Dog.bg Форуми : Проблем с куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с куче

#1 Потребителят е офлайн   Blink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-July 06

Публикувано: 15 March 2010 - 11:58 AM

здравейте,

Кучето ми е на 8 години - мелез, прилича на кокер. От три седмици на разходките се движи много бавно, почти не тича. не куца, просто ходи много бавно. по един път прави спринтове след някое птиче, но в останалото време на разходката върви много бавно, едва ме настига, налага се да я изчаквам.
Преди 3 седмици я заведох на вет. доктор. направиха кръвни изследвания - добри са, нищо обезпокоително. Ще ги сканирам и ще ги публикувам утре. Почистиха аналната жлеза, която беше доста пълна, но след 1 седмица не настъпи промяна. Вчера й направиха кардиогарама, пулса е 140 - нормален, слаба исхемия - цитирам, предписаха й четвърт хапче изодинит от 10- мг. тя тежи 14 кг. Напривха снимка на гръбначния стълб - много леки ошипявания, нищо обезпокоително.
носът й е сух - няма температура. Има зъбен камък - това казаха е причината за изсъхване на носа и назначиха почистване на зъбния камък след 1 седмица. Казаха, че кръвните изследвания са добри, сърцето също и ще понесе упойката.

така и не се разбра защо ходи толкова бавно. Не кашля, не се задъхва.
Ако проблема е ставно-мускулен - как да се диагностицира? Докторът ми каза, че могат да й дадт нестеродини хапчета против ставно-мускулни проблеми и ако се повлияе - това е проблема. Но мисля, че не е редно да се дават напосоки хапчета, а да се сложи диагноза. Но към момента не ме насочват към никакви други изследвания.
Казаха ми, че изследване със скенер не се налага да се прави. (аз питах дали скенер не би показал нещо)

Моля, ако някой от докторите във форума има идея какви изследвания да направя още, ще бъда много благодарна.

#2 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 15 March 2010 - 02:12 PM

започнете с рентгенови снимки
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Blink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-July 06

Публикувано: 15 March 2010 - 02:20 PM

вчера направиха рентгенова снимка на гръбнака - за да видят поясните прешлени дали не са засегнати. Видяха се съвсем леки ошипявания, които не би травбало да правят проблем. Имате предвид на краката ли да направя рентгенови снимки?

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 15 March 2010 - 02:24 PM

ох, извинявам се...
а кръвните изследвания имате ли ги?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Blink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-July 06

Публикувано: 15 March 2010 - 02:28 PM

да, но трябва да ги сканирам. мога утре да ги публикувам.

#6 Потребителят е офлайн   misska Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 19 March 2010 - 12:05 PM

Здравей Blink,как е кучето ти?И ние имаме подобен проблем от снощи.Удариха ми 3 инжекции и днес ще му вземаме къвна проба и ще продължаваме с инжекциите.Трудно ми е да го гледам как се мъчи млакото ми куче.И моя е на 8 години и кръстоска.Май и ветеринаря незнае какво му е...

#7 Потребителят е офлайн   Розинка Икона

  • *Dog whisperer*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1049
  • Регистрация: 14-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Dogs
  • Skype:

Публикувано: 20 March 2010 - 10:39 PM

Здравей мисска.Днес водихме кучето на ехограф и се видя,че в матката има гной.Казаха ни,че е добе да я оперираме и заедно с това да махнем зъбния камък от,който получихме няколко възпаления.Решихме още днес.Извадиха ни един зъб и ни махнаха зъбния камък. След като ни кастрираха напълно,разбраха,че сме имали херния,която ни я запушиха.Сега сме на стационар и ще се вземем в понеделник.Препоръчваме Ви да направите пълни кръвни изследвания и ехография.Успех!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 March 2010 - 02:02 PM

Всяко зло - за добро. Сега вече няма да имаш поводи за притеснения, а няма и да се разгонва. Бързо възстановяване й пожелавам на Розалинда smile.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   misska Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 27 March 2010 - 08:46 PM

Розинка,ще послушам съвета ти и ще го заведем нашия на ренген,ехограв.И при нас кръвните изследвания са 6.Изчисти жлезите.3 дни му биха инжекции и до сега е на хапчета.Но за съжаление не виждам промяна.До тази вечер уж се пооправяше,а сега пак се схвана.Незнам какво му е....
Дано се оправя вашето
М-у другото това кучеце,където е на профила много прилича на моето :).Все едно са брат и сесрта..
Успех Ви желая.

#10 Потребителят е офлайн   Blink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-July 06

Публикувано: 30 March 2010 - 01:52 PM

Розалинда е добре, още е на антибиотици, но има настроение. наистина всяко зло за добро. зъбките и са идеални, белички и няма лош дъх wub.gif

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 March 2010 - 02:00 PM

Цитат(Blink @ Mar 30 2010, 01:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
и няма лош дъх wub.gif
УРА! ab_041.gif

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни