Dog.bg Форуми : kili ribki

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

kili ribki

#1 Guest_Guest_toni-13_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 February 2006 - 01:53 AM

mnogo haresvam kili pibkite . ot kade moga da si zakupia. predi vreme imah i mi beshe interesno da gi otglejdam .

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 February 2006 - 09:52 AM

Моля, пишете на кирилица - това е едно от правилата на форума.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 12 February 2006 - 01:35 PM

Здрасти toni-13!

Ако си от София имаш добри шансове да си вземеш кили рибки. Мисля, че в магазин "Зоомания" в Мусагеница можеш да си вземеш 1-2 вида. В скоро време ще има и в магазина на улица "Шипка", известен като "Малкия зоосвят". Друг вариант е да минеш доректно през стопанството ми и да си избереш нещо. Мисля, че ще имаш най-голям избор. Но все пак е добре да уточниш какви видове ти трябват.

#4 Guest_toni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 February 2006 - 11:39 PM

здравеи!тищо не ми пречи да доида в софия ,за да си купя кили рибки. ромня какстава това. с нладилна чанта. нали така.преди това обаче трябва да обмисля добре нещата.надявам се с твоя ромощ. нещтата стоят така. в нова къща съм и искам да направя голям аквариум . имам обаче спомен,че различните видове кили рибки трудно се понасят. не знам дали съм права,затова чакам съвет .и още нещо знам че хаивера им е много устоичив.практикувате ли изпрщане на хаивер по поща или куриер ,примерно с наложен рлатеж. разбира се когато розволява времето.желая много усрехи!надявам се на отговор!

#5 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2006 - 10:33 AM

В това време на годината е хубаво да имаш хладилна чанта. Пък и не само сега. Хладилната чанта ти дава предимство при всички положения.
В голям аквариум, при правилен подбор на рибките не вярвам да имаш проблеми. С достатъчно растения и укрития спокойно ще си направиш една прилична колекция.
Да, изпращам хайвер по пощата. Но сега е много студено за подобно действие. В края на април или началото на май вече ще е възможно.

#6 Guest_toni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 15 February 2006 - 11:43 PM

Благодаря за отговора! Най-добре когато се затопли времето да доида в София . Става въпрос за аквариум с дължина 150-160см височина 60 и ширина 50.Отгеждала съм доста видове но кили рибки малко .Преди време идвах на пазара където в събота се продават рибки. Спомням си,че имаше една рускиня ,която продаваше основно кили рибки.Също и един госродин мисля ,че се казваше Мечков ми подари книжка за кили рибки. Тогава имаше много малък избор.Оттогава имам слабост към тези рибки.Все пак обаче ще имам нужда от съвети. Ако може напиши ми какви видове имаш. Не знам защо във Варна никъде не продабат кили рибки.Затова много се зарадвах когато ви открих.

#7 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2006 - 11:16 AM

А, за Варна ли става въпрос? Един доста акваристичен град....Имам приятел, любител на кили рибките от Варна, който даже има и 2-3 статии отпечатани в бюлетина ни. Даже се беше регистрирал и във форума, но от известно време е много зает и не пише. a) Работи в някой от големите ви зоомагазини и с радост ще ти обясни всичко, за което го попиташ. Регистрирай се и ще ти пратя телефона му на лично съобщение.
Времената, за които говориш отминаха безвъзвратно....И аз си го спомням това време отпреди десетина години, когато Олга (рускинята), Мечо (Тодор Мечков) и Жоро "Дафнията" (Георги Генев) продаваха около десетина вида кили рибки на пазара. Сега аз съм новото попълнение в редиците, но Олга и Мечо не продават вече на пазара. Само Жоро остана, но той си развъжда и продава единствено някаква миксирана линия Fundulopanchax gardneri.
В момента мога да ти предложа десетина вида: няколко вида от род Fundulopanchax, няколко вида от род Nothobranchius, 1-2 вида южноамерикански ануални рибки и Aplocheilus lineatu "Gold". Мисля си, че комбинацията между първите и последните е най-подходяща.

#8 Guest_еtoni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 16 February 2006 - 09:32 PM

Да не говориш за Станислав . Тои работи в един от най-заредените магани във Варна.Между другото аз се чудя дали не си същия Васко с когото се зарознах на разара за рибки.Една вечер ходих да купувам рибки от един Васко и приятеля му. Тогава отглеждаха рибки в едно мазе на жилищен влок.Не си спомням обаче в кои квартал. Беше тъмно и един приятел ме закара до там.И така тази вечер ще се регистрирам ,а ако въпросния човек е Станислав аз му имам телефона.

#9 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2006 - 12:37 PM

Да, за Станислав говоря.
Амиииии....не си спомням. Помещението отговаря на описаното от теб, но винаги си е било лично мое. От Варна май само Станислав е идвал. И наскоро едно момче, живеещо в Испания. Може би си попаднала на някой друг Васко. b) Но от друга страна не познавам някой адаш който се занимава с кили рибки. b)

#10 Guest_Сtonist2_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 February 2006 - 11:13 PM

Значи Станислав още утре ще отида да го видя.Рознаваме се поне от 10 години.А дали си ти или не имам усещането,че не греша.Жалко че не си пазя стария тефтер с телефони ,защото този Васко ми беше дал телефона си.И не знам чие е било помещението но бяха двама приятели . Ако не се лъжа купих някакво златисто рамирези.Все едно ще се радвам ако този Васко излезе ,че си ти ,защото съм с отлични впечатления от него.

#11 Guest_toni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 February 2006 - 11:51 PM

Васко искам да те питам нещо ,което не е свързано с рибки.Руснах 2 обяви за продажба на кученца.За жалост не излязоха и ми се изписва ,че имам 2 обяви със статус чакащи . Какво значи това .За пръв път ми се случва такова нещо.Ако знаеш нещо по въпроса и имаш желание да ми обясниш моля направи го!Кучешката част от саита е много объркана .При риби ,котки и птици нямам проблем. не мога да си обясня защо е тая обърквация.

#12 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2006 - 12:54 PM

Тони, никога не съм продавал рамирезита. Но все пак се надявам и впечатленията от мен да са също отлични. r)
Изчакай няколко дни и ако обявите не ти излезнат ще говоря с админа на сайта. Ще те помоля отново да се регистрираш и такива запитвания извън темите на форума да ги превиш на лични съобщения за да не разводняваме нещата.

#13 Guest_toni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 February 2006 - 06:18 PM

Здравей и извиняваи!Кажи ми на какво осветление отглеждаш своите кили рибки
?Когато имах най- красиви бяха на светлина. Сега има осветление което е близко до дневната светлина. Имаш ли впечатления.

#14 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 February 2006 - 06:39 PM

е регистрирах се отново

#15 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2006 - 12:31 PM

Не знам как се опитваш да се регистрираш, но не го правиш правилно.

Отиди тук http://dog.bg/f/inde...act=Reg&CODE=00

и следвай инструкциите.

Да, дневната светлина е най-подходяща за отглеждането на кили рибките. Но не пряката слънчева светлина, а отразената дневна.

#16 Guest_toni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 20 February 2006 - 10:17 PM

Е и какво ?направих каквото ме посъветва и ми изписва,че има регистриран с такъв акаунд. това съм аз. даже вчера се регистрирах с друго име ани123 и е все същото.

#17 Guest_toni123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 20 February 2006 - 10:48 PM

Васко Го... . имаш много розрави от Станислав. При него има само 1 вид кили.що не ми каза ,че трябва да вляза в профила си . аз съм малко заблудена.

#18 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 21 February 2006 - 02:40 PM

Благодаря за поздравите! Какъв вид кили има във Варна?

#19 Guest_Guest_toni_*

  • Група: Гости

Публикувано: 25 February 2006 - 01:55 AM

здравеи!станислав ме росъветва да не правя аквариум само с кили рибки .щял да изглежда празен ,защото се сриели из ъглите. ти какво ще кажеш. може ли да стане ефектен ?с какви други риби може да съжителстват кили рибките?

#20 Guest_Guest_ani123_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 February 2006 - 02:21 AM

здравеи!можеш ли да ме посъветваш какви рибки са роднодящи за съвместно съществуване скили рибки .има ли такива, защото станиславми каза ,че аквариумът ще изглежда празен ,ако има само кили. тони

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни