непрекъснат достъп до жива храна.
Дано да съм ти бил полезен.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни