Dog.bg Форуми : Кандидат-стопани?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кандидат-стопани? Имате нужда от помощ в преценката?

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 March 2010 - 12:13 PM

Крайно време е да има таква тема.
Отдавна го мисля, но мисля, че вече е наложително.
Случва се хора да търсят животно и да питат по няколко обяви. Просто да не са си изяснли за себе си какво точно търсят. Но както знаем от тази тема има и не толкова добронамерени.

В тази една реплика ме кара да се усъмня, че това е жена, която пита и за друго куче. Оказа се, че е така. Възможно е наистина да няма ясен критерий какво точно иска, но може и да не е само това.

Добре е да имаме тема, в която да се събират всякакви питания относно кандидати. Така на едно място ще можете да получите мнение, ако нещо ви притеснява или просто съвет.
Хубавото е, че ще можем да засечем ако има особена "активност" от един човек за няколко животни.
До колко ще споделяте личните данни на кандидатите - преценете сами. Но например телефон, точен адрес - това са данни, които не е редно да се изнасят в публичното пространство. Освен ако няма някакъв проблем. Ако има проблем, то тогава тези данни ще са вече за темата Черен списък. Все пак споменаването на мейл или малко име ще е достатъчно, за да стане ясно дали човекът не разпитва подред.

А ако просто се колебаете и искате съвет от форума дали избраните от вас кандидати са подходящи - също ще е полезна тема.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   Maggi Икона

  • супа за душата
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 917
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 12 March 2010 - 04:58 PM

С мен се свърза ivaila florova, представяща се като семейна жена с дете от Плевен. Иска да вземе куче, което предлагам за осиновяване. Публикувам тук без промяна написаното от ivaila florova:

Начало 10.03.2010 с SMS-и:
SMS 1 - na kakva sena se prodava ku4eto 4iko
SMS 2 - az jiveq vav pleven xaresami ku4eto
SMS 3 - iskam da da go gledam imam malko dete ne xape nali

След това помолих да ми пише на имейл и да се представи, ето резултата:

Писмо 1 от 10.03.2010, от e-mail: ivaila_tf.1983@abv.bg
ZDRAVEITE KAZVAM SE IVAYLA TODOROVA FLOROVA NA 27 GODINI SAM JIVEQ VAV PLEVEN OT 8-GODINI SAS SEMEISTVOTO SI VAV MOMENTA NE RABOTQ GLEDAM SI DETENSETO KOETO E 1-VI KLAS SAPRUGAT MI RABOTI VAV PODELENIETO VVA PLEVEN KATO SERJANT 2007 GODINA IMAX ME SI KU4ENSE NA IME ROKI SAVSEM OBIKNOVENO NO ZA SUJALENIE TO PO4INA OBIAME JIVOTNITE SAS SAPRUGAT MI MALKATA MNOGO IZKA DA SI IMAME PAK KU4E I PONEJE VIDQ KU4ETO VI 4IKO I MI KAZA MAMO MNOGO E SLEDKO ZATOVA I VI PISAX I VI PITAX NA KAKVA SENA GO PRODAVATE POSLE RAZBRAX 4E SI TURSI DOM.GLEDALA SAM KU4E I ZNAM KAK SEDQT NE6TATA PLUS TOVA IMAM SI SELO NA IME DRAGAH VOYVODA TAM SI IMAME 3-KU4ETA NO AZ GO IZKAM 4IKO ZA TUK VAV GRADA DA SI GO GLEDAM VAV APARTAMENTA.

Писмо 2 от 11.03.2010 с отговори/на латиница/ на мои въпроси:
В случай, че заминете някъде за повече от 1 ден, на кого бихте оставили кучето ?nikade nqma da xodim bez nego a i komhikata mi pomaga
А на колко години почина предишното ви куче и от какво ?1-godina kogato go kupix ot edna jena ne mi kaza 4e ku4eto e bolno a ostavahe nqkolko dena do vaksinata mu za purvi put nie novite stopani da mu pravim imahe data koga da idem i taka ne uspqxme da stignem do vaksina kogato to po4ina nie se o4aex me mnogo i nai ve4e malkata mnogo plaka za nego.
Колко е голямо вашето жилище и на кой етаж е ? Има ли асансьор ?grasionera
Близо до Вашето жилище има ли парк, в който евентуално бихте могли да разхождате куче ?da gratska gradina

Помолих за среща и преценяване на предлаганите от нея условия - ivaila florova спря да пише.

Към задомителите имал ли е някой от вас запитване от тази жена и от кое куче се е интересувала ? Познат ли ви е този начин на писане, както и версията за социален статус и историята на предишното куче ? Или може би версиите са различни, но от същата жена ? А може би ви е търсил човек със същия стил, но с друго име или от друг имейл ?
п.п. 1 Ако такова лице е проявило интерес и към други кучета кога е било това ?
п.п. 2 А някой да и е давал животно за осиновяване в миналото ?
User's Signature

Качена снимка

Отделете малко време и вижте защо държим на кастрацията

#3 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 12 March 2010 - 05:03 PM

ТОВА?

#4 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 March 2010 - 05:48 PM

Същата и на мен писа за Шарко.

Цитат
KAZVAM SE YVAYLA FLOROVA OT 8-SEM GODINI JIVEQ VAV PLEVEN SAS SEMEISTVOTO SI SAPRUGAT MI E VAV PODELENIETO RABOTI KATO LEITENANT AZ RABOTQ VAV BOLNISA KATO MEDECINSKA CESTRA IMAME SI MALKO MOMI4E NA 7-GODINKI KU4ETO E ZA NEQ PODARAK GLEDALA SAM KU4E NA IME RAMBO NO NE BEHE NA6E A NA SESTRA MI TQ SI DOIDE OT ITALIQ I SI GO VZE RAMBO SME GO GLEDALI 1-GODINKA KUPUVALI SME MU XRANA TAOLETNA SPESIALNA
NA RASXOTKA SME GO IZVEJDALI DORI I NIE SAS SAPRUGAT MI DA SME NARABOTA MAIKA MI E VAV KU6TI I ZNAE KAK DA SE GRIJIM ZA KU4ETA ,NADQVAM SE 4E ME RAZBRAX TE.


Цитат
KAJETE KAK 6TE SE DOVEDE KU4ETODO PLEVEN


Очевидно лъже, защото на мен казва, че е гледала кучето на сестра си.
dry.gif

ЕДИТ: Забравих да спомена, че кореспонденцията се проведе вчера(11.03)
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#5 Потребителят е офлайн   inherited_the_devil Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 05-April 10

Публикувано: 05 April 2010 - 02:36 PM

проследи и IP адреса,ако се съмняваш,че е не добронамерена

#6 Потребителят е офлайн   when_earth_met_heaven Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 26-February 10

Публикувано: 06 April 2010 - 10:24 AM

Медицинска сестра?! Та тя не може да пише!
Като се знам какъв инженер съм, да не ми се налага да ходя по доктори ab_041.gif
User's Signature

If an animal mauls a kid, chances are the animal will be destroyed. It's really too bad the same law doesn't apply to a kid that tortures an animal.

#7 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2010 - 06:46 PM

Коментарите са добре дошли.
Днес ходихме да се запознаем с кандидат-стопанка на Спасена / Марс / Клеа. Темата тук
Преди да продължа с описание на срещата, само да кажа, че и двете страни сме си дали време да помислим и ще се чуваме - поети ангажименти за сега няма.
Жената е пенсионерка от около месец, казва се Наташа, живее на първи етаж в Разсадника, близо е до няколко големи парка. Гледала е сетер, който е починал от старост преди не много време (май преди няколко месеца, забравих да питам точно кога :dh_188: ).
Разбира се, харесаха се веднага - нашето мангалче кого няма да хареса, а и кой нормален човек няма да я хареса нея?
Разговорихме се, тя сподели, че по-скоро е искала по-малко куче (Клеа няма да е от малките), обаче и че е имала намерение да осинови ритривър (подозирам по тези http://forum.dog.bg/...showtopic=34576, но не съм сигурна).
Обяснихме, че малкият бяс още не е ваксиниран и кастриран. Като стана въпрос за кастрация се почна оная: ама не е ли по-добре да роди един път, аз ще я извеждам на каишка и жал ми е. Знаете. И другото го знаете: обясненията които аз дадох: митове и легенди за раждането, рисковете от рак на млечната жлеза, изпуснати кучета, мензис и т.н. Обясних, разбира се, че много държа на това и че като му дойде времето аз ще поема и финансите, и логистиката. Май не можах да я убедя, не знам.
Другото ми притеснение: както съм написала, жената е пенсионерка. Здрава и подвижна (съжалявам ако това прозвучи цинично, не мога да го формулирам по-добре). Ама дребосъчка тепърва ще расте и иска наистина много движение.
Ами това е, иска ми се да чуя вашите коментари, да споделите опит, такива неща.
Не съм кучкар, никога не съм била. Обичам ги и съм горе-долу наясно какво и що, ама само горе-долу.
Предварително благодаря!

#8 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 11:37 AM

Polence, за мен най-притеснителното от всичко, което казваш е отношението към кастрацията.Аз просто не бих рискувала да дам женско животно на човек, който е убеден, че е добре да се ражда за здраве. Всички тук се борим да няма нежелени безпородни бебешори по улиците и не бива да спомагаме косвено за това.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2010 - 07:29 PM

Здрасти и мерси на Fullmoon за отговора.
Жената не се обади повече.
Ако засека тема за кастрирано и спокойно малко куче, ще се пробвам пак евентуално.
А, да, хубаво е да е на възраст животинката, поне аз така си мисля.
Мерси ви :smile:

#10 Потребителят е офлайн   Gioiella Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-July 10

Публикувано: 21 July 2010 - 02:31 PM

Здравейте,
нтрябва ми мнение за един кандидат стопанин.Пуснах обява за едно малко черно котенце,което намерих на улицата...здравичко е ,единствнеия му проблем са гъбички по кожата,от коитос е лекува в момента.
Човекът се представи като Ники и ми звънна от телефон 0886091626/това исках да попитам..на някой дали му е познат такъв номер...от черният списък/.каза ми,че приятелката му е имала коте,но при съвсем рутинна операция каот кастрацията е получило усложнения и е починало.Момичето било много зле и той искал да я зарадва.Днес ще се срещна с него и приятелката му.След каот миз вънна първия път му обясних за гъбичките,той попита сама ли му ги слагам.Казах да,защото съм ги купила всички,които с анужни у са подкожни и лесно се поставят.Той каза,че не иска да рискува,имал ветеринар при който ходел със своята котка и ще го помоли него.каза,че не се притеснява от гъбичките.А и аз го уверих,че вече имам седмица контакт с котето и ми няма нищо..а и ветеринарите ме увериха,че въобще не е опасно.Каза,че ще помисли до вечерта,защото му е нужно време и ще звънне.Звънна ми скоро-след час-два и ми каза,че го иска.
Днес ми звънна отново ис е разбрахме за среща в 6 и 30,акто ще дойде заедно с приятелката си.Аз ще взема моя приятел.
Търсих номера му в интернет-нищо не ми излиза.И искам мението ви поне за досегашните му обяснения..мисля си,че някой измамник би дал някоя по-убедителна причина за смъртта на котето на момичето.Кастрацията наистина е рутинна операция и звучи малко тъпо да умре котето тогава...Но пък може да е глупав изманик...По принцип малко ме обнадежди това,че ще дойде с приятелката си-жените рядко са способни на някакви ужасии..но всякакви ги има.
Надявамс е да ми дадете съвет,защото заминавам извън София и даването на котето ми е адски спешно и трябва д апреценя човекът само от тази единствена среща.А не го ли дам сега няма къде да остане вече.

#11 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2010 - 12:44 PM

Може да умре котето - да не понесе упойката или ветеринаря да не е кадърен. Освен срещата, поискай да видиш апартамента. Това си е голям тест за осиновителите доколко са сериозни.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   lusi_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-July 10

Публикувано: 25 August 2010 - 01:20 PM

Здравейте, преди 2 дни пуснах тема тук в сайта за новородено котенце който си търси дом, на следващия ден получих мейл от момче от моя град, което се интересуваше от котето искаше снимки,щяло да бъде за подарък на негова приятелка имала рожден ден ден и така, писах му веднаха изпратих снимки и му обясних че котарачето е много малко иска постоянни грижи и дали приятелката му би се справила. Почти веднага се свърза с мен по телефона и каза че до 2 дни ще го вземе, приятелката му искала точно такова коте ?!! да не се притеснявам момичето знаело как да се грижи за него. Само че мен ме налегнаха едни притеснения дали са доброжелатели да не му сторят лошо въпреки че от 2 дни го гледам се привързах към него и ми се иска да му намеря добър дом, моля за съвет как ви се струва това обяснение че било за подарък и т.н има ли място за притеснения?

#13 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 25 August 2010 - 01:37 PM

Не е добре да се дава много малко коте. Ине бих дала животно за подарък без да говоря (очи в очи) с бъдещия стопанин. Задължително. Ще го разпитам за това дали е гледал животни, с какво мисли да го храни, какво мисли за кастрации, дали прозорците са обезопасени ...... и т.н. В процеса на разговор ситуацията ще се изясни. Дали този човек е подходящ.
Прекалено често решението "за подарък" е необмисрено и прибързано. Поискай среща с потенциалната стопанка и не бързай :)
Успех!

#14 Потребителят е офлайн   lusi_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-July 10

Публикувано: 25 August 2010 - 03:06 PM

лошото е че нямам много време с бебе съм и едвам удържам положението котето да е вкъщи, ще поискам телефон на приятелката и ще се чуя с нея за да и обясня, въпреки че по думите на момчето знаела и друг път се била грижила за малко коте

#15 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 August 2010 - 03:11 PM

Съвсем уместно е да попитате какво в такъв случай се е случило с предишното коте, за което се е грижила ...

#16 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 26 August 2010 - 10:59 AM

Все ми идва на ума за Аспидов, който си хранеше змиите...Опитайте се да направите всичко възможно, за да сте сигурна, че котето ще е добре. Затова сте го спасили, нали?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#17 Потребителят е офлайн   lusi_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-July 10

Публикувано: 26 August 2010 - 12:36 PM

разбира се искам добър дом за котето, много се надявам всичко да е наред с него очаквам днес момчето да се обади и ще поговорим по обстойно, предполагам че няма да се дърпа ако му поискам координати на момичето за което ще е

#18 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 08 October 2010 - 11:30 PM

Здравейте :smile: и аз имам нужда от малко помощ за Точка от тази тема-
http://forum.dog.bg/...2%D0%B0-%D0%B8/

Доста ми харесаха като кандидат-стопани за Точка,но имам нужда от малко мнения :bm_008: .
Някой неща съм ги съкратила.Писахме си доста дълго време,но не съм сложила всичко :md_064:


А ето го и момичето- http://www.facebook....46784162&v=wall


Desi: колко беше голямо горе-долу?
питам,защото трябва да взема кученце на приятеля ми,което да гледа в къща с двор

xrisi95: ами кучето е на 3 месеца горе-долу



Desi:
и има значение какво му подарявам..,въпреки че кучето не е вещ,а жива душица
и знам,че той много ще го обича,защото е такъв характер
и знам колко усилия е полаг за предишното си куче


-----Освен котка,друго животинче нямаме.



----Деца все още нямаме.



-------На мен Точка доста ми хареса...любов от пръв поглед.С моя приятел да дойдем началото на др-та седмица да се запознаем лично.



-----Ние също така много пътуваме и искаме приятел,който да пътува с нас..мисля,че всяко кученце обича планини и горски площи..



----- Ние сме младо семейство и сме доста либерални...държим всеки да прави каквото сам си реши за най-добре.Обожавам животните и винаги мисля най-доброто за тях..дори в повечето случаи за животни ми е по жал от колкото за хора,защото те никога не нараняват никой умишлено,а да се защитят или да оцелеят




xrisi95:а Вие къде искате да гледате кучето вътре в къщата или на двора?

Desi: в Сливница.Ами и на двора,и в къщата..зависи кученце къде ще се чувства по-добре и какво е времето.Това е домашно животинче,не е зло куче пазач.Ние искаме да си обикаля и да си тича на воля.Ще има постоянни грижи и обсипано с любов.Целия двор е обсипан в цветя и е доста голям и къщата е на 4 етажа.Ами тя ще си тичка на двора,после право в банята за душ да стане чистичка и в леглото при нас.Пък ако не й харесва там,тя ще си се мести самичка където си се чувства по-добре..примерно в свое собствено легълце



xrisi95: Кучето си няма порода.Като стане на 8 месеца и се разгони какво ще направите?

Desi:мислим да го кастрираме..
Трябва да бъде гледано добре кученце.
Трябва да му се набавят всякакви витамини и минерали,за да расте здраво и жизнено.и естествено да живее в любов и без никакво насилие..,защото за съжаление някои хора като не слуша животинче го бият,а това за мен е нелепо
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 11 March 2011 - 07:36 PM

Здравейте!
Искам да ви попитам дали знаете за жена, по всяка вероятност гъркиня, която има приют в България, може би София. Въпреки, че има приют жената е решила да осинови
нашата Али. Моля всеки, който има някаква информация по въпроса да сподели. Може би се е обсъждала темата някъде из форума, но аз не успях да намеря нищо.

#20 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 16 March 2011 - 05:13 PM

Новата информация е, че жената живее във Владая и се представя като Ралица, както и с гръцко име/имена. Случайно някой да знае нещо по въпроса ?

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни